Zapowiedź nowej oferty KVM Game Pro+

LVL UP
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Kontynuując wątek o GAME-3 https://lvlup.rok.ovh/t/nowe-vpsy-z-oferty-game-3-sys/3022

Mogę śmiało powiedzieć że nowe węzły się sprawdzają i jest już kilku zadowolonych klientów tej przyszłej oferty.

Poniżej podaję początkowe pakiety i ich specyfikacje wraz z ceną, może to jeszcze ulec zmianie jednak sądzę że niewielkiej. Główne zmiany mogą dotyczyć wielkości SSD oraz wprowadzenie pakietów "pomiędzy" tymi już wypisanymi.

4GB RAM 2vCPU 25GB SSD 34,90zł / 30 dni

8GB RAM 3vCPU 45GB SSD 69,90zł / 30 dni

16GB RAM 4vCPU 85GB SSD 139,90zł / 30 dni

32GB RAM 5vCPU 125GB SSD 279,90zł / 30 dni

48GB RAM 6vCPU 165GB SSD 479,90zł / 30 dni

Jak widać główną zmianą względem obecnej oferty to więcej zasobów za mniejszą cenę :slight_smile:

Pakiety te można nabyć już w panelu klienta.

kubus
kubus

No nieźle, kupię gdy tylko będę miał pieniądze. Edit: Polecam dodać też pakiet 6gb z dwoma vCPU i 35Gb SSD

DoreK
DoreK α-tester v3

Polecam ten pakiet, jednak należy pamiętać o tym że na GB ram przypada 2x mniej procesora niż w poprzedniej ofercie, jednak dla mnie nie ma to większego znaczenia :D

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

48 GB Ramu undefined

Super oferta, kto też planuje zakup? :hugs:

DoreK
DoreK α-tester v3

A na sys można kupić tego dedyka z 64gb ramu za 320zł/mies :\

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Do dedyka nie dorzucają systemz ¯\_(ツ)_/¯

DoreK
DoreK α-tester v3

Zapomniałem że za SystemZ zawsze wyższa cena! :kappa:

anon10657637
anon10657637

Raczej :bezkappy: jak coś. Btw. jest jakiś plan na stare KVM-ki? Będą zamieniane na nową ofertę czy niekoniecznie i zostaną/będą wygaszane w inny sposób?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

DoreK:

A na sys można kupić tego dedyka z 64gb ramu za 320zł/mies :\

No właśnie, serwer dedykowany. VPS to trochę inna usługa. Widzisz sens w kupowaniu dedyka 64GB RAM jak ktoś potrzebuje 4GB RAMu na jeden serwer gier? Innymi słowy czy widzisz sens płacić za coś 319,79zł skoro możesz zapłacić 34,90zł? Pytam o ten scenariusz bo jest najbardziej popularny wśród klientów. Największą popularnością cieszą się najmniejsze pakiety.

anon10657637:

Btw. jest jakiś plan na stare KVM-ki? Będą zamieniane na nową ofertę czy niekoniecznie i zostaną/będą wygaszane w inny sposób?

Kilka klientów przeniosło już swój obecny serwer na nową ofertę, technicznie nie ma tu żadnego problemu. Jak to będzie zorganizowane na większą skalę to jeszcze planuję, idealnie jeśli dałoby się to zrobić przyciskiem w panelu. Obecnie trochę rozbudowuję backend v3 więc może przy okazji uda się dorobić taką opcję. Generalnie obecna oferta 4GB RAM trochę mija się z celem jeśli weźmiemy pod uwagę że w nowej mamy więcej za mniej. Póki co plan zakłada że z obecnej oferty zostałby tylko pakiet 2GB RAM który nie jest możliwy w przypadku nowej oferty.

anon10657637
anon10657637

SystemZ:

Póki co plan zakłada że z obecnej oferty zostałby tylko pakiet 2GB RAM który nie jest możliwy w przypadku nowej oferty.

Ano, w sam raz nadaje się pod mniejsze rzeczy, które nie wymagają większej ilości zasobów. Trochę można na nim utrzymać rzeczy 😛

DoreK
DoreK α-tester v3

@SystemZ ale ktoś kto jest zaawansowanym użytkownikiem wybierze całego dedyka który jest tańszy od 48GB na lvlup :> Ja sam nie mam takiej potrzeby, póki co :)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

No to chyba proste, że jak to nazwałeś zaawansowani użytkownicy starają się omijać pośredników, jeśli nie mają na tym korzyści ze współpracy czy innych takich. Tak było, jest i będzie.

Nie możesz kupić czegoś i sprzedać to taniej niż osoba od której go kupiłeś, jeśli nie chcesz zbankrutować?

anon82750602
anon82750602

Wygląda na to że chyba się przeniosę przy najbliższej okazji...

Dawno przy VPS-ie nic nie robiłem większego poza aktualizacjami 😛

Pantoflarz
Pantoflarz

Rozumiem ochrona DDOS pod serwery gier ta sama, czy ewentualnie są jakieś zmiany/dodatki/coś mniej?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

ta sama, to nadal game pro

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

DoreK:

@SystemZ ale ktoś kto jest zaawansowanym użytkownikiem wybierze całego dedyka który jest tańszy od 48GB na lvlup :>

Jasne, tak samo sam może sobie skonfigurować i utrzymać wirtualizację oraz zapewnić regularne kopie zapasowe.

