Zapowiedź oferty KVM PL

LVL UP
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nadchodzi w końcu ten moment gdy mogę napisać ceny nowej oferty na którą czekało wiele klientów 😃 Do sprawdzenia jest jeszcze ilość przydzielonych zasobów procesora i inne detale ale generalnie oferta jest już gotowa.

Pakiety

2 GB RAM 1 vCPU 25 GB SSD NVMe 25,95zł / 30 dni

4 GB RAM 2 vCPU 50 GB SSD NVMe 51,95zł / 30 dni

8 GB RAM 3 vCPU 100 GB SSD NVMe 103,95zł / 30 dni

16 GB RAM 4 vCPU 200 GB SSD NVMe 207,95zł / 30 dni

Oznaczenia

1 vCPU - jeden współdzielony wątek procesora serwera fizycznego

1 GB RAM - w 98% dedykowana pamięć RAM dla VPS'a, pozostałe 2% może być użyte na potrzeby systemu serwera fizycznego czyli około 20MB na każdy GB RAM.

1 GB SSD NVMe - fragment macierzy JBOD lub RAID 0, są to bardzo szybkie dyski, w takiej konfiguracji jeszcze szybsze. Bezpieczeństwo danych w przypadku ewentualnej awarii jest zapewnione codzienną szyfrowaną kopią wykonywaną na zewnętrzny serwer.

Serwer fizyczny - serwer dedykowany z oferty OVH SP-64 https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/enterprise/1801sp01.xml Zapewnia wydajność która jest pomiędzy obecnymi ofertami KVM Game Pro a OpenVZ, tak samo jak ich cena.

Przeznaczenie

W skrócie to oferta stworzona dla klientów którzy chcą przejść z OpenVZ na coś nowszego lub wymagają niższego pingu dla użytkowników w Polsce Trochę więcej szczegółów o genezie oferty KVM PL opisałem w tym wątku: https://lvlup.rok.ovh/t/troche-historii-lvlup-pro-oraz-kierunek-rozwoju-na-2018/7347/#1

Oferta jest już dostępna w panelu klienta

https://lvlup.rok.ovh/t/wprowadzenie-pakietow-kvm-pl-do-sprzedazy-w-panelu/7533

WoZZowskY
WoZZowskY

A można dostać jakiś adres IP tych serwerów PL aby sprawdzić Ping?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Podpinam się również pod pytanie wyżej o testowy IP do pingowania.

Co do ceny - z tego co widzę korzystniej niż KVM w FR :thinking:

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Proszę bardzo, VPS z klastra w Ożarowie Mazowieckim (OVH WAW1): 51.38.130.207.

Myślę, że ping będzie taki sam lub ciut podobny ;)

riko.dev
riko.dev Moderator Freebies

Ping na poziomie 7 ms wygląda fajnie, jeśli będzie oscylował w podobnych wartościach pewnie kupię jednego vpsa kvm pl na wymianę za openvz. 😃

WoZZowskY
WoZZowskY

Jakim cudem 33ms ? Jak nawet w CS:GO na polskich serwerach mam 5ms! To już PING do LVLUP.PRO mam 7ms

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Sprawdź swoja trasę przy pomocy:

  • Windows: tracert
  • Linux: traceroute

Prześlij nam trasę - możesz zrobić MTRa ;)

Ostatnio OVH naprawiło peering z Netią, bo wcześniej był ruch przekazywany do Niemiec (robił kółko).

Nikox
Nikox

Też mam podobne pingi, tak wygląda trasa (w sumie patrząc na to jej brak): image|611x463

Infinity
Infinity

Z tego co widzę, to ten serwer dedykowany nie posiada ochrony OVH GAME, czy są jakieś plany serwerów KVM GAME w lokalizacji PL?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jeszcze nie, cena pakietów moim zdaniem wychodzi trochę zaporowa, póki co trzeba sprawdzić KVM PL jak się przyjmie.

