Oficjalny serwer Discord

LVL UP
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Oficjalny serwer Discord lvlup.pro

Do tematów mało istotnych oraz zwykłego śmieszkowania, zapraszamy na nasz serwer Discord który jest specjalnie dostosowany do naszej społeczności poprzez automatyczną synchronizację z forum. Znajdziesz tam innych użytkowników forum, moderację oraz pracowników lvlup którzy też czasami chcą odpocząć.

Serwer NIE jest przeznaczony do wsparcia, jeśli masz jakieś pytania związane ze swoim serwerem gier, zadaj je w tej kategorii #pytania

Zaproszenie na serwer

Aby dołączyć, kliknij na link poniżej

https://discord.gg/wusZRkG

Jak dołączyć do kanału pogaduchy na serwerze w 6 krokach?

Po dołączeniu na serwer nie możesz od tak pogadać ¯_(ツ)_/¯ Na discordzie jest zbyt dużo trolli i toksycznych ludzi więc dodaliśmy systemy obronne.

  1. wejdź na kanał #weryfikacja, skopiuj do schowka kod podany Ci przez bota.
  2. na forum, kliknij w prawym górnym rogu na swój avatar a następnie na swój nick -> ustawienia
  3. wybierz zakładkę Profil, po lewej stronie, trochę niżej niż nasze logo oraz Twój avatar. jZyq7gNMdz3WxESQ|221x306
  4. w pole Discord - kod weryfikacyjny wklejamy kod podany z bota. CGD2gGbHgAxM4cEp|598x172
  5. przewiń na sam dół i naciśnij "Zapisz zmiany" uGEkK6ZVmRb9WW8h|457x134
  6. gotowe, bot już będzie wiedział że Ty z Discorda to Ty z forum i przydzieli Ci dostęp 🎉

Uprawnienia na serwerze

Dokładne informacje co można na serwerze a co nie - znajdziesz w wątku niżej. W skrócie wystarczy poczytać trochę wątków na forum a automatycznie otrzymasz wyższy poziom

https://lvlup.rok.ovh/t/poziomy-zaufania-na-forum/6973

Początki serwera

Na samym początku mieliśmy plugin shoutbox na forum. Niestety był on dość mocno niedopracowany, nie sprawdzał się i był awaryjny.

Pierwszy tymczasowy serwer Discord otworzyliśmy podczas eventu Giftcraft

https://lvlup.rok.ovh/t/giftcraft-kop-kamien-i-wygrywaj-firmowe-gadzety/6107

Ze względu na duże zainteresowani otworzyliśmy firmowy Discord na stałe, usuwając shoutbox na forum.

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Moim zdaniem zamieszczanie plików powinno być możliwe już od lvl 2, ponieważ jest to też wrzucanie obrazków bezpośrednio na discorda, czego brak jest dosyć uciążliwy

LinGruby
LinGruby Pionier

o matko Discord wygrał ;-) już myślałem że powstanie jakiś TS pod patronatem lvlup.pro ;-)


No chyba że te całe poziomy zostaną przeniesione z forum to nawet był skłonny się tam zalogować choć i tak Discord do mnie nie przemawia ze względu że nie można swojego serwera postawić ;-)


ot takie moje luźne rozmyślania ;-)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Pomysł bardzo dobry, ale pojawia się kilka spraw:

SystemZ:

Czytanie historii czatu To musisz dać każdemu, bo nie będzie widział żadnych wiadomości na kanale, nawet tych, które pojawiły się po jego wejściu na serwer -> popatrzy na inny kanał i wracając na tamten już nie zobaczy.

SystemZ:

Wysyłanie wiadomości TTS

Też bym zablokował ogólnie, zbyt duże zamieszanie robi.

