Dostępność pakietów Turbo w Grafanie

Rozwiązane
nagrodzone, panel-lvlup-pro
Axerr
Axerr

obraz|583x67

Zamówiłem UpRyze Turbo, w Grafanie nie ma nic o ofercie Turbo, więc nie wiem jaki jest szacunkowy czas realizacji mojego zamówienia.

White_Foxie
White_Foxie

Temat był już kiedyś przerabiany z tego co pamiętam. Chyba w wątku o braku informacji o dostępności serwera. Ogólnie informacja była krótka, nie można sprawdzić bo nie jest dostępny w ofercie na stronie. Dosłownie dostaniesz kiedy zwolni się miejsce na dedyku

jbrudek
jbrudek

Temat wraca jak odbita piłka, kiedy ktoś się za to weźmie? A niech chciwe (bo nie wiem jak to nazwać) szefostwo przestanie się wykręcać i informuje klienta przed zakupem. Ten hosting to śmietnisko które zebrało sporo chamowatych mend które i tak będą bronić tego szajsu. Obserwuje sytuację od wielu miesięcy i mogę z całą pewnością stwierdzić że ten hosting to strata czasu i nerwów, nie polecam. I tak, zaflagujcie mojego posta lub zbanujcie bo i tak już tu nie wrócę. Pozdrawiam @DoreK i nie wielu innych którzy mają odwagę bezpośrednio wytknąć błędy.

White_Foxie
White_Foxie

Z tym się zgadzam, widzę już któryś post z kolei na ten temat od kilku miesięcy (wcześniej czytałem ale bez konta) i widzę że nic się nie zmienia. Sam porzuciłem korzystanie z lvlupa po tym jak kupiłem właśnie vpsa z linii turbo i czekałem na niego 11 dni

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Axerr:

Zamówiłem UpRyze Turbo, w Grafanie nie ma nic o ofercie Turbo, więc nie wiem jaki jest szacunkowy czas realizacji mojego zamówienia.

O ile mi wiadomo, zamówienie opisywane przez autora wątku zostało zrealizowane w około 7h. Uważam to za dobry wynik biorąc niski nakład oferty oraz warunki zakupu akceptowane przez klientów które wyraźnie mówią o dozwolonych 14 dniach na realizację. Rozumiem, że oczekiwanie klientów to mniej niż minuta ale nie zawsze się da uwzględniając całą masę czynników. Pracujemy by to ulepszyć, nam też jest lżej gdy wszystko jest realizowane od ręki.

Co do wyświetlania dostępności niektórych pakietów w grafanie, mamy do tego jeszcze jedną zależność powiązaną z liczeniem wątków na sprzęcie. Wtedy będziemy mogli dodać wyświetlanie dostępności pakietów z gwarantowanymi zasobami CPU.

Axerr
Axerr

SystemZ:

O ile mi wiadomo, zamówienie opisywane przez autora wątku zostało zrealizowane w około 7h. Uważam to za dobry wynik biorąc niski nakład oferty oraz warunki zakupu akceptowane przez klientów które wyraźnie mówią o dozwolonych 14 dniach na realizację

Tak, to bardzo szybko. Jak na lvlup :bezkappy: Niby można się powoływać na regulamin świadczenia usług, ale czy jest to warte psucia sobie reputacji? Wiele osób zakupiło serwery oczekując, że otrzymają je (prawie) od razu, tak, jak to miało miejsce na początku działalności firmy.

Tymczasem w kolejce jest 14 serwerów polskich i 12 francuskich: obraz|548x142, 75%

A dostępność serwerów zerowa: obraz|686x419, 75%

Wiele łatwiejszym rozwiązaniem byłoby wydzierżawienie większej ilości serwerów dedykowanych, a nie czekanie, aż któryś z klientów nie opłaci swojego serwera zlewając czekających tekstami typu "pracujemy nad tym" czy "staramy się to poprawić". Edit: Jasne jest raczej to, że jak ktoś chce wynająć serwer, to nie z zamiarem wykorzystania go za 14 dni. O ile kilka godzin jest zrozumiałe to kilka dni NIE JEST zrozumiałe biorąc pod uwagę, że hostingów VPS/Cloud jest sporo i udostępniają serwery od ręki.

SystemZ:

Co do wyświetlania dostępności niektórych pakietów w grafanie, mamy do tego jeszcze jedną zależność powiązaną z liczeniem wątków na sprzęcie. Wtedy będziemy mogli dodać wyświetlanie dostępności pakietów z gwarantowanymi zasobami CPU.

Dzięki za odpowiedź na moją sugestię.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nalegam aby nie odbiegać za bardzo od tematu aby uniknąć bałaganu na forum.

W poprzednim poście zwróciłem uwagę, że pracujemy nad tym aby info o pełnej ofercie pojawiło się w grafanie. Dla większej przejrzystości zmieniłem teraz też kategorię oraz tytuł wątku która lepiej to odzwierciedla. Moim błędem jest to, że nie zmieniłem kategorii od razu przy ostatnim poście więc nie oznaczę Twojego posta jako offtopic.

Większość kwestii które poruszasz w swoim poście, wyjaśniłem już w innym temacie:

https://lvlup.rok.ovh/t/pytanie-o-dostepnosc-serwera-vps/17876/#30?u=systemz

Sprawę wielkości kolejki oraz zawieszenia dodawania nowych zamówień poruszyłem w dedykowanym wątku gdzie możesz zgłaszać swoje uwagi

https://lvlup.rok.ovh/t/zawieszenie-nowych-zamowien-vps-2021-02-11/17938?u=systemz

Rico
Rico

Czas realizacji zamówień to niestety dramat, ja jako nowy klient nie siedzący w temacie LVLUP nie byłem świadomy tego faktu podczas zamawiania usług, dzisiaj już bym nie skorzystał z oferty posiadając taką wiedzę. Ktoś napisał ze w regulaminie świadczenia jest 14 Dni ale szczerze kto czyta regulaminy. Czy zaufał bym LVLUP poza jakimś niskobudżetowym vps, raczej nie bo odnoszę wrażenie ze gdyby się coś wydarzyło czekał bym na reakcję 21 dni roboczych. No ogólnie niesmak.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Każdy nasz pakiet z oferty Turbo ma już widoczną dostępność w Grafanie:

https://lvlup.rok.ovh/t/dziennik-zmian-lvlup-pro-2022/20367/#6?u=systemz