Ciekawe pytania - do samego Pana Michała!

Off topic
IceMelt
IceMelt

Jako, że lvlup'owi stuknęło ostatnio 5 wiosen - proponuję stworzyć inicjatywę tematu zbiorczego na pytania co do osobowości samego słynnego administratora lvlup'a, Pana Michała - tymbardziej, że on sam zgodził się na odpowiadanie na takie wiadomości :slight_smile:

undefined

Jeżeli więc mieliście kiedykolwiek jakieś pytanie do Pana Michała - możecie go tu o nie zapytać. Śmiało! 😄

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Wolałbyś walczyć z kaczką wielkości konia czy z setką koni wielkości kaczki?

:kappa:

NoobLenny
NoobLenny

MC-DCraft czy fCraft?

Anno
Anno

apache2 czy nginx?

Patbox
Patbox

Jaki system operacyjny?

idailygaming
idailygaming

Skąd pomysł na stworzenie hostingu?

luxDev
luxDev Pionier

Znając życie i to co widziałem to pewnie jakieś Ubuntu :D

DoreK
DoreK α-tester v3

Ubuntu 16.04 chyba :P

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

W której części olsztyna mieszka Michał, jeśli faktycznie mieszka w Olsztynie? :thinking:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

bopke:

Wolałbyś walczyć z kaczką wielkości konia czy z setką koni wielkości kaczki?

Najpierw zrobiłbym symulację 😃

NoobLenny:

MC-DCraft czy fCraft?

🙊

Anno:

apache2 czy nginx?

Osobista preferencja - nginx. Głównie ze względu na IMHO prostą konfigurację i minimalne zużycie zasobów. Niestety czasami muszę też użyć apache.

Patbox:

Jaki system operacyjny?

Zależy do czego :slight_smile: Nie spotkałem jeszcze takiego który jest idealny we wszystkim, jest spora szansa na to że jest to niemożliwe. Trzeba wybrać odpowiednie narzędzie do zadania, tak samo jak z poprzednim pytaniem.

Większość czasu spędzam na Ubuntu 16.04, testuje też ostatnio daily builda Ubuntu 18.04. To na kompie, na serwerach dominuje Debian 7 i 8, Ubuntu 16.04 ale wersja server, jest też jedna czarna owca, pochodny RHEL czyli Cloudlinux 7 na w2.

Do grania nadal używam Win 7. Windy używam tylko do grania, do reszty zastosowań wydaje mi się zbyt niewygodna, po co klikać x razy coś skoro mogę to oskryptować jednym poleceniem? Jedni odpowiedzą wygoda ale dla mnie to przeciwieństwo wygody 😛

idailygaming:

Skąd pomysł na stworzenie hostingu?

Kilka miesięcy przed lvlup miałem okazję pomagać z zapleczem technicznym jednego z serwerów MC, dość mały, poniżej 100 graczy online, współpracę nawiązałem na MPC (tak, dobrze czytacie), gdyż miałem sporo wolnych zasobów. Zarządzanie dedykiem wydawało się całkiem ciekawe (wykupiłem go wtedy jako element nauki i hobby), z tego co pamiętam nie minął wtedy jeszcze rok jak skończyłem technikum i pracowałem wtedy jako webmaster w Szczecinie.

Nieznajomy11:

W której części olsztyna mieszka Michał, jeśli faktycznie mieszka w Olsztynie? :thinking:

Ze względu na dość dziwne wiadomości w ticketach które otrzymuję (całe szczęście rzadko) nie odpowiem póki co na to pytanie 🤐

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

SystemZ:

Ze względu na dość dziwne wiadomości w ticketach które otrzymuję (całe szczęście rzadko) nie odpowiem póki co na to pytanie

Jakie to mniej więcej wiadomości? :kappa:

dawaj zniszke albo śmierć
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Zawsze będzie grupa klientów której nie da się zadowolić biorąc pod uwagę ograniczenia od mojej i ich strony. Przykładowo nie mogę poświęcić kilkunastu godzin dziennie przy usłudze za 2zł aby spełnić wymagania klienta a nie chcą wykupić droższego pakietu czy usługi który by mi to umożliwił. Powstaje więc problem bez rozwiązania lub rozwiązanie na które się nie zgadzają (zależy jak na to patrzeć). Dla części osób z tej grupy emocje biorą górę więc wolę dmuchać na zimne :slight_smile:

Anno
Anno

Jakie języki programowania Pan Michał umie?

Discord czy ts3?

Jakie Pan Michał skończył technikum?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Sporadyczne wypady na narty w sezonie?

kubus
kubus

Jaki gatunek muzyki Pan słucha?

xEwald
xEwald

Czy miał Pan kiedyś moment zawachania? Czytaj: czy chciał Pan kiedyś zamknąć hosting, bo coś nie dzialało?

helczyna
helczyna

Bardzo osobiste pytanie, ale miało być poza pracą. Ma Pan dziewczyne/narzeczoną/żonę? 😍

Jebanany
Jebanany

Właśnie @SystemZ. Jestem bardzo ciekaw!

DoreK
DoreK α-tester v3

Podejrzewam że księgowa, o której Pan Michał wspominał tu: https://lvlup.rok.ovh/t/dlaczego-lvlup-pro-nie-ma-i-prawdopodobnie-nie-bedzie-miec-wyplat/2228/#11 to właśnie dziewczyna/narzeczona/żona :kappa:

Woli Pan formę oficjalną (per Pan) czy luźną (per Ty)?

happi
happi

Dlaczego akurat SystemZ?

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

happi:

Dlaczego akurat SystemZ?

bo SystemD ma zła sławę :kappa: http://without-systemd.org/wiki/index.php/Arguments_against_systemd

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Kiedyś spotkałem się ze stwierdzeniem, że w ticketach może być Pan Michał, a na forum jest po prostu Michał. Ale myślę, że stosowanie luźnej formy nie jest złe.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Anno:

Jakie języki programowania Pan Michał umie?

Zależy co rozumiemy przez "umie". Najbardziej komfortowo czuję się z PHP i JS. W Go też coś napiszę. W innych językach też tam radę jeśli będzie taka potrzeba, uczę się w trakcie pisania.

Anno:

Discord czy ts3?

Na co dzień Discord, aczkolwiek do jakiś potrzeb LANowych się nie da więc wtedy TS3 :slight_smile:

Anno:

Jakie Pan Michał skończył technikum?

To chyba jest dość łatwe do przewidzenia - informatyczne 😛

Timo:

Sporadyczne wypady na narty w sezonie?

Nie jeździłem nigdy na nartach. Ale zdążyłem pojeździć na go-kartach.

kubus:

Jaki gatunek muzyki Pan słucha?

Nie ograniczam się do konkretnego jednego gatunku. Jednak jeśli miałbym wybierać to różnej maści rock i metal. Nie pogardzę również muzyką z lat 70, 80 czy 90. Najbardziej wybredny jestem względem muzyki elektronicznej, jest tylko kilka wykonawców którzy mnie przekonali brzmieniem.

xEwald:

Czy miał Pan kiedyś moment zawachania? Czytaj: czy chciał Pan kiedyś zamknąć hosting, bo coś nie dzialało?

