Instalacja Serwera TeamSpeak3 na VPS/DEDYKU

Poradniki
vps, ts3
Maaati
Maaati

UWAGA! Zaktualizowana wersja poradnika poniżej ;)

https://lvlup.rok.ovh/t/instalacja-zawsze-najnowszej-wersji-serwera-teamspeak3-na-vps-dedyku/11971?u=kredens

Witam. W paru szybkich krokach przedstawię jak bezboleśnie uporać się z instalacja serwera głosowego TeamSpeak3 na serwerze dedykowanym lub Vps.

Krok 1. Upgrade i Update

apt-get update apt-get upgrade

Krok 2. Pobieranie najnowszej wersji serwera TeamSpeak3

Wersja 64 bitowa

wget https://files.teamspeak-services.com/releases/server/3.12.1/teamspeak3-server_linux_amd64-3.12.1.tar.bz2 -O ts3server

Wersja 32 bitowa :

wget https://files.teamspeak-services.com/releases/server/3.12.1/teamspeak3-server_linux_x86-3.12.1.tar.bz2 -O ts3server

Krok 3. Rozpakowanie

Wersja 64 & 32 bitowa

tar -zxvf ts3server

W razie problemów spróbuj użyć tej komendy (x86-x64)

tar -jxvf ts3server

Krok 4. Przechodzimy do folderu z plikami

Wersja 64 bitowa :

cd teamspeak3-server_linux_amd64

Wersja 32 bitowa :

cd teamspeak3-server_linux-x86

Krok 5. Akceptacja licencji

touch .ts3server_license_accepted

Krok 6. Uruchamianie - Dla obu wersji wykonujemy takie same komendy

chmod +x ts3server_startscript.sh ./ts3server_startscript.sh start

Krok 7. Cieszymy się naszym serwerem głosowym

Komendy które pomoga nam w zarzadzaniu serwerem

./ts3server_startscript.sh start ./ts3server_startscript.sh stop ./ts3server_startscript.sh status

Uwaga! Jeżeli zdarzy się że po uruchomieniu nie da się wejść na serwer najprawdopodobniej zablokowane sa porty. Poniższe komendy sprawia ze w prosty sposób odblokujecie je

UDP Voice Port iptables -A INPUT -p udp -m udp --dport 9987 -j ACCEPT

TCP File Transfer Port iptables -A INPUT -p tcp -m tcp --dport 30033 -j ACCEPT

TCP Query Port iptables -A INPUT -p tcp -m tcp --dport 10011 -j ACCEPT

Na koniec dodam że na forum pojawił się watek w którym znajdziecie narzędzia do zarzadzania swoim serwerem. Dla leniwych podam link https://lvlup.rok.ovh/t/query-zarzadzanie-serwerem-glosowym/28

Myślę że komuś mój poradnik może się przydać. Jak znajdę chwilę czasu wstawię poradnik z ustawiania permisji tworzenia kanałów i nadawania rang kanałowych.

Pozdrawiam Maaati.

krfcm
krfcm Pionier

Dodam, że jeżeli nie jesteście na koncie root przed poleceniami dodajcie sudo.

akuku597
akuku597

Witam mam problem po wpisaniu tej komedy

Maaati:

tar -zxvf teamspeak3-server_linux_amd64-3.0.12.3.tar.bz2

Wyskakuje mi takie coś

gzip: stdin: not in gzip format
tar: Child returned status 1
tar: Error is not recoverable: exiting now
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Upewnij się że próbujesz wypakować plik który istnieje. Jeśli to nie to, spróbuj innych argumentów do tar, zamień

-zxvf

na

-jxvf
LinGruby
LinGruby Pionier

@Maaati Dodam 3 grosze od siebie 😉

Maaati:

Krok 5. Uruchamianie - Dla obu wersji wykonujemy takie same komendy

chmod -R 777 ts3server_startscript.sh. /ts3server_startscript.sh start

Można również

chmod +x ts3server_startscript.sh
/ts3server_startscript.sh start

Maaati:

