Vps mysql minecraft

Pytania i problemy
yakusia
yakusia

Witam, mam vps na silniku debian 10, mam zrobioną baze danych mariadb. Jednak nie widze nigdzie możliwości podłączenia minecrafta z silnikiem mohistmc do tej bazy danych. Nie ma configu aby taką baze danych podłączyć. Proszę o pomoc jak to zrobić

Kamil02167
Kamil02167

Jeśli chcesz mieć podpiętą bazę, musisz mieć wtyczki/mody obsługujące ją. Sam serwer trzyma pliki tylko i wyłącznie lokalnie.

yakusia
yakusia

A jakie mozesz polecic ?

Blox61
Blox61

To nie kwestia polecenia pluginów czy modów. Bo są różne. Samemu decydujesz co chcesz mieć na serwerze i takich pluginów/modów szukasz. Część z nich będzie można podpiąć do bazy danych ale tak jak @Kamil02167 napisał pliki serwera są przechowywane tylko lokalnie na VPS'ie i nie można ich zapisywać w bazie.

yakusia
yakusia

Oki dziekuje

Helios1993
Helios1993

yakusia:

mohistmc

Na szybko podlinkuję: https://essentialsx.net/do-not-use-mohist.html

Blox61
Blox61

Czyli ostatecznie odradzamy korzystania z mohistmc

yakusia
yakusia

Masz jakąś alternatywe? Potrzebuje silnika co łączy pluginy+mody na 1.16.5

Helios1993
Helios1993

Przeczytaj całość. Fabric ma pełno server-side'owych modów, część z nich znajdziesz tutaj. Zalecam też przejść na najnowszą wersję, 1.16.5 posiada już dwa znane błędy pozwalające kopiować przedmioty.

Kamil02167
Kamil02167

Kolega chce mody+pluginy, dodatkowo nakłanianie do 1.17 nie może mieć miejsca, nie każda wtyczka została w pełni na nią przepisana, przez problemy sprawiające migracje na jave 16. Można eksperymentować ze spongeforge, lecz ma on ubogą bibliotekę pluginową. Ogółem dlaczego zakładasz, że kopiowanie przedmiotów będzie możliwe lub dające jakieś korzyści? Możliwości kopiowania przedmiotów istniały na innych wersjach i pewnie będą i na nowszych również znajdowane.

Helios1993
Helios1993

Wiele modów na fabrica posiada identyczne działanie co pluginy. Jedynie najnowsza wersja jest wspierana przez Papera, a dla większych błędów Mojang wydaje nową (1.16**.5**, 1.17**.1**). Błędy pozwalające kopiować przedmioty ciągle są znajdowane i naprawiane, ale jedynie w najnowszych wersjach. Aktualnie wersja 1.16.5 posiada dwa znane błędy pozwalające kopiować przedmioty, które w 1.17.1 są naprawione. W ciągu np. pół roku gracze mogą znaleźć np. 3 nowe błędy kopiujące, Mojang wyda 1.17.2, 1.17.3 i 1.17.4 w celu naprawy ich naprawy, a w 1.16.5 uzbiera się ich 5.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.