Utrącanie połączenia/błędny host z bazą MySQL?

Zombie
www, mysql
MTGmati
MTGmati

Cześć, mam problem z bazą MySQL.


Sprawdzałem to na innym hostingu, wszystko działa, nie dostaje błędów. Tak wygląda moje połączenie z bazą MySQL na Hostingu WWW lvlup.pro

host: w2.lvlup.pro port: 3306 type: default base: NazwaBazy user: NazwaUżytkownikaBazy pass: Hasło url: jdbc:mysql://w2.lvlup.pro:3306/NazwaBazy

Błędy jakie dostaje (pastebin.com)

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Zrywa Ci połączenie z bazą w pewnym momencie. Być może plugin wysyła zbyt dużo zapytań do bazy danych, a ona przestaje odpowiadać? Co to za plugin?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tą sprawą zajął się już Pan Michał przez ticketa. Zacytuję trochę treści:

Sieć Internet i jej dostępność może nie być stała, przerwy na 1-2 sekundy mogą mieć miejsce.

Aplikacje powinny uwzględniać takie sytuacje i łączyć się ponownie.

Lokalna baza MySQL na VPS wydaje się też dobrym wyborem.

Posłuchałem się Pana Michała i błąd zniknął ;)

MTGmati
MTGmati

@LeviPlayGames Autoryzacja graczy. @DBanaszewski No tak plugin wykonuje ponowne poląłenie. Tylko kwestja jest że IP na jakim jest serwer zostal zablokowany przez nadnierne łączenie się do bazy juz kilka razy. A czekanie na odblokowanie przez Pana Michała czekamy od kilku godzin. VPS jako baza nie jest widziana, dlatego wybrałem hosting - prostita.

tirex
tirex

Jeśli dobrze widzę to jest to plugin, o którym wiem wszystko :slight_smile: Co do błędu to nigdy nie używałem bazy danych na zewnętrznym serwerze. Plugin łączy się i przy utracie połączenia powinien się ponownie łączyć. Jak @MTGmati napisał wyżej najprawdopodobniej serwer blokuje IP.

MTGmati
MTGmati

No cóż zobaczę, pokombinuje. Może coś z tego wyjdzie.


(@tirex Troszkę słabo jeżeli tylko lokalne połączenie. Jeżeli padnie nam serwer to nie możemy zmienić go na inny i działać dalej)

tirex
tirex

Plugin działa z bazą na zewnętrznym serwerze.

MTGmati
MTGmati

@tirex Tak połączenie z zewnętrzną bazą działa. Doszło do nieporozumienia.