WWW do serweru MC na hostingu hostmc.pl

Zombie
minecraft, www
Lempik
Lempik

Wykupiłem hosting MC na lvlup.pro, czyli mam serwer Minecrafta pod adresem cośtam.hostmc.pl. Chciałbym mieć też stronę www na temat serwera. Na stronie https://lvlup.rok.ovh/t/darmowa-subdomena-hostmc-pl/122 przeczytałem: " Zamiast domeny możesz też spróbować darmowej subdomeny, jest bezpłatna i idealna na początek. [...] Wystarczy w tym celu zalogować się do panelu DirectAdmin i dodać wybrany przez siebie adres jako domenę." Nie widzę jednak, gdzie jest ów panel DirectAdmin i jak więc zrobić, żeby mieć bezpłatną subdomenę *.hostmc.pl (i płacić tylko za hosting www). Co robię źle?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Direct admin znajduje sie pod adresem https://w2.lvlup.pro:2222

Lempik
Lempik

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Nie zrozumiałem jednak, jaką nazwę użytkownika i hasło tam mam wprowadzić. Bo mam już aż trzy - na lvlup.pro, kiedy kupowałem hosting MC. Mam do ftp na mój hosting MC. I mam na forum.lvlup.pro. Ani jedna nazwa użytkownika (z hasłem) nie działa. Czy trzeba się gdzieś zarejestrować i stworzyć kolejne konto?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Nazwa użytkownika to Twoja nazwa konta. Ja np. mam dbanaszewski - powodem jest prefix maila czyli dbanaszewski@mojapoczta.pl.

Hasło musisz ustawić w panelu klienta (tam gdzie masz konsole MC itp.)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

A takie pytanie, kupiłeś pakiet WWW?

Lempik
Lempik

Jeszcze nie, bo zaciąłem się na stronie "Zamów nową usługę", gdzie wybieram, że chcę hosting www. I w tym formularzu jest pole, gdzie należy wprowadzić nazwę domeny głównej (ale ja domeny głównej nie chcę). Kolejne pole to "nazwa użytkownika w DirectAdmin", a tego też nie wiem - może tam nawet jeszcze konta nie mam.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Musisz mieć domenę (może być domena drugiego poziomu: mojastrona.hostmc.pl) 😛 Inaczej strona nie będzie działać :P

Tam, gdzie jest pole "Nazwa użytkownika" to musisz utworzyć sam. Wpisz tam login, jaki będziesz używać na w2.lvlup.pro:2222 ;)

Lempik
Lempik

Dziękuję bardzo. Ciągle jednak mam problem, co wpisać w formularzu zamówieniowym do pola "domena główna". Wpisuję tam "X.hostmc.pl" (zamiast X różne ciągi znaków, żeby było coś, co naprawdę nikomu jeszcze nie wpadło do głowy), a jednak ciągle mi się pojawia po prawej na górze czarne okienko "błąd :(".

Lempik
Lempik

Problem rozwiązany. Błąd polegał na tym, że w nazwie użytkownika (DirectAdmin) miałem na początku wielką literę.