Jak zainstalować system Debian 7/8

Zombie
kubak08113
kubak08113

Witam mam taki problem z VPS, mianowicie próbowałem wgrać system Debian 7/8 na swojego VPSA z forum które mi wysłali na lvlup.pro gdy prosiłem o pomoc i gdy wgrywałem to usunęło ten system co był wcześniej i Debiana też niema :/ ktoś pomoże ?

DoreK
DoreK α-tester v3

Jak to usunęło? Nie rozumiem Twojego tematu zbytnio :thinking:

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Przeniosłam i uczyniłam temat bardziej przyjaznym dla innych.

Zapewne chodzi o wgranie poprzez odpalenie .iso. System zrobił ładny poradnik: https://lvlup.rok.ovh/t/wgrywanie-i-montowanie-wlasnego-obrazu-systemu-iso-na-vps-kvm-w-lvlup-pro/4237

Jak nie wiesz co pokiełbasiłeś to zrób reinstall w panelu klienta, będziesz miał na świeżo Ubuntu i wtedy możesz zaczynać od nowa.

Btw. na co Ci Debian? Ubuntu nie wystarcza dla Twoich potrzeb? Jak dla mnie Ubuntu jest bardziej przejrzyste i łatwiejsze w korzystaniu.

Tylko nie oskalpujcie mnie :kappa:

DoreK
DoreK α-tester v3

System... :kappa: Też uważam że lepiej z Ubuntu korzystać, ale to już kwestia użytkownika :]

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Aylin:

Jak dla mnie Ubuntu jest bardziej przejrzyste i łatwiejsze w korzystaniu.

Gut opinion. Polać jej :kappa:


Podstawowe pytanie - OVZ czy KVM? Jak OVZ to pół biedy, prościzna. KVM? Poradnik jak wyżej. Coś nie rozumiesz? Pisz, śmiało :) Nie pogryziemy, a pomożemy (:

LinGruby
LinGruby Pionier

Aylin:

Jak dla mnie Ubuntu jest bardziej przejrzyste i łatwiejsze w korzystaniu.

rozumiem że mowa o desktop wersji na lapku bo na serwer działa tak samo jak Debian ;-)

ja z lenistwa siedzę na Ubuntu, a i tak zastanawiam się coby nie postawić Arch Linux na KVM ;-)