Jak zrobić sklep serwera?

Zombie
minecraft, itemshop
Matruz
Matruz

Dzień dobry. Orientuje się ktoś jak mogę zrobić, a kolejno podpiąć sklep sms pod domenę? Chciałbym by pieniądze z tego sklepu automatycznie szły do mojego wirtualnego konta lvlup.

Kukubaczek
Kukubaczek

Z tego co się orientuje lvlup ma dostępny sklep w panelu serwera. Poszukaj a znajdziesz :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Korzystasz z serwera MC w lvlup.pro czy z VPS?

Matruz
Matruz

Korzystam z VPS

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Na obecną chwilę w przypadku VPS trzeba zrobić to we własnym zakresie niestety. Możesz użyć tego API http://pastebin.com/LjNecPM1 Pracuję nad sklepem dla osób korzystających z VPS (dziającego również u innych dostawców) ale to jeszcze potrwa pewnie z kilka msc. Możesz spróbować dogadać się z kimś kto taki sklep zrobi. Pamiętam też że @luxDev miał wtyczkę na serwer która obsługuje płatności ale nie pamiętam szczegółów.

luxDev
luxDev Pionier

@SystemZ @Matruz

Tak, w sumie jest prawie dokończona, co to oznacza, działa, pieniądze trafiają, i się sprawdzają, możesz też użyć darmowej wtyczki, z mpcforum hugozar chyba robił :)

Matruz
Matruz

MicroSMSShop o to chodzi? Da się to połączyć z wirtualnym portfelem lvlup? Widzialem też coś o smartcraft, ale nie działa.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi. Mam gotowy sklep pod API LVL UP, napisz do mnie na PW.

Instalacja tego skryptu jest prosta (ale w razie potrzeby mogę Ci pomoc)

W razie czego mozesz pobrać dowolny sklep z mpc (jest tam tego od ch*** do słownie), i podmienić API na LVL UP (prosty zabieg).

luxDev
luxDev Pionier

Jeśli chcesz zrobić sklep na własnej stronie, używasz API np. @adminek153 lub @SystemZ wysłał Ci kod na pastebin

Jeśli chcesz aby gracz kupował rangi itd. w Grze, musisz odpowiednio skonfigurować plugin, tak jak mówi @up

Jest ich masa i jeszcze więcej.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jeśli możesz to podziel się większą ilością informacji o tym sklepie. Masa klientów mnie o to pyta, w zasadzie każdego dnia :slight_smile:

luxDev
luxDev Pionier

Sklep wygląda tak:

690x416 561x52 690x415

Wyjaśniam, gracz wysyła SMS, pieniądze trafiają na konto, reszta to sprawdzanie kodu oparte o API strony.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Wygląda fajnie i sądzę że spełniłoby swoją rolę. Podjąłbyś się poradnika krok po kroku jak to ustawić lub pomóc mi to dostosować aby był to powiedzmy gotowy plik .jar do wrzucenia w pluginy i tylko jedna komenda gdzie ustawia się ID klienta?

luxDev
luxDev Pionier

Mogę przygotować poradnik pod darmowy plugin w zasadzie wszystkie pluginy mają takie zadanie - ten jest pisany na mój serwer przeze mnie i nie chcę aby gdzieś był, chyba to normalne, zaraz przygotuję poradnik pod jakiś inny prosty plugin i tym samym działaniu

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Hmm, nie wnikałem dokładnie w konstrukcje ale co np. wyróżnia twój plugin od tego innego? Wszystko sprowadza się generalnie do obsłużenia komendy i wykonania POST/GET po HTTP. Wygląda na coś do napisania w kilka godzin lub dni jeśli zna się javę.

luxDev
luxDev Pionier

Teraz powiem dlaczego nie chcę aby był tutaj, Był on pisany na mój Serwer tzn. nie musiałem robić większości rzeczy aby mogły być konfigurowalne, jest tam Packet z wirtualną tabliczką, w innych pluginach po prostu wpisujesz komendy.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Hmm, czyli generalnie gdybyś ulepszył plugin usuwając rzeczy które są hardcoded oraz dodał kilka komend z konfiguracją lub sam plik konfiguracji, nadawałby się na każdy serwer, tak? :slight_smile:

luxDev
luxDev Pionier

@kukubaczek

To napisz na forum owy plugin podepnij go pod te API, (widzę że łatwiejsze) i go udostępnij :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

