Lepsza kompozycja strony oferty

W toku
www-lvlup-pro
Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Mniej przytłaczająca strona to niekoniecznie mniejsze elementy, ale też i segregacja od góry do dołu tego, co użytkownik chciałby zobaczyć. Dobra kolejność potrafi całkiem niezłe rzeczy.

Oferta VPS KVM - LVL UP|284x500 VPS KVM offer - LVL UP|333x500

  • .hero-up-small height 30vh zamiast 40vh, trochę mniej miejsca zmarnowane na obrazek tła jumbotronu
  • usuniecie pierwszego h2 "VPS KVM"
  • usuniecie obrazków z bloków w nasz standard, galeria fajna, ale niepotrzebna imho (dałem tam col-lg3 zamiast col-lg-6, i niżej sm12 zamiast sm6, ale trzeba jeszcze wyrównać wtedy wysokość blokow, bo mają różną ilość tekstu)
  • przeniesienie tabeli z ofertą pełną wyżej i przesunięcie na dół mało istotnej na górze notki z widoku pierwszego
  • usuniecie sekcji "jak moge zamowic vps", nie powinno byc czegoś takiego docelowo - powinno byc przekierowanie wbudowane w wyszukiwarkę dla lepszego UX (tabelka to trochę placeholder, bo liczyłbym na coś jak z https://lvlup.rok.ovh/t/bardziej-potezna-tabelka-z-vps-na-stronie-glownej/13023.
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

https://lvlup.rok.ovh/t/dziennik-zmian-lvlup-pro-2020/13148/#31?u=systemz

Nieznajomy11:

.hero-up-small height 30vh zamiast 40vh, trochę mniej miejsca zmarnowane na obrazek tła jumbotronu

Nieznajomy11:

usuniecie pierwszego h2 “VPS KVM”

Usunięte z każdej podstrony. Od razu więcej miejsca przed foldem :slight_smile:
Mały podtytuł na podstronie z ofertą VPS wydaje się jednak chyba pasować lepiej niż całkowity brak w przypadku innych podstron. Zastanawiam się czy nie dać podtytułu na innych podstronach.

Nieznajomy11:

usuniecie sekcji “jak moge zamowic vps”, nie powinno byc czegoś takiego docelowo - powinno byc przekierowanie wbudowane w wyszukiwarkę dla lepszego UX (tabelka to trochę placeholder, bo liczyłbym na coś jak z Bardziej potężna tabelka z VPS na stronie głównej .

Jak tylko moduł zamówień będzie gotowy, spodziewam się dodać przynajmniej przycisk "Kup" przy każdym pakiecie który bez potrzeby logowania pokazuje koszyk, trochę jak w OVH gdzie na końcu dopiero jest logowanie.

Docelowo też myślę nad małym przełącznikiem między widokiem suwaków a tabelki (niech każdy wybierze to co lubi)

Do reszty odniosę się przy następnej sesji zmian.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nieznajomy11:

usuniecie obrazków z bloków w nasz standard, galeria fajna, ale niepotrzebna imho (dałem tam col-lg3 zamiast col-lg-6, i niżej sm12 zamiast sm6, ale trzeba jeszcze wyrównać wtedy wysokość blokow, bo mają różną ilość tekstu)

Postaram się to zrobić, mam nadzieję że różna ilość tekstu nie popsuje końcowego efektu. Obrazki są fajne ale ich resize jest skomplikowany i całość obecnie nie wygląda spójnie 😦

Nieznajomy11:

segregacja od góry do dołu tego, co użytkownik chciałby zobaczyć. Dobra kolejność potrafi całkiem niezłe rzeczy.

Nieznajomy11:

przeniesienie tabeli z ofertą pełną wyżej i przesunięcie na dół mało istotnej na górze notki z widoku pierwszego

Obecne małe bloczki na górze oraz ogólna charakterystyka w miarę łatwym do strawienia języku spełniają swoją rolę. Dodatkowo gdy przesuwasz tabelę na górę, sugerowane pakiety tracą prawo bytu, one są po to właśnie aby tabela była na dole.

Z perspektywy power usera chcesz mieć tabelkę na górze, ja tak samo. Z perspektywy potencjalnego klienta lub osoby która jeszcze nie wie o czym jest ta strona - tabelka na prawie samej górze przygniata ilością informacji i zniechęca do dalszego czytania. Aby zweryfikować swoje przypuszczenia musiałbym tworzyć bardziej dokładne statystyki (to już trochę śledzenia użytkownika na stronie typu statystyki kursora) i używać testów A/B. Od razu mówię że nie chce na to przeznaczać czasu (są ważniejsze kwestie i takie które bezsprzecznie dadzą więcej zadowolenia klientom) więc pokieruję się intuicją i zostawię to tak jak jest. Taki motyw widziałem też na innych stronach z usługami które sam napotkałem więc jest spora szansa że do tego właśnie są przyzwyczajeni użytkownicy

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Zauważyłem to, przeglądając poprzednią odpowiedź, dałbym polecane pakiety pod nasz standard, a potem dopiero tabele, resztę tak jak w przykładzie.