BananBans (BB) - system informujący o banach gracza

Zombie
DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

BananBans

Ogólnodostępna graylista graczy Minecraft.

PLUGIN JUŻ NIE JEST DOSTĘPNY!

Dziękuję za korzystanie z mojego pluginu :)

Toranktto
Toranktto

Fajny pomysł, sam miałem robic coś takiego ale doszedłem do wniosku że serwery liczące sie w PL będą nadal korzystać ze swoich własnych baz danych ponieważ:

  1. Nie potrzebnie utrudnia to proces odbanowania gracza (np. odbanowanie za pieniążka przez SMS lub po prostu kolejna szansa) jak i banowania (konieczność dostarczania dowodów, potem ktoś to potem musi przeglądać i oceniać zasadność, a to wydłuża proces).
  2. Nie mają bezpośredniej kontroli nad takim systemem (tak naprawdę nikt nie ma pewności czy nagle ci sie coś nie odwidzi i porzucisz projekt. Żaden większy serwer nie pozwoli sobie na taką 'amnestie'.)
  3. To nowy projekt i narazie nie wiadomo jak ze stabilnością, optymalizacją a system banów serwera (każde wejście na serwer generuje zapytanie do systemu) musi być jednocześnie wystarczająco niezawodny i zoptymalizowany żeby w razie ataku DoS lub DDoS (a.k.a spam-boty) umożliwiał komfortową rozgrywke w miare możliwości maszyny i nie przepuszczał zbanowanych graczy.
  4. Nie ma sensu naprawiać czegoś co działa (sporo serwerów stosuje system banów z Essentials i sprawuje sie dobrze).
  5. Nie możesz zagwarantować wysokiego uptime. W LvlUp (oczywiście nie tylko) raz na jakiś czas coś sie sypie (przykład z naszego podwórka - niedawno węzeł n6) i wtedy plugin nie ma połączenia z systemem, co skutkuje albo wpuszczeniem wszystkich graczy, albo nie wpuszczaniem ich. Oczywiście można to próbować rozwiązać mechanizmem cache, ale co jeśli wejdzie gracz który nie grał wcześniej?

Pomysł fajny, ale to sie nie przyjmie zbyt szeroko według mnie. Pozdrawiam ;)

happi
happi

DBanaszewski:

Czy serwery są wydajne?

Wydajne? Dlaczego piszę to pierw na forum lvlupa? Bo wszystko jest od lvlup'a, więc zaufaj mi - wszystko tutaj jest wydajne :slight_smile:

Nie do końca od lvlupa. Lvlup bierze maszyny od ovh.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3
  1. Zapomniałem dodać, że sztab administracji (bazy danych) ma maksymalnie 5 minut na rozpatrzenie wniosku o dodanie gracza do listy banów :kappa: Inaczej administrator wylatuje albo dostaje robotę na telefonie.

  2. Co do odbanowania - proces jest odwracalny: bany tymczasowe itp.

  3. Optymalizacja kodu... zapomniałem o tym XD Serwer z bazą danych jest chroniony przez Cloudflare, a zapytania są wysyłane za pomocą zwykłego GET do pliku PHP.

  4. System nie przepuści gracza - programuje to wszystko obiektowo, więc raczej nie powinno być jakiś wyjątków.

  5. Z drugim punktem masz rację, lecz myślę, że taka zmiana powinna być. Nie lubię jak gram na jednym serwerze i gościu dostaje bana za cheaty. Idę na drugi i co? I ten sam gościu robi to samo.

  6. Projekt będzie działał, dopóki użytkownicy będą z niego korzystać.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3
  1. Mój usługodawca to lvlup.pro, który używa maszyn od OVH. Coś jak reselling, tylko, że troszkę inny.
Toranktto
Toranktto

DBanaszewski:

  1. Zapomniałem dodać, że sztab administracji (bazy danych) ma maksymalnie 5 minut na rozpatrzenie wniosku o dodanie gracza do listy banów :kappa: Inaczej administrator wylatuje albo dostaje robotę na telefonie.

Skąd weźmiesz tych administratorów? Zapłacisz im? Za co im zapłacisz skoro cały projekt jest darmowy? Oczywiście możesz płacić z własnej kieszeni - tylko kiedyś i to ci sie znudzi. Wątpie żebyś znalazł ludzi pracujących 24/7 w ramach wolontariatu.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

DBanaszewski:

Ile to kosztuje?

