Ustawienia OBSa

Pytania i problemy
obs
Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Czy są jakieś mityczne "najlepsze" parametry do ustawienia? W tym momencie mam na myśli nagrywanie klipów. Co do streamowania to "zalecenia" Twitcha kiedyś zadziałały i jakoś nie chce mi się dalej myśleć, jak działa to po co coś zmieniać :harold:

Zastanawiam się też czy "warto" katować PC żeby nagrywać w 120 FPS czy darować sobie kombinowanie i nagrywać tylko w 60. Chyba że to jest jakoś połączone z rozdziałką, bitrate itd., przyznaję że nie za bardzo orientuję się w temacie.

W każdym razie wszystkie porady mile widziane :slight_smile:

Axerr
Axerr

Jeżeli nie zamierzasz przesyłać nagania live, to lepiej raczej nagrywać w 120 FPS. Wiadome jest, że wszystkie platformy streamingowe obetną i skompresują nagranie tak, jak to tylko możliwe. Raczej tutaj chodzi o lokalne nagrania, więc sugeruję 120 FPS. Nieraz plułem sobie w brodę, że nie nagrałem akcji w 120 FPS w celu późniejszej jej edycji, dodania efektów slowmo et cetera ;) Co do bitrate to zależnie od podzespołów, żeby nie torturować PC-ta, domyślne ustawienia bitrate z pewnością nie będą spełniały wymagań :D

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Utworzyłam wątek głównie dlatego że nie mogę znaleźć poprzednich ustawień OBSa, które gdzieś zachomikowałam, ale owe "gdzieś" zniknęło mi z radaru :harold: Od czasu gdy ostatnio nagrywałam trochę wody upłynęło więc możliwe że nawet jak znajdę te ustawienia to mogą one nie być super :V

Jednym z rozwiązań w teorii jest jeszcze użycie Geforce Now (? albo jakaś tam inna nakładka) do szybkiego złapania krótkich klipów np. z ostatnich 3 minut. Na obecną chwilę nie wiem czy to mi wystarczy czy jednak będę potrzebować / zdecyduję się na dłuższe nagrania, czyli OBS i tak się przyda.

Axerr:

Jeżeli nie zamierzasz przesyłać nagania live, to lepiej raczej nagrywać w 120 FPS. Nie mam zamiaru robić niczego live, więc ta kwestia jest już rozwiązana, dzięki 👍 Efekt slow-mo to też dobra uwaga, do tej pory nie bawiłam się na tyle edycją wideo ale może akurat tym razem dotrę do bardziej zaawansowanych metod 👍

Axerr:

Co do bitrate to zależnie od podzespołów Nie jestem pewna, ale poprzednio CHYBA miałam bitrate 20 000 - 40 000 gdy korzystałam jeszcze ze starszego PC, z mniej wydajnym procem i słabszym GPU niż mam obecnie. Pamięć jak sito, mogłam też pomylić ilość zer XD

Trochę nie wiem czy warto w ogóle iść w super duży bitrate. Na myśli mam głównie MC, Simsy i Overwatcha, o ile tytuły tutaj będą pomocne ;d Jeżeli specka PC jest potrzebna do wykoncypowania konkretniejszych liczb to podam. Nie znam się w temacie, nie chcę spalić kompa. Już i tak upały nie pomagają przy graniu a gdzie jeszcze tutaj zapasowa moc na nagrywanie :harold:

Axerr
Axerr

Ja używam bitrate około 15.000 Kbps, jednak tak, jak pisałem -- to zależy od specyfikacji. Nie umiem z głowy powiedzieć, jakie ustawienia będą dobre dla poszczególnych podzespółów, jednak w bardzo łatwy sposób można sprawdzić, czy obecne ustawienia nie katują sprzętu: W oknie OBSa: Widok > Panele > Statystyki, następnie należy zacząć coś nagrywać. Jeżeli liczba zgubionych klatek będzie wyższa niż 2-3% to wypada dostosować ustawienia.

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Znalazłam stary profil OBS oraz "surówkę", więc mam pewność jakie ustawienia miałam.

Jakby ktoś był ciekawy: Rozdziałka: 1920x1080 FPS: 60 Bitrate: 50 000

Przy okazji znalazłam też ustawienia audio, o czym zapomniałam i nawet nie pytałam XD

Jako że poprzedni PC był słabszy a i tak dawał sobie z tym radę to spróbuję dokładnie z tymi samymi ustawieniami rozdziałki i bitrate, zmienię FPSy (o ile się da bezproblemowo podkręcić do 120) i zobaczę co się będzie działo. Głównie interesuje mnie temperatura PC podczas nagrywania gierki, chociaż ciekawa podpowiedź od @Axerr z gubionymi klatkami i też przyjrzę się temu jak teraz wiem że w programie jest taka opcja :slight_smile:

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.