Wybór vps pod serwer mc

Zombie
vps, minecraft
zxjn
zxjn

Witam, proszę aby mi doradzić. Mam do zainwestowania w maszynę 180 zł oraz męczy mnie myśl, czy jak zakupię VPS CLOUD RAM z ovh ten 24gb ram, to będzie to dobry wybór pod serwer typu minecraft? Kolega powiedział, że pod serwer mc najlepiej SSD lecz tam największa oferta to 8gb. No to ten heh Czy ten cloud będzie dobry? Utrzyma ok. 200 graczy? Wiem też, że to zależy od konfiguracji pluginów ale założymy, że pluginy są dobrze zrobione.

luxDev
luxDev Pionier

Zależy jak serwer będzie zoptymalizowany, jeśli wszystko będzie zrobione dobrze, nie będziesz potrzebował jakiejś super maszyny, podlinkuj to co chcesz zamówić.

zxjn
zxjn
luxDev
luxDev Pionier

Popatrz może tutaj: https://www.soyoustart.com/pl/oferty/sys-ip-2.xml nie koniecznie musi to być ta.

zxjn
zxjn

Uważasz, że ten serwer jest okej? Za 32 gb na ovh płaci się ponad 300 zł, jest to dedyk, rozumiem że to co mi podesłałeś również jest dedykiem? Ogólnie bardzo fajna oferta, ten hosting jest przez ciebie sprawdzony?

luxDev
luxDev Pionier

Miałem raz przyjemność mieć dedyka na soyoustart, nie miałem z nim żadnych problemów, ofertę mają super, ceny też, ten cloud to podałeś jest jak dla mnie nie pod klocki zbytnio, przynajmniej ja bym na tym nie stawiał.

Karolek
Karolek

A gadamy tylko o ramie o o prockach już nie XD

luxDev
luxDev Pionier

No też racja, podałem mu link żeby popatrzał na ofertę, 180 zł, z tego da się coś na pewno wybrać.

zxjn
zxjn

@Karolek Wydaje mi się że Intel Xeon W3520 z 4 rdzeniami jest bardzo dobry

zxjn
zxjn

@luxDev Czy według ciebie opłaca mi się postawić na tym mc, na tym co mi wysłałeś? Szczerze mówiąc leciutko się podnieciłem widząc taki serwer za taką cenę XD

luxDev
luxDev Pionier

Na tym tak, możesz jeszcze popatrzeć sobie na inne, nie musisz się sugerować tym co podałem, ale na pewno jest z 15 razy lepszy niż ten cloud.

zxjn
zxjn

Dobra dzięki :*

Fallen
Fallen Pionier

Jeżeli MC to nie HDD bo przy większej ilości graczy będzie miał problemy z TPS. @zxjn SyS to jest pod firma OVH tak jak w elektronarzędziach Makita i maktec. Ostatnio miałem przyjemność porozmawiać sobie z supportem OVH i dowiedzieć się kilka informacji. Serwery z SYS są serwerami które były już kiedykolwiek używane tzn. ktoś posiadał serwer w OVH zrezygnował z niego i został poddany recyklingowi i teraz ponownie trafia do oferty oraz nie posiadają firewall-a do konfiguracji tak jak to jest w ofercie OVH gdzie można sobie powycinać porty. Polecałbym dołożyć te kilka groszy i zakupić ten serwer https://www.soyoustart.com/pl/oferty/e3-ssd-3.xml

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Powiem ci tak - jeśli masz do zainwestowania 180zł/msc na serwer, to nie inwestuj w VPSy. Tak jak napisał wyżej @luxDev , serwer dedykowany jest dobrym rozwiązaniem. Inwestuj w dedyka, to dobra rzecz 😃 Gwarantuję ci, że taki serwer jak podał wyżej wymieniony @luxDev będzie dobrym rozwiązaniem i uciągnie 200+ graczy.

Fallen
Fallen Pionier

Timo zanim coś napiszesz proszę sprawdź specyfikację techniczną na początku ;) http://ark.intel.com/pl/products/39718/Intel-Xeon-Processor-W3520-8M-Cache-2_66-GHz-4_80-GTs-Intel-QPI http://ark.intel.com/pl/products/65729/Intel-Xeon-Processor-E3-1245-v2-8M-Cache-3_40-GHz

Tak jak napisał @Karolek>Karolek:

A gadamy tylko o ramie o o prockach już nie XD

Przy MC ram jest drugorzędna sprawą ważniejszy jest procesor

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

@Fallen Byłem kiedyś administratorem w pewnej sieci Minecraft, tam cała sieć (180 osób) cała sieć ciągneła na jednym dedyku z prockiem 4rdzenie 8 wątków 2,66ghz i 16 GB Ramu, cała sieć (bungee + 4 serwery) :D

Fallen
Fallen Pionier

Tylko zauważ kiedyś MC troszkę mniej potrzebowało. Nie patrz na ile ma GHz tylko proces technologiczny TDP oraz kiedy zakończono jego produkcje. Jeżeli masz do wyboru przykładowo masz Audi A4 z 1996 za 6K i z 1999 za 6,5K to co wybierzesz? No raczej młodsze auto bo nikt nie kupuje starszego tylko jak najmłodsze. Inna sprawa jak mieliście HDD to było sobie sprawdzić odczyt i zapis w godzinach szczytu gdzie mi przy normalnych domowych zapotrzebowaniach HDD w raid 0+1 nie wyrabia to przy serwerze tym bardziej

Karolek
Karolek

Jak już tak gadamy o wydajności to 64gb ramu, Intel Core i7-7700K @ 4.20GHz, 2tb hdd. Robisz sobie ramdiska 32gb, backupy co 3 godzinki i masz mega wydajnośc. Najlepszy procek pod pojedynczy serwer to wlasnie ta i7. Jesli juz chcesz miec kilka serwerow + bungee to wtedy szukasz takiego procka co da ci najwieksza wydajnosc na 1 watku.

Co do A4. Swoje a4 z 97 cenię na 12k :v Polifta bym nie kupił bo tam już szły pd, a te zjadają szklanki i wałki :/ Ale za to w polifcie masz ładniejszą konsolę. imo przedlift > polift

Fallen
Fallen Pionier

RamDisk zawsze spoko tyle że osoba która pyta się jaki serwer wybrać będzie wiedziała jak bezpiecznie używać tego? No raczej nie dlatego SSD jest lepsze (w sumie sam nawet nie robię ramdisk-a bo wiem ile potrafi zrobić problemu nawet przy częstej kopi)

A co do audi to zapewne chodzi ci o benzynę :P Nie pamiętam jakie tam były przypadki bo jestem zwolennikiem januszowego TDI no chyba że 1.8TQ

Karolek
Karolek

Januszowe TDI tylko zrobione po mojemu :D