Krok 6. Cieszymy się naszym serwerem głosowym

Komendy które pomoga nam w zarzadzaniu serwerem

./ts3server_startscript.sh start ./ts3server_startscript.sh stop ./ts3server_startscript.sh status

Przydatna też jest

./ts3server_startscript.sh restart

A teraz bardzo istotna sprawa po odpaleniu serwera

./ts3server_startscript.sh start

pojawia nam się coś takiego w terminalu ( konsoli ) ale tylko jeden raz dlatego

ważne żeby zapamiętać ( skopiować. zapisać ) hasło do Query jak i token pozwoli nam to na dostęp do funkcji administracyjnych na kliencie ( potrzebny token ), jak i dostęp Query ( potrzebne hasło) za pomocą YaTQA

Ot koniec 3 groszy :slight_smile:

Pozdrawiam

Dodatek co do automatycznego opalania serwera TS po restarcie dedyka lub vps nie ma co bawić się w jakieś skrypty etc.

Wchodzimy w /etc/ rc.local i go edytylemy i przed exit 0 podajemy ścieżkę gdzie się znajduje

ts3server_startscript.sh

a tak to u mnie wygląda

/home/sinusbot/teamspeak3-server_linux_amd64/ts3server_startscript.sh start
exit 0
adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Drobna zmiana, obecna wersja zamiast 3.0.12.3 powinna być 3.0.13.6 on Linux . Tak więc instalacja powinna wyglądać nieco inaczej, bo w

Krok 2. Pobieranie najnowszej wersji serwera TeamSpeak3

Wersja 64 bitowa

wget http://dl.4players.de/ts/releases/3.0.13.6/teamspeak3-server_linux_amd64-3.0.13.6.tar.bz247

Wersja 32 bitowa

wget http://dl.4players.de/ts/releases/3.0.13.6/teamspeak3-server_linux_x86-3.0.12.6.tar.bz29

Tym samym zmienia się także krok 3:

Krok 3. Rozpakowanie

Wersja 64 bitowa

tar -zxvf teamspeak3-server_linux_amd64-3.0.13.6.tar.bz2

Wersja 32 bitowa :

tar -zxvf teamspeak3-server_linux_x86-3.0.13.6.tar.bz2

Dzięki @LinGruby za zwrócenie uwagi jeszcze raz. Autora tematu @Maaati prosiłbym o częstsze aktualizacje tematu :slight_smile: .

opti
opti

A więc tak XD. Reinstale nie działają. http://screenshot.sh/mKS7qJSSnXenz

Zmiana komendy z tar -zxvf na tar -jxvf nie działa :(. Dodam, że na innym VPS wszystko działa dobrze...

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie ma takiego pliku, ma inna nazwę.-

opti
opti

Nie ma innej nazwy. Nazwa jest prawidłowa. Wchodziłem na FTP i sprawdzałem nazwę...

LinGruby
LinGruby Pionier

@opti serwer ( system ) instalowałeś od podstaw sam? wszystkie pakiety potrzebne do rozpakowywania zainstalowane? etc. itp.

__

opti:

Wchodziłem na FTP .

to nie możesz wypakować u siebie na kompie i przesłać katalog z serwerem TS za pomocą SFTP bo FTP to już mało kto stosuje ( używa ) ;-)

Guralek
Guralek

Witam po wpisaniu komendy (cd teamspeak3-server_linux-amd64), wyskakuje mi (-bash: cd: teamspeak3-server_linux-amd64: No such file or directory). Można prosić o pomoc?

JanekJaran
JanekJaran

Obecnie, jednym z lepszych rozwiązań jest zainstalowanie na swoim VPSie aimpanel, gdzie 1 kliknięciem zainstalujesz serwer teamspeek. http://aimpanel.pro

Guralek
Guralek

zainstalowalem i jakie mam podac dane do logowania?

