Umierające połączenie z serwerem po użyciu tunelu SSH

Pytania i problemy
bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Zacząłem mieć potrzebę aby wystawić aplikację z komputera w domu na świat, w tym celu postanowiłem użyć ssh z flagą -L. Niestety, ale po pierwszej próbie połączenia z aplikacją, coś idzie nie tak w windowsie (zarówno 10 jak i 11) i nie jestem w stanie już połączyć się z serwerem dopóki nie zrestartuję komputera. traceroute sugeruje, że request nie dociera nawet do routera (próbowałem połączyć tunel z n1, a1 nie było wcześniej ruszane): obraz|690x100 po restarcie traceroute wygląda dobrze i wszystko dobrze się pinguje. Firewall jest wyłączony. O co może chodzić?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro
  1. A jak połączenia z WSL?
  2. A może z livecd z tych samych urządzeń?
  3. Czy restart samego tunelu po stronie serwera też rozwiązuje problem?
  4. Jakiś antywirus poza defenderem?
  5. Jaki router?
  6. Czy śmiga przy tetheringu np. udostępniając sieć z telefonu?
  7. Próbowałeś zmienić port ssh na inny niż domyślny?
  8. Próbowałeś autossh?
bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro
  1. Zainstalowałem świeżo wsl żeby to sprawdzić, co ciekawe, póki co nie udało mi się zestawić sprawnego tunelu do aplikacji na windowsie bezpośrednio, natomiast ssh w powershellu nie jest w stanie połączyć sięz serwerem - serwer z poziomu windowsa nie pinguje, natomiast przez WSL nadal wszystko działa :thinking: pewnie to rozwiąże mój problem
  2. Nie mogę tego teraz sprawdzić
  3. tunel nie zostaje utrzymany, poniewaz przerywa się połaczenie.
  4. nie
  5. orange funbox 6
  6. nie jestem w stanie tego sprawdzić w najbliższym czasie
  7. nie pomogło
  8. dzieje się to samo
bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Za pomocą kilku pajacyków z wsl udało się wystawić aplikację. Mimo to, bardzo mnie zastanawia dlaczego z poziomu samego windowsa nie było to możliwe, może jakieś jeszcze pomysły się pojawią

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.