Limitowana oferta KVM Game Turbo

Archiwum
oferta
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Oferta została zastąpiona przez KVM UpRyze Turbo

https://lvlup.rok.ovh/t/limitowana-oferta-vps-kvm-upryze-turbo/15413

KVM Game Turbo

Biorąc pod uwagę ostatnie duże zużycie CPU przez naszych klientów postanowiliśmy że stworzymy ofertę specjalnie na osób które wymagają ciągłego dużego zużycia CPU i nie będzie to miało negatywnego wpływu na innych klientów. Wątki CPU są w 99% dedykowane gdyż są współdzielone tylko z systemem na którym tworzone są VPSy.

Jest to w sumie odwrócona standardowa oferta, zamiast decydować RAMem, decydujemy wątkami CPU. Nasza prowizja jest taka sama jak przy standardowej ofercie dla FR, dla PL jest nawet odrobinę taniej. Mimo większej ceny licząc per GB RAM, nie zarabiamy na tym więcej. Po prostu jest mniej klientów na każdym węźle wyznaczonym do tej oferty. Overselling to szacunkowo kilka procent jeśli w ogóle zajdzie.

Przykładowe zastosowanie:

  • serwery TS3
  • boty muzyczne
  • serwery gier które wymagają dużej stabilności CPU, głównie strzelanki

Ceny

vCPU*RAMSSD FRNVMe PLCena msc FRCena za msc PL
11-7 GB45 GB75 GB69,90 PLN99,95 PLN
28-15 GB85 GB150 GB139,90 PLN199,95 PLN
316-23 GB100 GB225 GB209,90 PLN299,95 PLN
424-31 GB125 GB300 GB279,90 PLN399,95 PLN

Efektywnie jak widać cena 1 wątku CPU to ~70 PLN dla FR i ~100 PLN dla PL. Niejako 7 GB RAM do każdego wątku jest "w gratisie".

* 1 vCPU to jeden wątek CPU serwera fizycznego

Sprzęt

Sprzęt użyty do oferty jest taki sam jak w przypadku standardowej: https://www.lvlup.pro/pl/oferta/vps-kvm/

Czym to się różni?

Zasoby CPU

Główna różnica to sposób zarządzania węzłami tak aby nadsprzedaż CPU wynosiła tylko kilka procent. Całkowite przypisanie np. 1 wątku dla systemu prowadziłoby do dalszego zwiększania ceny a wzrost wydajności w zasadzie nie byłby odczuwalny.

W przypadku standardowej oferty czasami musimy upomnieć osoby które np. zużywają 100% CPU przez kilka dni gdyż w niektórych przypadkach mogą przeciążać węzeł. Przeciążony węzeł to mniejsza wydajność dla wszystkich klientów którzy mają na nim usługę więc jest to problematyczne dla wszystkich stron. Tutaj staramy się rozwiązać ten problem dając możliwość korzystania z CPU ile jest dostępne bez negatywnego wpływu na innych.

Zasoby RAM

Każdy jeden VPS to przynajmniej 1GB RAM rezerwy dla systemu hosta na którym jest umiejscowiony VPS, stąd też pierwszy poziom to max 7 GB RAM a nie 8GB RAM. Tak więc oprócz zapasu CPU, jest też zapas RAM.

Prędkość sieci

Z racji mniejszego zagęszczenia możemy tez w niektórych sytuacjach zwiększyć prędkość interfejsu sieciowego.

Jak zamówić?

Napisz do nas zgłoszenie na https://lvlup.pro/panel/support/ticket podając:

  • ilość wątków
  • ile RAMu potrzebujesz (uwzględniając zakres z tabelki, sugerujemy max)
  • region FR/PL

Nie planujemy póki co wprowadzać tej oferty do formularza zamówień.

anon31176317
anon31176317

SystemZ:

i nie będzie to miało negatywnego wpływu na innych klientów.

Ale dlaczego to nie jest w żaden sposób opisane w regulaminie? Jeśli ktoś wpływa na inne vpsy to powinien dostać karne wyłączenie swojego vpsa i tyle. Nie byliście jedyną firmą, która takowy zapis by miała.

Ludzie płacą, a jakiś dzban/dzbany odpalą jakiś shit i cierpią wszyscy... tak nie powinno być moim zdaniem.

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Wydaje mi się, że przedział ramu błędnie sugeruje, że mamy wybór ile ramu znajdzie się w naszym VPS CPU co podświadomie sugeruje niższa cenę :kappa: za serwer.

dvTn0SDm6V|86x168

PS. No chyba, że mamy możliwość wybrania pakietu mniej za więcej ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

anon31176317:

Ale dlaczego to nie jest w żaden sposób opisane w regulaminie? Jeśli ktoś wpływa na inne vpsy to powinien dostać karne wyłączenie swojego vpsa i tyle. Nie byliście jedyną firmą, która takowy zapis by miała.