Nie oszukujmy się że jako przedsiębiorca muszę ciągle kalkulować opłacalność. Wiele osób na moim miejscu mogłoby faktycznie zrezygnować ale dla mnie to też hobby i sposób na życie więc nie planuje tu nic zmieniać 😁 Tak czy inaczej oprócz trudnego startu były jeszcze jeden ciężki czas, pokrywający się chyba z jednymi wakacjami. Tak czy inaczej ciężka praca ustawiła wszystko ponownie na dobry tor :slight_smile:

DoreK:

Woli Pan formę oficjalną (per Pan) czy luźną (per Ty)?

Jak komu wygodniej, mogę się dostosować :slight_smile:

helczyna:

Bardzo osobiste pytanie, ale miało być poza pracą. Ma Pan dziewczyne/narzeczoną/żonę? 😍

Tak

DoreK:

Podejrzewam że księgowa, o której Pan Michał wspominał tu: Dlaczego lvlup.pro nie ma i prawdopodobnie nie będzie mieć wypłat? to właśnie dziewczyna/narzeczona/żona :kappa:

Pudło 😅 Moja druga połowa to @Aylin. Zabawne że przez tyle czasu nie było okazji o tym wspomnieć 😮

happi:

Dlaczego akurat SystemZ?

W szkole średniej nazywano mnie System ze względu na to że według nich najlepiej się orientowałem w IT, miałem też koszulkę z kapeli SoaD więc to wyszło w miarę naturalnie.

Musiałem dodać jakiś prefix czy sufix żeby nie było aż tak generic. Tendencja społeczeństwa jest taka żeby zawsze być pierwszy więc postanowiłem że idę pod prąd i dam w zasadzie ostatnią literę gdyż nie spieszy mi się zwykle jakoś specjalnie. Z jakiegoś nieokreślonego powodu lubię też tą literę. Poof! Tak powstał SystemZ.

bopke:

bo SystemD ma zła sławę :kappa:

http://without-systemd.org/wiki/index.php/Arguments_against_systemd

Moja hipsterska strona podpowiada mi że nazwałem się tak zanim to było modne 😉

Anno
Anno

Ulubione gry Pana Michała?

Pierwsza linijkę kodu Pan Michał napisał mając lat?

Ulubionym systemem desktopowym jest?

SzczuroRuro
SzczuroRuro

Panie Michale, mam pytanie dotyczące Pana przeszłości a mojej przyszłości. Obecnie za rok kończę gimnazjum, a ja już czuję się w roli Administratora Systemów, serwerów dedykowanych itd. Moje zainteresowania IT ciągną się już kilka lat, lecz w ubiegłym roku uruchomiłem swój pierwszy prywatny a za razem testowy hosting WWW na serwerze dedykowanym, który dostarczał mi OVH. Hosting zamknąłem po bodajże czterech miesiącach z minimalnym przychodem z opłacanej dzierżawy przez klientów. Przejdę do sedna pytania - czy według Pana startup w przyszłości (4-5 lat) początkowo z hostingiem serwerów WWW ma przyszłość? Tzn, że nie zamknę go w ciągu kilku miesięcy ale będę starał się go utrzymać jak na dłużej, jak tylko potrafimy (będzie ze mną serdeczny przyjaciel, który rozpoczął naukę w Technikum o profilu Technik-Informatyk. Chciałbym również być podobny do wujka, który posiada własne datacenter, może w przyszłości otworzę własne centrum danych... 😃 Kto wiee.. 😛

@EDIT: Oprócz tego, że zajmuję się obecnie systemami tworzę panele gracza w laravelu. 😛

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Albo prowadzisz hosting (kupując na takim OVH dedyki i np. sprzedając VPSy) albo robisz własny hosting. Według mnie nie łączy się to. Ale co ja tam wiem.

SzczuroRuro
SzczuroRuro

Kurczę, nie do końca mnie zrozumiałeś, albo ja źle to sformułowałem. Chodzi mi o upodobnienie się do całego lvlup.pro w przyszłości.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

SzczuroRuro:

otworzę własne centrum danych Może to źle zrozumiałem - zamierzasz otwierać lvlup-2.pro czy kupować serwery i stawiać w piwnicy? Brzmi to jak to drugie.

SzczuroRuro
SzczuroRuro

Napisałem, że MOŻE - ale wątpię - jak wiadomo duży wydatek i nie ma 100% pewności, że zwróciłoby się. Obstawiam, ze w przyszłości wybiorę, jak to sam ująłeś "lvlup-2.pro".

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Okej, to się już rozumiemy. Jeśli miałbym coś takiego robić, to również prędzej założył bym hosting niż serwerownie.

SzczuroRuro
SzczuroRuro

No dokładnie. ;)

helczyna
helczyna

Kiedy weselicho? Dużo Pan pije alkoholu? :kappa: Często Pan choruje? Ile czasu jest Pan z @Aylin? To jest dziewczyna/narzeczona/żona? Ma Pan zwierzątko? Jest Pan religijny? Ma Pan dom/mieszkanie w bloku...? Z lvlup da się przeżyć? :kappa: Zaczepiają Pana na ulicy dzieci prosząc o vps? :kappa: Woli Pan ciepły czy zimny prysznic? Spędza Pan wakacje tylko nad morzem? :kappa: Jak wygląda Pana dzień? Godzina po godzinie. Ma Pan poczucie humoru? Ile ma Pan pienioszków? :kappa: Najpierw było jajko czy kura? Przepraszam za nadużycie kapp :kappa:

DoreK
DoreK α-tester v3

Ile ma Pan lat?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Michale jak masz na imię? Kiedy pierwszy lvlup meetup? 10 urodziny lvlup? :thinking:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Anno:

Ulubione gry Pana Michała?

To akurat się regularnie zmienia, nie lubię za bardzo grać ciągle w to samo. Dość szybko się nudzę.

Aktualne tytuły to HotS, Overwatch i R6 Siege

Anno:

Pierwsza linijkę kodu Pan Michał napisał mając lat?

Coś między 12 a 14tym rokiem życia.

Anno:

Ulubionym systemem desktopowym jest?

Takim w ogóle, ever to Ubuntu 14.04 LTS, nie widziałem bardziej dopracowanej i działającej "prosto z pudełka" dystrybucji linuxa czy ogólnie systemu. 16.04 jest okej i ma nowsze pakiety ale bardziej zbugowany jest ten system 😛 Na serwerze okej, ale desktop nie jest tak dopracowany.

SzczuroRuro:

Przejdę do sedna pytania - czy według Pana startup w przyszłości (4-5 lat) początkowo z hostingiem serwerów WWW ma przyszłość?

Naprawdę nie chciałbym tu być wyrocznią. Czułbym się źle jeśli za moim słowem podjąłbyś jakąś ważną decyzję życiową. Nie chciałbym mieć tej odpowiedzialności na sobie.

Tak czy inaczej jeśli miałbym tworzyć hosting od nowa to osobiście nie szedłbym tą drogą co teraz tylko tworzenie SaaS, przykładowo odpowiednik Wix (kreator stron) to bardziej przyszłościowy pomysł jak dla mnie.

