Zapowiedź oferty KVM PL UpRyze

LVL UP
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ze względu na pojawienie się nowego sprzętu w OVH: https://lvlup.rok.ovh/t/nowa-oferta/13088/#15?u=systemz

Specyfikacja

Podaje wstępną ofertę UpRyze która bazuje na GAME-1 64 GB RAM PL czyli:

CPU AMD Ryzen 5 3600X - 6c/ 12t - 3.8GHz/ 4.4GHz RAM 64 GB DDR4 ECC 2666MHz Dysk 2x500 GB SSD NVMe

Pakiety

Nazwa/RAMvCPUDysk NVMeCena za miesiąc
2 GB125 GB29,90 PLN
3 GB135 GB44,90 PLN
4 GB250 GB59,90 PLN
6 GB275 GB89,90 PLN
8 GB3100 GB119,90 PLN
12 GB3150 GB179,90 PLN
16 GB4200 GB239,90 PLN

Planujemy sprzedaż tych pakietów na koniec stycznia / początek lutego 2020. Jeśli coś miałoby się zmienić, zedytuje ten post lub dam wam znać w następnych.

Kamil02167
Kamil02167

W jaki sposób wyliczane są ceny? Jak to jest że ryżeny są droższe mimo że (chyba) stawiane byłyby na tańszej maszynie niż obecne PLki od niebieskich? Czy jest jakiś inny powód? :thonking:

Dudix
Dudix

Dlaczego jest tak drogo? Dlaczego dostajemy tyle samo rdzeniuf co intel? Przecież nowy procesor da nam WINCEJ RDZENIUF

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nowszy sprzęt jest droższy, zerknij dokładnie. Dodatkowo cena PL była cały czas niższa niż chcieliśmy aby być bardziej zbliżona do cen oferty OVZ. Zbliżone ceny ułatwiały migracje naszym klientom. W tej nowej wrócimy do standardowych cen, w zasadzie bardzo podobnych do starszej oferty game bez plusa która była tworzona w oparciu o serwery z 32GB RAM.

Dudix:

Co tak drogo dlaczego tak malo rdzeni przeciez ryzen daje wincej

Zagęszczenie VM na węzłach PL jest wyższe. Więcej rdzeni pomoże w podbramkowych sytuacjach. Możemy dać więcej vCPU ale wtedy musimy usunąć pakiet 2GB RAM który ma dobre wzięcie i brak odpowiednika FR. Jak widać nie ma idealnego rozwiązania.

Jellly
Jellly

SystemZ:

Możemy dać więcej vCPU ale wtedy musimy usunąć pakiet 2GB RAM który ma dobre wzięcie i brak odpowiednika FR.

A ja proponowałbym właśnie w przypadku UpRyze niewprowadzanie pakietu 2GB RAM. Od tego pakietu zostałby obecny PL Game, a UpRyze skupiłoby się na cena/wydajność na polskiej lokalizacji. Jak dla mnie, kto potrzebowałby małego VPSa zostałby na PL Game z Intelem, a kto chce wysoką wydajność z niską ceną w polskiej lokalizacji wybrałby właśnie UpRyze. :slight_smile:

FairGames
FairGames

Nowa konfiguracja jest droższa lecz, różnica jest niewielka i posiada dyski o większej pojemności możliwość dołożenia ramu(game 1 - 32 razem 64, game 2 - 64 razem 128) oraz 2 dodatkowe rdzenie i 4 wątki w przeciwieństwie do konfiguracji z I7 7700k więc niewielka różnica może przełożyć się na większą ilość na NODE.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jellly:

A ja proponowałbym właśnie w przypadku UpRyze niewprowadzanie pakietu 2GB RAM

Ten pakiet jest idealny do serwerów głosowych i musi zostać.

Odnośnie sprzętu GAME-2 to nie jest obecnie dostępny w Polsce więc nie mogę na jego podstawie obecnie tworzyć oferty. Priorytet ma oferta PL gdyż nie możemy obecnie dostawić nowych węzłów bez zmiany w ofercie. Na FR mamy jeszcze trochę zapasu. Jeśli będzie nowa oferta FR to damy znać ale to temat na osobny wątek.

aggankx
aggankx

To może osobne węzły na same VPSy po 2 GB RAM :thinking: XD

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nie, wtedy nadsprzedaż będzie zbyt duża i to negatywnie wpłynie na wydajność.

