Adres serwera

Zombie
ggjanekgg
ggjanekgg

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zmienienia nazwy adresu mojego serwera (s26.hostmc.pl:5491) minecraft na np.NeoCraft.pl

Z góry dzięki ;)

koweq
koweq

Musisz najpierw takową domene kupić. Potem dokupić hosting WWW by tą domenę podłączyć. Ale tak, da się tylko wymaga to opłaty

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Pewnie, wystarczy zakup domeny (pierwszy rok zwykle za darmo), oraz podpięcie odpowiedniego adresu IP jako rekord SRV - aby było bez portu. Na pewno znajdziesz na naszym forum odpowiednie poradniki.

EDIT: Zawsze możesz wziąć darmową subdomenę .hostmc, np. neocraft.hostmc.pl

ggjanekgg
ggjanekgg

Bardzo ale to bardzo dziękuje za pomoc! Na razie wstrzymam się za zakupem domeny i hostingu www.

Jeszcze raz bardzo dziękuje i pozdrawiam :) ;)

ggjanekgg
ggjanekgg

Mam jeszcze jedno pytanie: jak mógłbym napisać podtekst do mojego serwera?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Masz na myśli MOTD? Najprościej, jedno stałe można ustawić w server.properties: https://lvlup.rok.ovh/t/opis-konfiguracja-pliku-server-properties/429

ggjanekgg
ggjanekgg

Dzięki ;)

ggjanekgg
ggjanekgg

Dzień dobry, mam następne pytanie, ponieważ zacząłem używać jako adres serwera subdomeny czyli neocraft.hostmc.pl ale dzisiaj kiedy odświeżam go pokazuje mi się że serwer o adresie neocraft.hostmc.pl nie istnieje (serwer mam od 4 dni) i musze używać starego adresu (s26.hostmc.pl:5491). Bardzo proszę o informacje jak moge wrócić do starego adresu.

Pozdrawiam :slight_smile:

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Musisz trochę poczekać ;) Mi też nie działało, ale poczekałem parę godzin i działał :)

ggjanekgg
ggjanekgg

Znaczy bo wiesz od wczoraj zacząłem używać tej subdomeny i działało dziś rano wchodzę i mi się właśnie wyświetliło że nie ma takiego adresu. To i tak mam czekać?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tak, musisz czekać cierpliwie ;)