Znikające Menu przy wyborze języku (Telefon)

Rozwiązane
odrzucone, panel-v3-błędy
Pantoflarz
Pantoflarz

Na telefonie siedzę (Galaxy S6 Android 6 bodajże) i problem z wybieraniem języka. Owszem, drobnostka, ale jednak wkurzajaca troche.

281x500

Jak klikniesz wybierz język, to całość się schowa, tak o:

281x500

I musisz otworzyć ponownie aby ten język wybrać:

281x500

Przeglądarka Chrome to jest, jakby co.

DoreK
DoreK α-tester v3

Zapomniałem zgłosić ten błąd, ale na W10Mobile z Edge jest to samo.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Generalnie będzie trzeba zmienić sposób wybierania języka, rozwijana lista okazuje się mieć kilka bugów takich jak ten. Może po prostu osobna podstrona z ikonkami flag i zwykły link do tej podstrony w menu? Chyba że ktoś ma inny pomysł.

DoreK
DoreK α-tester v3

Ja bym spróbował naprawić ten błąd bo osobna strona jakoś średnio mi się widzi w tym panelu. Rozwiązał bym to w inny sposób, zamiast napisu "Język" dałbym "Wybierz język" a pod tym flagi państw, wtedy po kliknięciu w daną flagę zmieniłby się język. Ewentualnie wrócić do pierwszego sposobu, tego z alphy.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Pierwszy sposób z umieszczeniem wszystkich języków na liście już nie zadziała bo języków jest więcej niż dwa i zajmowałoby to za dużo miejsca.

Pantoflarz
Pantoflarz

Powiem tak, osobna podstrona tutaj to trochę overkill, przynajmniej jak dla mnie. Ewentualnie, zrobić ustawienie w profilu i tam dać domyślny język na np. Angielski i wtedy każdy według potrzeb se zmieni. Język to nie jest coś czym się człowiek bawi co 5 sekund wiec to nie musi być aż tak na wierzchu.

Dodatkowo jako jedyny hosting z tych większych oferujecie inny język w panelu więc tym bardziej sądze że powinno to być jako opcja w profilu o którym można wspomnieć w jakimś widżecie na stronie głównej czy coś.

DoreK
DoreK α-tester v3

Takie rozwiązanie jest bardzo dobre i jestem za jego wprowadzeniem.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Profil to dobry pomysł lecz mam tu pewne zastrzeżenie.

Wybór języka może wpływać na decyzję czy założyć konto i skorzystać z usług czy nie. Chowanie języka do nie tak bardzo oczywistego profilu może tu spowodować niezauważenie że taka opcja w ogóle istnieje.

Czy w takim razie chodzi o linkowanie z pozycji "Język" oraz "Profil" do tej samej podstrony z profilem?

Pantoflarz
Pantoflarz

Tu bardziej chodzi o to, że na stronie głównej mógłby po prostu być widżet który przekierowałby do profilu np.

No chyba że podejść do tego z kompletnie innej strony, i zrobić coś takiego.

690x324

I wtedy może zamiast dropdown'u który powoduje problem, może jakiś modal czy coś który wyskoczy na środek ekranu i da opcję wyboru na spokojnie tego języka. Nie wiem, myślę na głos bo to fajne że mamy te różne języki ale próbuje wam dać jakikolwiek punkt zaczepienia i może warto pomyśleć trochę od innej strony zamiast trzymać się schematów nauczonych 😛

Oczywiście ignorujcie kolory, bo nie ogarniam screenshu wogóle XD

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Proponuję coś w stylu flagi języka na górnym pasku, po kliknięciu popup z listą języków do wyboru.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

PS. Błąd ze znikającym menu został zgłoszony ponad 10 dni temu ;)

Pantoflarz
Pantoflarz

Dwa różne przypadki, przy innych sposobach przy których są wywoływane, wiec osobny wątek.

Nie uznaje że musza być powiązane, wiec został stworzony nowy. Tamten dotyczył scrollowania, a tu nic takiego nie ma miejsca.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Też znika podczas wyboru języka i scrollowania submenu języka ;) Może małe powiązanie ;)

Pantoflarz
Pantoflarz

zawsze można temat usunąć, a przynajmniej bug zgłoszony ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Pantoflarz:

może jakiś modal czy coś który wyskoczy na środek ekranu i da opcję wyboru na spokojnie tego języka

Jestem za, modal to póki co najlepszy pomysł. To tylko jeden slot w menu, widoczne dla wszystkich (np. ikona z kulą ziemską) a nie trzeba wstawiać tego do podstrony profil która wymaga zalogowania.

Pantoflarz
Pantoflarz

https://lvlup.rok.ovh/t/znikajace-menu-przy-wyborze-jezyku-telefon/2169/#15

Tez mi sie wydaje ze modal to dobre rozwiazanie ktore ma przyszlosc - w ramach rozwijania translate'ow itp.