Ty mnie się pytasz? Na chwilę obecną jest za darmo :slight_smile:

Proste :kappa: A po drugie to nie wierzę, że będzie tyle banów aż zabraknie mi ludzi. Jeżeli będzie maksymalnie 5 na tydzień to stawiam flachę :kappa:

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Toranktto:

  1. Nie możesz zagwarantować wysokiego uptime. W LvlUp (oczywiście nie tylko) raz na jakiś czas coś sie sypie (przykład z naszego podwórka - niedawno węzeł n6) i wtedy plugin nie ma połączenia z systemem, co skutkuje albo wpuszczeniem wszystkich graczy, albo nie wpuszczaniem ich. Oczywiście można to próbować rozwiązać mechanizmem cache, ale co jeśli wejdzie gracz który nie grał wcześniej?

Nie, cache to zło. Baza danych stoi na w2, lecz jej lustrzane serwery są na n65 i n34. Jak padną wszystkie, uruchamiam Raspberry Pi i mocny Rate Limiting. No trzeba jakoś sobie radzić. Albo wpuszczamy graczy albo nie.

anon10657637
anon10657637

Ja bym to rozproszył inaczej, jakiś cloud czy coś w tym stylu i ip failover.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Rzucam screenshota jak mniej więcej to wyrzuca 690x388

DoreK
DoreK α-tester v3

Dotyczy to tylko KVM, maszyny ovz mają chyba własne :) @Toranktto w tym roku padły chyba 4 węzły :P

anon10657637
anon10657637

KVM i OpenVZ są hostowane w OVH, wystarczy zobaczyć na status.lvlup.pro i lokalizacje serwerowni.

@DoreK racja, literówka.

DoreK
DoreK α-tester v3

Są hostowane w ovh* Ale KVM korzysta z game-2 od OVH a jak z OVZ jest - nie wiem, prawdopodobnie własna konfiguracja

happi
happi
DoreK
DoreK α-tester v3

Brawo Ty, odkryłeś Amerykę :kappa: Czyli już wiemy co to za maszyna :V

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

#Informacja Obecnie system jak i plugin działają, jeszcze parę dopracować ;)

Status systemu: https://www.plbananek.eu/bgb/

@Jelly12301 daj SSa jak tam mija Ci ban w MC :)

Jelly12301
Jelly12301

:( 690x412

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Mam pytanie co do sprawdzania gracza przy wejściu, w jaki sposób? Jest na pewno uuid, ip a mac adress? Podobno też się da i proxy nie pomoże wtedy. A co do projektu, bardzo ciekawa kwestia. Zrzeszanie właścicieli serwerów. Problem będzie z trollami, może zostaną usunięci, ale szkode wyrządzą :/

Toranktto
Toranktto

Nie da sie pobrać adresu MAC gracza bez modów po stronie klienta (czyli gracz musi mieć wgrany odpowiedni mod)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Zgadza się. Nie da się pobrać adresu MAC bez moda.

Co do zabezpieczeń - gracz na chwilę obecną jest banowany na nick, lecz wprowadzam również IP.

Na chwilę obecną są bany permanentne, tymczasowe są jeszcze nie wprowadzone :/

Po UUIDzie zrobię, ale na chwile obecną mamy alpha-testy 😛

Bany będą szyfrowane przy pomocy SHA256 albo i SHA512. Zobaczę jakiego szyfru użyję. Więc jak ktoś będzie próbował sprawdzić samemu bez pluginu to może się nie udać. Mam zamiar dodać whiteliste IP i szyfrowanie :slight_smile:

Toranktto
Toranktto

DBanaszewski:

Bany będą szyfrowane przy pomocy SHA256 albo i SHA512

SHA256 i SHA512 to nie są szyfry, tylko funkcje skrótu (inaczej algorytmy haszowania). Co oznacza że nie da się odwrócić ich działania.

anon10657637
anon10657637

DBanaszewski:

Po UUIDzie zrobię, ale na chwile obecną mamy alpha-testy

Dość, wstydu oszczędź. Jak tego nie ma, to nawet alpha-testów nie rób.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

UUID już wprowadziłem 😛

Co do szyfrowania: wprowadzenie szyfrowania jest możliwe, BYĆ MOŻE je wprowadzę ;) Jeżeli nie da się odwrócić działania przykładowo SHA256 to jak to robi AuthMe? Hashuje czyste hasło a potem sprawdza czy shashowane hasło jest zgodne i tyle 😛