SzczuroRuro:

otworzę własne centrum danych

Osobiście nie podjąłbym się stawiania centrum danych, pracowałem w olsztyńskim SDC jeśli to coś zmienia.

helczyna:

Kiedy weselicho?

Może najpierw warto zadać pytanie czy będzie? :slight_smile: Szczerze to nie wiem, nie widzę tu potrzeby ani pośpiechu 😛

helczyna:

Dużo Pan pije alkoholu?

Sądzę że względem popularnych polskich standardów to tyle co nic. Może jedna mała butelka cydru, dwie lampki wina czy szklanka whiskey na miesiąc jeśli miałbym uśrednić. Bywa i tak że kwartał bez alkoholu nie jest niczym dziwnym. Raz że nie czuje potrzeby na więcej, dwa - lepiej nie logować się na konto root z promilami 😄

helczyna:

Ma Pan zwierzątko?

@Aylin ma, nie wiem czy to się liczy :slight_smile:
Rudy kocur Maine Coon. Bardzo charakterystyczna rasa, jest spory jak na kota i ma pędzelki na uszach przypominające rysia.

helczyna:

Jest Pan religijny?

Ateista, to mój sposób na więcej czasu dla pracy i odpoczynku. Jeśli pragmatyzm to religia to wtedy można mnie nazwać religijnym.

helczyna:

Ma Pan dom/mieszkanie w bloku…?

Mieszkanie

helczyna:

Z lvlup da się przeżyć?

Tak, opłaca rachunki i wyżywia dwie osoby. Jest też mały zapas na hobby, ale na powiedzmy coroczny urlop za granicą już nie.

helczyna:

Zaczepiają Pana na ulicy dzieci prosząc o vps?

Staram się mocno oddzielić życie w RL od pracy więc nie dochodzi do takich sytuacji. W zasadzie tylko jeden klient miał okazję widzieć mnie na żywo. Serwery mogę oskryptować tak aby obsługiwać ich 40 tak jak jedną sztukę oszczędzając czas, ludzi już nie da rady więc nie planuję zmieniać obecnego podejścia.

helczyna:

Woli Pan ciepły czy zimny prysznic?

Tak ciepły że inni odskakują od tej temperatury. Łazienka wygląda często jak łaźnia 😆

helczyna:

Spędza Pan wakacje tylko nad morzem? :kappa:

Jeśli chodzi o takie typowe opalanie się itp to nie przepadam za byciem nad morzem. Cenię sobie możliwość oślepiania innych moją bladością.

helczyna:

Jak wygląda Pana dzień? Godzina po godzinie.

Każdy dzień jest inny gdyż jest mnóstwo różnych zmieniających się w czasie zadań więc ciężko będzie to opisać jak jest zwykle.

helczyna:

Ma Pan poczucie humoru?

Górnicy cały czas kopią i nie mogą go znaleźć.

helczyna:

Ile ma Pan pienioszków?

$CURRENT_BANK_BALANCE

Ups, w programie życie nie działają zmienne z PHPa 😕 Ale próbowałem!

helczyna:

Najpierw było jajko czy kura?

Why not both?

helczyna:

Przepraszam za nadużycie kapp

Żeby to było ostatni raz! Następnym razem będzie podatek od kapp. Kappdatek was nauczy 🤑

DoreK:

Ile ma Pan lat?

Jestem rocznikiem 92. Wiem że ludzie tyle nie żyją ale musicie tym razem mi uwierzyć na słowo. Nie, nie powiem jak wyglądały dinozaury.

Nieznajomy11:

Michale jak masz na imię?

Nie wiem, za trudne 😭 Proszę o łatwiejsze.

Nieznajomy11:

Kiedy pierwszy lvlup meetup? 10 urodziny lvlup? :thinking:

Hmm, nie wpadłem na to. Pomyślimy 😏

luxDev
luxDev Pionier

Fajne podejście do tematu 😄

Co do Pauliny chyba ja jedyny to sobie podejrzewałem od początku 😃

Jebanany
Jebanany

Uwierz. Nie byłeś pierwszy :P

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

luxDev:

Co do Pauliny chyba ja jedyny to sobie podejrzewałem od początku 😃

Jebanany:

Uwierz. Nie byłeś pierwszy 😛

Generalnie myślę, że jak ktoś obserwuje forum to nie było tak ciężko to zauważyć. Wcześniej były głównie moje domysły, że jest jakieś bliższe powiązanie, a utwierdziła mnie w tym przekonaniu koszulka Michała z logo - wtedy to byłem już pewny. :slight_smile:

helczyna
helczyna

Kiedy zaprosisz do siebie @Jebanany? Z tego co pamiętam chciał Cię spotkać w realu 😄

Ile czasu jest Pan z @Aylin?

Jebanany
Jebanany

helczyna:

Kiedy zaprosisz do siebie @Jebanany? Z tego co pamiętam chciał Cię spotkać w realu 😄

No dobrze, trzeba rozwiać te wątpliwości XD

Widzisz, jak mnie kusiło, ale nic nie mówiłem 😛 Kawa w LVL UP zawsze spoko! (Poznałem również dokładną historię kapsli doodbytniczych... kto wie - ten wie XD)

image|666x500

LinGruby
LinGruby Pionier

SystemZ:

Moja druga połowa to @Aylin.

Zabawne że przez tyle czasu nie było okazji o tym wspomnieć 😮

Ano ta, co poniektórzy tyle czasu na forum a nie zdążyli się zorientować :-D :-D


SystemZ:

Jestem rocznikiem 92.

Michał @SystemZ możesz mi mówić Tato :-D :-D :-D


luxDev:

Co do Pauliny chyba ja jedyny to sobie podejrzewałem od początku 😃

Paweł od samego początku bycia na forum to wiedziałem :-D :-D :-D ( trzeba umieć czytać między wierszami )


Jebanany:

Kawa w LVL UP zawsze spoko! (Poznałem również dokładną historię kapsli doodbytniczych… kto wie - ten wie XD)

Czekałem kiedy wypłynie temat kapsli :-D :-D :-D


A to ja zadam też pytanie czemu Ubuntu a nie coś z poza rodziny Debian???

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

helczyna:

Ile czasu jest Pan z @Aylin?

W tym roku będzie 7 lat.

LinGruby:

A to ja zadam też pytanie czemu Ubuntu a nie coś z poza rodziny Debian???

Cenię pochodne RHEL bo wydają się bardzo solidne i to przez długi czas (dobre wsparcie) jednak większość rozwiązań z których korzystam jest opartych na Debianie czy pochodnych więc iście pod prąd to w tym wypadku strata czasu. Jedno w miarę podobne środowisko jest łatwiejsze w administracji, jest więcej czasu na inne zadania.

Jeśli chodzi zaś o desktopy to w tym wypadku mocno przeszkadzają stare pakiety, wiem że są stabilne ale dla mnie złotym środkiem jest Ubuntu LTS, potrzebowałem sporo czasu aby do tego dojść (i przetestować sporo dystrybucji w różnych wersjach) aby zauważyć w miarę świeże pakiety i lekki zapas stabilności.

