24/7 YouTube Stream

Zombie
vps
LeoPL
LeoPL

Witam chciałbym zrobić stream muzyki 24/7 na YouTube używając VPS, lecz nie wiem jak to zrobić.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Na moim przykładzie:

  • Instalujesz ubuntu desktop na kvm przez proxmoxa, tam instalujesz obs studio komendami, dodajesz browser source, zdjęcia, tło i bajery i streamujesz na youtube :) Możesz użyć takiego czegoś jak Restream.io by streamować na kilku platformach na raz.

Na moim przykładzie: YouTube screen z proxmoxa Jest to KVM 2gb z 1 vCPU, więc system zlagowany chodzi na 95% ramu i 105% procesora (uf, dobrze że nie zablokowali mi jeszcze ;) ) i OBS chodzi w 3 fpsach, na szczęście ustawiłem stream tak że na youtube tego nie widać - OBS nadaje do yt w 10 fps, yt odbiera 30, ale na szczęście w moim przypadku to nic nie zmienia.

SunNight
SunNight

Timo Zrobisz poradnik? :)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Teoretycznie mógłbym, nie ma problemu. W takim razie rezerwuję temat i za dzień/dwa coś będzie :D

LeoPL
LeoPL

Aha a 1. czy masz jakieś z tego zarobki? 2. podaj kanal

LinGruby
LinGruby Pionier

LeoPL:

2 . podaj kanal

https://www.youtube.com/channel/UCE1v2xMWiqjP0GIHLubXzoQ/live

Poradnika się nie czytało ;-)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Kanał jest podany, a kwestia zarobków to szerszy temat. Na obecną chwilę (jak można to tak nazwać) jedynie tracę, iż z własnej kieszeni opłacam serwer VPS. Nie wszystko robi się dla pieniędzy, ja to robię bo prostu interesuję się takimi sprawami i lubię takie rzeczy. W przypadku większych kanałów 24/7, a jest takich kilka, gdzie kanał ma 100k+ subskrybcji a stream przez cały czas co najmniej 5000 oglądających to już można myśleć o jakichś dotacjach lub tzw. lootsach (loots.com, takie darmowe dotacje, wyświetla się na ekranie wraz z obrazkiem z jakiejś gry oraz wiadomością na chacie, zarabiasz jakieś grosze na reklamie - max. 2-4zł przy 5k oglądających). Można dodać też takie coś jak "rezerwacja piosenki" za pieniądze czy coś, ale to tak jak pisałem - przy dużej ilości oglądających, lecz jest to jedynie pomysł.