Wycofanie oferty hostowanego TS3

LVL UP
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Niestety ze względu na brak opłacalności jestem zmuszony wycofać ofertę hostowanego TS3. https://lvlup.pro/oferta/ts3/

Koszty licencji są zbyt duże jak na to co oferuje ta aplikacja, ciężko też osiągnąć cenę opłacalną dla hostingu oraz atrakcyjną dla klienta. Generalnie bardziej był to zarobek dla firmy TeamSpeak Systems - ok $170 dolarów miesięcznie, ja przy tych około 1500 slotach biorąc pod uwagę potrzebę utrzymywania supportu wychodziłem na minus lub co najwyżej na zero i kontynuowałem ofertę gdyż tego oczekiwali moi klienci. Ciągłe dziury w aplikacji serwera i potrzeba łatania serwera dodawała jeszcze więcej pracy co przesądziło już ostatecznie o usunięciu TS3 z oferty.

Obecnie nie można już kupić nowego serwera TS3 w panelu klienta. Przedłużenie ważności jest możliwe tylko do 30 września za pośrednictwem ticketu w panelu klienta. Serwery które zostały opłacone do dłużej niż 30 września zostaną zmodyfikowane tak aby pozostać nadal aktywne do wykupionego czasu.

Migracja

Każdy klient serwera TS3 ma okazję przenieść go na VPS w lvlup.pro. https://lvlup.pro/oferta/vps-kvm-game-pro/

Przygotowałem specjalną zniżkę 30% na zakup VPS z oferty KVM Game Pro dla każdego obecnego posiadacza serwera TS3 w lvlup.pro co przy pakiecie 2GB RAM daje cenę 20,90zł a jakby przeliczyć darmową licencję ze 32 slotami, wychodzi trochę ponad 0,65zł za slot czyli taniej niż w wycofanej ofercie.

W cenie jest także instalacja Aimpanel oraz pomoc w migracji serwera TS3.

Migracja i pytania

Każdego zainteresowanego ofertą migracji lub mających nietypową sytuację w związku z serwerem TS3 proszę o kontakt przez system zgłoszeń w celu ustalenia szczegółów https://lvlup.pro/panel/support/ticket

Blueas
Blueas

I słusznie.

Są różne komunikatory. Skype, gg, discord oczywiście darmowe.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nie jest to powód by całkowicie rezygnować z TS3, po prostu w lvlup.pro jest teraz potrzebny do tego VPS. Sądzę że Discord to raczej kiepski zamiennik TS3 gdyż jest scentralizowany i jest to usługa a nie aplikacja którą możesz kontrolować sam. Tu już lepszy byłby wybór Mumble moim zdaniem gdyż nie ma kosztów licencyjnych.

Kukubaczek
Kukubaczek

Curse też jest spoko ^^

TheEndi
TheEndi

Moim zdaniem właściciele teamspeak zdzierają niesamowicie, nie jest to może jakaś niesamowita aplikacja, jedyne co jest w niej takiego dobrego to jej uniwersalność, działa na większości popularnych systemach, tj. linux, windows, ios, android, i oczywiście zasobo-oszczędność, i nic po za tym, licencje są bardzo drogie, sama aplikacja na androida też kosztuje, dobrze że przynajmniej reklam nie ma, moim zdaniem właściciele ścinają kasę na każdym kroku, i faktycznie że dla klienta i hostingu jest to nie opłacalne, utrzymanie serwera TS3, nie jest trudne, wystarczył by najtańszy z najtańszych VPS do utrzymania serwera 32 slotów, a niestety koszt serwerów z wrasta ze względu na te głupie licencje. Mam nadzieje że nie długo powstanie podobny komunikator którego właściciel nie będzie zdzierał. Oczywiście, można mieć serwer TS3 za darmo, ale tylko do 32 slotów, i tyle, potem trzeba płacić dużo pieniędzy za licencje.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Może trochę się różniący jeśli chodzi o zarządzanie, ale za to darmowy i bez limitu slotów - Discord!

Marcoral
Marcoral Pionier

Również mogę śmiało polecić Discorda, mimo, że na początku miałem co do niego uprzedzenia. Przyjazny dla oka, funkcjonalny, darmowy - czego chcieć więcej?

koweq
koweq

Zdecydowanie Discord to najlepsza alternatywa dla TSa! :D

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Discord jest faktycznie dobrą alternatywą dla TeamSpeaka, lecz moim zdaniem ludzie rozmawiają na Discordzie jedynie dlatego, ponieważ są tam darmowe serwery. Faktycznie - jest rozbudowany, ma dużo funkcji, ale nie tak jak TeamSpeak i ponawiam - jest wg. mnie jedynie alternatywą :D

DoreK
DoreK α-tester v3

Discord mimo wszystko jest zbugowany, głównie jeśli chodzi o rozmowy głosowe. Albo to mój rozmówca nie słyszy mnie, albo ja jego albo wzajemnie. Raz miałem tak, że w ogóle nie mogłem połączyć się z serwerem głosowym xd

Jebanany
Jebanany

Ja niestety nie zgodzę się z opinią, że Discord to alternatywa dla TeamSpeaka. Prowadzę już 4 rok publicznego TeamSpeaka, owszem, są to duże koszty, jednak uważam, że TeamSpeak i Discord - to dwa różne światy.