Mam świadomość że Arch i rozwiązania na nim oparte mają niesamowitą elastyczność. Przyznam jednak że nie czuję się wygodnie wiedząc że mój system desktopowy może być mniej stabilny niż bym chciał przez co jak będę musiał interweniować czyli mieć konsolę i inne narzędzia gotowe w powiedzmy 2 min to taki system może mnie zawieść i przez to będę tracić nie tylko czas ale i pieniądze oraz zaufanie klientów. To ostatnie bardzo łatwo stracić i ciężko odzyskać więc wolę nie ryzykować. Trochę nowsze wersje pakietów nie są tego warte w mojej opinii.

Err0r
Err0r

kiedy pan michał wprowadzi do oferty vps kvm pro polska lokalizacje ?

helczyna
helczyna

Lubisz kota @Aylin? Będą Systemziaki? :kappa:
Masz kompleksy? Nosisz/nosiłeś aparat na zęby? Jakie mocne nosisz okulary? Ile dziennie minimum korzystasz z komputera/komórki/tabletu? Masz samochód, prawo jazdy? Lubisz robić prezenty @Aylin? Twój komputer jest mocniejszy od twojego najleoszego serwera dedykowanego? :kappa: Gdzie poznałeś @Aylin? Masz stały kontakt z rodziną? Często jesz słodycze? Lubisz fast-foody? Jesteś na coś uczulony? Jesteś na coś chory?

Uwielbiam wtrącać się w prywatne sprawy 😄

DoreK
DoreK α-tester v3

Czy w historii hostingu zdarzył się jakiś bardzo dziwny problem, sytuacja, której nie potrafisz wyjaśnić/zrozumieć?

luxDev
luxDev Pionier

Dobre pytanie, jak myślisz, w życiu non-stop napotyka się na rzeczy które jest ciężko pojąć lub wyjaśnić tak przynajmniej z mojej strony to wygląda, nie jesteś jakimś jasnowidzem żeby wszystko wiedzieć chyba że @SystemZ o czymś nie wiemy 😄

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Pozdrowisz? 😂

DoreK
DoreK α-tester v3

Co prawda prywatne pytanie, ale ciekawi mnie to :) Czy masz córkę/syna? :P i kiedy zniżki dla stałych klientów z okazji urodzin? :kappa:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Err0r:

kiedy pan michał wprowadzi do oferty vps kvm pro polska lokalizacje ?

Całkiem możliwe że wtedy gdy zadane pytania będą zgodne z tematyką tj. po pracy a nie w pracy 😃

helczyna:

Lubisz kota @Aylin?

Tak, co ciekawe 🐈 chyba mnie lubi bardziej niż ją 🤨

helczyna:

Będą Systemziaki? :kappa:

Czas pokaże

helczyna:

Masz kompleksy?

Już nie, ukradli mi 😕

helczyna:

Nosisz/nosiłeś aparat na zęby?

Nope

helczyna:

Jakie mocne nosisz okulary?

Nie są aż tak mocne, nie zwalają z nóg, o alkoholu odpowiadałem już wyżej 😁 D -1,75 Noszę też czasami soczewki tam gdzie ciężko korzystać z okularów.

helczyna:

Ile dziennie minimum korzystasz z komputera/komórki/tabletu?

Zdecydowanie za długo 😭

helczyna:

Masz samochód, prawo jazdy?

Jeżdżę samochodem który w sumie mógłby być starszy od niektórych klientów w lvlup 😃

helczyna:

Lubisz robić prezenty @Aylin?

Tak, tendencja była taka że dostawała gry w które pewnie z braku czasu i tak nie zagra 😃 Teraz to bardziej prezenty niematerialne.

helczyna:

Twój komputer jest mocniejszy od twojego najleoszego serwera dedykowanego? :kappa:

Mogę się przyczepić technicznie do tego pytania :thinking: Biorąc pod uwagę że w każdym dedyku jest tylko zintegrowana karta graficzna to nawet mój stary poczciwy GTX 660 łamie każdego dedyka z integrą biorąc pod uwagę pewien typ obciążeń roboczych 🤓

Biorąc pod uwagę RAM w PC (16GB) - każdy dedyk ma więcej. Biorąc pod uwagę CPU (i7 3770), w serwerach są lepsze (oferta KVM) albo porównywalne (oferta OpenVZ).

helczyna:

Gdzie poznałeś @Aylin?

W szkole, chodziła to tej samej klasy gimnazjum przez 3 lata co ja.

helczyna:

Masz stały kontakt z rodziną?

Tylko z najbliższą, z dalszą bardzo rzadko.

helczyna:

Często jesz słodycze?

Różnie, zazwyczaj codziennie jakąś mała porcję. Czasami zjem więcej - szczególnie pomocne jak utknę nad czymś w kodzie czy szukam pomysłów.

helczyna:

Lubisz fast-foody?

Tak, czasami mam smaka na jakiegoś kebsa, chociaż biorąc pod uwagę jak gotuje @Aylin to często nie widzę takiej potrzeby 😋

helczyna:

Jesteś na coś uczulony?

Głównie na stwierdzenia "nie działa" w ticketach i paszteciki z lidla.

helczyna:

Jesteś na coś chory?

Wrodzony brak poczucia humoru (nieuleczalne) i trochę słaby wzrok. Nadrabiam za to czulszym słuchem i węchem a także ostrzejszym sarkazmem.

helczyna:

Uwielbiam wtrącać się w prywatne sprawy 😄

Wait, chyba za bardzo się rozpędziłem, to nie było pytanie 😨

DoreK:

Czy w historii hostingu zdarzył się jakiś bardzo dziwny problem, sytuacja, której nie potrafisz wyjaśnić/zrozumieć?

To brzmi jak "Z archiwum X" 👽

Z perspektywy ticketów... Jako przedsiębiorca który zobowiązał się do odpisania na każde zgłoszenie które zawiera problem nie mam możliwości czegoś nie wiedzieć, mogę tylko odpowiedzieć dobrze lub źle :crazy_face: Pomyślcie nad tym :thinking:

Z perspektywy firmy... Nie mogę mieć takiej sytuacji, muszę wszystko wyjaśnić, nie ma czegoś w rodzaju ściągawki dla prowadzenia firmy LVL UP na rynku 😜

Timo:

Pozdrowisz? 😂

Pro-zdrawiam 😹

DoreK:

Czy masz córkę/syna? 😛

Masz odpowiednik pod adresem https://lvlup.pro 😛

DoreK:

i kiedy zniżki dla stałych klientów z okazji urodzin? :kappa:

Jeszcze w tym miesiącu

idailygaming
idailygaming

Z ilu serwerów dedykowanych składa się Lvlup? Oglądasz jakieś filmy/seriale? Jakie typu ludzi nie lubisz?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro
anon10657637
anon10657637

Timo:

https://status.lvlup.pro/

To nie wszystko.

Patbox
Patbox

Co pan robi na Dobrych Programach XD

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

idailygaming:

Z ilu serwerów dedykowanych składa się Lvlup?

