Wgrywanie rang bezpośrednio na server vps

Zombie
vps, zarządzanie, ts3
bambus
bambus

Witam, jak wgrać ikony bezpośrednio na serwer teamspeak ?

Wiem że istnieje opcja ikonek do wgrywania przez ts, ale nie raz są błędy i wszystkich nie czyta...

Chodzi mi o drugą tabelkę tam gdzie są domyślne dla server admina itp ;)

jaki folder jest odpowiedzialny za te ikonki od ts na vps ?

z góry dzięki za pomoc ;)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jasne, wejdź w główny katalog serwera TS3, a następnie, zakładając jakobyś miał wgrać do serwera wirtualnego nr. 1 (jeśli masz jeden odpalony serwer na maszynie to będzie właśnie pierwszy), wchodzisz więc to /files/virtualserver_1/internal/icons i tam wszystko masz, lecz:

  • TeamSpeak posiada własne kodowanie tych ikonek, każda ma osobny numer i jest gdzieś tam wpisana.
  • Nie są to ikonki takie jakie wrzucasz poprzez opcję upload, lecz pliki z nietypowym rozszerzeniem (a właściwie jego brakiem) - lecz po otwarciu takiego pliku poprzez np. Przeglądarka Fotografii Systemu Windows, lub inny program do otwierania zdjęć jesteś w stanie zobaczyć ikonkę, czyli jest zmieniana nazwa oraz rozszerzenie takiej ikonki.
bambus
bambus

powiem ci tak, jeśli ja jako klient pobieram ikonki to też mam je bez formatu (sam plik) więc sądzę że da radę wgrać ;) Dzięki mordeczko :)

Jebanany
Jebanany

Nie zadziała to, to są ikony lokalne, ale u Ciebie na dysku, nie serwerze. Jeśli wrzucisz je na serwer, będą to po prostu ikony serwerowe.

Tak jak poniżej

422x312

Ikony po prawej, to po prostu ikony na Twoim komputerze. Jeśli nie działa Ci wrzucanie ikon, prawdopodobnie wrzucasz zły format. Najlepiej jest wrzucać w rozszerzeniu .png. Użyj np GIMPa, aby zmienić format ikon. Nazwy plików są tworzone na podstawie ich zawartością przy pomocy CRC32 (w PHP http://php.net/manual/en/function.crc32.php).

Napotkasz natomiast mnóstwo problemów związanych z tym, jak TeamSpeak jest stworzony i aby obliczyć, a raczej wygenerować checksum dla pliku z ikonką przejdziesz też problem liczb od -2147483648 do 2147483647. Więcej na ten temat nie chcę powiedzieć, długo głowiłem się nad rozwiązaniem i zwyczajnie nie chcę udostępniać gotowego rozwiązania dla Ciebie, które być może nawet nie zostanie przez Ciebie wykorzystane.

Najlepiej i najzwyczajniej będzie dla Ciebie konwersja Twojej ikony do rozmiaru 32x32 i formatu .png

bambus
bambus

przykładowo mam ikonke1.png i wgrywam ją na serwer, czy po wgraniu mogę ją usunąć z dysku a ona zostanie na serwerze ?

Szymon
Szymon

Jeżeli masz na myśli usuwania ikonki z dysku swojego komputera (nie serwera) to tak.

Cloverwew
Cloverwew

A nie łatwiej niż bawienie się z wrzucaniem plików przez ftp pobrać yatqu. I zarządzać całym serwerem?