Jellly
Jellly

SystemZ:

Planujemy sprzedaż tych pakietów na koniec stycznia / początek lutego 2020.

Jest możliwość zapisania się już? Na dniach kończy mi się VPS, i chciałbym przeskoczyć od razu UpRyze. Przy okazji, jeżeli bym chciał przenieść IP z obecnego GAME-PL na UpRyze, to byłaby taka możliwość?

aggankx
aggankx

Wątpię by była możliwość "zapisywania się" xD Ale jakby była to ja już pierwszy pisałem ticketa w sprawie UpRyze więc nie wpychaj się w kolejkę 😛 Jestem ciekawy czy minecraft będzie lepiej chodził na UpRyze :D

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Gdy tylko będzie można je zakupić to poinformuję w tym wątku. Z zapisami jest trochę za dużo roboty, będą po prostu dostępne w formularzu zamówień.

KMatuszak
KMatuszak Weteran

SystemZ:

Planujemy sprzedaż tych pakietów na koniec stycznia / początek lutego 2020.

Coś wiadomo kiedy nowa oferta będzie dostępna? 😋

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Póki co musimy to przesunąć na ~koniec lutego. Jak tylko spełnimy zależności to dam znać.

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Czekamy więc niecierpliwie :cowboy_hat_face:

TheMultii
TheMultii

SystemZ:

Póki co musimy to przesunąć na ~koniec lutego. Tu masz swoją odpowiedź.

Znajomek
Znajomek

przepraszam ,nie widziałem

TheMultii
TheMultii

Przecież nic się nie stało :slight_smile:

aggankx
aggankx

Jakieś postępy? 😃 // chyba głupie pytanie bo widzę że OVH już zablokowała możliwość zamawiania serwerów Ryzen w polskiej lokalizacji :thinking:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Większość blokerów się pozbyliśmy ale obecnie nie da się już zamówić tych serwerów w OVH więc trudno mi powiedzieć kiedy uda się wprowadzić je do sprzedaży. Jesteśmy w kontakcie z OVH w tej sprawie.

aggankx
aggankx

Wczoraj OVH do mnie dzwoniło i mówili że w ciągu tygodnia mają być XD Nie wiem ile w tym prawdy 😄 O, postarali się, już są

DokGrej
DokGrej

Znowu się pojawiło :) qwe|690x298

MTGmati
MTGmati

Kontaktowałem się z OVH i otrzymałem informacje że do połowiy kwietnia ma być dostawa. Osoby które zapisały się do powiadomień mailowych dostaną je wcześniej.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Otrzymałem wstępne wiadomości od OVH i przeanalizowałem jeszcze jeden wariant. Użylibyśmy nie GAME-1 lecz GAME-2 oraz cena pakietów byłaby niższa. Przykładowo za 8GB RAM i 3 vCPU trzeba by zapłacić 79,90 PLN brutto czyli tylko 10 PLN drożej od obecnej oferty FR a sprzęt jest nowszy i lokalizacja Polska. Wymagałoby to indywidualnych warunków z OVH i czekamy na odpowiedź w tej sprawie, będę informować na bieżąco.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Krótki update. Niestety nie mam nowych szczegółów ale wiem że proces od strony OVH się już trochę ruszył.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Niestety na obecną chwilę OVH wydaje się mieć jakieś problemy techniczne z tą ofertą. W uproszczeniu są powiązane z ochroną anti DDoS GAME.

Póki co zawieszamy wprowadzenie UpRyze do odwołania. W międzyczasie jesteśmy w ciągłym kontakcie z OVH aby być na bieżąco w tej sprawie i jeśli tylko problemy zostaną rozwiązane a oferta dostępna to dam znać w tym wątku.

Dudix
Dudix

Jakieś postępy? 😊

DoreK
DoreK α-tester v3

Raczej słabo, Game-2 jest niedostępny :\

Szymonjjay
Szymonjjay

Ostatnio OVH wprowadziło kolejny nowy GAME: 3. https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/game/game-3/ AMD Ryzen 9 3950X - 16c/ 32t - 3.5GHz/ 4.7GHz (128GB RAM) Więc na mniejszej ilości serwerów zmieściło by się więcej VPS

jbrudek
jbrudek

zwróć uwagę że serwer jest niedostepny bo nie ma dysków w tej chwili

pamiętaj też że czym więcej vps na serwerze tym gorzej dla klientów.