Wygląda na to że inna osoba odpowiedziała na to pytanie :slight_smile:

Timo:

https://status.lvlup.pro/

👌

anon10657637:

To nie wszystko.

O czymś nie wiem? 😰 Może instaluję serwery dedykując lunatykując

Patbox:

Co pan robi na Dobrych Programach XD

Zazwyczaj trolluję w komentarzach, czasami nawet ktoś się na to złapie wtedy idę to uczcić szklanką wody. Zdarza mi się też poprawiać innych.

helczyna
helczyna

@Aylin jest o Pana zazdrosna? 😄 Umie Pan pisać strony www/programy w grupie? Dlaczego Pan mieszka w Olsztynie? Co Pan zrobi jeśli grupą klientów lvlup będziemy próbowali wejść do Pana mieszkania? :kappa: Trzeba coś zorganizować[...] Lunatykuje Pan? Znikają Pana pienioszki z portfela bez Pana wiedzy? (Kot Aylin pewnie) :kappa: Jaki był Pana ulubiony przedmiot w szkole?

anon10657637
anon10657637

SystemZ:

O czymś nie wiem?

A np. mon.lvlup.pro? W statusie uwzględnione nie jest. Chodzi mi o te zabawki, których zazwyczaj klient nie widzi 😛

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Ja to myślę, że to jest sobie na którymś node tak samo jak forum =)

kacper
kacper

@SystemZ byłeś na otwarciu?

Jebanany
Jebanany

SystemZ:

Jesteś na coś uczulony?

Głównie na stwierdzenia “nie działa” w ticketach i paszteciki z lidla.

Zwłaszcza dlatego, że LIDLa masz dość niedaleko 😂

IceMelt
IceMelt

Jak udało Ci się zareklamować lvlup'a na taką skale? 😃

LinGruby
LinGruby Pionier

IceMelt:

Jak udało Ci się zareklamować lvlup’a na taką skale? 😃

Reklamy to ja osobiście nie widziałem... ;-) ale niema lepszej reklamy jak poczta pantoflowa na zasadzie polecania ( jeden drugiemu itp. ) darmowa i bardzo skuteczna reklama :-D


ja tu tak trafiłem i nie żałuję ( koszta tańsze jakbym miał ciągle włączony serwer/desktop w domu )

Err0r
Err0r

z kąd pomysł na nazwe lvlup ?

jaki wybrałeś kierunek ?

potrafisz gotowac ?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

helczyna:

@Aylin jest o Pana zazdrosna? 😄

Czasami że tyle czasu spędzam z komputerem 😨

helczyna:

Umie Pan pisać strony www/programy w grupie?

Z chęcią tyle że zwykle nie ma takiej okazji 😛

helczyna:

Dlaczego Pan mieszka w Olsztynie?

Odpowiadałem na zbliżone pytanie już wcześniej w tym wątku.

helczyna:

Co Pan zrobi jeśli grupą klientów lvlup będziemy próbowali wejść do Pana mieszkania? :kappa: Trzeba coś zorganizować[…]

Nie martwię się na zapas 😉

helczyna:

Lunatykuje Pan?

Zdarzyło mi się raz jak byłem mały

helczyna:

Znikają Pana pienioszki z portfela bez Pana wiedzy? (Kot Aylin pewnie) :kappa:

Mało korzystam z gotówki, mam powiadomienia na telefonie o znikających środkach 🤑

helczyna:

Jaki był Pana ulubiony przedmiot w szkole?

Sądzę że wybranie jednego jest trochę krzywdzące 😛 Generalnie większość z tych zawodowych w technikum czyli systemy operacyjne czy przykładowo UTK. Z tych bardziej "normalnych" to j.ang

Wybaczcie że jeszcze nie odpisałem na wszystko, cierpliwości :slight_smile: Na pewno nie pominę żadnego pytania.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wyroby tytoniowe? Coś takiego?

NoobLenny
NoobLenny

Timo:

Wyroby tytoniowe? Coś takiego?

😤

/edit

I czy śmiejesz się z tego? https://www.youtube.com/watch?v=XcAwyHQzYas&t=240s

EXPLICIT CONTENT WARNING (kliknij w to)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

anon10657637:

A np. mon.lvlup.pro? W statusie uwzględnione nie jest. Chodzi mi o te zabawki, których zazwyczaj klient nie widzi 😛

Nieznajomy11:

Ja to myślę, że to jest sobie na którymś node tak samo jak forum =)

Trochę to wykracza poza osobiste pytania ale niech będzie. Wszystkie usługi zależne oprócz panelu v2 są poza VPSami w lvlup tak aby zwiększyć niezawodność. Dzięki temu naprawy ewentualnych awarii są prostsze inaczej mogłyby się zapętlić.

kacper:

@SystemZ byłeś na otwarciu?

Nie, są zbyt tłoczne 😃

IceMelt:

Jak udało Ci się zareklamować lvlup’a na taką skale? 😃

Jeśli chodzi o początek działalności to sądzę że inne podejście w ofercie i jakość. Potem jeszcze przyszła współpraca z Huśkiem na YT która dopełniła resztę.

LinGruby:

Reklamy to ja osobiście nie widziałem… 😉 ale niema lepszej reklamy jak poczta pantoflowa na zasadzie polecania ( jeden drugiemu itp. ) darmowa i bardzo skuteczna reklama 😃

Generalnie tylko w pierwszym i drugim roku działalności kupowałem bannery z tego co pamiętam. Nie zwracały się za bardzo, no może poza bannerami w launcherze by Zyczu które faktycznie działały bo były mocno powiązane z tym co chcieli użytkownicy.

Err0r:

z kąd pomysł na nazwe lvlup ?

Zgaduję że chodziło Ci o pytanie "Skąd pomysł na nazwę lvlup". Nad nazwą faktycznie myślałem parę dobrych dni, tygodni. Szukałem czegoś co jest rozpoznawalne przez większość graczy i jednocześnie odwzorowuje wyższość nad ofertą innych firm. Ta da! 😎

Err0r:

jaki wybrałeś kierunek ?

Zazwyczaj idę skrótami lub pod górkę. Ze skrajności w skrajnosć.

Err0r:

potrafisz gotowac ?

Umiem ugotować nie tylko wodę. Jak trzeba to zrobię obiad.

Timo:

Wyroby tytoniowe? Coś takiego?

Szczytem mojego nałogu wędzenia płuc była jedna paczka na miesiąc, z czego i tak połowę rozdawałem znajomym. Po kilku miesiącach mi się znudziło to przestałem. Potem po kilku latach zapaliłem może raz na pół roku jedną sztukę z czego w połowie już miałem dosyć. Obecnie już dłuższy czas nie paliłem i jakoś nie mam ochoty.

Pantoflarz
Pantoflarz

LinGruby:

poczta pantoflowa

czuje się wywołany :kappa:

xEwald
xEwald

Wspominał Pan, że gra Pan w overwatch’a. Jakimi bohaterami gra się Panu najlepiej? :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Zależy od sytuacji ale ostatnio głównie gram Reaper'em. Mercy też mi nawet jakoś idzie.