Można stworzyć analogię, gdy porównujemy Battlefielda i CS'a. Niby tu i tu się strzela, ale to totalnie dwie różnie gry, w których chodzi o co innego. Rozmawiać można i przez Skype, Ventrilo, Mumble, Tlen, GG, aqq, XFire, Facebook i można tak wymieniać w nieskończoność. Równie dobrze można porównywać TeamSpeaka do Mumble, a Mumble do Discorda. Te programy łączy możliwość prowadzenia rozmów głosowych, ale poza tym, każdy z nich wyróżnia się czymś innym i moim zdaniem, nie powinno stawiać się ich na tej samej półce. TeamSpeak ceniony jest również za możliwość kodowania rozmów, hostowania plików, określonej struktury serwera i kanałów, systemu uprawnień i innych rzeczy, które dla niektórych będą wadami, a innym zaletami. Osobiście korzystam z wielu wskazanych powyżej aplikacji, ale każda z nich będzie służyć pewnej grupie osób lepiej lub gorzej. Co innego zaciekli gracze CS'a, co innego użytkownicy społeczności forum, a jeszcze inaczej klasa szkolna lub rodzina.

To jest moje zdanie i po wielu latach używania TeamSpeaka, cenię go najbardziej za możliwość rozmowy tak wielu osób w jednym czasie bez zbędnych szumów, zakłóceń, lagów i ogromnego poboru mocy obliczeniowej naszych komputerów oraz łącza internetowego.

LinGruby
LinGruby Pionier

Ale TeamSpeaka nie można kojarzyć tylko z komunikacją dla graczy ;-)

Pamiętam moje początki kontaktów z linuxem lata 2007/2008 to znajomy miał już serwer TS dla krótkofalowców i całkiem nieźle prosperował ( przychodzili ludzie z całego świata ) i trzymał to na takiej maszynie jak widać na zdjęciu na http://amh.linux.pl/ ( ale z racji wchodzenia nowych technologi ) Dstar, DMR etc. itp. ludzie przestali przychodzić ;-)

A reszty komunikatorów to nie było, znaczy było GG, Skype, no jeszcze Jabber/XMPP, IRC, Tlen... tylko nie dało się porozmawiać no poza Skype, nawet Facebook był w powijakach, dopiero ostanie 4-5 lat przyniosły wysyp komunikatorów alternatyw właśnie dla TeamSpeaka i jest sporo co zrobisz na TS czego nie zrobisz na innych komunikatorach ;-)

No ale z racji że nie gram w gry to wykorzystuję TeamSpeaka do słuchania radia i czasami do rozmów ze znajomymi ;-)

Więc TeamSpeaka nie tylko służy do kontaktów między graczami ;-)

Jebanany
Jebanany

LinGruby:

Więc TeamSpeaka nie tylko służy do kontaktów między graczami

Kto zawarł takie stwierdzenie gdzieś?

Pantoflarz
Pantoflarz

Osoba która uznaje Discorda jako alternatywę dla TeamSpeak'a jednak chyba nie do końca rozumie podstawową różnice.

Przedewszystkim, kontrola danych. Bez obrazy, ale w Discordzie nie do końca wiadomo co zrobią z Twoimi linkami, wiadomościami itp. Przynajmniej w TeamSpeaku jest dobre to że ani żaden Właściciel ani nikt inni nie wyciągnie tego z nikad. Martwi mnie trochę ta tendencja że jednak ludzie wolą zapłacić swoją prywatnością zamiast posiedzieć na teamspeaku gdzie jakość głosową jest tak samo dobra, aplikacja uniwersalna i posiadająca trochę bardziej zaawansowane rozwiązana.

Jak dla mnie wybór jest prosty, lecz oczywiście każdy ma prawo wyboru. Ja tylko opowiedziałem o jednym aspekcie - owszem, są i inne za i przeciw, ale ponieważ ten uważałem za najważniejszy, o nim opowiedziałem. Żeby nie było, też mam swój serwer od dwóch lat, może właśnie to powoduje u mnie wstręt do tego Discorda.