Virtual studio szukanie i klikanie tekstu

Pytania i problemy
Wersebu
Wersebu

Siemanko. Pracuje w firmie która wymaga wypełniania wielu raportów obecności danych produktów. W większości przypadków polega to na tym że trzeba klikać "Tak" jeśli produkt jest dostępny lub "Nie" jeśli go nie ma. Niestety firma nie wpadła na pomysł dodania funkcji "Zaznacz wszystko na tak" i przez to w głowie narodził mi się pomysł napisania aplikacji w virtual studio która to miała by za zadanie znaleźć na stronie internetowej tekst "Tak" zaznaczyć go i powtarzać czynność do ostatniej pozycji po czym się zatrzymać. Niestety jedyne co kiedyś napisałem to program który symulował przyciskanie przycisków klawiatury w danym odstępie czasowym 😛 (Może głupota ale zostawienie czegoś takiego z włączonym metinkiem na noc było zawsze opłacalne 😃 ) Prosił bym was koledzy o pomoc w czymś takim bo nie wiem nawet jak się za to zabrać. Chciałbym żeby program składał się z 2 checkboxów (jeden szukał by tak a drugi nie) i dwóch przycisków (Start i stop) Będę wdzięczny za wszelką pomoc 😛

Axerr
Axerr

Co to jest Virtual Studio?????????? Miałeś na myśli Visual Studio od Microsoftu?

Wersebu
Wersebu

dokładnie tak

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Tak w sumie to edytor kodu ma tu małe znaczenie. Bardziej ma znaczenie w jakiej technologii jest aplikacja którą chcesz automatyzować.

Jeśli aplikacja jest stroną internetową to będzie dało się to zrobić dużo prościej, chociażby przez konsole JS czy wtyczkę do przeglądarki. Jeśli jest to natywna aplikacja to trudniej otrzymać powtarzalne wyniki.

Wersebu
Wersebu

to jest zwykła strona internetowa jak kliknę ctr f notrmalnie wyszukuje podane frazy ale nie mam bladego pojęcia jak sie za to zabrać

Wersebu
Wersebu

doszedłem do tego że aplikacja uruchamia swoją przeglądarkę internetową z uruchomioną stroną która mnie interesuje i teraz czy da się zrobić tak że po przyciśnięciu zwyczajnie dodanego buttona zaznaczy mi wszystkie znaczniki przy napisie "tak"

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Czy ta aplikacja oparta o przeglądarkę pokazuje narzędzia developerskie gdy użyjesz kombinacji klawiszy Ctrl + Shift + i ? Jeśli tak to będzie to całkiem łatwe.

Akurat dziś sam potrzebowałem czegoś podobnego. Napisałem kod Javascript do przeglądarki który wystarczy wkleić w konsoli JS. Jego zadaniem jest rozwinąć datę ważności przy całej liście serwerów dedykowanych do przedłużenia w SYS/OVH

image|225x132

let hrefs = document.querySelectorAll('a');
for (var i = 0; i < hrefs.length; i++) {
    if (hrefs[i].innerHTML === 'więcej szczegółów') {
        hrefs[i].click();
    }
}

Ktoś w dziale UX widocznie stwierdził, że mimo praktycznie znikomej zmiany wysokości tego pola, nie będzie problemem namierzanie tych małych napisów i wciskanie "więcej szczegółów" 33 krotnie co miesiąc.

Dzięki tym kilku linijkom wszystko rozwija się błyskawicznie. Dość łatwo będzie to przekształcić we wtyczkę do przeglądarki.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.