WoZZowskY
WoZZowskY

To Pana głos? @SystemZ https://youtu.be/kAysRfqp8TY

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nie

DoreK
DoreK α-tester v3

A można wiedzieć kogo? :)

xEwald
xEwald

Pewnie jakiegoś Janka :v

IceMelt
IceMelt

Czy jest jakiś ważny powód, przez który Pan nie daje rady wystawić werdyktu o podanie o współpracę co do ABota? Czemu temat tej współpracy się tak długo ciągnie?

Vylence
Vylence

Czy kanał na Youtube będzie kontynuowany?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

DoreK:

A można wiedzieć kogo? :slight_smile:

Byłego pracownika - Łukasza.

IceMelt:

Czy jest jakiś ważny powód, przez który Pan nie daje rady wystawić werdyktu o podanie o współpracę co do ABota?

Czemu temat tej współpracy się tak długo ciągnie?

Słusznie zwracasz uwagę. Zazwyczaj nie pamiętam o rzeczach których nie mam przed oczami 😕 Postaram się odpisać w najbliższych godzinach.

Vylence:

Czy kanał na Youtube będzie kontynuowany?

Zdecydowanie. Po prostu nie są jeszcze spełnione zależności czyli gotowy panel v3 i hostowane appki bo głównie tego mają dotyczyć poradniki.

helczyna
helczyna

SystemZ:

Byłego pracownika - Łukasza.

co zrobił? 😲 Odszedł czy został wyrzucony?

Rozdaje Pan vps swojej rodzinie? 😄 Bo ja na pewno jestem jakimś suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper dalekim kuzynem. :rofl:

Kiedy zaręczyny? 😛

Przytuli mnie Pan? :crazy_face:

Ilu nowych użytkowników/klientów dziennie zdobywa LVL UP? 🙈🙉🙊

👶 ma Pan jeszcze mleczaki? :kappa:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

helczyna:

Ilu nowych użytkowników/klientów dziennie zdobywa LVL UP?

Częściowo odpowiedź znajdziesz tutaj w zakładce orders: https://stats.lvlup.pro/d/000000001/lvlup-pro?refresh=5m&orgId=1

IceMelt
IceMelt

Ma może Pan jakiegoś instagrama, albo konto na jakimś innym ciekawym portalu społecznościowym? 😛

Czy byłaby możliwość zobaczyć kiedyś Pana chociaż na jakimś innym zdjęciu, niż tylko na profilowym? 😃

happi
happi

Jak można zostać zatrudnionym w lvlupie? :kappa:

Patbox
Patbox

Nie można :kappa:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

helczyna:

co zrobił? 😲 Odszedł czy został wyrzucony?

Niestety musiałem z nim rozwiązać umowę, z tego co pamiętam było wtedy akurat dość krucho ze środkami, miałem też trochę uwag dotyczących sposobu pracy.

helczyna:

Rozdaje Pan vps swojej rodzinie? 😄 Bo ja na pewno jestem jakimś suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper dalekim kuzynem. :rofl:

Wszystko rozdam a z czego opłacę rachunki ? 😫 Z mojej rodziny nie kojarzę za bardzo nikogo z mojej branży czy zainteresowań (trochę czarna owca 😛 ) aby mogli oni korzystać z takich usług.

helczyna:

Kiedy zaręczyny? 😛

Jest jakaś moda na drugie? Sądziłem że raz wystarczy 😄

helczyna:

Przytuli mnie Pan? :crazy_face:

:hugs:

helczyna:

Ilu nowych użytkowników/klientów dziennie zdobywa LVL UP? 🙈🙉🙊

Częściowo odpowiada na to faktycznie Grafana:

Timo:

Częściowo odpowiedź znajdziesz tutaj w zakładce orders: https://stats.lvlup.pro/d/000000001/lvlup-pro?refresh=5m&orgId=1

Bardziej dokładnie to trudno powiedzieć, zależy od metodologii liczenia.

helczyna:

👶 ma Pan jeszcze mleczaki? :kappa:

Nie, choć ciekawy motyw że moje miały dość spore korzenie, nie chciały same wychodzić, konieczny był dentysta w przypadku kilku sztuk.

IceMelt:

Ma może Pan jakiegoś instagrama, albo konto na jakimś innym ciekawym portalu społecznościowym? 😛

Wolałbym tego uniknąć, już FB dla mnie wydaje się nadmiarowy. Raz że czułbym się na Instagramie nieswojo, dwa nie wiem nawet co tam wrzucić, screeny z terminala mogłyby się wszystkim przejeść po kilku dniach 😃

Najbardziej społeczny w Internecie jestem tu na forum. Reszta sieci to dla mnie głownie tryb read-only, dużo czytam, komentarze na stronach zostawiam bardzo rzadko (może raz na rok), wyjątek to dobreprogramy, kilka for i github.

IceMelt:

Czy byłaby możliwość zobaczyć kiedyś Pana chociaż na jakimś innym zdjęciu, niż tylko na profilowym? 😃

IMG_20170806_150316_BURST8|666x500

happi:

Jak można zostać zatrudnionym w lvlupie? :kappa:

Pierwszy krok to aktywność na forum 😎

Patbox:

Nie można :kappa:

A @Aylin to co?

Patbox
Patbox

SystemZ:

A @Aylin to co?

@Aylin jest wyjątkiem :kappa:

helczyna
helczyna

SystemZ:

9590c0f7e5bf4faf49b652364492ebc621d38423|666x500 mało mi 🙉🙊🙈:crazy_face:

image|131x117image|162x235 Dlaczego zawsze masz tak dłoń? :rofl:

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

helczyna:

Dlaczego zawsze masz tak dłoń? :rofl:

To od liczenia pieniędzy :kappa:

IceMelt
IceMelt

Hmm, widzę że zdjęcie robione gdzieś na wzgórzu 😃

Lubi Pan góry? Często Pan po nich chodzi? 😄

Czy gdyby miał Pan opcję oferty pracy od jakiejś prestiżowej firmy (typu Apple), to rzuciłby Pan hosting / zostawiłby go Pan dla kogoś innego, i wyjechałby Pan pracować w tej firmie dla lepszego zarobku? 😛

IceMelt
IceMelt

W sumie, dość ostatnio się nad tym zastanawiałem

Gdyby Pan miał teraz zrobić back to the past - wybrałby Pan technikum, czy liceum? :kappa:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

IceMelt:

Hmm, widzę że zdjęcie robione gdzieś na wzgórzu 😃

W Bray, tu linkuje do miejsca pod górką https://goo.gl/maps/6zr7ByHXKBD2

IceMelt:

Lubi Pan góry? Często Pan po nich chodzi? 😄

W zasadzie byłem tylko raz czy dwa. Ale z chęcią wybrałbym się więcej razy.

IceMelt:

Czy gdyby miał Pan opcję oferty pracy od jakiejś prestiżowej firmy (typu Apple), to rzuciłby Pan hosting / zostawiłby go Pan dla kogoś innego, i wyjechałby Pan pracować w tej firmie dla lepszego zarobku? 😛

Szczerze mówiąc praca w korpo nie bardzo mnie interesuje, czy to takim dużym i znanym czy też mniej znanym. Za dużo biurokracji gdzie zabijana jest kreatywność i wolność jednostki.