WoZZowskY
WoZZowskY

@SystemZ @Aylin A jak wyjdzie KVM PL to będą jakieś promocje na start? 😛

happi
happi

WoZZowskY:

A jak wyjdzie KVM PL to będą jakieś promocje na start? Wydaje mi się, że SystemZ będzie chciał najpierw zobaczyć czy będzie popyt na tą ofertę, bo może się okazać, że jednak nie, a każdego skusiła promocja.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Otrzymałem w końcu sprzęt, postaram się aby w ten weekend wydać VPSy, jeśli się nie uda to wtedy przyszły weekend.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Pierwszy VPS z tej oferty został już wydany, za kilka dni postaram się zrealizować resztę zamówień. Osoby ciekawe pingu mogą sprawdzić go do hosta n75.lvlup.pro

LinGruby
LinGruby Pionier

z FR do PL

┌─┤●├─┤17:01:04├─┤root @ arch-i3├─┤~├─╼
└╼ » ping n75.lvlup.pro
PING n75.lvlup.pro (54.38.192.143) 56(84) bytes of data.
64 bytes from ns3114259.ip-54-38-192.eu (54.38.192.143): icmp_seq=1 ttl=55 time=62.8 ms
64 bytes from ns3114259.ip-54-38-192.eu (54.38.192.143): icmp_seq=2 ttl=55 time=63.1 ms
64 bytes from ns3114259.ip-54-38-192.eu (54.38.192.143): icmp_seq=3 ttl=55 time=63.0 ms
64 bytes from ns3114259.ip-54-38-192.eu (54.38.192.143): icmp_seq=4 ttl=55 time=63.6 ms
64 bytes from ns3114259.ip-54-38-192.eu (54.38.192.143): icmp_seq=5 ttl=55 time=63.1 ms
64 bytes from ns3114259.ip-54-38-192.eu (54.38.192.143): icmp_seq=6 ttl=55 time=63.2 ms
64 bytes from ns3114259.ip-54-38-192.eu (54.38.192.143): icmp_seq=7 ttl=55 time=62.8 ms
64 bytes from ns3114259.ip-54-38-192.eu (54.38.192.143): icmp_seq=8 ttl=55 time=63.1 ms
64 bytes from ns3114259.ip-54-38-192.eu (54.38.192.143): icmp_seq=9 ttl=55 time=63.2 ms
^C
--- n75.lvlup.pro ping statistics ---
9 packets transmitted, 9 received, 0% packet loss, time 8008ms
rtt min/avg/max/mdev = 62.822/63.140/63.617/0.364 ms
┌─┤●├─┤17:01:22├─┤root @ arch-i3├─┤~├─╼
└╼ »
krides
krides

Jest dostepne ipv6?

eska
eska

jaki jest sens oferty kvm nie będącej spod oferty game? przecież vps bezpośrednio od ovh to identyczna i tańsza opcja...

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Zapraszamy do dołączenia na naszego Discorda, tam wypowiadało się wiele osób odnośnie jakości VPSów z OVH 😄

eska
eska

możesz streścić/zescreenować? nie chce mi się pobierać discorda. z vps w ovh nigdy nie miałem problemu. co prawda nie korzystam z usług od nich (oprócz jednego kvm we francji w lvlup) od dawna, ale nigdy nie miałem problemu (nie licząc początków warszawy, wtedy na vps internet osiągał 12Mbps)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Możesz skorzystać z discorda w przeglądarce na discordapp.com Były na tych VPSach duże problemy zarówno z CPU (stealem), jak i z siecią.

eska
eska

ile steala?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

100%, ale to takie utrzymujące się a nie na chwile ;)

Infinity
Infinity

No i też pamiętajmy, że na OVH nie ma płatności SMS, o ile mnie pamięć nie myli.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ani PSC - tylko PayU, PayPal i przelew.

x.an
x.an

Infinity:

No i też pamiętajmy, że na OVH nie ma płatności SMS, o ile mnie pamięć nie myli.

Raczej nikt nie płaci SMSem, jest to zbyt nieopłacalne.

DBanaszewski:

Ani PSC - tylko PayU, PayPal i przelew. Paypal = Bank Acc = >13 lat

Poza tym można poprosić przecież rodziców

Timo:

Były na tych VPSach duże problemy zarówno z CPU (stealem), jak i z siecią. Osobiście nie spotkałem się z takim problemem, chociaż mam aktywny monitoring VPS`a i nigdzie nie widze, aby CPU skakało do 100% w logach.

Co do supportu w OVH to zawsze odpowiadali mi do 3 dni. Osobiście nie czerpie zysków na VPS więc nie mam z tym problemu.

