Wycofanie usługi hostingu WWW

LVL UP
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Breaking news...

Ze względu na stosunkowo małą opłacalność co do ilości spędzonego czasu na utrzymanie przy życiu hostingu WWW opartego o panel DirectAdmin z przykrością informuję że postanowiłem o wycofaniu oferty hostingu WWW w lvlup.pro.

Myślałem nad tym już kilka miesięcy i to jest ten moment że mogę powiedzieć że decyzja jest w 100% uzasadniona i poparta wewnętrznymi danymi. Zaktualizowaliśmy już stronę WWW i panel o tą informację.

Po wnikliwej analizie rynku, technologii, narzędzi oraz trendów obecnie nie podejmujemy się też stworzenia następcy dla tej oferty.

Sprzedaż nowych pakietów hostingu WWW została wyłączona. Obecni klienci mogą bez przeszkód przedłużyć ważność swojej usługi maksymalnie do 2019.06.27. Kwestia usług ważnych dłużej niż ta data jest omówiona na samym dole tego posta.

Jak to?

Współdzielony hosting to potężnie zagęszczone środowisko. Im większe zagęszczenie tym łatwiej o wpadki.

Powiedzmy że wszystkie zyski z hostingu WWW są przeznaczane na roboczogodziny aby DirectAdmin i inne narzędzia na serwerze jakoś nie padły lub się nie pogryzły. Nawet jeśli wszystko działa od strony obsługi to nadal nie spełnia oczekiwań klientów. DA nie jest proste w użyciu, nie jest ładne i generalnie wątpię aby się to mocno zmieniło.

Od kuchni

Chciałbym z wami podzielić się jak to wygląda od naszej strony, w uproszczeniu na przykładach.

Usługi potrzebne do hostowania VPSów:

  • Prosty i nowoczesny serwer WWW nginx w standardowej konfiguracji
  • Serwer SSH w domyślnej konfiguracji
  • Procesy panelu Proxmox
  • Kilka modułów i narzędzi do zarządznia VM

Diagnoza jeśli coś pójdzie nie tak jest całkiem prosta i przejrzysta gdyż nie ma specjalnych udziwnień. Jeden fizyczny serwer odpowiada w zasadzie za jedną rzecz - VPSy. Awaria fizyczna ogranicza skutki do zazwyczaj 10-20 klientów. W najgorszym przypadku w kilka godzin przywracamy kopie na nowy sprzęt.

Dla DA jest to:

  • panel DA którego kod ma już ponad 15 lat i API JSON to nowość a nie standard od 10 lat, obsługa UTF8 to opcja dodatkowa a nie coś standardowo włączonego i obsługiwanego od razu
  • wtyczki do DA które naprawiają błędy lub ograniczenia samego DA są zazwyczaj napisane w bash lub PHP (łatwe do modyfikacji, trudne w debugowaniu), na dodatek nie mają ułożonych poszczególnych opcji co mogą a czego nie, API do wtyczek ogranicza się do zmiennych środowiskowych czy plików tekstowych, na dodatek niezbyt ustandardyzowanych, oznacza to że same łatki na DA generują nowe problemy które nie są takie oczywiste do naprawy
  • serwer pocztowy składający się z przynajmniej 5 różnych innych aplikacji z nietypową konfiguracją która lubi przestać działać przy aktualizacji odcinając klientów od poczty lub rzeczy typu IMAP
  • aplikacje antyspamowe
  • aplikacje antywirusowe
  • serwer WWW Apache (który sam w sobie jest leciwy) z wielopoziomową konfiguracją generowaną przez DA, DA potrafi jednak generować niepoprawną konfigurację uniemożliwiając działanie niektórych stron (czasami koszmar do namierzenia)
  • spersonalizowany serwer MariaDB
  • wiele instancji redis
  • wiele spersonalizowanych wersji PHP
  • wiele modułów PHP do każdej wersji PHP

Diagnoza może zając od 1 minuty do kilku miesięcy. Z naprawą jest podobnie, raz to będzie jedna linia konfiguracji, raz pisanie własnych skryptów lub edycja plików wtyczek. Awaria fizyczna powoduje w przypadku naszej skali awarię dla wszystkich klientów hostingu WWW. Mocna awaria i przywrócenie z kopii może trwać dłużej niż dobę. Koszmar dla admina, potencjalna niestabilność dla klientów.