IceMelt:

Gdyby Pan miał teraz zrobić back to the past - wybrałby Pan technikum, czy liceum? :kappa:

Nadal wybrałbym technikum 😁

Meretti
Meretti

Jak wyglądał pierwszy panel lvlup? Co pan zrobi z lvlup za kilka lat? Czy ma pan w planach dodać serwery gier (po za minecraft)? Miał pan jakieś większe projekty oprócz lvlup?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Meretti:

Czy ma pan w planach dodać serwery gier (po za minecraft)?

hostowany aimpanel :P

helczyna
helczyna

Jakie masz rozmiary mieszkania? Ile ma pokoi?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Meretti:

Jak wyglądał pierwszy panel lvlup?

Tak wyglądał v1:

1|690x467

Podobnie do v2, prawda? 😃 Zauważcie że tak jakby nie ma kolejnego wymiaru menu, tylko tyle zakładek było co widać 😛

Potem zdaje się był update i umieściłem trochę rzeczy w zakładce, już nawet nie pamiętam ale taki screen znalazłem na starej stronie

ftp1|537x500

Był jeszcze panel, nazwijmy to v0 który powstał z tego co pamiętam trochę dni przed startem firmy jako zalążek. Było to głównie logowanie oraz przycisk włącz/wyłącz, bardzo minimalistyczny 😃

Meretti:

Czy ma pan w planach dodać serwery gier (po za minecraft)?

Tak jak mówi @Nieznajomy11 hostowany panel gier, tam będzie wiele gier które będziesz mógł zainstalować.

Meretti:

Co pan zrobi z lvlup za kilka lat?

W planie kilka lat do przodu? Hosting prawdopodobnie zmieni się w platformę SaaS lub będzie to większość usług którą będzie świadczyć poza VPS, WWW i domenami które nigdzie się nie wybierają.

Meretti:

Miał pan jakieś większe projekty oprócz lvlup?

lvlup to zdecydowanie największy projekt, wręcz moloch porównując do innych. Projekt który ma projekty które mają projekty 😂

Z takich których poświeciłem kilka dobrych godzin (i nadal to robię) to: Aimpanel http://aimpanel.pro GoTag https://github.com/SystemZ/gotag TaskTab (kod zamknięty) - aplikacja do zarządzania czasem.

Generalnie mam sporo małych małych projektów aplikacji które zazębiają się z lvlup lub ułatwiają codzienne życie, przykładowo monitorowanie infrastruktury, instalowanie VPSów, bot na Discord czy monitorowanie gier i achievementów znajomych na Steam.

Sądzicie że nie da się pogodzić gier, pracy, kodzenia i Discorda? Pogadajcie z moim botem który umożliwia zarządzanie lvlupem spod serwera Discord 😃 Niestety główne jego użycie to blokowanie tych co naruszają regulamin i akurat przeszkadzają mi podczas gry czy wypadu poza dom 😠

helczyna:

Jakie masz rozmiary mieszkania?

Około 36m2, 2 pokoje

Vylence
Vylence

Kiedy lvlupowy serwer discord?

helczyna
helczyna

@bopke @adminek153 @Vylence @Nieznajomy11 @Melt @luxDev @IceMelt @Timo @Patbox Z podanych wyżej osób niech Pan oznaczy osobę, którą: kocha, lubi, uwielbia, nie lubi. Bez wykrętów, symulacji i innych odpowiedzi, nie odpowiadajych na pytanie :kappa:

anon10657637
anon10657637

Vylence:

Kiedy lvlupowy serwer discord?

Może wyręczę w tej odpowiedzi Michała - ta propozycja padała wiele razy i za każdym razem feedback był negatywny, wydaje mi się że po prostu ludzie by mylili serwer Discord z help center, co czasem zdarza się na forum, które powinno pełnić formę uzupełnienia treści i udzielaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania. Po prostu Michał po godzinach chce mieć święty spokój, by móc pograć w jakąś gierkę - zwykłe ludzkie zachowanie ;)

Vylence
Vylence

Okej, dzięki 😉

To może inne pytanie - ranga w csgo i overwatch?

helczyna
helczyna

Da Pan zdjęcia mieszkania? :crazy_face:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

W wątku z kubkiem masz kawałek salonu 😂

helczyna
helczyna

Odpowie Pan na nasze pytania? 😄 @SystemZ

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

xkeebe:

Kiedy lvlupowy serwer discord?

anon10657637:

Może wyręczę w tej odpowiedzi Michała - ta propozycja padała wiele razy i za każdym razem feedback był negatywny, wydaje mi się że po prostu ludzie by mylili serwer Discord z help center, co czasem zdarza się na forum, które powinno pełnić formę uzupełnienia treści i udzielaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania. Po prostu Michał po godzinach chce mieć święty spokój, by móc pograć w jakąś gierkę - zwykłe ludzkie zachowanie 😉

To już mamy 🙃 Wygląda na to że przy założeniach i regułach trochę innych niż na większości serwerów, Discord spełnia swoje zadanie.

https://lvlup.rok.ovh/t/oficjalny-serwer-discord/6193

xkeebe:

To może inne pytanie - ranga w csgo i overwatch?

W CSGO Gold Nova I (mało grałem po ostatniej 700 dniowej przerwie). W Overwatch zależy od sezonu, w ostatnim udało mi się wykręcić Plat mimo 5 wygranych w placement bez większych starań, poprzednio Gold przy chyba 8 czy 9 wygranych w placement wszystkimi siłami.

helczyna:

Z podanych wyżej osób niech Pan oznaczy osobę, którą: kocha, lubi, uwielbia, nie lubi.

Bez wykrętów, symulacji i innych odpowiedzi, nie odpowiadajych na pytanie :kappa:

Nie widzę sensu tej zabawy 🤨

helczyna:

Da Pan zdjęcia mieszkania? :crazy_face:

Timo:

W wątku z kubkiem masz kawałek salonu 😂

Yep, robione tam więc spełnia wymagania 😛 Wybaczcie, nie chcę tu cribsów czy coś, czułbym się jakoś niewygodnie.

tirex
tirex

Gdzie zamawiasz kubki z nadrukiem?

DoreK
DoreK α-tester v3

Ja obstawiam że cupsell, ale mogę się mylić :thinking: tak, wiem że to pytania do Pana Michała

IceMelt
IceMelt

Hmm, mam jeszcze takie pytanie małe 😃

Czy blog https://blog.systemz.pl/ będzie przez Pana dalej kiedyś rozwijany?

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

tirex:

Gdzie zamawiasz kubki z nadrukiem?

podbijam to pytanie bo nadal jestem ciekaw, a kilka lat temu miałem przejścia z cupsellem i te kubeczki nie były tak niezniszczalne, jak liwelapowe 😃

helczyna
helczyna

bopke:

miałem przejścia z cupsellem i te kubeczki nie były tak niezniszczalne, jak liwelapowe 😃 to logo LVL UP wzmacnia tą wysokiej jakości porcelane :kappa:


Kiedy Michale masz urodziny? 👑🎉

error
error

Ile masz wzrostu? Którego aspektu pracy w lvlup nienawidzisz? Który aspekt pracy w lvlup kochasz?