SystemZ:

LVL 4

Lvl 4 na Discourse to nie jest czasem Moderator? W takim razie będzie to nieosiągalne dla użytkownika, a Mod i tak będzie miał zielony kolorek ;)

A tak to reszta wydaje mi się w porządku.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

bopke:

Moim zdaniem zamieszczanie plików powinno być możliwe już od lvl 2, ponieważ jest to też wrzucanie obrazków bezpośrednio na discorda, czego brak jest dosyć uciążliwy

Ok, zmienione. W sumie nie pomyślałem że wrzucane obrazki to też pliki 😛

LinGruby:

o matko Discord wygrał 😉 już myślałem że powstanie jakiś TS pod patronatem lvlup.pro 😉

Tak, głównie ze względu na IMHO fenomenalny czat tekstowy. Ten z TSa nie ma do niego nawet startu. Jeśli chodzi o czat głosowy to są porównywalne, ale to będzie głównie serwer tekstowy bo jest to zastąpienie shoutboxa.

LinGruby:

No chyba że te całe poziomy zostaną przeniesione z forum

Tak, przechodzisz weryfikację która trwa może 1min bo wymaga odpalenia dwa razy jednej komendy i wklejenia kodu w opisie profilu na forum. Po weryfikacji jest automatycznie ustawiany trust level taki jak na forum :slight_smile:

Timo:

Czytanie historii czatu

To musisz dać każdemu, bo nie będzie widział żadnych wiadomości na kanale, nawet tych, które pojawiły się po jego wejściu na serwer -> popatrzy na inny kanał i wracając na tamten już nie zobaczy.

Z mojej perspektywy chciałem aby ewentualne świeże konta szkodników nie mogły zaglądać w odmęty wiadomości ale z tego co piszesz byłoby to bardzo niepraktyczne dla uczciwych użytkowników więc już to zmieniłem i to ma każdy poziom.

Timo:

Wysyłanie wiadomości TTS

Też bym zablokował ogólnie, zbyt duże zamieszanie robi.

Po coś twórcy to dodali, sądzę że w odpowiednich rękach nie będzie z tym problemu ;) LVL 3 posiada 18 osób na forum co jest raczej wąskim gronem dlatego zdecydowałem się na taki ruch.

Timo:

Lvl 4 na Discourse to nie jest czasem Moderator?

W takim razie będzie to nieosiągalne dla użytkownika, a Mod i tak będzie miał zielony kolorek 😉

Każdy mod ma TL 4 ale nie każdy TL 4 ma moda. TL 4 to prawie mod i pewnego rodzaju wyróżnienie, dlatego zostaje póki co w tej formie. Da radę mieć TL 4 jako zwykły użytkownik ale trzeba być bardzo aktywnym :slight_smile:

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

SystemZ:

Tak, przechodzisz weryfikację która trwa może 1min bo wymaga odpalenia dwa razy jednej komendy i wklejenia kodu w opisie profilu na forum. Po weryfikacji jest automatycznie ustawiany trust level taki jak na forum

A w wypadku zmiany trust levela nasłuchiwanie jakimś specjalnym hookiem, czy praca cykliczna? a może zapomniane? :kappa:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Póki co bot jeszcze nie synchronizuje zmian po weryfikacji. W ciągu najbliższych dni powinno jednak się to pojawić. Praca cykliczna tu w zupełności wystarczy, potem może dodam też webhooki ale tylko aby to przyspieszyć plus dać rzadszego crona bo webhooki nie są aż tak pewne plus nie wiem czy taki event jest w Discourse, posty czy wątki na pewno.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Według mnie nie było by żadnym problemem na Discordzie wpisać jeszcze raz !zweryfikuj w celu otrzymania tam aktualnego poziomu. Ale można sie bawić w automatyzacje :D

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

W wypadku awansu tak, gorzej jeżeli ktoś spadnie ze swojej pozycji, wtedy raczej niechętnie żegnałby się z benefitami

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Racja.

