WIFI na Ethernet

Pytania i problemy
sieć
SP24
SP24

Hej, mam mały problem. Potrzebuje urządzenia, które połączy się z routerem przez WIFI i przekaże go na kabel RJ45.

Znalazłem coś takiego, ale nie wiem czy spełni to moje oczekiwania

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Hej, wszystko zależy jakich prędkości oczekujesz. Standard N czytaj WiFi 4 jest jak średnie piwo - gdy nie masz lepszego i tak się napijesz :nosacz: , szukaj czegoś z WiFI 5 (standard 802.11 ac) lub już ax-a czyli 6 gen. Dzięki temu uzyskasz potencjalnie większy zasięg i lepsze prędkości. Większość repeaterów lub AP ma taką funkcję (media bridge mode) także nie ważne co weźmiesz raczej będzie działać ;)

SP24
SP24

Dzięki, w takim razie poszukam jakiegoś fajnego AccessPointa z WIFI 5/6

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Cenowo strzelam, że nie wydasz więcej niż 200zł, z takich do polecenia (oczywiście w okolicach tej ceny) no to Tenda; Asus; D-link; Netgear. Jak chcesz zaszaleć to łap Cisco lub Ubiquiti a i Mikrotik hAP lite ax też spoko (to jest router ale ma taką opcję UWAGA wymaga wiedzy w konfiguracji inaczej kaplica)

EDIT. Patrzył bym również na zysk anteny - wiadomo czym więcej tym lepiej (jednostki to dBm-y) pamiętaj, że skok z 0 do 3 dBm to już 2-krotna moc

SP24
SP24

A tak cię podpytam, czy takie rozwiązanie ogólnie ma sens? Bo niestety nie mam bardzo jak pociągnąć skrętki akurat do tego miejsca, a chciałbym w jakiś sposób jednak podłączyć tam urządzenia przez kabel

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Sens jakiś to tam ma, oczywiście dopóki sygnał w miejscu gdzie chcesz takiego złomka ustawić ma jakąś sensowną moc.

Hah sam używałem czegoś takiego do serwera RAC, który był wstawiony w garderobie :XD:

EDIT. jeżeli możesz spróbuj rozważyć bezprzewodowe karty sieciowe, do niektórych na prawdę można podłączyć takie anteny co "ROBIĄ WRAŻENIE !:kappa: "

Aaaa no i najważniejsze, twój router musi posiadać WIFi 5 / 6 żeby urządzenie mogło skorzystać z tego standardu :thinksmart:

SP24
SP24

Spróbuje chyba na razie z AP. Tylko czy to wymaga konfiguracji tak aby internet szedł na ŁAN, czy jest to domyślne zachowanie AP? Zawsze kojarzyło mi się, ze podłączasz LAN i wychodzi ci WIFI

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Zdecydowanie wszystkie urządzenia strikte dla typowego Kowalskiego mają tak proste GUI, że nawet obrazki dołączają a ich konfiguracja ogranicza się do włącz, podepnij kabel kliknij dwa guziczki w GUI i działa :) także samą konfiguracją raczej nie powinieneś się przejmować, no chyba że uderzysz w MikroTika / Cisco - to jakaś melisa i długi wieczór xd. Także ciężko jest mówić o jakieś konfiguracji - jak zdecydujesz się już na coś konkretnego możemy przebadać jak przełączyć go w tryb media bridge Out of the box takie powielacze sygnału mają po prostu skonfigurowane powielanie sygnału a i łączenie jest przez całkiem niebezpieczny protokół WPS

Glupikocz
Glupikocz

Podpowiem, że jest jeszcze coś takiego jak powerline i działa bardzo dobrze, tylko nie wiem, czy w twoim przypadku będzie mieć to zastosowanie.

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Pamiętajmy, że działa to tak, dobrze jak dobrze mamy wykonaną instalację elektryczną i nie dzieli nas różna fasa 💊 :nosacz:

Glupikocz
Glupikocz

Potwierdzam, lecz tylko dodaje pomysł akurat może się przyda :)

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Dodatkowo w sumie jestem ciekaw jak sygnał analogowy o wysokiej częstotliwości wpływa na inne standardowe podłączone urządzenia elektryczne, bo z ich punktu ta wysoka częstotliwość to po prostu szum. Możliwe, że jakieś silniki i zasilacze impulsowe mogą nie działać w 100% poprawnie, no ale to już takie głośne myślenie.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.