Wycofanie pakietów 512 i 700MB RAM z oferty MC

LVL UP
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Tendencja pobierania zasobów przez aplikacje jest wzrostowa, mocno to można odczuć w aplikacjach napisanych w javie.

Gdy wprowadzałem ponad 3 lata temu ofertę hostowanego MC, pakiet 512MB RAM wystarczał na serwer oparty o craftbukkita i kilka pluginów porządkowych. Teraz nawet czysty serwer bez pluginów może mieć problemy ze stabilnością co budzi niezadowolenie klientów że serwer im się wyłącza lub inne takie nieprzyjemności, generalnie każde zgłoszenie które rozwiązało ten problem to zmiana pakietu na 1GB RAM. Czuję że jest to niepotrzebne. Różnica miedzy wtedy a teraz to java 8 oraz dużo nowszy i bardziej napakowany funkcjami minecraft.

Aby uniknąć tych kłopotów teraz minimalnym pakietem w ofercie jest 1GB RAM. Powinno też zmniejszyć to liczbę zgłoszeń i dać mi więcej czasu na rozwijanie nowej wersji panelu klienta oraz nowych ofert które powinny wejść na początku przyszłego roku.

Oczywiście wszyscy klienci którzy zakupili serwer mniejszy niż 1GB RAM nadal mogą go zachować i używać.

anon10657637
anon10657637

A nie najlepiej zlikwidować ofertę MC, a stworzyć specjalną ofertę VPS pod MC? Byłby na nim dodatkowo wgrany AimPanel, gdyby ktoś nie ogarniał obsługi Linuxa 😛

koweq
koweq

Mi tam 512MB wystarcza na 2/3 osoby. Serwer działa stabilnie i bez lagów. Rozumiem że 512mb jak się ma to on zostanie? Nie zniknie po miesiącu czy cuś?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

anon10657637:

A nie najlepiej zlikwidować ofertę MC, a stworzyć specjalną ofertę VPS pod MC? Byłby na nim dodatkowo wgrany AimPanel, gdyby ktoś nie ogarniał obsługi Linuxa 😛

Docelowo hostowany panel gier zastąpi ofertę MC, sądzę że wspominałem już o tym wcześniej na forum. Niektórzy już mają okazję testować te rozwiązanie.

koweq:

Mi tam 512MB wystarcza na 2/3 osoby. Serwer działa stabilnie i bez lagów. Rozumiem że 512mb jak się ma to on zostanie? Nie zniknie po miesiącu czy cuś?

Na obecną chwilę tak, w zależności od sytuacji po kilku miesiącach może być potrzeba zmiany pakietu na większy lub przejścia na hostowany panel gier, dam znać przynajmniej miesiąc przed takimi ewentualnymi zmianami.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

1GB jest za 12 zł, 2GB za 23 coś. Najlepszym rozwiązaniem jest wydać 20zł na VPS OpenVZ który ma 4GB Ramu, i nawet najbardziej początkujący linuxowicze zainstalują aimpanela jedną komendą :D #lifehack

Karolek
Karolek

Ale po co instalować panel xD Przecież zarządzanie serwerem ogranicza się do ogarnięcia screena i htopa jakby serwer trzeba było ubić :D

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Ale taka przykładowa osoba co lubi po prostu nacisnąć guzik żeby serwer zrestartował się nie da rady wpisać komendy screen w ssh, tak to zostaje tylko jedna komenda na instalacje serwera :D

anon82750602
anon82750602

To może preinstalowamy system operacyjny z aimpanel? Ja mogę zająć się obrazami i uproszczeniem obsługi...

koweq
koweq

Co ty tak się pchasz do kilku projektów na raz? Co za dużo to nie zdrowo xD