Zmiana oferty KVM PL na KVM Game PL

LVL UP
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

KVM Game PL

Oferta zmienia nazwę na z KVM PL na KVM Game PL z racji migracji na nowszy sprzęt.

Chcesz zmienić serwer na wydajniejszy?

A może już go używasz?

Data zakupu

Jeśli kupiłeś serwer KVM PL 12 maja lub później to już korzystasz z nowego sprzętu 🥳 Nie pamiętasz kiedy był dokonany zakup? Zobacz na którym węźle jest ulokowany Twój VPS.

Numer węzła

Jeśli węzeł to n124.lvlup.pro lub większy i masz ofertę PL to też oznacza że już korzystasz z nowego sprzętu 🥳

Starszy zakup

Jeśli masz starszego VPS to wystarczy poczekać, wyślemy maila o zaplanowanej migracji oraz przeniesiemy Cię na nowy sprzęt, bez zmiany adresu IP, bez zmiany danych na dysku, wystarczy że wyłączymy go na ~1h aby go przenieść i to tyle 😌

Stan migracji na bieżąco będziemy uzupełniać w tym poście: https://lvlup.rok.ovh/t/zaplanowane-prace-techniczne-2019/9594/#28?u=systemz

Wycofujemy pakiet 1GB RAM za 19,95zł

Spełnił on już swoją rolę dla której został wprowadzony. Był najtańszym pakietem na jaki można było migrować przy przechodzeniu z oferty OpenVZ na KVM.

Generalnie biorąc pod uwagę uwagi od klientów, 0,5vCPU to za mało. Działa SSH, strony WWW i to na tyle :harold:

Mówiąc wycofujemy mamy na myśli wycofanie zakupu nowych serwerów z tym pakietem, jeśli obecnie go posiadasz to nadal można z niego korzystać bez żadnych zmian.

Cena

Cena pakietów względem KVM PL jest taka sama i nie ulega zmianie. Może jednak delikatnie wzrosnąć później w tym roku, więc lepiej kupić serwer wcześniej niż później ;) Przykładowo w przyszłości najmniejszy pakiet 2GB RAM może kosztować 29,90zł za 30 dni.

Nowa konfiguracja sprzętowa

Poprzednia konfiguracja sprzętowa

CPU: Intel Xeon E3-1270v6 3.8GHz RAM: 64GB ECC DDR4 2400MHz Dysk: 2x450GB SSD NVMe Sieć: 1Gbps

Nowa konfiguracja sprzętowa

CPU: Intel i7-7700K OC@4.7 GHz RAM: 64GB DDR4 2400 MHz Dysk: 2x450GB SSD NVMe + 1x4TB SATA Sieć: 1Gbps

CPU

Wincyj rdzeniuf Większe taktowanie o 900 MHz robi robotę. Daje to realnie lepsze wyniki dla serwerów gier gdzie liczy się wydajność jednowątkowa. Wydaje się logiczne skoro nasza oferta jest przeznaczona do serwerów gier ¯\_(ツ)_/¯

RAM

Nie zauważyliśmy aby ktoś w ogóle z naszych klientów wspominał czy pytał w ostatnich kilku latach o RAM ECC więc doszliśmy do wniosku że i tak go nikt nie potrzebował do gier.

HDD

Potrzebujemy jeszcze trochę czasu aby móc używać HDD na tych węzłach. Będzie możliwość skorzystania z HDD np. na backupy. Realnie jest szansa aby każdy VPS Game PL miał w przyszłości X GB NVMe oraz X GB HDD

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

SystemZ:

Nie zauważyliśmy aby ktoś w ogóle z naszych klientów wspominał czy pytał w ostatnich kilku latach o RAM ECC

a któż by miał pytać, skoro w ofercie jest napisane czy jest albo nie ma, a raczej nikt by nie wpadł na pytanie czy można zmienić typ ramu :thonking:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nie mieliśmy pytań o ECC względem KVM FR gdzie tam nigdy nie było tego feature'a 😅

eska
eska

filtrowanie UDP działa w Polsce tak samo dobrze jak we Francji? wytrzyma tak samo mocne ataki na ts3? to oferta SYS jak w FR, czy zwykła, ze stałym filtrowaniem?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

eska:

filtrowanie UDP działa w Polsce tak samo dobrze jak we Francji?

Raczej tak, jest oparte o tę samą technologię.

eska:

wytrzyma tak samo mocne ataki na ts3? Jeżeli będą to ataki DDoS, DoS to raczej tak. Jeżeli będą to ataki np. aplikacyjne - to nie (nigdzie się nie da uchronić, żadne filtrowania nie pomogą).

eska:

to oferta SYS jak w FR, czy zwykła, ze stałym filtrowaniem? Serwery VPS są umieszczone na serwerze dedykowanym z oferty OVH GAME-64-OC PL (https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/game/1901mc03.xml)

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Pod ts3 bardziej nadaje się HosTeam, aczkolwiek ovh też da sobie radę.

psycho
psycho

Miałem dosyć mocny VPS w HosTeam i dla ,,większego projektu" osobiście nie polecam, ale to tylko moja opinia.

eska
eska

nieprawda. mam na lvlup i na hosteam teamspeaka. jeśli teraz nie ma SYS, a zwykła oferta OVH to nie ma żadnego powodu być w hosteam, który wycina zakresy IP, a i tak pomimo braku ataku często są dropy po 40% dla ludzi zza granicy.

na topowym teamspeaku, który jest w lvlup, to wyrzuci tylko na czas załączenia się filtracji, a w zwykłej ofercie tego zjawiska nie powinno być.

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Aktualnie mam na ht jednego vpsa i oprócz problemów z czasem, po ich stronie i ostatnim atakiem na cały hosting, nie było żadnych problemów. Co do ovh aktualnie mam na nim publika (ovh game Pl od multigaming) i jestem zadowolony, po większym ataku i wysłaniu dumpa na razie jest stabilnie.

DoreK
DoreK α-tester v3

Odkop roku, brawo ja! Czy HDD będzie dostępny w obecnych już pakietach, czy będzie sprzedawany jakoś osobno? Są jakieś plany związane z HDD?

JakubEG
JakubEG

Podłączam się do pytania :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

HDD najprawdopodobniej będzie dostępne w ramach pakietu droższego o 1-2 PLN. Ciężko powiedzieć kiedy coś ruszymy w tej kwestii, dokończenie panelu v4 by tu pomogło.

Jellly
Jellly

Odkop o miesiąc, brawo ja :harold: Dalej nic się nie zmieniło? Chętnie bym akurat skorzystał z HDD na VPSie pod backup lub pod jakieś większe pliki, gdzie będą mi tylko bez sensu marnować miejsce na SSD.

DoreK
DoreK α-tester v3

Jellly:

Dalej nic się nie zmieniło? No jak widać nie i biorąc pod uwagę to: SystemZ:

Ciężko powiedzieć kiedy coś ruszymy w tej kwestii, dokończenie panelu v4 by tu pomogło.

No to wątpię żeby to nastąpiło w przeciągu najbliższych 5 lat kilku/kilkunastu tygodni xD