Podsumowując

Czas który obecnie spędzamy nad problemami powiązanymi z hostingiem WWW poświęcimy na rozwój oferty VPS która jest dla nas głównym produktem i cieszy się sporą popularnością oraz także nad przyspieszeniem wydania Aimpanel v2

Ważne informacje dotyczące migracji z hostingu WWW lvlup na inny

Adresy *.hostmc.pl

Umożliwiamy korzystanie z subdomen hostmc.pl w miejscu innym niż hosting WWW lvlup.pro.

Wystarczy napisać do nas zgłoszenie oraz podać jaki adres ma kierować na jaki adres IP, wtedy dodamy wpis A czy CNAME np. aby z adresu korzystać na VPS czy innym hostingu WWW. Możemy też ustawić wpis NS dla takiej subdomeny, wtedy można posiadać własną strefę DNS na innym serwerze oraz wszystkie wpisy zmieniać bez potrzeby kontaktu z nami.

W przypadku jeśli taka prośba klienta dotyczy do 3 subdomen, taka usługa jest całkowicie bezpłatna a możemy zagwarantować jej działanie do przynajmniej końca 2019 lub dłużej (wedle indywidualnych ustaleń z nami).

Powyżej 3 subdomen, utrzymanie każdej następnej subdomeny to koszt 10zł brutto / rok. Informujemy że ta ewentualna opłata głównie służy ograniczeniu ewentualnych nadużyć i może dotyczyć mniej niż 1% klientów.

Ważność mojej usługi jest dłuższa niż 2019.06.27

Zachęcamy do kontaktu poprzez system zgłoszeń aby ustalić szczegóły.

Generalnie w przypadku jeśli klient nie skontaktuje się z nami do 2019.06.01 skrócimy ważność hostingu WWW do 2019.06.27 a ważność ponad tą datę przeliczymy na środki i dodamy je do wirtualnego portfela lvlup.pro dzięki któremu można zakupić inne usługi u nas.

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Myślę, że to duży krok naprzód w rozwoju. Zamiast tracić czas na przestarzałe DA, będzie teraz więcej czasu na ulepszanie oferty vps, aby była jeszcze lepsza undefined

KMatuszak
KMatuszak Weteran

238016149823029249|125x115

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Moja poczta z catch-all. 😟

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jeśli chodzi o pocztę to mogę polecić użycie serwerów pocztowych opartych o kontenery, powinno znacznie ułatwić to konfigurację na VPS:

Rozważałem też postawienie samej usługi pocztowej opartej o to pierwsze rozwiązanie z listy tak aby zapewnić klientom same maile które są problematyczne w samodzielnym postawieniu na VPS jednak ostatecznie też byłoby dla nas nieopłacalne, choć przyznam bardzo proste w utrzymaniu w przeciwieństwie do DA.

Jakub
Jakub

Krok do przodu :slight_smile:. Lepiej abyś czas przeznaczony do aktualizacji/naprawy usterek w DA przeznaczył na pisanie panelu v4.

supmich
supmich

A jest to możliwe, że zmienicie zdanie i nie wycofacie usługi hostingu WWW?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Raczej nie, bo zmiany już zaszły dosyć daleko.

lvlup.pro ma prawo dalej się rozwijać, nikt tego nie może zatrzymać. Sam wiem jak DirectAdmin wygląda i ile z nim roboty, i wcale się nie dziwie, dlaczego lvlup.pro odchodzi od hostingu WWW.

supmich
supmich

To gdzie teraz kupić pakiet hostingu WWW, za dobra cene?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Możesz zakupić najtańszego VPSa na lvlup.pro i sam możesz zrobić takowy "hosting" dla siebie. Gorzej będzie z instalacją poczty, ale na samą stronę wystarczy.

