VPS pod CS:GO

Zombie
vps, kvm
Kaiser
Kaiser

Witam!

Mam pytanie odnośnie pierwszej oferty KVM VPS, ile graczy może grać na takim serwerze? Niby procesor 4.0ghz, a CS:GO wymaga jak najwięcej na 1 rdzeń. Na serwerze na pewno były by pluginy ;)

LeviPlayGames
LeviPlayGames

To zależy od tego jaki tickrate chciałbyś mieć na serwerze. Vanilla (5v5) potrzebuje około 2GHz i 512MB ramu i to w zasadzie tyle jeśli chciałbyś płynną rozgrywkę. Reszta zależy od tego ile pluginów będziesz mieć i ile graczy będzie na serwerze (sam serwer bez graczy pochłania 52MB, a wiadomo czym ich więcej tym więcej potrzebuje). Więc resztę musiałbyś sam sprawdzić i siesię przekonać.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Em kolego pod CSGO to minimum 4 GB RAMu.

Nie chodzi tu o RAM, lecz o powierzchnię dysku. Ostatnimi czasy komenda, która umożliwiała instalację okrojonego serwera CSGO już nie działa 😦

Możesz również spróbować budżetowej wersji serwera VPS OVZ - minimum to 16 GB, aby komunikat się nie pojawiał (o za małym dysku i nie ruszy instalacja). Tyle z mojej strony. Na na KVM 4 GB RAMu posiadam taki serwer i dobrze się sprawuje. Serwer posiadam na specjalnym node typu GAME-3 gdzie mam o 5 GB więcej dysku i lepszą wydajność procesora (chyba). Oferta tam jest tańsza - zamiast zwykłych 60zł mam 35zł. Jak chcesz taki serwer, napisz ticketa.

https://lvlup.rok.ovh/t/nowe-vpsy-z-oferty-game-3-sys/3022/#8?u=plbananek

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Czyli ile płacisz za VPSa i ile masz tam ramu, dysku?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Mam 4 GB RAMu, 2 vCPU, 25 GB SSD 😛

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Ile dajesz za to?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Po co takie dochodzenia, ile kto za co płaci? Jak cię to tak bardzo interesuje to zawsze możesz wysłać pw do tego kogoś :\

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Właśnie wysyłam :D