Wyrzucanie wszystkich graczy z serwera co jakiś czas

Pytania i problemy
matrixx
matrixx

Witam, wie ktoś może czemu co jakiś czas wywala wszystkich graczy z mojego serwera minecraft postawionego na vps'ie? W załączniku jest błąd Jeśli jest dwóch graczy to ten komunikat wyświetla się 2 razy: image|408x34

Graczy wyrzuca z takim powiadomieniem: Screenshot_12|690x202

Na dodatek na pewnej mapie na serwerze usuwało chunk i teleportowało w inne miejsce ale nie wiem czy to ten sam błąd.

Prosiłbym o pomoc, bo nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania do tego problemu

Helios1993
Helios1993

Podaj więcej informacji o serwerze, najlepiej wyślij profiler w Sparku i log z uruchomienia

matrixx
matrixx

silnik: paper 1.16.5 pluginy: image|552x136

jak próbuje wpisać profiler w sparku to wywala cały serwer

Helios1993
Helios1993

Wyślij log z tym crashem i zaktualizuj silnik.

anon82274658
anon82274658

Z tego co widzę PaperSpigot na wersji 1.16.5 nie jest już wspierany i nie ma możliwości zaktualizowania do nowszej wersji. Proponuję zmianę silnika na najnowszy PaperSpigot 1.19.2

Helios1993
Helios1993

"nie ma możliwości aktualizacji", "zaktualizuj do 1.19.2" Jak widać noc robi swoje 😄

Btw, przydałbyś mi się tu, komar nie pozwala mi spać.

matrixx
matrixx

Nie ma nic o tym w logach, jedynie pisze takie coś: [20:25:28] [Craft Scheduler Thread - 58/INFO]: [?] Initializing a new profiler, please wait... Ale ciekawi mnie pewna rzecz bo sprawdzałem logi wczoraj i znowu około 20:30 wywaliło wszystkich graczy, nie serwer i jest pełny błąd chyba: [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/ERROR]: java.lang.NullPointerException [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: java.lang.NullPointerException [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at net.minecraft.server.v1_16_R3.PacketDataSerializer.a(PacketDataSerializer.java:390) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at net.minecraft.server.v1_16_R3.PacketDataSerializer.a(PacketDataSerializer.java:385) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at net.minecraft.server.v1_16_R3.PacketPlayOutScoreboardTeam.b(PacketPlayOutScoreboardTeam.java:128) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at net.minecraft.server.v1_16_R3.PacketEncoder.encode(PacketEncoder.java:46) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at net.minecraft.server.v1_16_R3.PacketEncoder.encode(PacketEncoder.java:15) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at jdk.internal.reflect.GeneratedMethodAccessor151.invoke(Unknown Source) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at java.base/jdk.internal.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(DelegatingMethodAccessorImpl.java:43) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at java.base/java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:566) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at ac.grim.grimac.shaded.io.github.retrooper.packetevents.util.viaversion.CustomPipelineUtil.callEncode(CustomPipelineUtil.java:79) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at ac.grim.grimac.shaded.io.github.retrooper.packetevents.injector.handlers.PacketEventsEncoder.encode(PacketEventsEncoder.java:58) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at ac.grim.grimac.shaded.io.github.retrooper.packetevents.injector.handlers.PacketEventsEncoder.write(PacketEventsEncoder.java:90) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.invokeWrite0(AbstractChannelHandlerContext.java:717) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.invokeWriteAndFlush(AbstractChannelHandlerContext.java:764) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.write(AbstractChannelHandlerContext.java:790) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at io.netty.channel.AbstractChannelHandlerContext.writeAndFlush(AbstractChannelHandlerContext.java:758) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at io.netty.channel.DefaultChannelPipeline.writeAndFlush(DefaultChannelPipeline.java:1020) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at io.netty.channel.AbstractChannel.writeAndFlush(AbstractChannel.java:299) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at com.comphenix.protocol.injector.netty.channel.NettyChannelProxy.writeAndFlush(NettyChannelProxy.java:227) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at com.comphenix.protocol.injector.netty.channel.NettyChannelProxy.writeAndFlush(NettyChannelProxy.java:233) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at net.minecraft.server.v1_16_R3.NetworkManager.lambda$b$6(NetworkManager.java:323) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at io.netty.util.concurrent.AbstractEventExecutor.safeExecute(AbstractEventExecutor.java:164) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at io.netty.util.concurrent.SingleThreadEventExecutor.runAllTasks(SingleThreadEventExecutor.java:472) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at io.netty.channel.epoll.EpollEventLoop.run(EpollEventLoop.java:384) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at io.netty.util.concurrent.SingleThreadEventExecutor$4.run(SingleThreadEventExecutor.java:989) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at io.netty.util.internal.ThreadExecutorMap$2.run(ThreadExecutorMap.java:74) [20:37:22] [Netty Epoll Server IO #0/WARN]: at java.base/java.lang.Thread.run(Thread.java:829)

A co do zaaktualizowania silnika to @anon82274658' owi chodziło pewnie o zaaktualizowanie silnika 1.16.5 a on nie jest już wspierany, a ja nie wiem czy mi się opłaca aktualizować do najnowszej paper 1.19.2 bo mam plugin który jest napisany na 1.16.5 (nie ma możliwości go zaaktualizowania na nowszą wersję, ale powinien działać na tej nowszej wersji na mój rozum) i musiałbym zaaktualizować jave do 17 chyba.

Helios1993
Helios1993

Wygląda to na niekompatybilność grima ze starą wersją viaversiona, więc poaktualizuj wszystko. Nie można "zaktualizować wersji", można jedynie zaktualizować software, a więc ze starej wersji 1.16.5 do najnowszej 1.19.2. W wersji 1.16.5 istnieje sporo błędów pozwalających na różne sposoby crashować serwer i kopiować przedmioty, a nawet crashować graczy czy osiągać prawie nielimitowany dmg. Aktualizacja Javy to minuta, a przyniesie same korzyści. Z porzuconych pluginów nie warto korzystać, jeśli chcesz poprawić jakość swoich plików to powywalaj advancedban, autoworldtools, commandpanels, ezprotector, holographicdisplays, leaderheadsrevamped, protocollib, safemc i opcjonalnie citizens, multiverse, nametagedit, titlemanager oraz viaversion. Możesz je zastąpić pluginami libertybans, decentholograms, ajleaderboards, znpcs/playernpc, myworlds i tab.

matrixx
matrixx

akurat nie mogę porzucić pluginu na parkour bo to jest core całego serwera, ale myślisz, że wystąpią jakieś błędy?

Helios1993
Helios1993

Zamówiłeś ten plugin? Jeśli nie wykorzystuje nms to jest szansa że zadziała, przetestuj to. Jeśli nie będzie działał to napisz do osoby która go zrobiła z prośbą o aktualizację.

matrixx
matrixx

Owszem, zamówiłem, nie wiem co to nms, a nie chce pisać do tej osoby o aktualizacja bo jest na studiach i nie chce mu głowy minecraft'em zawracać

Helios1993
Helios1993

Jeśli nie będzie działał to możesz znaleźć innego programistę, który go zaktualizuje.

matrixx
matrixx

w razie czego mogę go chyba sam zaaktualizować, ale spróbuję zaaktualizować cały serwer, dzięki za pomoc

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.