TheMultii
TheMultii

Z drugiej strony nie każdy chce wyrwać sobie wszystkie włosy z głowy przy konfigurowaniu maila na serwerze. 🤔

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

To prawda. Istnieją gotowe rozwiązania, ale nie wiem czy działają.

Crido
Crido

tak i za 4 razy większą cenę

Kamilkime
Kamilkime Regularny

Mi dawno temu polecano te stronę, nie wiem czy nadal mają dobrej jakości usługi, ale zdecydowanie niskie ceny - https://linuxpl.com/

KMatuszak
KMatuszak Weteran

H88 - nie sądzę aby były to usługi wysokiej jakości.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

@KMatuszak Chciałbyś się podzielić dokładniejszą opinią o tej firmie?

KMatuszak
KMatuszak Weteran

Nie chce mi się rozpisywać, po prostu odradzam korzystanie z jakichkolwiek usług od H88.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Może jednak warto opisać dokładniej dlaczego nie polecasz firmy/oferty X? Konstruktywna krytyka to jedyna z której możemy wyciągnąć wnioski i nie wygląda jak konkurs obrzucania się błotem 😅

Z pewnością pomoże to też w wyborze dla innych klientów którzy chcieliby wybrać inną firmę niż lvlup.pro gdy np. nie chcą wybrać VPS zamiast hostingu WWW u nas.

TheGreatChemist
TheGreatChemist

Strajkujemy! A może zamiast wycofywać, po prostu podniesiecie cenę? Zawsze jest to jakieś rozwiązanie..

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jak możesz przeczytać w wątku, tutaj bardziej chodziło o problematyczność oferty, a nie sam zysk z niej :thinking:

akuku597
akuku597

szukam szukam i znalazlem taki hosting polecacie? https://zetohosting.pl/pakiety-hostingowe/

LinGruby
LinGruby Pionier

korzystałem przy pewnym projekcie ;-)

https://www.ct8.pl/ ale z pewnymi opcjami z https://www.mydevil.net/

nawet fajnie to działało ;-)

anon40709621
anon40709621

Od kilku dni testuje sobie Hekko (od h88) i mogę polecić usługi tej firmy jeśli chodzi o hosting www. Wcześniej przez ponad rok korzystałem z CT8 podanego przez LinGrubego, jak na darmowy hosting to naprawdę niezły, z płatnej opcji, czyli MyDevil'u nie miałem jeszcze okazji korzystać, ponieważ darmowy był akurat idealny pod moje projekty. :)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ja swoją stronę, wraz z pocztą, przeniosłem na VPSa :slight_smile: Konfiguracja poczty była dosyć czasochłonna i trudna, ale udało się - działa :slight_smile:

Szkoda, że hosting WWW zostaje wycofany, ale trzeba iść do przodu - korzystanie ze starych technologii wiąże się z pewnym ryzykiem jak i czasochłonnością 👍

Infinity
Infinity

Jak juz ludzie polecaja hostingi WWW to zainteresujcie sie tym:

unixstorm.org

Miałem tam serwer WWW przez jakies 2 lata, parametry miało dobre, stabilnosc wysoka, dostepnosc takze. Jak teraz jest to jednak sie nie wypowiem.

Jest jednak jeden minus -> limit transferu.

Damian28w
Damian28w

na howtoforge jest fajny poradnik sam z niego korzystałem i u kolegi ktoremu instalowałem wszystko dobrze działa

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ja korzystałem z poradnika na Linode ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Odnośnie ofert innych firm do których można przejść...

Napisała do nas firma https://sohost.pl Przygotowali oni dla naszych klientów -50% zniżki na hosting WWW. Wystarczy skorzystać z kodu przy zamówieniu:

LVLUP

Może akurat komuś się przyda :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Dziś o 10:24 wysłaliśmy mailing do wszystkich naszych klientów z aktywnym hostingiem WWW. Dla transparentności poniżej wklejam całą treść maila:

Szanowny kliencie,

Informujemy że z dniem 2019.06.28 wycofujemy z naszej oferty Hosting WWW.   
  
