Wyrzucanie graczy z serwera co około 30min

Pytania i problemy
PFilip
PFilip

Hej, mam problem z serwerem Minecraft. Po dołączeniu można grać normalnie, ale po jakimś czasie (najczęściej do 30min) proxy (Waterfall) wyrzuca graczy. VPS był już reinstalowany, działa on na Debianie 10, ma 8GB RAMu i jest w PL. Serwery działają na pterodactylu. Problem zaistniał po przeniesieniu się na nowego VPS'a (wszystko było stawiane na nowo). Dodam, że na lobby po odczekaniu też wyrzuca, więc to nie jest problem na survivalu.

Serwery: Proxy/Waterfall --> Lobby/Paper 1.8.8 --> Survival1/Paper 1.17.1

Kawałek loga Waterfalla:

[16:18:45 WARN]: [/XXX.XXX.XXX.XXX:47950|PFilip] -> UpstreamBridge - NativeIoException: readAddress(..) failed: Connection reset by peer [16:18:45 INFO]: [PFilip] disconnected with: NativeIoException : readAddress(..) failed: Connection reset by peer [16:18:45 INFO]: [/XXX.XXX.XXX.XXX:47950|PFilip] <-> DownstreamBridge <-> [surv1] has disconnected [16:18:45 INFO]: [/XXX.XXX.XXX.XXX:47950|PFilip] -> UpstreamBridge has disconnected

Komunikat wyrzucenia: obraz|690x130

korallo
korallo

spróbuj postawić serwer poza dockerem, czysty vanilla lub paper, wejdz i zobacz czy tam wyrzuca. Jeżeli tak, to faktycznie coś ze sprzętem jak był reinstalowany. Ja na ovh miałem raz problem z kartą sieciową, więc wszystko możliwe.

MTGmati
MTGmati

Podaj także listę pluginów, jakie posiadasz na proxy.

PFilip
PFilip

korallo:

spróbuj postawić serwer poza dockerem, czysty vanilla lub paper, wejdz i zobacz czy tam wyrzuca. Jeżeli tak, to faktycznie coś ze sprzętem jak był reinstalowany. Ja na ovh miałem raz problem z kartą sieciową, więc wszystko możliwe. Ok, spróbuję. Dopiero w poniedziałek będę mógł.

MTGmati:

Podaj także listę pluginów które posiadasz na proxy. Nie sądzę że to wina pluginów, bo bez nich jest to samo, ale ok.

  1. AdvancedNMotd
  2. mineLogin
PFilip
PFilip

Sprawdziłem i faktycznie to chyba wina dockera. Taki serwer postawiony na VPS (nie w kontenerze) nie wyrzuca od ponad kilku godzin.

Spróbuję zreinstalować dockera, containerio i wingsy.

EDIT: Niedawno zaczęło znowu wyrzucać graczy, z tym samym błędem. obraz|690x96 obraz|690x38 Czyli to jednak musi być chyba po stronie LVLUP.

EDIT 2: Spróbuję jeszcze coś pokombinować, może uda się naprawić.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Spróbuj porobić testy podczas występowania problemu: https://lvlup.rok.ovh/t/jak-diagnozowac-problemy-z-siecia-przez-mtr/837?u=timo

Następnie utwórz w panelu ticket z wynikami.

MTGmati
MTGmati

Na jakim węźle masz serwer VPS? Widzę tutaj pewną korelację, lecz chciałbym się upewnić.

PFilip
PFilip

n174

PFilip
PFilip

Sprawdziłem i zrobiłem kilka testów na VPS'ie. Najczęściej wtedy kiedy wyrzuca graczy są loss packety na jednym "węźle"(?) po drodze. (screeny poniżej) Nie zawsze są to te same godziny, ale potrafi nie tylko wyrzucać z serwera mc, a także z SSH i np. ftp. Czasami dzieje się to sporadycznie, a czasami co kilka godzin.

obraz|680x452, 50% obraz|672x413, 50%

Rozumiem że mam wrzucić te wyniki na pastebina lub coś podobnego i ticketa zrobić w panelu?

PS: Na początku były problemy, że ciągle rozłączało VPS'a "od internetu". Nie dało się połączyć z VPS'em po SSH, na ticketach napisali, że był reinstalowany i trzeba od 15 do 30 min czekać. Po około jednym dniu się naprawiło.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tak, wrzuć to gdzieś i podeślij w tickecie. Obsługa to sprawdzi, może da się coś poradzić, co na przykład jest niezależne od ciebie.

PFilip
PFilip

Odpisali mi na ticketa. Napisali, że na n174 nie zauważyli żadnych problemów z siecią i spadki pakietów są do konkretnych ip od cloudflare'a, co może sugerować tymczasowe problemy z tym serwisem.

Nie wiem co już robić, graczy dalej wyrzuca z serwera. Jak tego nie naprawię to serwer upadnie.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.