Zmiany estetyczne

Rozwiązane
panel-v3-propozycje
Jebanany
Jebanany

Wskazany obrazek posłuży jako przykład tego, co można zmienić, aby z panelu korzystało się korzystniej (według mnie!).

690x350

Zmiana położenia przycisku logowania

Jest on najmniej potrzebnym guzikiem wszędzie. Wyloguj się jako pierwszy przycisk to zgubny pomysł, bo w jego miejscu powinien znajdować się jakiś ważny odnośnik, np. do mojego konta lub do strony głównej.

198x500


Zmiana kolorów belek paneli / modułów

Kolor belki powinien być mniej oczojebny - niż zielony - od tego jest nagłówek na górze i to tylko on powinien być zielony, przez tak barwne i jasne kolory cała strona wygląda pstrokato, dodatkowo kolorowe elementy powinny podkreślać widoczność, a nie widzę takiej potrzeby w nazywaniu modułów. Dlatego kolor jest taki sam - jak kolor menu - co wskazuje strzałka. Czyli background-color: #424242!important.

679x354


Zmodyfikowanie menu

Wygląda ono co najmniej ubogo i nie daje jasnego znaku - co tak naprawdę znajduje się w przycisku Płatności. Być może warto zamienić go na Portfel - gdzie można doładować swoje konto oraz Historia płatności.

249x283


Zmiana wielkości ikon

Moim zdaniem niepotrzebnie są takie duże i wyglądają co najmniej nieestetycznie, gdy są takie duże. Zazwyczaj powinny być nie większe niż wysokość liter obok, dlatego zmniejszyłem je do font-size: 1.3em; oraz flex: 1 0 40px;

690x160


Logo lvlup.pro na górze w menu

Powinno działać jak odnośnik - ludzie z przyzwyczajenia zapewne klikają zazwyczaj w logo, aby znaleźć się w początkowym miejscu swojej wędrówki po całej stronie.

290x138


Zmiana chipów do wyświetlanie transferu na żywo

Irytowało mnie strasznie zachowanie tych buttonów/chipów. Co chwilę zmiana szerokości i zmiana tekstu, wystarczyło by umieścić je w formie szerszej - stałej. Od razu wygląda to lepiej i nie rusza się jak poprzednio. Dodatkowo usunięcie kolorowych ramek. To samo proponowałbym z kolorkami tych ikon, a nawet ich zmianę, na tekst w stylu Upload i Download oraz w przypadku dysków Odczyt i Zapis. Nie każdy może wiedzieć, co oznaczają dane ikony.

690x124

Co myślicie o takich zmianach? Mnie strasznie razi nadmierność kolorów w miejscach do tego niepotrzebnych. Nie każdą rzecz należy podkreślać kolorem i wyróżniać. Ktoś, komu będzie potrzebna dana informacja - na pewno zerknie na te dane. A czym mniej będą one kolorowe - tym lepiej się je przeczyta.

Menu jest miejscem, które załaduje się i klient będzie jednak coś chciał zobaczyć w tym panelu, im mniej tych guzików będzie - fakt, tym lepiej, ale gdy będzie ich za mało, i cała funkcjonalność będzie pod jednym guzikiem, myślę, że może to trochę zniechęcić do skorzystania z witryny. Nie każdy jest na tyle inteligenty i oczytany, aby domyślić się, że pod przyciskiem Płatności, na którym jest ikona banknotu - dostanie historię doładowań. Banknot kojarzy się z samą istotą kupienia czegoś, natomiast historia - tabelka, kalendarz, zegar. Ikona podana przeze mnie również może być taką propozycją.

To są tylko moje propozycje, nie każdemu muszą się one podobać. Komentujcie! :)

LinGruby
LinGruby Pionier

Jebanany:

Zmiana położenia przycisku logowania

Z tym się muszę zgodzić :slight_smile:

Jebanany:

Zmiana kolorów belek paneli / modułów

O zmianie koloru górnej belki sam pisałem wcześniej gdzieś w jakimś poście, powinien być takiego koloru jak strzałka w logo ;-)

Jebanany:

Zmodyfikowanie menu

To też fajne ;-)

Jebanany:

Zmiana wielkości ikon

To też może być

Jebanany:

Logo lvlup.pro na górze w menu

To powinno być jako powrót do głównego menu

Jebanany:

Zmiana chipów do wyświetlanie transferu na żywo

Z tym też się muszę zgodzić też nie lubię jak "Co chwilę zmiana szerokości i zmiana tekstu"

powinno być jak proponujesz ;-)


Pomysły jak dla mnie do zaakceptowania, ciekawe co reszta no i oczywiście Michał ( @SystemZ )

Jebanany
Jebanany

LinGruby:

Zmiana kolorów belek paneli / modułów

O zmianie koloru górnej belki sam pisałem wcześniej gdzieś w jakimś poście, powinien być takiego koloru jak strzałka w logo 😉

Chodzi mi o zmianę koloru paneli, nie górnej belki (swoją drogą, może być kolor panelu). Chodzi mi o zmianę kolorów paneli z zielonych na szare.

DoreK
DoreK α-tester v3

Jestem na tak, to jest dobra propozycja, ale warto wyśrodkować tekst który jest w stanie sieci, dysku etc.

Jebanany
Jebanany

No właśnie niezbyt, >DoreK:

Jestem na tak, to jest dobra propozycja, ale warto wyśrodkować tekst który jest w stanie sieci, dysku etc.

No właśnie nie do końca, bo jeśli się powiększa, to ciągle jest wyrównany do prawej. Na screenie tego nie zobaczysz, ale gdy co sekundę się zmienia, przy wyśrodkowanym wygląda to dalej źle.

DoreK
DoreK α-tester v3

Aaa, to co innego.

Libter
Libter Developer

Zmiany już gotowe i czekają na zatwierdzenie :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Zmiany weszły już w życie. https://lvlup.rok.ovh/t/panel-klienta-v3-0-otwarte-betatesty/2030/#13?u=systemz

@Jebanany jak sądzisz, te kwestie estetyczne są już zrobione? :)

koweq
koweq

To może jeszcze moja propozycja. Można by było zrobić że kiedy klika się przycisk z menu robi się taka "fala" jak np. w przyciskach na aimpanelu?