Za server KVM z 2GB ramu zapłaciłem dokładnie 13.52 PLN kupując taki sam server w LVLUP zapłace 29,90 PLN. Wiadomo, że mała polska firma nie może konkurować z jedną z największych firm hostingowych ale niestety ja patrze na korzystniejszą dla mnie ofertę.

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

x.an:

Za server KVM z 2GB ramu zapłaciłem dokładnie 13.52 PLN kupując taki sam server w LVLUP zapłace 29,90 PLN. Wiadomo, że mała polska firma nie może konkurować z jedną z największych firm hostingowych ale niestety ja patrze na korzystniejszą dla mnie ofertę.

Serwery z ovh stoją na jakichś xeonach, serwery z lvlupa mają procesory z większą mocą per rdzeń :slight_smile:

Infinity
Infinity

Dokładnie to chodzą na E3 (2.4GHz chyba) o ile mnie pamięć nie myli. Plus nie do końca jest to takie KVM jak na lvlupie, tam leci overselling lekki. Sam doświadczyłem to jakiś czas temu, po czym przenioslem wszystko co mam na lvlupa.

Korzystniejsza jest oferta lvlupa, moim skromnym i subiektywnym okiem.

x.an
x.an

bopke:

Serwery z ovh stoją na jakichś xeonach, serwery z lvlupa mają procesory z większą mocą per rdzeń :slight_smile:

Mam na tym serwerze z jakieś 3 skrypty ~500 mb więc nie widzę różnicy. Nie powinno być różnicy także przy ts3/mumble.

Infinity:

Dokładnie to chodzą na E3 (2.4GHz chyba) o ile mnie pamięć nie myli. Plus nie do końca jest to takie KVM jak na lvlupie, tam leci overselling lekki. Sam doświadczyłem to jakiś czas temu, po czym przenioslem wszystko co mam na lvlupa. OVH spokojnie wystarczy na jakieś mniej rozbudowane serwery gier, a jak coś większego to lepiej inwestować w GAME SYS

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

x.an:

Nie powinno być różnicy także przy ts3/mumble.

Przy bardzo dużym obciążeniu serwera może być to odczuwalne, może @Jebanany się na ten temat zechce wypowiedzieć :slight_smile:

Jeżeli nie zużywasz w pełni zasobów to oczywiście, że słabszy zasób może wystarczać. Wszystko zależy do czego konkretnie tego używasz.

Infinity
Infinity

x.an:

OVH spokojnie wystarczy na jakieś mniej rozbudowane serwery gier, a jak coś większego to lepiej inwestować w GAME SYS

po co komu dedyk? Chyba, ze zamierza naprawde spory projekt robic, a tak to bez sensu, nawet polowy zasobow nie bedzie wykorzystywal. Do dzisiaj nie rozumiem osób, co kupują dedyki po 300zl/mies a potem stawiają na tym usługi/serwery, które spokojnie mogły by chodzić na VPS KVM GAME PRO+ np. za 60zl/mies :D

Po drugie, to OVH (VPS CLOUD) do serwerów gier nie stosuje się, bo nie ma ochrony GAME, jedynie podstawową która przepuszcza 3/4 rzeczy.

Przy okazji to polecam poczytać w internetach o oversellingu w ovh.pl, na VPS CLOUD. Jakiś czas temu dosyć sporo tematów/dyskusji się pojawiało.

x.an:

Nie powinno być różnicy także przy ts3/mumble.

Musze cie zaskoczyc, mialem na ovh.pl VPS CLOUD najtansza oferte i serwer TS3 potrafił "zmieniac sie w robota" od czasu do czasu - z powodu problemow z dyskiem/cpu/siecia. Jeden z powodów przejscia na lvlup.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

x.an:

Paypal = Bank Acc = >13 lat

Trele morele, konto na PP można mieć bez konta bankowego. Ja osobiście nie posiadam, a korzystam z PP. Jeden z rodziców założył sobie PP, proszę o przelanie kwoty X złotych i po przelewie na moje konto PP mogę normalnie nimi placić. Bez konta bankowego nie można powiązwyać kont, ani uruchamiać cyklicznych płatności.

x.an
x.an

Infinity:

Musze cie zaskoczyc, mialem na ovh.pl VPS CLOUD najtansza oferte i serwer TS3 potrafił “zmieniac sie w robota” od czasu do czasu - z powodu problemow z dyskiem/cpu/siecia.