Arimer
Arimer

Nawet fajne to można z tobą pogadać na ts o tym

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Jeżeli chciałbyś dzisiaj to zapraszam wszystkich chętnych około godziny 19:00 :slight_smile: Czekam na propozycje, opinie i inne takie tam. IP jest znane, jak nie to: n1.plbananek.eu :slight_smile:

W tej chwili system posiada sprawdzanie UUID i IP :slight_smile:

Arimer
Arimer

A będziesz dziś koło 22

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tego nie wiem, ale wiem, że @anon10657637 próbuje mnie zamordować :kappa: Wybaczę mu to wszystko, lecz niech da mi skończyć pisać chociaż podstawę :)

Arimer
Arimer

Z chęcią to użył bym a możesz mi opisać jak wygląda zgłoszenie czitera przez właściciela

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Mam zamiar zrobić komendę do zgłoszenia typu /bgb report . Po tym nasz administrator sprawdzi skargę i jeżeli uzna ją za słuszną, gracz otrzyma blokadę konta.

Arimer
Arimer

Czyli zawsze będę musiał mieć dowód

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tak, inaczej administrator nie doda gracza do listy banów. Może to być zapis logów, screenshot, nagranie wideo.

Arimer
Arimer

No ok to dziś wbije i pogadamy ok?

Marcoral
Marcoral Pionier

Moim zdaniem, niestety, plugin nie ma większego prawa bytu. Czemu?

1. Blokowanie graczy na IP nie ma sensu - IP zmienia się chociażby po zresetowaniu routera, a zbanowane IP może być potem przydzielone "normalnym" graczom. 2. Jeżeli nie zrobisz blokowania graczy na IP, zrobisz to na nick/UUID = również bez sensu. Zmieniam nick i hulajdusza, piekła nie ma. To w zasadzie nie Twoja wina - bany na serwerach non-premium to w ogóle ponury dowcip. Banem takim przejąć można się dopiero, jeżeli straciłeś dostęp do postaci na której masz przedmioty, na zdobycie których poświęciłeś dziesiątki godzin (bo koordy do jakiejś bazy można sobie zapisać na kartce...). 3. Blokowanie graczy na jakichś easyhaczakach, (bo wydaje mi się, że właśnie wśród administratorów takich serwerów, zainteresowanie Twoim pluginem będzie największe) również nie ma sensu - tej zarazy jest jak grzybów po deszczu - jeżeli nie wpuści mnie na jakiś serwer chroniony BGB, wejdę na taki, gdzie go nie ma - naprawdę, w tym wypadku jest z czego wybierać. 4. Jesteś przekonany, że każdy będzie chciał brać udział w Twoim przedsięwzięciu, zaś powiedzenia w stylu

Zapomniałem dodać, że sztab administracji (bazy danych) ma maksymalnie 5 minut na rozpatrzenie wniosku o dodanie gracza do listy banów :kappa: Inaczej administrator wylatuje albo dostaje robotę na telefonie.

bynajmniej nie zachęcają do tego, aby Ci pomóc. A przeglądanie screenshotów, gdzie ludzie wyzywają się w majnkraftach, nie należy do zajęć ciekawych, przyjemnych, czy rozwijających.

5. Żądane przez Ciebie "dowody" dadzą radę sfabrykować dzieciaki z każdej podstawówki. Poważnie, co to za problem dla ogarniętego administratora napisać/znaleźć plugin/skrypt, który wyśle wiadomość, która będzie wyglądała jakby była wysłana przez kogoś innego? Co, jeżeli wejdę na serwer chroniony BGB pod nickiem jakiegoś gościa, którego nie lubię i zacznę "odwalać"?

Oczywiście zgadzam się również z tym, co wymienił już @Toranktto. Nie traktuj tego jako hejt, a raczej jako spojrzenie na sprawę trzeźwym okiem. Na Twoim miejscu zdecydowanie wolałbym zainwestować swój czas w coś bardziej praktycznego.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Projekt jeszcze nie powstał a już musi umrzeć ? :kappa:

Marcoral:

bany na serwerach non-premium to w ogóle ponury dowcip. Zgodzę się. Lecz już na serwerach premium raczej nie ;)

Marcoral:

. Blokowanie graczy na jakichś easyhaczakach Tego nie wiem, muszę uzgodnić z adminami czy w ogóle dawać ten plugin dla serwerów EasyHC.

