VPS - Serwery gier

Zombie
vps, ts3, kvm, openvz
hej0ss
hej0ss

Cześć. W sumie nie ogarniam VPS jak to do końca może działać. Z kolegą mamy zamiar postawić 2 serwery csgo + ts3 i w sumie mam pytanie: Czy da się tak postawić te 3 serwery na 1 VPS. Wiem, że mógłbym postawić jeden serwer cs:go z poradnika poniżej. https://lvlup.rok.ovh/t/jak-zrobic-serwer-cs-go-na-vps/2675/#2 Lecz co dalej? Jak to później ogarnąć? Jakieś porady co do tego? Czy jak coś to mógłby ktoś pomóc trochę? A może jednak wybrać KVM Game Pro?

WoZZowskY
WoZZowskY

Tak, da się! Tylko musisz mieć odpowiednio mocną maszynę aby nie było ścinek.

hej0ss
hej0ss

Z zakupem maszyny problemu nie będzie.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Z VPS wyłącznie KVM. Pakiet 6 GB chyba wystarczy na 2 serwery csgo i ts. Potem reguły iptables i filtrowanie portów i gotowe :)

hej0ss
hej0ss

W KVM sie robi tak samo wszystko jak w normalnym VPS? Na lvlup minusem jest, że serwer znajduje się we Francji. A co do reguł jestem kompletnie zielony w "języku" systemów linuxa.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

KVM od OpenVZ różni się jedynie wirtualizacją - na KVM jest pełna, na OpenVZ nie. Przez co nie zainstalujesz np. dockera na OpenVZ. Dodatkowo, w przypadku niektórych (bo nie mówię, że każdych) hostingów ma to szczególne znaczenie, KVM ma dedykowany RAM, CPU i dysk, przez co nie może być nadsprzedawany (overselling), natomiast OpenVZ może być. Serwery w Polsce mają być podobno niedługo w lvlup wprowadzone. Co do reguł iptables, to jest sporo poradników.

hej0ss:

jestem kompletnie zielony w "języku" systemów linuxa Nie stawiaj serwera :P Nie no, możesz zawsze mieć jakiś panel.