Wspaniały pomysł rządu na cenzurę w internecie

Off topic
Szymon
Szymon

Piszę ten post, aby reszta świata (nie tylko niebezpiecznik) dowiedzieli się jaką wisienkę szykuje dla nas rząd.

Niebezpiecznik się wykazał i napisał możliwe sposoby blokowania stron (dla nieświadomych).


Moim zdaniem cały projekt nie ma początku, ani końca. Poza tym patrząc na przykład naszego "bliskiego" sąsiada (Korea Północna) możemy z łatwością się dowiedzieć, że mógłby być ten sposób cenzurowania stron hazardowych wykorzystywany przez aktualny rząd.

Wiadomo nie od dziś, że na strony rządowe nie trudno jest się włamać. Co mogłoby być też nadużywane przez hackerów, którzy trollowali by rząd i wpisywali by adresy rządowe w rejestr (taki skromny przykład).


Swoje zdanie możecie pisać w komentarzach.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Technicznie to się nie może udać.

W Rosji przykładowo blokują strony po adresie IP. Zapominają że strona może szybko zmienić adres IP lub z tego adresu może korzystać setki lub tysiące innych stron, taką sytuację mamy np. w CloudFlare z którego korzysta masa serwisów (w tym lvlup.pro). Przy użyciu tej techniki blokowane są więc niewinne serwisy. Dużo szkód a wystarczy VPN czy tor browser i blokada ominięta.

Ten sposób to jeszcze generalnie pół biedy. Jeśli operatorzy będą zobowiązani do proxowania całego ruchu to będzie totalna katastrofa jak dla mnie. Strony będą wolniejsze, koszty duże, awarie częstsze a o spadku prywatności już nie wspomnę. Za ten "upgrade" przyjdzie nam zapłacić.

Szymon
Szymon

Tak czy siak myślę, że orange i tak ma coś w tym styli zrobionego. Mają takie opóźnienia, że głowa mała 😄

Fallen
Fallen Pionier

A niech blokują. Serwery z zagramanicy w końcu się przydadzą :P

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Ale nic nie bedzie :slight_smile: . Ważniejsze teraz bedzie realizowanie 500+ mieszkanie+ i inne zasiłki :/ ...

Jestem przeciwny wszystkim pomysłom obecnego rzadu... Na dlozszą mete poprowadzą nas do klęski.