Marcoral:

Jesteś przekonany, że każdy będzie chciał brać udział w Twoim przedsięwzięciu Dużo osób nie potrzeba, mam już dwie/trzy osoby do pomocy i tyle wystarczy.

Marcoral:

napisać/znaleźć plugin/skrypt W logach pisze co wygenerowało wiadomość - Chat Thread albo jakiś inny plugin albo będziemy żądać innych dowodów (chyba).

Marcoral:

Co, jeżeli wejdę na serwer chroniony BGB pod nickiem jakiegoś gościa, którego nie lubię i zacznę "odwalać"?

Niestety, ale to nie moja działka. Nasz wstępny regulamin mówi jasno, że nie przyjmuje odwołań z powodu włamań na konto, ponieważ gracz mógł tego uniknąć (zmienić hasło itp.). Podejrzewam, że połowa graczy na serwerach EasyHC ma hasło 12345 albo qwerty. A do włamania prosta droga.


Niestety, ale zainteresowanie tym pluginem nie rośnie, lecz maleje jak przedstawiłem co i jak ma działać. Chciałem, aby projekt się rozwinął na społeczność, aby ludzie go używali. Projekt będzie zrobiony, lecz nie wiem kiedy (na pewno za parę dni :kappa:). @Arimer jak chcesz to zapraszam na serwer, obgadamy co i jak. Jeżeli zauważę większe zainteresowanie pluginem, będę go rozwijał. Jeżeli nie, plugin zostanie bez możliwości update'a (lecz będzie działał na prawie wszystkich wersjach = 1.7 do 1.12). @Jelly12301 testował wersję nie_dawaj_tej_wersji czyli taką pre-alphę i działało nawet dobrze.

Ogółem, na świecie istnieje taki system i działa od 2010r. Nazywa się MCBANS - https://www.mcbans.com/ - ludzie go używają cały czas. Chciałbym, aby i taki powstał u nas, w tej Polsce.

Postaram się nabrać chęci i ukończę ten projekt. Może korzystać z tego jedna osoba, ale będzie :) Dziękuję za SZCZERE opinie :) (Weź, skończ już dobra? :kappa:)

Projekt będzie kontynuowany :)

Pozdrawiam wszystkich ciepło ☀️

PS. W systemie MCBANS nie ingeruje administrator bazy - każdy może tam nałożyć bana.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

DBanaszewski:

W logach pisze co wygenerowało wiadomość - Chat Thread albo jakiś inny plugin albo będziemy żądać innych dowodów (chyba).

Logi jeszcze łatwiej podrobić :V

Marcoral
Marcoral Pionier

DBanaszewski:

Co, jeżeli wejdę na serwer chroniony BGB pod nickiem jakiegoś gościa, którego nie lubię i zacznę "odwalać"?

Niestety, ale to nie moja działka. Nasz wstępny regulamin mówi jasno, że nie przyjmuje odwołań z powodu włamań na konto, ponieważ gracz mógł tego uniknąć (zmienić hasło itp.). Podejrzewam, że połowa graczy na serwerach EasyHC ma hasło 12345 albo qwerty. A do włamania prosta droga.

A pomyślałeś, co stanie się, jeżeli pod takim nickiem wejdę na serwer, gdzie mój "kolega" nie zdążył się zarejestrować...?

DBanaszewski:

albo będziemy żądać innych dowodów (chyba). Widzisz, sam nie wiesz jakich dowodów chcesz. I nie dziwię Ci się - KAŻDY minecraftowy "dowód" jest prościuteńki do sfabrykowania. Ten projekt niestety nie ma większej szansy działać na takiej zasadzie, na jakiej sobie wyobrażasz. Nie znam MCBANS (widać bany nie takie globalne 😆), ale wiedząc, że jest on nastawiony na działanie społeczności, jestem przekonany, że działa w jedyny słuszny, przy rozmiarach takiego projektu, sposób. Rozdajesz bany globalnie, pozwól ludziom globalnie decydować, kto powinien je dostać. Wiem, że w tej chwili jesteś zdeterminowany, ale w końcu i Tobie znudziłaby się zabawa w przesiewanie tego całego fermentu wylewanego przez sfrustrowanych dwunastolatków i skończyłbyś zabawę w bożka - na dłuższą metę byłaby to robota zwyczajnie syzyfowa i męcząca.