Oznacza to że korzystając z naszego Hostingu WWW należy najpóźniej do 2019.06.27 dokonać migracji do innej firmy która oferuje hosting WWW aby strona internetowa czy poczta e-mail nadal działała i/lub zgrać z usługi wszystkie potrzebne dane przy pomocy FTP lub SSH aby nie utracić danych.

Wycofanie usługi hostingu WWW było dla nas trudną decyzją jednak nie mieliśmy wyjścia, głównie ze względu na nieopłacalność oferty oraz zmianę kierunku rozwoju firmy LVL UP.  

Więcej informacji na ten temat oraz oferty innych firm oferujących hosting WWW można znaleźć na naszym forum  
https://lvlup.rok.ovh/t/wycofanie-uslugi-hostingu-www/10481

W przypadku pytań czy wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami poprzez system zgłoszeń w panelu klienta:  
https://lvlup.pro/panel/support/ticket

Pozdrawiam  
Michał Frąckiewicz

---
LVL UP Michał Frąckiewicz  
ul. Kajki 3/1  
10-546 Olsztyn  
NIP 7412110339  
REGON 321345466
xVendrome
xVendrome

Zacznę od tradycyjnego "kiedyś to było", kiedyś obok siebie działał hosting www, ts, domeny, mc, vps - wtedy wszystko się opłacało, nic nie było problematyczne, a Michał działał sam. Od pewnego momentu nie wiem co się stało z lvlupem, z mojej perspektywy usługi pogorszyły się, ceny wzrastały, a teraz doszliśmy w momencie, że firma z dobrym supportem zajmująca się wszystkim sprzedaje jedynie dla mnie nieopłacalne VPSy, o ile chętnie skorzystałbym z OpenVZ to KVM jest nie na moją kieszeń przy moich zastosowaniach. Tak się właśnie traci klientów. Po ostatniej podwyżce WWW miałem już uciekać do konkurencji, ale jednak zapłaciłem więcej za nowy pakiet, zaufałem tradycji ale widzę, że nie na długo :) do zobaczenia może kiedyś, ale jak tak będzie wszystko zamykane to za chwilę pod adresem lvlup.pro będzie cisza :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Po pierwsze chciałbym Ci podziękować za poświęcenie czasu na zostawienie opinii :slight_smile:

xVendrome:

Zacznę od tradycyjnego “kiedyś to było”, kiedyś obok siebie działał hosting www, ts, domeny, mc, vps - wtedy wszystko się opłacało, nic nie było problematyczne, a Michał działał sam

Dochód firmy utrzymuje się na podobnym poziomie od 2014 roku. W grę wchodzi jednak czynnik ludzki.

W momencie gdy mieliśmy tyle usług w jednym czasie i były przyzwoitej jakości, mogę w skrócie powiedzieć że kosztowało mnie to dużo zdrowia którego mi już nikt nie zwróci. Nie jestem już w stanie utrzymać przy życiu takiej dużej ilości usług w dobrym stanie i jakości, zwyczajnie zdrowie mi nie pozwoli w perspektywie kilku lat.

Zmieniły się też priorytety, chciałbym się skupić na unikalnych i solidnych kilku rzeczach (plan na 2020) niż wielu średnich które też oferuje dużo innych firm i mamy sporo konkurencji. Zwyczajnie nie mamy szans konkurować z międzynarodowymi firmami hostingowymi które obracają milionami więc tego nie robimy. Wypuszczając jeden czy dwa produkty unikalne na rynku mamy szansę na lepszy rozwój niż zostawiać ofertę taką samą przez X lat.

Podsumowując, przestajemy rzucać się z motyką na słońce.

xVendrome:

Od pewnego momentu nie wiem co się stało z lvlupem, z mojej perspektywy usługi pogorszyły się, ceny wzrastały, a teraz doszliśmy w momencie, że firma z dobrym supportem zajmująca się wszystkim sprzedaje jedynie dla mnie nieopłacalne VPSy, o ile chętnie skorzystałbym z OpenVZ to KVM jest nie na moją kieszeń przy moich zastosowaniach.

