Wysyłanie spamu z mojego emaila

Pytania i problemy
ivallpl
ivallpl

Dobry, mam problem z moim emailem. Prawdopodobnie jest on podawany podczas wysyłania spamu na inne emaile. Dostaję na niego sporo spamu "zwrotnego" (i nie tylko ale głównie taki) w tym rodzaju: image|690x268 image|690x72 Co mogę zrobić? Czym może być to spowodowane skoro normalnie nie korzystam z tego maila i podałem go na max kilku legitnych stronach? Myślę, że przyczyną jest podanie tego emaila na mojej stronie wordpress (a boty lubią wordpressa z tego co zauważyłem) ale nie jestem pewny.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Wygląda na spam. Spam nie jest całkowicie rozwiązanym problemem ale filtr w gmailu jest chyba jednym z najlepszych i daje radę.

ivallpl:

Prawdopodobnie jest on podawany podczas wysyłania spamu na inne emaile. Dostaję na niego sporo spamu “zwrotnego” (i nie tylko ale głównie taki)

Możesz wyjaśnić dokładniej co masz na myśli?

ivallpl
ivallpl

SystemZ:

Możesz wyjaśnić dokładniej co masz na myśli?

Ten cały spam jaki leci na mojego emaila wygląda jak wiadomości zwrotne na wysłanego emaila, który jest spamem. Na drugim zdjęciu można zobaczyć, że ktoś się zarejestrował w gierce, a swój nick podał jako Alice want to meet you.... Na pierwszym zdjęciu też można zobaczyć, że to odpowiedź na wysłany email, gdzie treść wiadomości brzmiała podobnie.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

ivallpl:

wygląda jak wiadomości zwrotne

Ja patrząc na te maile widzę scam który przypomina wiadomości zwrotne ale raczej nimi nie jest. Brak nowych linii czy ogólnie niska jakość mi to sugerują. Gry będą raczej miały jakiś ładny graficzny szablon zamiast czystego tekstu.

Z drugiej strony ktoś po prostu może wykorzystywać podatności w jakimś serwisie i jak wspomniałeś używać pól formularza do własnych linków czy treści. Tak naprawdę to możesz to zweryfikować i mieć pewność tylko poprzez nagłówki patrząc na kod źródłowy maila. Nie ufałbym napisowi przez sendgrid.net mimo wszystko.

Obecnie z tego co dostarczyłeś uważam, że z Twojej perspektywy to jest spam przychodzący na Twój mail a nie wychodzący z Twojego maila w przeciwieństwie do tego co sugerujesz w tytule wątku. Nikt nie wydaje się nadawać spamu z Twojej skrzynki patrząc na dwa screeny.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.