Może korzystać z tego jedna osoba, ale będzie :slight_smile:

Nie uważasz, że wówczas nie ma to sensu? :kappa:

iAnty
iAnty

Mam nadzieję, że żaden serwer nie będzie z tego korzystać.

Z powodów:

  • jeśli plugin jest też na "nick", to nawet w przypadku premium ten można po miesiącu zmienić
  • w przypadku serwerów non-premium mogę wziąć nick "AnimeFanatic" i w kółko łamać wszelkie normy
  • twórcy serwerów mogą stracić gracza, który może okazać się w porządku
  • niewiarygodności dowodów i nie wiadomo jakie byłyby autentyczne (łatwo je podrabiać)
  • plugin bardzo prosto ominąć, a można potencjalnie wielu osobom zaszkodzić Kontrargument przeciwko "działa na premium": nawet jeśli jest serwer premium to możliwe jest wyszukanie list scrackowanych kont lub korzystanie z usług pewnego serwisu.

TL:DR - plugin krzywdzi graczy (niesprawiedliwe bany) oraz twórców (mogą stracić dobrego gracza).

patryks
patryks Pionier

Moim zdaniem plugin ma prawo bytu tylko na serwerach premium, nie trudno pobrać launcher non premium, cheaty i wbić na pierwszy lepszy serwer z tym pluginem, by specjalnie dostać bana na czyimś nicku.

Załóżmy że są 2 serwery, które mają ten plugin: serwerA i serwerB. Na serwerze serwerA jest Admin1 i Gracz1, Admin1 podpadł Graczowi1 i ten chce mu uprzykrzyć życie, więc wchodzi na serwerB pod nickiem Admina1 i cheatuje, by Admin2 z serweraB zbanował gracza1, który kryje się pod nickiem Admina1... i co teraz? Admin1 nie może wejść na swój serwer, bo ma bana? xD

Jak już porównując to do systemu banów w grze csgo, wydaje mi się że ciekawym rozwiązaniem byłoby wprowadzenia jakiegoś systemu automatycznego banowania (jak w csgo VAC), jakiś nieomylny antycheat - który by automatycznie banował graczy w systemie, wtedy wiadomo że otrzymany ban jest słuszny i mniej by było roboty dla osób sprawdzających zgłoszenuch graczy. Można by było zrobić jeszcze zgłaszanie cheaterów przez społeczność i powiedzmy po otrzymaniu jakiejś tam ilości zgłoszeń na gracza, on trafia na czarną listę (czy coś w tym stylu) i wtedy odpowiednie osoby przeglądają zgłoszenia i albo puszczają taką zgłoszoną osobę wolno, albo banują (taki Overwach z cs'a).

Idea projektu mi się bardzo spodobała (między innymi dlatego się wypowiedziałem) i mam nadzieję, że przemyślisz jeszcze ten temat i nie zaprzepaścisz tego projektu. Z mojej strony nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci powodzenia 😉

anon10657637
anon10657637

Marcoral:

Moim zdaniem, niestety, plugin nie ma większego prawa bytu.

Na tym w sumie mogłeś skończyć, całość tłumaczyła sama za siebie 😛

luxDev
luxDev Pionier

Jestem w pełni za Marcinem plugin nie ma sensu.

kamcio96
kamcio96

TL;DR: Ogólne założenie pluginu nie ma sensu. To serio ma lipną szanse na sukces.

Teraz szczegółowa opinia. Pamiętaj że masz tylko jedną szanse na zrobienie takiego czegoś. Jak nie wyjdzie za 1. razem to już 2. raz nikt nie będzie chciał spróbować. To co dla mnie nie jest do zaakceptowania przy takim projekcie: Cloudflare, zwykłego GET do pliku PHP, maksymalnie 5 minut na rozpatrzenie wniosku. W domyśle pewnie też MySQL Dlaczego sam projekt nie ma szansy istnieć? Załóżmy że są 2 serwery nonpremium na których grają różni gracze na tym samym nicku, 1 ban oznacza ban dla 2. :/ Albo podszywanie pod konta nawet premium, tak to jest możliwe.

