VPS się nie włącza poprawnie

Zombie
vps, debian, ftp, ping
mikigal
mikigal

Od wczoraj (28.03.2017r.) rana serwer VPS odmawia posłuszeństwa. Użycie CPU cały czas 0% i 150MB RAMu. SSH, FTP, WWW nie działa. Serwer ma timed outy przy pingu. Serwer restartowałem z 20 razy z nowego oraz starego panelu. Na serwerze nic nie ruszałem. Wieczorem wszystko ładnie działa,a rano nie da się połączyć :v Nie mogę stracić plików oraz baz danych z serwera, więc reinstall nie chodzi w grę. Support milczy, w odpowiedzi dostałem pytanie czy serwer został przeze mnie zrestartowany z poziomu panelu (a to jest chyba oczywiste, że to pierwsza rzecz, którą zrobiłem).

Ticket #14311 @SystemZ Pomożesz?

Nic z poziomu panelu chyba już nie mogę zrobić.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Maszyny (wg. status.lvlup.pro) działają poprawnie. Jak napisałeś to czekaj. Następnym razem pisz co zrobiłeś (chodzi o napisanie w tickecie) ;)

mikigal
mikigal

Wiem :v Chodzi o to, że muszę mieć tego VPSa na wczoraj, bo prace nad serwerem stoją w miejscu :v

anon10657637
anon10657637

Czas na odpowiedz na ticket to 48h, wiec poczekaj. Z praktyki wiem, ze stanie z batem w reku nad czlowiekiek, nic pozytywnego nie daje ;) (woli scislosci - nie chodzi tu o doslowne znaczenie).

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Na pewno nie ruszałeś nic w pliku interfaces od network? Jest to za pewne zwykły błąd panelu + sieci (a sieć zapewne w związku z panelem, możliwe przydzielaniem VPSów, możliwe że przypadkiem panel usunął od twojego VPSa twoje IP i tak wyszło, bywa). Na pewno zostanie szybko naprawiony, danych nie stracisz bo to błąd jak napisałem już sieci i panelu. A jak coś nawet to są backupy.

mikigal
mikigal
  1. Nic nie ruszałem. Wieczorem zamknąłem PuTTy a rano już nie dało się połączyć/ Mam nadzieję, że szybko, bo prace stoją, a moja strona i bazy danych, której bardzo potrzebuję leży.
mikigal
mikigal

Mija 3 dzień a support nadal milczy... W przypadku braku odpowiedzi będą zmuszony wystawić odpowiednią opinię na temat hostingu. Płacę za serwer, który działa nie z mojej winy.

@SystemZ

kubus
kubus

Jedna jedyna osoba jest w supporcie, zrozum jedna osoba na tyś., albo więcej osób. Cierpliowości troszkę..

mikigal
mikigal

Tylko pan Michał robi w supporcie? 😮 Sprawa prawie już załatwiona, teraz tylko czekać na przerzucenie plików na nowy serwer :slight_smile:

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Kiedyś były dwie osoby w supporcie ;) Ale pewien Pan został zwolniony i został tylko Pan Michał :)

anon10657637
anon10657637

mikigal:

Tylko pan Michał robi w supporcie?

tak, obecnie firma ma tylko jednego pracownika, który pełni także funkcję Właściciela firmy.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Podobnie jest również księgowa, w poście o zwrotach z portfela było ;)

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Timo:

Podobnie jest również księgowa

Pani księgowa na pewno marzy o odpisywaniu na tickety 😁

Kobieta i tak ma ręce pełne roboty, w końcu polscy urzędnicy/politycy dzielnie dopisują coraz więcej coraz głupszych prawideł.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ok, opiszę chronologicznie te zdarzenie od strony usługodawcy.

Klient stwierdził że problem leży po stronie lvlup.pro więc otrzymał nowego VPS zamiast tego "wadliwego". Przy zwrocie kwoty do portfela otrzymał niejako bezpłatnie 3 dni ważności. Otrzymał także bezpłatną możliwość przywrócenia kopii zapasowej ze starego VPS na nowy tak aby nie utracić danych.

Po przywróceniu kopii okazało się że nowy VPS przestał działać tak więc rozpaczliwy wątek tu oraz w ticketach z żaleniem się na złą i niedobrą obsługę lvlup.pro był w zasadzie bezpodstawny, lvlup.pro nie było tu winne więcej niż wydłużonego czasu odpowiedzi na tickety.

Klient stwierdził że potrzebuje swoich danych więc w zamian za wydłużony czas oczekiwania otrzymał bezpłatnie najnowszą pełną kopię zapasową VPS do pobrania z linku w formacie .tar.gz który jest ważny 7 dni.

Po otrzymaniu kopii klient stwierdził że jednak nie chodziło mu o najnowszy backup bo zdążył już sformatować nowy VPS z przywróconą kopią tak więc ponownie otrzymał link z pobraniem kopii przez 7 dni tyle że z poprzedniego VPS.

Jeśli te akcje wykonane od strony lvlup.pro nie wynagradzają dłuższego czasu odpowiedzi niż obiecany na stronie to nie wiem już co robić i jak żyć.

anon10657637
anon10657637

SystemZ:

Jeśli te akcje wykonane od strony lvlup.pro nie wynagradzają dłuższego czasu odpowiedzi niż obiecany na stronie to nie wiem już co robić i jak żyć.

Najlepiej w tych sytuacjach nie żyć, ale to już pesymistyczny wariant ( ͡° ͜ʖ ͡°)

mikigal
mikigal

@SystemZ Bardzo dziękuję za pomoc. Do teraz nie mam pomysłu, co się wydarzyło w tamtym systemie, że działy się takie akcje.

Zdecydowanie będę mógł polecić hosting lvlup.pro swoim klientom. Czas oczekiwania to jedno, a to co robi support to drugie :slight_smile:

A tak btw. Pan Michał o 3 w nocy w supporcie robi 😮 http://screenshot.sh/ouXn55LhODWQn

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

No tak, support nie ma wyznaczonych godzin dni pracy, jest tylko czas odpowiedzi podany :D