JanekJaran
JanekJaran

Login: admin hasło: wygenerowało się tobie w trakcie instalacji. Jeśli go nie pamiętasz/niezauważyłeś wpisz aimpanel admin reset

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

8 postów zostało przeniesionych do nowego tematu: Czy ten VPS sprosta moim wymaganiom? Jakie alternatywy?

luxDev
luxDev Pionier

Zaktualizowałem temat do najnowszej wersji aplikacji oraz dodałem coś od siebie.

majonez
majonez

Zainstalowałem serwer i działał ale po restarcie vps po prostu go nie ma gdy wpisuje polecenie -bash: cd: teamspeak3-server_linux-amd64: No such file or directory tak samo jest z komendą startową nie mogę też zainstalować go od nowa bo przy poleceniu cd: teamspeak3-server_linux-amd64 wywala że nie ma takiego katalogu

Infinity
Infinity

majonez:

Zainstalowałem serwer i działał ale po restarcie vps po prostu go nie ma gdy wpisuje polecenie -bash: cd: teamspeak3-server_linux-amd64: No such file or directory

tak samo jest z komendą startową nie mogę też zainstalować go od nowa bo przy poleceniu

cd: teamspeak3-server_linux-amd64

wywala że nie ma takiego katalogu

Musisz odnaleźć katalog, w którym zainstalowałeś sobie serwer. Polecam użyć jakiegoś klienta SFTP i zalogować się danymi z SSH - będziesz miał ładnie podane drzewo katalogów. Pomocne komendy to także "ls -al" czy "dir" (w zaleznosci od dystrybucji). Musisz po prostu nauczyć się, jak się poruszać po takim vpsie/dedyku.

majonez
majonez

dobra mam nowe informacje ma ktoś pomysł z jakiej racji root nie ma dostępu do skryptu startującego serwer ts3

root@majonez630:# ls teamspeak3-server_linux_amd64 ts3server root@majonez630:# ./ts3server -bash: ./ts3server: Permission denied root@majonez630:~#

edit po wywołaniu komendy

root@majonez630:/teamspeak3-server_linux_amd64# ./ts3server 2017-12-25 17:10:34.704433|INFO |ServerLibPriv | |TeamSpeak 3 Server 3.0.13 .8 (2017-07-19 08:26:51) 2017-12-25 17:10:34.704788|INFO |ServerLibPriv | |SystemInformation: Linux 4.4.0-104-generic #127-Ubuntu SMP Mon Dec 11 12:16:42 UTC 2017 x86_64 Binary: 64 bit 2017-12-25 17:10:34.705169|INFO |DatabaseQuery | |Please make sure you use the supplied ts3server_minimal_runscript.sh to run the server, or set LD_LIBRARY _PATH yourself 2017-12-25 17:10:34.705211|CRITICAL|DatabaseQuery | |unable to load database p lugin library "libts3db_sqlite3.so", halting! root@majonez630:/teamspeak3-server_linux_amd64#

Infinity
Infinity

majonez:

2017-12-25 17:10:34.705211|CRITICAL|DatabaseQuery | |unable to load database p lugin library “libts3db_sqlite3.so”, halting!

Błąd jest jasny, brakuje ci biblioteki do sqlite. Coś zepsules 😃

Krisu
Krisu

Witam , mam problem. Po zainstalowaniu i uruchumieniu Teamspeak'a zauważyłem , że nie mogę usuwać kanałów. Mogę je tworzyć a jeśli chcę usunąć to piszę mi " błąd wejścia/wyjścia pliku" . Byłbym wdzięczny za pomoc ;)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Czy pliki serwera TeamSpeak mają odpowiednie uprawnienia? Konto, z którego odpalasz ma dostęp do zapisu i odczytu?

SunNight
SunNight

Nadałeś ServerAdmin?

Krisu
Krisu

Robiłem wszystko zgodnie z poradnikiem.Nadałem sobie Query .Instalowałem z poziomu "root "

LinGruby
LinGruby Pionier

Krisu:

.Instalowałem z poziomu "root "

no i tu może być problem ;-)

bo o ile początek poradnika czyli:

[quote] apt-get update

apt-get upgrade [/quote]

można zrobić jako root o tyle resztę powinno się zrobić z poziomu user'a ( ja tak robiłem i nie mam problemów )

i druga sprawa

SunNight:

Nadałeś ServerAdmin?

a opisałem to tu:

https://lvlup.rok.ovh/t/instalacja-serwera-teamspeak3-na-vps-dedyku/106/#5

czy zapisałeś sobie dane które się pojawiły przy pierwszym uruchomieniu?