Co do samego sprawdzania, może lepiej robić replay ruchów gracza i później to odczytywać (jak overwatch w cs)? Głównym problemem jest autoryzacja graczy. To jest najwieksze przeciwieństwo tego projektu. Według mnie sensowym rozwiązaniem byłoby gdyby jakieś większe serwery mogły tylko dodawać graczy do banlisty, a każdy mógłby to odczytywać. Zapytanie które zwraca JSON z danymi o banie. Ale pls, nie PHP pod taki projekt 😕

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Nowa aktualizacja, zmiana koncepcji

Niestety, lecz system globalnych banów się nie przyjął. Nastąpiła zmiana koncepcji na lepsze (moim zdaniem). System nie będzie blokował graczy - system będzie informował administrację/graczy, o tym, że gracz posiada bana na innym serwerze za np. cheaty. Ban za wyzwiska nie wchodzi w grę - informację może nałożyć każdy - jeżeli powód bana będzie błachy, serwer straci dostęp do systemu, a gracz zostanie oczyszczony z komunikatu. Moim zdaniem jest to lepszy pomysł, niż mój poprzedni. Każdy chciałby wiedzieć z kim gra, nikt nie lubi oszukistów (:kappa:) Będziemy starali się sprawdzać powody banów, zrobimy jakąś listę typu spam (system będzie takie bany przerzucał na listę do sprawdzenia).

Obecnie BGB działa jeszcze w starym systemie, za parę dni system banów zostanie wyłączony i spróbujemy wdrożyć nowy :slight_smile:

Arimer
Arimer

i to jest lepszy pomysł

tirex
tirex

jeżeli powód bana będzie błachy, serwer straci dostęp do systemu

Zamierzasz wydawać odpowiednie klucze API dla serwerów żeby to zablokować?

Zrobiłbym komunikat dla użytkownika, który informuje go o tym czy jest w systemie i jak może się do tego odwołać.


Plusy jakie zauważyłem w zmianie koncepcji:

  • serwer nie musi sprawdzać przy wchodzeniu gracza czy jest w systemie (odciążenie serwera MC jak i serwera API)
  • możliwość zrobienia kolejki (np. sprawdzanie graczy co 5 minut). Jeżeli w ciągu tych 5 minut wbije 10 użytkowników* to zamiast wysyłać 10 zapytań do API. Można wysłać jedno (odciążanie serwera).
  • przy zastosowaniu powyższego pomysłu (z kolejką) nie trzeba sprawdzać każdego gracza (np. takiego, który wyjdzie od razu)
  • można to wykonywać asynchronicznie w jednym wątku

(*) przykładowe jednostki

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

tirex:

Zamierzasz wydawać odpowiednie klucze API dla serwerów żeby to zablokować?

Teraz muszę Ci wyprać mózg :kappa: - tak, mniej więcej będzie to tak polegało albo plugin będzie sprawdzał, czy IP serwera jest na whiteliście ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Plugin BGB w wersji banów został usunięty z download mirroru, system został wyłączony. Główny post (pierwszy post) zostanie zaktualizowany ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

#Wątek zaktualizowany. Link dla leniwych, którzy nie chcą przewijać: https://lvlup.rok.ovh/t/bananbans-bb-system-informujacy-o-banach-gracza/3356


Od tej linii wszystkie posty dotyczą BB :kappa:

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Dobrze, ze prace wznowione :D Czekam na dalszy rozwój sytuacji :D

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Postęp pracy!

Przychodzę z nowościami :slight_smile:


1) Mały, lecz zaawansowany system konfiguracji i wiadomości.

2) Podstawowy system informujący o aktualizacjach: możliwość wyłączenia alertu o aktualizacji, możliwość ręcznego sprawdzenia.

3) Dodano pierwszą podstawową komendę: /bananbans lub /bb; można sprawdzić wersję przy użyciu /bb update; można przeładować konfigurację przy użyciu /bb reload.

4) Dodano system licencji.


I to tyle :P Strona internetowa "graylisty" będzie pod adresem http://bb.plbananek.eu :)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

#Postęp pracy! Przychodzę z nowościami :) (znowu)


1) Główny system prawie skończony, jeszcze zostało tylko dodawanie gracza.

2) Zaimplementowano system licencji i sprawdzania gracza. Dodawanie jeszcze nie działa.


Ważny, trzeci punkt! Do prawidłowego działania pluginu (nadawanie ostrzeżeń) wymagana jest licencja. Niestety, ale z moich założeń będzie ona płatna. Na czas startu pluginu licencje będą za darmo, potem 5zł/msc (tak, miesięcznie). Darmowa licencja będzie na jeden miesiąc, potem trzeba będzie przedłużyć. Jeżeli serwer nie chce licencji, plugin będzie działał w ograniczonej wersji tzw. bezpłatnej. Oferuje ona tylko wyświetlanie komunikatów.

