Wywalanie serwera, procesor?

Pytania i problemy
Legalin
Legalin

Witam, powyżej 7+ graczy niestety wywala serwer i moje pytanie, czy to wina procesora? Ponieważ sporo razy skacze do 101% czasami i po 40 minutach zazwyczaj wywala 😕 Oferta: 8 GB UpRyze PL, 2 wątki

W logach nie ma żadnego błędu odnośnie RAMU, czegokolwiek. Po prostu serwer robi /stop i nie generuje żadnego pliku nawet z crashem itp.

Timingi nr 1: https://timings.aikar.co/?id=b0ae3fa0bd2848339c3a20a44cd3ea8a Timingi nr 2: https://timings.aikar.co/?id=b0382d9bee454f4c9b63dc0320769e21 Timingi nr 3: https://timings.aikar.co/?id=c84f8802755f4e1db42900e1a39907fa

Więcej już nie mam :/ nr 3 przy 8 graczach, bo ograniczyłem specjalnie sloty

Dodam, że TPS serwera trzyma się stale 20, czasami spadnie do 19, ale bardzo rzadko

update: Wywala nawet przy 4 graczach :x TPS za to stałe 20 przez cały czas

Marek032
Marek032

sprawdź parmetr steal. Możesz go sprawdzić wpisując top w terminalu i sprawdzając wartość "st". Poobserwuj go i podaj tutaj najwyższą wartość jaką zobaczysz

Legalin
Legalin

Większego steal nie dostrzegłem 3.3 to najwięcej image|690x174

Dodam, że serwer nawet wywala w nocy, bo mam ustawiony restart na 4:00 i o 4:00 serwer się włączył następnie o 4:40 wyłączył sam z siebie i jak zwykle bez jakichkolwiek logów. Po prostu Stopping server.

Zrobiłem małe testy sobie :D i zrobiłem sporo razy /rtp (losowy teleport) i wyszło prawie 200% CPU, a TPS spadło najniżej do 18.65, ale wywalić nie wywaliło i sobie tak robiłem później sporo razy. Serwer cały czas wyłącza się po czasie 40-50 minut. Nie więcej i nie mniej, to jego średnia działania. image|616x500

No i to zużycie procesora ogólnie skacze cały czas, raz jest 30%, raz po 60%, czasami po 120%, czasami po 160%

Napisałem ticket o powiększenie pakietu, ale szczerze mówiąc nie wiem, czy to coś da i to nie są $ w błoto.

Jeszcze odniosę się do pamięci RAM. Teraz miałem przypisane 6 GB do serwera, wcześniej zawsze 5 GB, ale nie wiem czy to ma znaczenie, skoro wszystko dzieje się tak samo na 5 GB i na 6 GB, również na 7 GB.

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro
  • jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to użyj flag Aikara
  • może to być kwestia pluginów
    • wyrzuć wszystkie pluginy i sprawdź czy serwer sam z siebie pada gdy jest "na czysto"
      • anegdotycznie u siebie zaobserwowałam przycinanie w momencie gdy drzewa były ścinane, problemem był mod na natychmiastową utylizację liści :>

Serwer Minecraft na paperze powinien dość równo trzymać zużycie CPU, nagłe skoki to sygnał żeby przyjrzeć się bliżej co ma miejsce w trakcie tychże skoków. Redstone i teleporty graczy to coś co mi wpadło w oko, ale tutaj to raczej więksi gracze powinni się wypowiedzieć :slight_smile:

Legalin
Legalin

Serwer nawet wywala przy takiej ilości pluginów. Pluginy niezbędne do funkcjonowania tak naprawdę według mnie.

image|156x401

Usunę do końca wszystkie i zobaczę, co dalej będzie 😕 Zresztą wszystkie pluginy, które posiadam obecnie na 1.17.1 są takie same jakie posiadałem na poprzedniej edycji serwera na 1.16.5 i serwer dawał na spokojnie radę przy 20+ graczach, a procesor nawet 80% nie dobijał.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.