@luxDev @Kukubaczek Jeśli któryś z was lub jeszcze inna osoba z forum chciałaby przygotować taki gotowy plugin dla lvlupa to nie widzę problemu z wynagrodzeniem za to, możemy dogadać się na PM :slight_smile:

luxDev
luxDev Pionier

Ja przed obawą zlotu najlepszych programistów zostawię sobie ten temat jako zamknięty (dla mnie)

Oraz pomyślę nad prośbą @SystemZ chyba że @kukubaczek napisze coś własnego

(Konfiguracja już jest):

690x462

Kukubaczek
Kukubaczek

Jak będzie mi się bardzo nudziło to moze cos zrobie - ale nie sadze, mam dużo projektów na głowie, nie mam czasu na nowe. Poza tym juz nie robię na zlecenie ani nic. Jedynie co ratuje ten projekt to zabawa z wirtualnymi tabliczkami 8)

luxDev
luxDev Pionier

@Kukubaczek, powiem tak, krótka piłka, robisz czy nie robisz, bo skoro ja zacznę po co masz ty robić to samo :D

Kukubaczek
Kukubaczek

Jeżeli masz ochotę i czas w najbliższym tygodniu to rób Ty ;) Bo ja dopiero bym mógł się tym zająć za +/- 2 tygodnie.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Ja tam już sklepik mam, przekonajcie mnie tylko do publikacji 😛

https://lvlup.rok.ovh/t/www-itemshop-hostmc-pl-projekt-sklepu-minecraft/370

Matruz
Matruz

Okej czyli mam ten API od @SystemZ . Po skonfigurowaniu go, gdzie mam go wkleić czy coś? @adminek153 nie mam jak do ciebie na pw napisać, ponieważ na telefonie nie ma opcji, a na komputerze próbując wejść na forum lvlup to wyskakują błędy z certyfikatami. Masz może konto na MPCForum? Mój nick o Yojkosław.

Kukubaczek
Kukubaczek

Nieeeeeee, tylko nie mpc.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Napisałem do Ciebie na PW.

Fallen
Fallen Pionier

Jakby ktoś był zainteresowany to można mój dawny sklep przerobić https://github.com/DarkGreenCode/ProfitSms

Kukubaczek
Kukubaczek

Mój tez mozna, tylko trzeba sobie odtworzyć bazę danych: https://github.com/kukubaczek/KukuShop

Trochę stary, słabo napisany, ale z tego co pamietam działa.

luxDev
luxDev Pionier

@kukubaczek

Tak się zapytam co się stało że usunąłeś z internetu te "sektory" ?

Kukubaczek
Kukubaczek

Nie usuwałem chyba, nie wiem co z nimi. Mam teraz wersje bardziej praktyczną ;)

luxDev
luxDev Pionier

to wrzuć w internet :D

Matruz
Matruz

@kukubaczek, @luxDev, @adminek153, chciałby może ktoś z was zostać technikiem na BloodCraft.pl? Dostaniecie pełen dostęp do konsoli itp, a wszelki zyski możecie dla siebie zostawić ( pisząc zyski chodzi mi o to co zostanie po spłacie VPS, strony itp.) Jedynie na czym mi zależy to na tym by serwer się długo trzymał oraz na graczach. Ja wiem, że nie jestem najlepszą osobą do prowadzenia serwera, ale się staram i wszystko co robie to sam robie z waszą pomocą na forum. Na serwerze gra po 5-15 graczy, ale staram się reklamować serwer jak mogę. Jeśli któryś z waszej trójki byłby zainteresowany to podeślijcie mi wiadomość na PW.

Kukubaczek
Kukubaczek

Kukubaczek:

Poza tym juz nie robię na zlecenie ani nic.

Co w tym jest niezrozumiałego?