I to tyle :P Co do ceny może ona się zmienić, lecz jest to wstępna decyzja.

happi
happi

Nie lepiej jest zrobić stronę na której byłyby wszystkie nicki zablokowanych/zbanowanych czy co tam, i plugin po prostu będzie szukał nicku i jak owy jest na liście to wysyła komunikat?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Prawie jest tak. Lista graczy będzie na stronie WWW. Plugin już prawie jest, wysyła on komunikat do gracza o posiadaniu ostrzeżenia (bana na innym serwerze). Do tej listy, ostrzeżenie może dodać tylko serwer, który posiada licencję - czyli taki troll nie będzie sobie dodawał kogo popadnie (takie zabezpieczenie).

  1. Informację o ostrzeżeniu może sprawdzić każdy.
  2. Ostrzeżenie może nadać serwer z odpowiednią licencją.

:slight_smile:

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Wydanie nowej wersji!

Chętnych do testów zapraszam na pm :)


Lista zmian w pluginie:

  1. dodano komendy sprawdzające gracza
  2. dodano czasowe komunikaty o posiadaniu ostrzeżenia (minuty ustawialne w configu)
  3. dodano mini system zabezpieczeń

Niestety, lecz plugin w systemach 32-bitowych ma wsparcie tylko do 19 stycznia 2038r. Plugin w systemach 64-bitowych ma wsparcie tylko do 4 grudnia 292277026596r. (Koniec czasu UNIX w 64-bitowych systemach) :kappa:


Przez okres 7 dni (od teraz) system będzie działał troszkę wolniej o około 5 sekund (test systemów antyDDoS) ;)

Maksymalna ilość chętnych: 5. Maksymalna ilość kluczy dla chętnych: 1/osoba Trwałość klucza: 6 miesięcy :)

Zapraszam :)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Wydanie PRE-RELEASE 1.0.0-RC

Plugin działa poprawnie, można dodawać graczy :)

Obecnie przez parę dni będę testował plugin pod kątem wydajności, obciążenia itp.

Komendy:

  • /baad lub /add - dodaje ostrzeżenie do systemu
  • /bcheck lub /check - sprawdza ostrzeżenia gracza

System licencji działa sprawnie.

Limit requestów: 20/sec

POSZUKUJĘ TESTERÓW - chętnych zapraszam na pm :)

Pantoflarz
Pantoflarz

DBanaszewski:

/baad

to już nie lepiej /banadd albo /ban ?

bardziej logiczne, ktoś może pomyśleć że błąd popełniłeś, i wogóle uznać że to nie tak :P

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Dzięki za pomysł, trochę go zmieniłem ;) Komendy: /checkwarn zamiennie z /check i /addwarn zamiennie z /add ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Oficjalne wydanie!

W dniu dzisiejszym plugin zostaje oficjalnie wydany :)

Link do pobrania: https://bb.plbananek.eu/

Niestety, ale pierwsza wersja została wypuszczona bez udziału testerów (może nie ów, lecz z udziałem jednego testera). Jeżeli ktoś napotka błąd, zapraszam na pm/piszcie maila na support@plbananek.eu ;)

PS. Nie słuchałem się poważnych programistów (jeżeli mogę to tak ująć) - system oparty jest o nicki - UUID na serwerze non-premium a premium jest inny; PHP jest dalej stosowane, lecz odpowiedzi są w JSONie (przy użyciu funkcji json_encode); MySQL również jest dalej stosowane. Jeżeli plugin będzie popularny, być może zastosuję lepsze systemy, języki programowania itp.

Na chwilę obecną API przyjmie maksymalnie do 25 graczy na sekundę (jeżeli przyjmie większą liczbę osób to dobrze, lecz nie więcej niż 50).

Główny post zostanie zaktualizowany ;)

DLA PIERWSZYCH 5 OSÓB, MIESIĘCZNA LICENCJA ZA FREE :) Po odbiór zapraszam na pm (mailowo tylko błędy) :)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

W związku z zaistniałą sytuacją jestem zmuszony wstrzymać dystrybucję pluginu. Już jutro (11.08) dystrybucja zostanie wznowiona, a plugin zostanie zaktualizowany.

Dla świętego spokoju wszystkie eventy czy cuś będzie w oddzielnych wątkach - prawdopodobnie ma to na celu zapobiegania "kradzieży" CPU lub/i RAMu.