A wracając jeszcze do poziomu 4 to cytat z wątku o poziomach. They can get to trust level 4 by… Manual promotion only at the moment! Będą rozdawane? @Jebanany aktualnie ma z nie-moderatorów 😄

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

bopke:

W wypadku awansu tak, gorzej jeżeli ktoś spadnie ze swojej pozycji, wtedy raczej niechętnie żegnałby się z benefitami

A można spaść w sumie? :thinking: :thinking:
Jak ktoś wyrwie bana to powinno od razu synchronizować to fakt 😃

Timo:

Racja.

A wracając jeszcze do poziomu 4 to cytat z wątku o poziomach.

They can get to trust level 4 by…

Manual promotion only at the moment!

Będą rozdawane? @Jebanany aktualnie ma z nie-moderatorów 😄

Jest spora szansa że customowe rangi i grupy które były nadawane zostaną zamienione w niektórych wypadkach na TL 4, to w ramach porządków które niedługo zapowie @Aylin 😃

Testy bota wypadły pomyślnie, zapraszam wszystkich na serwer. Zaproszenie w tym poście oraz pierwszym

https://discord.gg/wusZRkG

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

SystemZ:

A można spaść w sumie? :thinking:

A to nie jest tak, że jak ktoś zbierze ostrzeżenia to mu spada jak ma wysoki? :thinking:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Usunąłem Discord verify z opisu, nie zepsuje bota?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Opis jest potrzebny tylko przy weryfikacji, potem już nie. UPbot już Cię wystalkował i wie gdzie Cię szukać :cowboy_hat_face:

Lempik
Lempik

Ja już jestem na jakichś serwerach discordowych, ale tam występuję pod inną nazwą użytkownika. Czy da się zrobić tak, że na tutejszym serwerze będę miał nick "Lempik", a na innych serwerach inny nick?

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Po weryfikacji bot na Discordzie przypisze Ci nick z forum :slight_smile:

iAnty
iAnty

Oby to było nie było nadużywane. c: undefined

Lempik
Lempik

Czyli mój nick na innych serwerach pozostanie ukryty dla reszty (oprócz Ciebie i SystemZ)? Nie chcę zdradzać tamtego swojego nicku.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Lempik:

Czyli mój nick na innych serwerach pozostanie ukryty dla reszty (oprócz Ciebie i SystemZ)? Nie chcę zdradzać tamtego swojego nicku.

Będziesz widoczny z nickiem jak na forum ale oryginalny nick taki jak masz na Discordzie jest zawsze jawny dla wszystkich jak się przyjrzą bliżej. Jeśli zaś na jakimś serwerze masz inny nick niż konto Discordowe to nikt go nie pozna bo jest on tylko na tym jednym konkretnym serwerze. Daj znać co chcesz ukryć, czy to taki nick jaki występujesz np. w PM czy na konkretnym serwerze?

Lempik
Lempik

Dzięki za odpowiedź, napiszę to w tickecie.

happi
happi

Gdzie można sprawdzić swój poziom?

LinGruby
LinGruby Pionier

W profilu

000a927e-135b-467b-a9b7-c5c42fa3aded|690x174

i w odznakach jakie masz Zwykły

Jqmey
Jqmey

SystemZ:

Zamieszczanie linków

Zamieszczanie linków jest zawsze możliwe, po prostu bez uprawnienia Embed Links nie generują się po zrobieniu tego embedy informujące o ich zawartości.

NoobLenny
NoobLenny

Może i odkopuję ten temat diamentową łopatą, ale po ilu latach mogę ubiegać się o odbanowanie? I jak mogę udowodnić, że od momentu zbanowania mnie zmądrzałem? Mam bana na tym Discordzie od naprawdę dawna i już prawie o nim zapomniałem, ale jednak przydałby mi się :)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Skończył ci się ban na forum i masz dalej na Discordzie? Jeśli tak, możliwe że to błąd bota, podrzuć swój tag.

DoreK
DoreK α-tester v3

Podrzucę za niego - VaporeonPL#7354 ;)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Odbanowałem cię.