Pantoflarz:

Rozumiem ochrona DDOS pod serwery gier ta sama, czy ewentualnie są jakieś zmiany/dodatki/coś mniej?

Tak, bez zmian.

Lukass
Lukass

W oczekiwaniu na pierwsze testy :)

luxDev
luxDev Pionier

Bardzo interesujące chyba się przeniosę na + ze względu na minimalnie większą cene, jeśli dobrze rozumiem Lokalizacje warszawa oraz 4GB ramu.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

luxDev:

warszawa

Nie 😕 Dalej FR ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nie ma oferty SYS w WAW1. Do wyboru jest tylko Francja i Kanada.

luxDev
luxDev Pionier

Akurat z tym nie miałbym problemu do niczego mi te pare ms mniej.

DoreK
DoreK α-tester v3

W przypadku MC tak, ale jak impreza stała na vps z Francji (to ten serwer samp) to ping był masakryczny i nie dało się tam grać, dlatego lokalizacja w grach typu fps np. ma spore znaczenie. W MC nie ma praktycznie żadnego :P

tirex
tirex

Istnieje możlwiość automatycznego przeniesienia/zwiększenia zasobów serwera VPS KVM? Lub chciaż przeniesienie adresu IP.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

tirex:

automatycznego

jeszcze nie :P

Adres IP wraz z plikami jest przenoszony na nowy serwer KVM GP+ ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Mam dostępnych sporo sztuk tej oferty, jeśli ktoś byłby zainteresowany, zapraszam do utworzenia zgłoszenia.

Pantoflarz
Pantoflarz

Wysłałem ticketa przedwczoraj 😛

Anno
Anno

@Pantoflarz

To musimy poczekać xd 😃

EDIT: Z tego co widzę to na tickety odpisuję 😃

https://stats.lvlup.pro/dashboard/db/lvlup-pro?refresh=5m&orgId=1

Glupikocz
Glupikocz

Ten co ma jeszcze dostępne oferty a już czekam długo :D ale czekam i bede czekał :D

helczyna
helczyna

Dla firmy Pana Michała jeśli się nie mylę przysługuje zniżka, więc jeśli dał by ceny "hurtowe" to i tak by zarabiał.

xN0MANDx
xN0MANDx

Wykupiłem Pakiet z 8GB Ram i normalnie żygałem tęczą (mega wysoka wydajność) od wydajności w porównaniu z innymi ofertami. Czekam na możliwość 6GB Ram za 53 zł :v

Pantoflarz
Pantoflarz

Oferta niby fajna, jednakże martwi mnie trochę fakt że nie powstała wersja np.

10GB RAM 4vCPU 60GB SSD

w cenie, dajmy na to, 90-100zł.

Skok z 70zł do 140zł bez oferty pośredniej to trochę drastyczna sytuacja.

Nie ma hostingu z taką ofertą, a dla niektórych mógłby to być wręcz zbawiciel. Mówię z własnej perspektywy, gdzie 4vCPU by mi się przydały, ale nie mam tyle pieniędzy aby odrazu wydać 140zł albo najlepiej dedyka kupić.

MentosPL
MentosPL

Oferta wiele lepsza od KVM Game Pro i dużo tańsza, ciekawe gdzie jest haczyk, chociaż pytałem @SystemZ co to jest ten vCPU i odpowiedział mi że 1vCPU = 1 wątek procesora czyli 2vCPU to jeden fizyczny rdzeń.

Infinity
Infinity

Haczyk jest w tym, że oferta GAME-3 przy wyskalowaniu na mniejsze VPSy jest po prostu tańsza w porównaniu do GAME-2. Co do procesora to nie zawsze tak to wygląda, zależy ile jest wątków na dedyku. Jeśli mamy 4c/8t to jak najbardziej jest jak mówisz, jesli natomiast 4c/4t to już 1vCPU = jeden fizyczny rdzeń, i tak dalej.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

GAME-3 były tak korzystne cenowo, że już znikły w sys. :thinking:

W trakcie uzupełniania stanów magazynowych

Pantoflarz
Pantoflarz

minęło 7 miesięcy. Czy ta oferta zostanie wprowadzona do panelu automatycznego zakupu? Czy planowana jest jej rewizja lub dodanie jakichś pakietów?

bvcz
bvcz

Z tego co gdzieś wyczytałem to podobno oferta będzie w panelu v3. Aktualnie zamawiać można poprzez tickety

LinGruby
LinGruby Pionier

heditox:

Jak kupić

[quote] Aktualnie zamawiać można poprzez tickety [/quote]

piszesz zgłoszenie etc. itp. i stajesz się posiadaczem Pro+ ;-)

DoreK
DoreK α-tester v3

SystemZ:

Pakiety te można nabyć już teraz zanim pojawią się w panelu klienta,

Z tego co widzę to już są w panelu klienta :thinking:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Dzięki, poprawione 😄