SunNight
SunNight

@LinGruby Akurat to nie ma nic do tego z jakiego usera korzysta. Korzystam od 5lat z root i nie mam problemów.

LinGruby
LinGruby Pionier

SunNight:

Korzystam od 5lat z root i nie mam problemów. no ty może nie masz a inny może mieć więc jak coś można robić z pod usera to po co robić z pod root'a i tu się kłaniają podstawy administracji co do Linux :-D

offtop ciekawe czy gui też byś na root odpalił bo ja nigdy ;-) koniec offtop

SunNight
SunNight

Wszystko odpalam na root - jak każdy inny. Linux to moje drugie imię.

anon10657637
anon10657637

SunNight:

Wszystko odpalam na root - jak każdy inny.

SunNight:

Linux to moje drugie imię.

https://www.youtube.com/watch?v=g3HpysWNbv0

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

SunNight:

Wszystko odpalam na root - jak każdy inny.

Linux to moje drugie imię.

Czyli łamiesz jedną z podstawowych zasad bezpieczeństwa, raczej wątpię w to drugie zdanie.

Draysh
Draysh

Mam następujący błąd jak wpisuje daną komendę a dokładnie "./ts3server_startscript.sh start" ktoś wie o co chodzi albo jak to naprawić ?

Draysh
Draysh

Screenshot_1|674x426

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Próbowałeś przeczytać ten komunikat i go zinterpretować?

Infinity
Infinity

Nie dość, że jest napisane co jest nie tak, to jeszcze masz nawet dwa rozwiązania podane :D

Nikox
Nikox

Rozwiązanie masz wpisane w treść błędu, myślę, że to nie trudne przeczytać 😉

Gdybyś jednak nadal nie potrafił sobie z tym poradzić wystarczy, że w lokalizacji serwera ts wpiszesz

touch .ts3server_license_accepted

lub uruchomisz serwer z parametrem license-accepted=1

./ts3server_startscript.sh start license-accepted=1

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Na początku zawsze czytaj co ci napisze. To nie są losowe znaczki, tylko opis sytuacji. ./ts3server_startscript.sh start license_accepted=1

PszemoPL
PszemoPL

2018-09-17 15:58:16.631063|CRITICAL|Accounting | |Failed loading default li cense file! taki blad mi wystakuje jak wpisuje ./ts3server_startscript.sh start

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

No to już wiesz co zrobić ;)

Jakub
Jakub

Nie może załadować pliku licencyjnego.

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Masz starą wersje serwera ts3, zaktualizuj do 3.9.1 i wszystko powinno działać :slight_smile:

DoreK
DoreK α-tester v3

Chociażby tak, że jakość dźwięku i ogółem rozmów na Discordzie wciąż pozostawia wiele do życzenia. Poza tym TS pobiera mniej danych co jest korzystne dla osób z ograniczonym pakietem Internetu. Tyle w temacie, można się rozejść.

Damian28w
Damian28w

Sorki za odkop ale proponowałbym zaktualizować kilka linijek poradnika :

apt install nano

Linki : Wersja : 32 BIT

wget https://files.teamspeak-services.com/releases/server/3.9.1/teamspeak3-server_linux_x86-3.9.1.tar.bz2

Wersja : 64 BIT

wget https://files.teamspeak-services.com/releases/server/3.9.1/teamspeak3-server_linux_amd64-3.9.1.tar.bz2

Edytujemy plik : nano ts3server_startscript.sh

zamieniamy linijkę : COMMANDLINE_PARAMETERS="" na COMMANDLINE_PARAMETERS="license_accepted=1"

dodatkowo można tam dodać (opcjonalnie)

serveradmin_password= haslo do query

przykład :

COMMANDLINE_PARAMETERS="license_accepted=1 serveradmin_password=12345"

:)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

14 posts were split to a new topic: Problem dot. instalacji serwera TeamSpeak3 na Windows