Bany na Discordzie są permanentne, także jedyną opcją na czasowe blokady to zablokować i odblokować ręcznie później. Choć popieram trwałe kary, ban na forum = ban na discordzie i w związku z tym możesz już wrócić na nasz serwer 😄

DoreK
DoreK α-tester v3

Timo:

także jedyną opcją na czasowe blokady to zablokować i odblokować ręcznie później

Albo dopisać trochę bardziej "AI" bota który odbanuje automatycznie po odpowiednim czasie :thonking:

Bump
Bump Regularny

Mi też minął ban a ub nie widać :( atencjusz#1111

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Odbanowany.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Przeniosłem instrukcję do dołączania na kanał pogaduchy z discorda do tego wątku. Sądzę że dzięki temu będziemy bardziej pamiętać o aktualizacji tych instrukcji jeśli się zmienią. Przykładowo ostatnio na forum zmienił się trochę układ przycisków po kliknięciu na avatar. Przydałby się ładny gif który pokazuje cały proces zamian obecnych zrzutów ekranów :thonking:

mcheir
mcheir

Wchodzę na discord, weryfikację, bot nie podaje mi żadnego kodu do weryfikacji.

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Na kanale #weryfikacja powinien być dostępny kod dla Ciebie, na pewno nie ma go tam?

mcheir
mcheir

Już jest, przepraszam za zamieszanie. Musiałam zrestartować discorda.

Nupp
Nupp

Ja też mam bana dalej: Nupp#0802 ban mi już minął.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Odbanowany.

kjakkonrad
kjakkonrad

Proszę o od banowanie na discordzie . Moja kara czasowa już mineła :slight_smile:

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Ban zdjęty.

Dudix
Dudix

Można prosić o odbanowanie? Kociak#7331

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro
GamePL7
GamePL7

mój ban z dc nie został zdjęty

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Gotowe, odbanowany.

kjakkonrad
kjakkonrad

Można prosić o unban? Nadal go nie otrzymałem ;) KjakKONRAD#4896

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Odbanowany.

PatryQHyper
PatryQHyper

Można prosić o unban? Również nie otrzymałem 😛

PatryQHyper™#3748 436850089701539851

Championes
Championes

Można prosić o unbana, z góry dziękuję Chempionek#0001

Dudix
Dudix

Można prosić o odbanowanie? Kociak#4634

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Odbanowany

PatryQHyper
PatryQHyper

Można prosić o unban? Wciąż nie dostałem :(

PatryQHyper™#3748 436850089701539851

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Odbanowany.

kotyk
kotyk Regularny

witam, mozna poprosic o unbana? 368717871079096321 kotyk#4196

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Załatwione, zapraszamy ponownie.

Szymo
Szymo

𝚂𝚣𝚢𝚖𝚘𝙿𝙻#7908 można ub

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Można. Sprawujcie się dobrze, obywatelu. :lvlup:

Szymo
Szymo

𝚂𝚣𝚢𝚖𝚘𝙿𝙻#7908 moge ub po banie na forum

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Skoro minoł to unban się należy. Powinieneś już móc dołączyć na serwer :lvlup:

Szymo
Szymo

Nie dołancza dalej blokada

musicgames_tv
musicgames_tv

Cześć, moja blokada minęła wczoraj ale nadal jestem zbanowany na discord. Mogę prosić o unban?

Nick: MISTER#9801

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jak najbardziej. Zapraszamy ponownie, link na górze wątku.

EnCiK
EnCiK

Dzień Dobry zrobiłem weryfikację o 12 i nadal rangi nie mam ogarnie mi to ktoś manualnie dzięki. 😁

EnCiK#1565

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Z tego co widzę udało Ci się dostać do serwera w poniedziałek około 16 👍 We wtorek rano udało nam się rozwiązać przyczynę z siecią która losowo powodowała ten problem.

02player
02player

Witam, mam problemy z weryfikacja.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Na czym dokładniej polegają te problemy?