DoreK
DoreK α-tester v3

error:

Którego aspektu pracy w lvlup nienawidzisz?

Pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie choć wiem że nie jestem do tego uprawniony... więc uznajmy to za spekulację: a) odpowiadanie na durne tickety, szczególnie autorstwa niekoniecznie grzecznych klientów :kappa: b) patrzenie na to, że coś nie działa, ale OVH się obija i nie chce mu się naprawiać

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

IceMelt:

Czy blog https://blog.systemz.pl/ będzie przez Pana dalej kiedyś rozwijany?

Pewnie chciałoby mi się bardziej gdybym nie musiał przepisywać tej obecnej treści na Hugo, Jekyll jest zbyt skomplikowany ma dużo zależności od Ruby i zawsze jest z nim jakiś problem to i użerać z pisaniem mi się nie chce.

error:

Ile masz wzrostu?

180 cm

error:

Którego aspektu pracy w lvlup nienawidzisz?

Gdy jedna z usług lvlup nie działa a ja nie mogę za bardzo nic z tym zrobić i muszę czekać na interwencję innych.

error:

Który aspekt pracy w lvlup kochasz?

git push a następnie klienci dostają nową funkcję za kilka minut 🥳

Jebanany
Jebanany

SystemZ:

Gdy jedna z usług lvlup nie działa a ja nie mogę za bardzo nic z tym zrobić i muszę czekać na interwencję innych.

To jest chyba najgorsza rzecz w każdej pracy, kiedy to nie od Ciebie zależy to, co się stanie :(

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jebanany:

To jest chyba najgorsza rzecz w każdej pracy, kiedy to nie od Ciebie zależy to, co się stanie 😦

No a i tak się obrywa za innych :roll_eyes:

IceMelt
IceMelt

O ile to nie jest jakaś tajemnica - jak wygląda stanowisko - zarówno parametrowo, jak i dosłownie, na którym System pracuje? 😄
Można jakoś zdjęciowo zobaczyć te centrum dowodzenia? :> 🖥️ :computer_mouse:


W drodze ewentualności - te pytanie może być również kierowane na ogół do całej brygady obsługowej lvlup'a - jeżeli ktoś z obsługi również chce się pochwalić 😃

2KKgfx
2KKgfx Regularny

Pamięta Pan jakąś szczególną rzecz w swoim dzieciństwie? Woli Pan góry czy morze? W niedalekiej przyszłości będzie jakiś sklep z rzeczami do kupienia? Jakieś plany do rozbudowy forum?

error
error

2KKgfx:

Woli Pan góry czy morze?

SystemZ:

W zasadzie byłem tylko raz czy dwa. Ale z chęcią wybrałbym się więcej razy.

2KKgfx:

W niedalekiej przyszłości będzie jakiś sklep z rzeczami do kupienia? A co do tego - legendy głoszą, że można zamówić gadżety poprzez ticket :)

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

IceMelt:

W drodze ewentualności - te pytanie może być również kierowane na ogół do całej brygady obsługowej lvlup’a - jeżeli ktoś z obsługi również chce się pochwalić

Jak już opanuję szał migracji i jedna sprawa zamknie się (prawdopodobnie) na początku grudnia, to za miesiąc mogę AMA dla siebie utworzyć, jeśli ktoś byłby ciekawy ;d

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

IceMelt:

O ile to nie jest jakaś tajemnica - jak wygląda stanowisko - zarówno parametrowo, jak i dosłownie, na którym System pracuje? 😄 Można jakoś zdjęciowo zobaczyć te centrum dowodzenia? :> 🖥️ :computer_mouse:

To trochę potrwa aż zależności czyli zrobienie porządku i dobre oświetlenie zostaną spełnione 😉

Ewald
Ewald

Rodzina wie czym Pan się zajmuje? Jeśli tak- jakie mają zdanie na ten temat?

error
error

Ewald:

Rodzina wie czym Pan się zajmuje? 😂 Rodzina dalej myśli, że robi magistra z informatyki :kappa:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ewald:

Rodzina wie czym Pan się zajmuje? Jeśli tak- jakie mają zdanie na ten temat?

Tak ale nie są z tej branży, tłumaczę im co robię w bardzo uproszczony sposób pomijając masę szczegółów.

error
error

Masz prawo jazdy? Pociąg czy samochód?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

error:

Masz prawo jazdy?

Tak

error:

Pociąg czy samochód?

Tramwaj

FairGames
FairGames

Zainteresowania poza pracą?, Co sądzisz o trudnym starcie młodych firm szczególnie młodych ludzi bez budżetu? Oraz w jakim edytorze pracujesz

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

FairGames:

Zainteresowania poza pracą?

Lubię pograć na PC lub N Switch

FairGames:

Co sądzisz o trudnym starcie młodych firm szczególnie młodych ludzi bez budżetu?

Musiałbyś to sprecyzować do jednego konkretnego tematu, obecnie do brzmi bardziej jak pytanie do polityka a nie do osoby bardziej technicznej 😅

FairGames:

Oraz w jakim edytorze pracujesz

Pracuję na IDE które wchodzą w skład Jetbrains Toolbox. Najczęściej jest to GoLand, PyCharm i Webstorm. Do notatek czy prostych szybkich jednoplikowych skryptów używam gedit.

BeGood
BeGood

ile ma pan lat ? jest pan graczem konsolowym czy pececiarzem ? ile lat ma pana wybranka ? jakie jest pana auto? jakiej marki ma pan telefon

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

BeGood:

ile ma pan lat ?

26

BeGood:

ile lat ma pana wybranka ?

Tyle samo, ten sam rocznik

BeGood:

jest pan graczem konsolowym czy pececiarzem ?

Why not both?

W większość gier gram na PC- jest duża dostępność gier, są tańsze i ma się większe możliwości z multiplayerem i modami. Na konsoli gram w gry ze splitscreenem (switch jest mały i lekki, łatwo go zabrać nawet ze stacją dokującą) i w exclusive'y.

BeGood:

jakie jest pana auto?

Zakładasz że mam :thinking:

BeGood:

jakiej marki ma pan telefon

Xiaomi Redmi 4X

FairGames
FairGames

Źle sprecyzowałem moje pytanie, chodziło mi bardziej czy wystąpiły na początku twojej działalności problemy z kosztami firmy w PL itp.

BeGood
BeGood

SystemZ:

Zakładasz że mam :thinking:

to ma pan prawo jazdy a auta nie ?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

FairGames:

Źle sprecyzowałem moje pytanie, chodziło mi bardziej czy wystąpiły na początku twojej działalności problemy z kosztami firmy w PL itp.

Trudniejsze niż opłacanie składek to wystartowanie aby firma się zwracała.

BeGood:

to ma pan prawo jazdy a auta nie ?

Technicznie nie ma z tym problemu. Można mieć prawo jazdy i brak pojazdu. Można też mieć pojazd i brak prawka 🙂

Jakub
Jakub

Posiadasz uprawnienia na jakieś sprzęty typu wózek widłowy?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nie