DoreK
DoreK α-tester v3

No tak nie do końca bym powiedział bo jest dwukrotnie większa ilość rdzeni i RAM-u. Z tym, że pojawił się w końcu Game-2 więc @SystemZ z niecierpliwością czekamy na jakąś informację dotyczącej oferty :)

MTGmati
MTGmati

Jeśli OVH nie jest wstanie przedstawić ETA dostępności, może warto rozeżreć się nad inny datacenter? obraz|684x75

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Tak, rozważaliśmy użycie Hetzner jednak oni są trochę zbyt ograniczeni pod względem adresów IP których potrzebujemy dość dużo i to na osobnych blokach /32. Z ich dokumentacji wynika, że nie są w stanie dostarczyć np. 16 takich na jeden serwer dedykowany plus są zbyt drogie: https://wiki.hetzner.de/index.php/Failover/en

MTGmati
MTGmati

Mogę zaproponować First Colo GmbH, oferują procesory AMD EPYC/Intel Xeon.

logixdev
logixdev

A wiadomo coś czy filtrowanie Game jeśli chodzi o anty DDoS w OVH można uruchomić dla serwerów z linii Rise? Jednym z ważniejszych argumentów podawanych w innym wątku, dlaczego węzły LVL UP są w OVH była właśnie owa ochrona. Nie znam dokładnych liczb, ale strzelam, że większość usług uruchamianych na serwerach LVL UP to gaming. W OVH faktycznie jest aktualnie natychmiastowa dostępność Rise-3 we Francji (RBX), więc nie widzę powodu, aby jej nie wprowadzić do LVL UP (chyba, że zależy nam też na PL w jednym momencie albo GRA zamiast RBX).

DoreK
DoreK α-tester v3

Problemem w Hetznerze jest też ochrona. To znaczy, nie żeby była jakaś bardzo zła, ale na pewno to nie ten poziom co Game z OVH.

DokGrej
DokGrej

Pojawiła się oferta GAME 2 w Polsce :slight_smile: Jest mała nadzieja ygh45yghsevb|690x458

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Dziś były konkretne działania aby tą ofertę w końcu wcielić w życie. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będę mógł coś pokazać :merchant:

DoreK
DoreK α-tester v3

❤️ Cieszę się niezmiernie, niezwłocznie po pojawieniu się oferty chciałbym przenieść swojego VPS'a na nową :) Czekam z niecierpliwością na kolejne informacje.

logixdev
logixdev

Cennik będzie taki sam/zbliżony do tego podanego w poście wyżej? Przyszły tydzień to już realna data wprowadzenia nowej oferty czy dopiero zapowiedzi?

Szymonjjay
Szymonjjay

"Przykładowo za 8GB RAM i 3 vCPU trzeba by zapłacić 79,90 PLN brutto czyli tylko 10 PLN drożej od obecnej oferty FR a sprzęt jest nowszy i lokalizacja Polska."

Miejmy nadzieję, że tak będzie :slight_smile:

Jellly
Jellly

SystemZ:

zbyt ograniczeni pod względem adresów IP których potrzebujemy dość dużo i to na osobnych blokach /32. A ja mam takie pytanie, dlaczego jest konieczne żeby VPSy stały na osobnych blokach /32? Skąd wynika ograniczenie, żeby nie wziąć na przykład subneta na przykład /28 czy /27 i rozdzielić je między VPSami? :thinking:

psycho
psycho

Było to poruszane w ostatnim wątku dotyczącym FiveM, był tam argumenty, które mówią mniej więcej tyle, że jeśli VPSy mają IP na innych blokach są trudniejszym celem do namierzenia oraz nie da się blokując cały subnet zablokować wszystkich adresów IP należących do LVLUP.

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Jellly:

Skąd wynika ograniczenie, żeby nie wziąć na przykład subneta na przykład /28 czy /27 i rozdzielić je między VPSami?

W przypadku migracji VPSów spowodowałoby to większą niedostępność albo konieczność zmiany adresu IP. Ten problem nie istnieje gdy każdy VPS ma "swój" adres IP /32.

FairGames
FairGames

Głównym czynnikiem jest za pewne możliwość migracji pojedynczego serwera, bo jeżeli IP były by w blokach wtedy aby zmigrować jedną usługę trzeba pozostałe.