CraftTanks - World Of Tanks w Minecraft!

Zombie
współpraca-odrzucone
Makapaka320
Makapaka320

Nazwa projektu CraftTanks - WoT w MC!

Cel Przeniesienie popularnej gry World Of Tanks w bardzo obszerny świat gry Minecraft!

Co udało nam się zrobić Gotowy mamy zarys pluginu odpowiadającego za mechanikę gry, mamy także plan pierwszej mapy dodanej do minigry. Niestety, aby zbudować mapę potrzebny jest, serwer, gdyż granie na LANie, lub serwerze lokalnym jest uciążliwe, dlatego napisaliśmy ten temat.

Plany Zbudować w 100% mapę serwera, dokończyć plugin, oraz zachęcić graczy do odwiedzania naszego serwera.

Osoby/organizacje biorące udział (linki) BRAK

Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp) -Serwer Minecraft 4GB -Pakiet Basic hostingu stron WWW

Co mogę zaoferować w zamian 1.Wiadomość na chacie co 5/10 minut "Serwer może działać dzięki hostingowi LVL UP.PRO" 2. Banner na fanpage na Facebooku jako główny sponsor 3. Hologram na serwerze, w ramach naszych współpracowników/organizatorów

Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz

Długo grając na serwerach Minecraft nie spotkaliśmy się z serwerem gier wojskowych, strategicznych. Planujemy zrobić taki serwer, szczególnie że grono graczy Minecraft i World Of Tanks jest duże, i zapewne duża część z nich będzie chciała poznać WoT odwzorowane w grze Minecraft. Jeżeli w WoT dojdzie opcja tworzenia serwerów i map to zapewne i tam się pojawimy ;). Z rozgrywki gracza, po wejściu na serwer, będzie on w "lobby" z tamtego poziomu będzie mógł wybrać klasę, oraz arenę na jakiej chce grać. W przyszłości zapewne dodamy sojusze, gdzie osoby będą w jednej drużynie. Po wejściu na arenę gracz pojawi się na spawnie, bazie całej drużyny. Jeżeli w każdej drużynie będzie po 10 graczy, rozpocznie się odliczanie do startu. Po starcie będzie okres ochronny - 5 lub 10 sekund. Po tym gracze dostają itemy które zapewnia im wybrana klasa, zaś następnie przechodzimy do myślę najciekawszej fazy gry - bitwy. Gracze od swojego dowódcy dostają polecenie szturmu, bądź obrony - zależy od trybu. Po skończonej grze, gracze dostają pieniądze, bądź XP, za które można kupować lepsze i pojemniejsze magazynki oraz klasy. To jest wstępny plan, być może przyjdzie nam jeszcze pomysł ulepszenia - wtedy dopiszemy.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Widzę, obeznana osoba. Niestety już od jakiegoś czasu nie ma w ofercie teamspeaków? 😄

luxDev
luxDev Pionier

Zabardzo się nie rozpisałes, miałem nadzieje że zobaczę twój pełny plan na to, to znaczy, co tam będzie, jak cała rozgrywka będzie wyglądać z poziomu gracza.

Mi się projekt podoba, chciałbym zobaczyć to już w akcji, jest to bardziej do wykonania chyba niż Piłka nożna.

Życzę powodzenia, i proszę zedytuj temat, rozpisz się bardziej, z taką prośbą współpracy będzie ciężko.

Mój głos jest na neutral

Makapaka320
Makapaka320

Napisałem troszkę więcej, a co do oferty TS3, to ogólnodostępna nie jest, lecz w panelu istnieje opcja serwera teamspeak3 więc nie wiem czy ta opcja jest możliwa, czy też nie. Na wszelki wypadek usunąłem ją z listy.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro
Makapaka320
Makapaka320

W takim bądź razie przepraszam za błąd w temacie, a co do rzeczy potrzebnych, jeżeli można dopisać prosiłbym także o jakiegoś małego VPS na potrzeby serwera TS3

luxDev
luxDev Pionier

Po co prosić o dwie rzeczy, mozna poprosić o jąkąś kvm 6 gb?

