Zablokowany VPS przez kolege

Zombie
vps
slimestart
slimestart

Witam mam problem kolega chciał zrobić drugiemu koledze tak jakby subkonto czyli konto z ograniczonym dostępem niestety zablokował konto root i wszystkie czy możecie mi odzyskać typ VPS: KVM. Piszę tutaj, może ktos szybciej odpisze w pomocy czekam już długo na odp

slimestart
slimestart

dodam ze nie chce reinstalki, bo mam tam ciekawe pliki których nie chcę utracić

NitroFuN
NitroFuN

Pozostaje napisanie do SystemZ, żeby dodał obraz live Knoppix http://www.knoppix.org i postępować według tego poradnika https://linuxiarze.pl/hasla_linux/#linux-haslo-root-inne i wydaje mi się, że przez chroot można wykonywać komendy tak, jakbyśmy wykonywali je na tamtym koncie (nie miałem okazji sprawdzać i odpukać, żeby tak się stało XD jedynie zmianę hasła testowałem jak na swoim pc zapomniałem hasło do konta XD)

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Tak się kończy dawanie dostępu osobom trzecim. Nie będę strzępić klawiatury, bo i tak zaraz jeszcze przeczytam jaka to be jestem bo poradę odnośnie bezpieczeństwa w internetach daję 😃

Sprawa typowo zgłoszeniowa, na forum nikt raczej z tym nie pomoże. Pozostaje interwencja admina.

PS. Dlaczego nie reinstall? Naprawdę nikt nie robi backupów? Teraz byś się nie musiał martwić, orasz obecnego VPS i na odświeżonego wrzucasz kopię.

DoreK
DoreK α-tester v3

Nie każdego stać na zakupienie sobie przestrzeni w chmurze na backupy, a np. na dysku (pc) może nie mieć miejsca ;>

slimestart
slimestart

Ta, z miejsca najepiej mnie zgnoić bo mu hasło podałem on tego celowo nie zrobił robiliśmy kolejne konto do vps z ograniczonym dostępem i on jakoś zablokował wystarczy zmienić uprawnienie do folderu bin na 777 Chyba celowo nie zrobił bo płaci ze mną z a tego vps wiec słabo trochę jak by płacił i zniszczył. ...

slimestart
slimestart

Jeszcze gdyby ktoś odpisywal w pomocy....

luxDev
luxDev Pionier

Na odpowiedź na zgłoszenie musisz czekać do 48 godzin od zgłoszenia.

slimestart
slimestart

W teorii niedawno chciałem kupić dodatkowy adres IP czekam 4 dzień :)

DoreK
DoreK α-tester v3

48 godzin powiadasz...

236x274

Nieciekawie to wygląda, ale dalej lepiej niż na OVH :]

Szymon
Szymon

Możesz przez panel wczytać jakiś livecd z internetu i zamontować dysk w odpowiedniej przestrzeni dyskowej.

DoreK
DoreK α-tester v3

Przez proxmox dokładniej, GParted chyba to mu umożliwi - na Internecie jest pewnie poradnik jak sobie z takim problemem poradzić :P

slimestart
slimestart

mógłby ktos mnie poinstruować co dokładnie zrobić w proxmox'ie ?

slimestart
slimestart

bede bardzo wdzieczny za pomoc, bo ten nasz kochany support lvlupa chyba ma wakacje

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Mniej więcej tak jak opisano tutaj w metodzie 2:

690x260

https://pve.proxmox.com/wiki/Root_Password_Reset#Method_2

slimestart
slimestart

Dzięki, ze staracie się mi pomóc, lecz ja w proxmox jestem nowy o co common z LiveCD mógłby ktos to tak bardziej ujmę to "kroczek po kroczku" powiedział będę bardzo wdzięczny, a nie chcę tak sam na strzelanki leciec moze to moze tamto, bo jeszcze bardziej moge pogorszyc sytuacje w przeciwienstwie do zamierzonych skutków

slimestart
slimestart

Prosiłbym nie obrażać, wracając ticket napisałem i nie uwierzycie Pan Michał zaczął odpisywać. A temat dałem tutaj, bo w tickecie nie było odp aż po dzis dzień i idąc tym tropem postanowiłem tu napisać, bo może ingerencja pana Michała jest zbędna, więc takowa odzywka nie wiem czy miała sens.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

@Flyspeak nikt tutaj poza tobą nie krzyczy. Prosiłbym o zaprzestanie nękania użytkowników :>

slimestart
slimestart

Ja bym preferował wprowadzenie filtrów gdy się napisze k..... to ocenzuruje albo nie bd można wysłać wiadomości, bo przyjdzie taki jeden cham z drugim i bezpodstawnie przyklei kilka epitetów