VPS KVM UpRyze a OBS

Pytania i problemy
vps
Johny
Johny

Czy ktoś testował już czy na serwerze z procesorem AMD można streamować z pomocą OBSa? Teoretycznie nie powinno być problemu, ale nie chce bez sensu przenosić serwera, jeśli okaże się, że OBS w ogóle się na nim nie uruchomi.

KMatuszak
KMatuszak Weteran

Johny:

Czy ktoś testował już czy na serwerze z procesorem AMD można streamować z pomocą OBSa?

Tak, działa. I to lepiej niż na FR/starych PL.

Johny
Johny

Super, dzięki za odpowiedź ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Czy OBS potrafi korzystać z jakichś flag procesora aby enkodować wideo szybciej? Jeśli tak to mógłbym jeszcze bardziej przyspieszyć działanie OBS'a w lvlup.pro jeśli jest jakaś akceleracja poza GPU.

Johny
Johny

Potwierdzam, na pierwszy rzut oka widać, że działa dużo wydajniej. Na intelu miałem zużycie procesora +80%, na AMD nieco ponad 60%, bez spadku klatek a na dodatek trochę taniej.

Johny
Johny

Po prawie 3 tygodniach testów stwierdzam, że jednak jest gorzej. Klatki są często gubione, dzisiaj na przykład zgubiło mi 1,4% klatek. Najgorzej jest po 17. Węzeł był zmieniany kilka dni temu, wcześniej też występował ten problem. W sumie bym nie pisał tego posta, ale się wkurzyłem, bo o 3 w nocy padł mój zapasowy serwer, a o 17 zaczął szwankować główny, z którego streamuję, przez co stream który trwał od 2 maja tego roku rozłączył się.

anon31176317
anon31176317

To nic nowego, z tymi węzłami to mają problem od marca 2020 i nie bardzo coś z tym jest robione. Ile ramu kupowałeś na taki streaming?

KMatuszak
KMatuszak Weteran

anon31176317:

marca 2020

a to ciekawe, bo pierwszy węzeł pojawił się dopiero w lipcu :thinking:

https://lvlup.rok.ovh/t/dziennik-zmian-lvlup-pro-2020/13148/#98?u=nosacz

Johny
Johny

anon31176317:

Ile ramu kupowałeś na taki streaming?

8GB RAM KVM UpRyze

KMatuszak:

a to ciekawe, bo pierwszy węzeł pojawił się dopiero w lipcu :thinking:

Pewnie chodzi ogólnie, o wszystkie węzły.

anon31176317
anon31176317

Johny:

Pewnie chodzi ogólnie, o wszystkie węzły. Dokładnie :P

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.