Infinity:

z powodu problemow z dyskiem/cpu/siecia Niestety w kwestii sieci muszę się z Tobą zgodzić, nieraz dostaje time-outy. Dla mnie to nie problem bo nie potrzebuję ciągłego łącza ale tutaj masz rację i dla niektórych mógł by to być poważny problem.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

W zasadzie nie jestem pewien po co te przepychanki. Każda oferta ma swoje zalety i wady, nie ma jednej ultimate dobrej we wszystkim. Bochenka nie kroimy plastikowym nożykiem, szybciej i efektywniej wziąć stalowy nóż, podobnie z usługami hostingowymi. Nie będę szedł w zaparte że VPS z lvlup.pro to zawsze najlepszy pomysł.

Większość ofert VPS na rynku jest przystosowana do przeciętnych obciążeń roboczych typu strona WWW gdzie nie jest wymagane wysokie taktowanie ani specjalnie szybki dysk. Duży steal czy słaba wydajność per wątek nie robi tu różnicy, dlatego sam używam czegoś takiego do hostingu WWW, tam lepiej mieć więcej wątków słabszych niż kilka mocnych tak aby rozdzielić obciążenie wielu użytkowników hostingu współdzielonego.

Oferty VPS w LVL UP względem tej przyrównywanej z OVH są lepsze do stawiania serwerów gier bo do tego były tworzone od początku do końca. Sam tworzyłem serwery gier, sporo gram i wiem jakie są potrzeby. Sądzę że sporo klientów dołoży kilkadziesiąt złotych więcej aby ich gracze mogli dobrze się bawić bo do tego są serwery gier :slight_smile: Kilka złotych oszczędności jest dyskusyjne jak z serwera wyjdzie Ci połowa graczy i już nie wróci.

Osoby młodsze lub osoby w dziwnej sytuacji finansowej mogą nie mieć karty czy konta bankowego, to ich portfel i oni decydują czym chcą płacić albo na co pozwolą im rodzice, nie będę się wtrącać. To firma musi się dostosować, w przypadku LVL UP, PSC generuje najwięcej przychodu, to najpopularniejszy kanał płatności.

Reasumując, jeśli masz jakiś prosty skrypt czy stronę www to lowendowy VPS z aruby czy OVH wystarczy, ale jak chcesz w miarę stabilny i dostosowany do serwerów gier to dołóż kilka złotych i zaufaj firmie która ma już w tej kwestii kilka lat praktyki, na supporcie OVH czy aruby nie będzie ich interesować charakterystyka poszczególnych gier i jaki to ma wpływ na działanie Twojej usługi.

Zauważcie też że na forum można znaleźć wiele odpowiedzi na popularne problemy które zostałyby przemilczane w innych firmach. Przecież mamy przypadki gdzie userzy piszą o usługach z innych firm i ja im tego nie bronię, tu wymieniamy się wiedzą a kupowanie usług w LVL UP wspiera działanie forum a co za tym idzie osób które o forum dbają w sposób często niewidoczny (moderatorzy) lub bardziej widoczny tworząc treść. Idąc dalej pomagamy też klientom innych firm 😁

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Oferta jest już dostępna w automatycznej sprzedaży panelu klienta

Qmis
Qmis

fajna oferta szkoda że droga można było zrobić podobną do Francji

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Nie da się zrobić takiej jak we Francji, bo we Francji maszyny są z SoYouStart, ich oferty w Polsce nie ma, tylko jest jednostkowo droższe, ale i stabilniejsze OVH.

Qmis
Qmis

czy ja wiem serwery w warszawie to są przywiezione z ovh i są używane przywiezione.

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

No tak, ale nie są oferowane konfiguracje z oferty SoYouStart, tylko OVH, więc nie ma możliwości zakupienia takich samych maszyn w tej samej cenie, tylko droższe.

karkow
karkow

Witam. Szukam VPSa pod publiczny serwer CS:GO. Czym się różni Anty DDoS Pro lvlupa od firewall network+filtrowanie od OVH VPS SSD?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Lvlup korzysta z infrastruktury OVH. Jeśli anty-ddos w tej ofercie VPSa na OVH to też Anty DDOS Pro, to jest to ten sam ;)