Makapaka320
Makapaka320

My jednak wolimy, gdy ktoś zajmuje się sprzętem. Nasza ekipa nie jest asem w Linuxie, a tak jak nie działa piszemy do supportu. Jak sami będziemy stawiać serwery bardzo możliwe że serwery będą się wyłączały, czy coś jeszcze. Może jak team się rozrośnie pomyślimy na ową propozycją, teraz - nie ma takiej opcji

Makapaka320
Makapaka320

Chyba że, poprosilibyśmy o pakiet administracyjny...

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Sądzę że na sam początek pakiet MC jest lepszy, mniej problemów i szybciej można wystartować. Co do TSa to oferta hostowana jest wycofana ale nieoficjalnie dostępna jest też usługa hostowania panelu gier w którym to można tworzyć 32 sloty TS3, póki co w fazie pilotażowej.

Wracając do samego projektu mam poważne wątpliwości czy technicznie da się to zrobić, czołgi w MC to jednak spora modyfikacja względem standardu. Prosiłbym o jakieś demo lub opinie osoby której udało się mocno zmodyfikować MC i ma co pokazać.

luxDev
luxDev Pionier

Gdy ja miałem na myśli że jest to spoko pomysł myślałem o txt 3D fajne rzeczy można z tego zrobić :)

Makapaka320
Makapaka320

Póki co, czołgi nie będą w grze. Chodzi tutaj o PvP, strzelanie z łuków, broni palne, karabiny, pistolety, itd. Oczywiście jeżeli serwer się rozwinie, na 100% zatrudnimy programistę, który rozwiązał by problem czołgów.

kacper_o
kacper_o

W takim razie proponuję zmianę nazwy:)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Bardzo dawno nie grałem w GoT (coś tak przy początku tylko) ale po samej nazwie sądzę że nadal głównie chodzi tam o czołgi, po to chyba włącza się tą grę tak samo jak Chivalry (które swoją drogą jest teraz bardzo tanio na Steam ;) po miecze i łuki.

Nazwa serwera którą ustaliłeś mocno wprowadza w błąd jak dla mnie.

endrjoo96
endrjoo96

"World of Tanks" bez czołgów to jak piłka nożna bez piłki.

anon82750602
anon82750602

@SystemZ https://github.com/FlansMods/FlansMod

Ewentualnie może być resourcepack (1.8+) - model 3d bloku to czołg i wsadzić go w minecarta - mamy czołg! Pozostaje jeszcze plugin ale kodu w necie jest dużo.

Jak coś ja zajmuje się ostatnio moddingiem.

Co do projektu: jeśli wam się uda i będzie to całkiem dobrej jakości: TAK!

Nasza ekipa nie jest asem w Linuxie

No... Przez to wątpię trochę...

jahumen
jahumen Pionier

Przeglądam projekty tego typu i zastanawia mnie jedna rzecz. Jaki jest sens przenosić grę World Of Tanks do minecraft? Pojawia się jeszcze bardziej nurtujące pytanie, po co grać na takim serwerze?

Jeśli projekt tylko z założenia opierałby się na czołgach, a jednak mechanika rozgrywki, sposób zdobywania czołgów i ich gospodarowaniem byłby inny i przede wszystkim lepszy mógłbym to zrozumieć. Jednak w momencie w którym jest to po prostu to samo albo i okrojona wersja, to po co? Po co tutaj grać? Przecież można włączyć grę WoT, która na pewno będzie miała lepszą grafikę, ogólne systemy, będzie posiadała większą dynamiczność oraz co ważne mnóstwo graczy, dzięki czemu prawie zawsze będzie można zagrać rozgrywke.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Pomysł ok lecz mam spore wątpliwości odnośnie implementacji w tym przypadku. Niestety muszę odrzucić.