Zgodzę się że w pewnym momencie jakość usług mogła się pogorszyć. Generalnie przyjęte "co jest do wszystkiego..." częściowo się spełniło. Nie było wiadomo w co włożyć ręce.

W ramach gdy piętrzyła się zaległa lista zadań do zrobienia już nie ma się aż tyle czasu aby dłużej porozmawiać z klientami i zapytać co im się podoba, co nie i co chcieliby zmienić bo dobrze wiedziałem że to o czym bym rozmawiał byłbym w stanie wcielić w życie nie w dni lecz lata.

W międzyczasie koszty i czas poświęcony prowadzeniu firmy rosły (biurokracja i podatki też nie pomagają) i unikałem podnoszenia cen bo wiem jak jest to odczuwane negatywnie przez klientów. W tym celu wprowadzałem droższe pakiety/usługi większej jakości (VPS KVM) które niekoniecznie są kierowane do tych samych klientów którzy mieli u nas budżetowe usługi np. VPS OpenVZ.

Same VPS OpenVZ też były problematyczne przy większej skali, docelowo ciężko świadczyć usługi super jakości na tej technologii w dłuższej perspektywie. Przykładowo OVH też z tego zrezygnowało i to szybciej od nas. W zasadzie cała branża używa teraz KVM.

xVendrome:

Tak się właśnie traci klientów

Mam wrażenie że zostało to napisane tak abym odebrał to jako zarzut i że jest to coś negatywnego.

Wierzę jednak w wolny wybór i zadowolenie klientów, jeśli nasza oferta Ci nie odpowiada to zawsze są inne firmy, może akurat spiszą się dla Ciebie lepiej :slight_smile: Jeśli mamy stracić klientów ale będą zadowoleni w innym miejscu to nie mam z tym problemu.

Nie trzymamy nikogo siłą, nie stosujemy sztucznych metod na zatrzymywanie klientów typu umowy i promocje z gwiazdkami. Nasza oferta jest odpowiednikiem telefonu na kartę, doładowujesz i jedziesz. Jeśli coś nie gra to do nas piszesz i rozwiązujemy sprawę, jeśli nam się nie uda to wystarczy nie przedłużać ważności i po problemie.

Mamy spore grono zadowolonych klientów i obecnie aktywnie rozwijamy ofertę VPS KVM oraz planujemy wypuścić w przyszłym roku aplikację w chmurze. Z obecnej perspektywy może to wyglądać na odpływ klientów ale w dłuższej perspektywie po wprowadzeniu nowych usług może być ich docelowo znacznie więcej niż pierwotnie 🥳

xVendrome:

Po ostatniej podwyżce WWW miałem już uciekać do konkurencji, ale jednak zapłaciłem więcej za nowy pakiet, zaufałem tradycji ale widzę, że nie na długo :slight_smile: do zobaczenia może kiedyś, ale jak tak będzie wszystko zamykane to za chwilę pod adresem lvlup.pro będzie cisza :slight_smile:

Dzięki za opinię ale sądzę że mija się ona z rzeczywistością. Obecnie bijemy rekordy ilości sprzedanych zasobów pod VPS KVM a nie zaczęliśmy się jeszcze z nimi reklamować 😁

Lempik
Lempik

Jak się robi własną firmę, to na początku czerpie się energię z entuzjazmu, że coś tworzę. Jestem w stanie poświęcać temu 24 h/dobę. Ale po jakimś czasie trzeba zwolnić obroty i wrócić też do zwykłego życia. Bo życie to jednak musi być zbalansowane - praca, rodzina, hobby, sen. Alternatywą jest tylko praca i wrzody żołądka.

Mrpawelww
Mrpawelww

W takim razie mam pytanie, bo mam domenę u was, i pytanie moje brzmi, jak mam u was ją przekierować?? podeśle ktoś poradnik w prywatnej wiadomości, czy coś? ewentualnie przenieść domenę na inny hosting??

