Zwalnianie RAM

Zombie
optymalizacja, hosting
Lempik
Lempik

Mam tu hosting MC. Rano restartuję serwer, zużycie RAM na poziomie ok. 800 MB. Logują się gracze, zużycie RAM rośnie, nawet do mojego wykupionego limitu 2048 MB. Gracze wychodzą, nikogo nie ma na serwerze, zużycie RAM nie spada. Czy można jakoś te RAM zwolnić? Np. jakimś poleceniem z konsoli?

DoreK
DoreK α-tester v3

Restartując serwer możesz :p

Lempik
Lempik

No tak, ale głupio mi, jak tam akurat mam jakichś graczy.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Najpierw polecalbym sprawdzic czy jest to faktyczne zuzycie ramu, czy tylko jego zarezerwowanie przez jave. Jesli faktycznie bedzie to prawdziwe zuzycie pamieci to przydaloby sie zrobic jakiegos memdumpa i go sprawdzic, bo gdzies moga powstawac leaki pamieci.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Ja restartuję serwery codziennie. W nocy, na przykład o 3:00. Zwalnia się zużyty ram i jest wszystko super. Bo po prostu się "zapycha".

Lempik
Lempik

Ja też restartuję codziennie, jeżeli nie nastąpi automatyczny restart o 4.00, to restartuję, jak się obudzę.

Lempik
Lempik

Nieznajomy11:

Najpierw polecalbym sprawdzic czy jest to faktyczne zuzycie ramu, czy tylko jego zarezerwowanie przez jave.

W jaki sposób to mogę zrobić? Patrzę na wykres w panelu i taka sama jest wartość w panelu pod oknem konsoli.

DoreK
DoreK α-tester v3

Restart co 24h wystarczy, to że ram zjada to jest normalne.

anon82750602
anon82750602

Spróbuj wykonać log garbage collectora i wszystko się wyda. Niestety problem z tym że używasz hostingu, nie VPS-a ale spróbuj napisać do @SystemZ

-> http://gceasy.io/

bezkapi
bezkapi

jezeli bedzie potrzeba to ram zostanie zwolniony, jak widac serwer dziala wiec jaki jest problem?

Lempik
Lempik

Problem w tym, że mam wykupione 2048 MB, a zdarza się, że statystyki pokazują zużycie 2253 MB. I nie jest to chwilowe, jak w przypadku CPU.

MTGmati
MTGmati

RAM w panelu rośnie, ponieważ jest przypisywany do gracza (jeżeli się mylę, proszę poprawić) dlatego wzrasta on wraz z wejściem na serwer nowego gracza. RAM jest zostanie wraz z wyjściem gracza z serwera (~100MB - 1 Gracz). Zainstaluj sobie plugin np. LagMeter (bukkit.org) lub xpi-InfoResourcesServer (github.com)

luxDev
luxDev Pionier

Jakie masz pluginy na serwerze?

Lempik
Lempik

Nic specjalnego: AuthMe, AutoMessage, EssentialsX, GriefPrevention, Chairs, ItemFrameShops, Jobs, PermissionsEx, RandomTeleport, SkinsRestorer, Vault, WorldEdit, WorldGuard.

bezkapi
bezkapi

przestan gadac glupoty