Wersja 1.0.0 je CPU przy sprawdzaniu o śr. 0,67% (u mnie) a RAM nie skacze/nie jest kradziony. Wersja 1.0.1 będzie wykonywała wszystkie zadania w oddzielnych wątkach i będą one "zabijane".

TL;DR

Dystrybucja zawieszona, czekamy na rezultat poprawek.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Podczas poważnych testów plugin w wersji 1.0.0 nie wykazuje żadnych kradzieży CPU ani RAMu i w związku z tym dystrybucja zostaje wznowiona ;)

Jeszcze dzisiaj pojawi się wersja 1.0.1 z małą poprawką: owątkowaniem wszystkich zapytań.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Aktualizacja 1.0.1

  • owątkowano wszystkie eventy związane z wykonywaniem requestów itp.
  • zmodyfikowano API - przy dodawaniu gracza do graylisty jest dodawane ID serwera

POZOSTAŁO JESZCZE 4 KLUCZE DO ROZDANIA! ZAPRASZAM NA PM :)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

#Aktualizacja 1.0.2

  • naprawiono błąd związany z błędnym URL

POZOSTAŁO JESZCZE 2 KLUCZE DO ROZDANIA! ZAPRASZAM NA PM :)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

#Aktualizacja 1.0.3

  • dodano bibliotekę GSON od Google'a (z moich testów silniki 1.7.10 nie posiadają biblioteki GSON)

Plugin zaczął ważyć więcej niż zwykle. Z paru KB zrobiło się około 300 KB ;)

POZOSTAŁO JESZCZE 2 KLUCZE DO ROZDANIA! ZAPRASZAM NA PM :slight_smile:

anon10657637
anon10657637

DBanaszewski:

z moich testów silniki 1.7.10 nie posiadają biblioteki GSON

Herezja, posiadają. Nawet Guave mają. Starsze wersje, ale mają.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

No to nie wiem - testowałem na jakimś Spigocie 1.7.10 (nie wiem jaki nr builda) i nie było - występował błąd (ClassNotFoundException). Być może ja trafiłem na pewnego, dziwnego builda.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Z tego co pamiętam jest zmieniony package. Chociaż nie jestem pewien.

koweq
koweq

Teraz to system nie potrzebny bo zapewne korzysta z niego malo osob przez co cheaterzy nie sa skutecznie blokowani

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Cheaterzy nie są blokowani 😛

Może i mało osób korzysta (często około 10 serwerów). System będzie wspierany jeszcze długo albo i krótko, muszę rozważyć parę opcji itp. ponieważ muszę się jakoś rozwijać a nie siedzieć w miejscu 😛

Na chwilę obecną oficjalne wsparcie jest do 30 września - jeżeli serwery będą dalej korzystały z tego systemu, wsparcie zostanie wydłużone, a jeżeli nie, wsparcie techniczne tego systemu zakończy się i plugin stanie się bezużyteczny.

Z tego co zauważyłem @tirex miał rację - zwracam mu honor (kłaniam się tutaj). Takową zwięchę można zauważyć dopiero przy większej ilości graczy, ale nie przy jednej czy dwóch. Plugin jest napisany w sposób chaotyczny, trzeba go naprawić, pouproszczać pewne zadania.

koweq
koweq

DBanaszewski:

Cheaterzy nie są blokowani 😛

źle to ująłem xd

DBanaszewski:

ponieważ muszę się jakoś rozwijać a nie siedzieć w miejscu 😛

jeśli tego systemu nie rozreklamujesz to sobie odpuść, to nie będzie miało sensu

btw. nadal czekam na to co miałeś mi wysłać :v

tirex
tirex

Możesz zezwolić wszystkim serwerom na dodawanie osób do bazy, ale każdy taki wpis musiałby być weryfikowany przez specjalną osobę.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

I o to chodzi!

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

#Projekt porzucony

W dniu dzisiejszym (02.09) o godzinie 14:00 system zostanie wyłączony. Powodem jest brak przedłużeń licencji, czyli brak zainteresowania.

Plugin stanie się bezużyteczny; link zostaje wyłączony z obrotu.

Dziękuję za używanie mojego pluginu. Wszystkie dane z systemu zostaną trwale usunięte zgodnie z wewnętrznym regulaminem.

Jeżeli można, to proszę również o zamknięcie tego wątku, ponieważ plugin zostaje przeze mnie porzucony.