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Aby przenieść domenę do innego rejestratora, musisz napisać ticket.

Aby przekierować domenę, utwórz wpisy A tj.

twojadomena.pl.    A    adres_ip_hostingu

czyli np.

dbanaszewski.pl.    A    51.38.135.167
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Przeniesienie strefy DNS

Obecnie większość klientów korzysta ze strefy DNS postawionej na hostingu WWW. Ta niedługo przestanie istnieć więc należy przenieść ją w inne miejsce.

W tym celu wystarczy że skorzystasz np. z darmowej strefy DNS w https://www.cloudflare.com/ Po utworzeniu tam darmowego konta i dodaniu swojej domeny na tej stronie zostaną podane Ci różne serwery NS dla przykładu dla nas to było:

chan.ns.cloudflare.com
arch.ns.cloudflare.com

Dwa adresy które tam uzyskasz podajesz nam w tickecie. Dzięki temu strefa DNS Twojej domeny będzie poza lvlup.pro ale domena nadal będzie w lvlup.pro. Co za tym idzie Twoja domena nadal działa u nas.

Przeniesienie domeny

Nie jest to wymagane, gdyż zakupione u nas domeny nadal będą przez nas utrzymywane.

Możesz przenieść domenę do innej firmy ale to wymaga podpisania dokumentu aby uzyskać kod authinfo (twarde wymaganie ze strony domeny.pl, niestety nie możemy tego pominąć) co trwa trochę dłużej niż kilka kliknięć na stronie.

sohost
sohost

Cześć! Promocja dalej trwa :slight_smile: Kod na -50%:

LVLUP

Jest ważny aż do 2019.06.27.

Oczywiście każdemu pomożemy w przeniesieniu, wystarczy po zakupie napisać do nas na maila: bok [at]sohost.pl :slight_smile:

A firmie LVL UP życzymy dalszego rozwoju!

Jakub
Jakub

Mogę polecić @sohost korzystam już dobre 2 tygodnie :slight_smile:. Szybki support ( Pan Damian ), ładny styl DA , prosty panel klienta oraz bardzo niskie ceny.

Również zapraszam do zakupu hostingu WWW!

anon40709621
anon40709621

Również mogę polecić, od dwóch tygodni stoi tam moja strona i ma się bardzo dobrze ;)

Brakuje mi Wildcard'a i wsparcia dla ssh :(

sohost
sohost

@anon40709621 Oczywiście, że jest wsparcie dla Wildcard’a. Co do SSH jest dostępne od pakietu SO5. Ale na życzenie możemy udostępnić nawet dla pakietu SO1.

sohost
sohost

Cześć! Wprowadziliśmy nową ofertę hostingu www na https://sohost.pl/ LVLUP|500x500

Oczywiście osoby, które wykupiły hosting wcześniej również otrzymały podwójną powierzchnie :)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Usługi zakupione wcześniej, te z wyższymi pakietami, zostaną przeniesione na nowe dyski, czy dotyczy to nowych zamówień?

sohost
sohost

Dotyczy tylko nowych zamówień.

Ale osoby, które mają już u nas hosting otrzymały podwójną powierzchnie. :)

KMatuszak
KMatuszak Weteran

To już dziś 🥳

image|409x125

tomlee
tomlee

Czy tylko mi przestały działać domeny podłączone pod hosting?

Jakub
Jakub

W2 zostało wycofane.

Dollar
Dollar

Ciekaw jestem ile osób się obudziło?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tego nie wiemy (jeszcze), ale na pewno każdy miał powiadomienie w panelu, były rozsyłane wiadomości e-mail, także było ciężko to przeoczyć 😛

Dollar
Dollar

Owszem ale nie wszyscy regularnie zaglądają do panelu. mnie się udało 24 strony przenieść w 3 tyg.

sohost
sohost

Jeżeli ktoś jeszcze nie znalazł hostingu :slight_smile:

lvlup25|500x500