Ludzie płacą, a jakiś dzban/dzbany odpalą jakiś shit i cierpią wszyscy… tak nie powinno być moim zdaniem.

6.OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKA 6.2.Zakazane jest dokonywanie przez Usługobiorcę następujących czynności: ... 6.2.9. wykorzystywanie Usługi do zakłócania działania Serwisu, innych serwerów w sieci Internet i innych urządzeń podłączonych do sieci Internet, w szczególności zakazane jest używanie Usługi do generowania sztucznego obciążenia i atakowanego innych serwerów w Internecie (atak DoS lub DDoS);

Jak widać jest to opisane w regulaminie.

Obecnie każdy ticket o mniejszej wydajności weryfikujemy ręcznie. Jeśli przy okazji znajdziemy na węźle taką osobę co nadużywa CPU kosztem innych to limitujemy CPU do czasu rozwiązania problemu. Informujemy o tym mailowo.

W niedalekiej przyszłości to zautomatyzujemy więc problem powinien być rozwiązany zanim klient utworzy ticket w sprawie niższej wydajności.

KrEdEnS:

Wydaje mi się, że przedział ramu błędnie sugeruje, że mamy wybór ile ramu znajdzie się w naszym VPS CPU co podświadomie sugeruje niższa cenę :kappa: za serwer.

Do 1 wątku CPU możesz sobie dobrać od 1 do 7GB RAM za serwer, dla 2 wątków jest to od 8 do 15 GB itd.

anon31176317
anon31176317

Tylko opisanie tego w regulaminie nie wpływa na faktyczne działanie. Jeśli ktoś doprowadza do tego, że ja na swoim VPS mam parametr ST na poziomie 40% to uważam, że lepiej byłoby iść w jakość usług, a nie ilość VPS.

Z chwilą kupna VPS wasz overselling nie był w ogóle odczuwalny. Dzieje się to dopiero teraz z powodu pandemii, ale czy to czasem Wy sami nie ulokowaliście zbyt dużo VPSów na jednej maszynie matce? Dlaczego to ja mam teraz dopłacać za wasze błędy?

Sami wkopaliście się na minę, ale dodatkowo wciągnęliście nieświadomych niczego klientów na tą minę, a teraz próbujecie sprzedać nową ofertę tym osobom. Jaką w tym przypadku mam pewność, że faktycznie nikt mi nie będzie zabierał aż 40% procesora? Straciłem niestety do Was zaufanie. Każdemu polecałem wasze usługi, ale od czasu takiego obciążenia na moim węźle nie wiem czy powinienem polecać wasze usługi, czy je promować za pomocą kodu partnerskiego.

Żeby nie być gołosłownym, to tak wyglądała sytuacja na n109 w godzinie 18:10. Jak można zauważyć parametr ST sięgał 40%, co znacząco wpłynęło na rozgrywkę na moim serwerze Minecraft (TPS spadł aż do 12). Przez Wasz overselling na takim poziomie zacznę tracić graczy, zacznę tracić dotacje na serwer, bo gracz te błędy zwali na serwer, a nie na Was, gdy to Wy jesteście za to odpowiedzialni. Dlaczego ja mam być na tym stratny? Dlaczego to ja mam teraz kupować KVM Game Turbo? Opłaciłem swój VPS na długo przed tymi problemami aż do Sierpnia i bardzo mocno się zastanowię, czy w Sierpniu nie rozstanę się z Wami! Bo to co się odwala, to są kpiny z pieniędzy moich graczy. Nic na tym nie zarabiam, całą gotówkę wysyłam do was w 100%. Dlatego chcę by moi gracze mieli możliwość płynnej rozgrywki bez lagów. Specjalnie nawet z myślą o zmniejszeniu odczuwania oversellingu przystosowałem serwer do pracy przy bardziej obciążonym procesorze na maszynie matce, ale w przypadku zabierania 40% procesora nawet takie przystosowanie nie da nic.

image|690x106

Zamiast wciskać mi taką ofertę jak KVM Game Turbo rozlokujcie wszystkie VPSy tak by overselling był na niższym poziomie. Co to za problem rozlokować je tak by LVLup działał lepiej? Dlaczego mnie jako klienta traktuje się gorzej? Mniej kasy daję, to mam spadać i wydawać 200 zł miesięcznie na serwer?

W tym momencie tracicie renomę oraz zaufanie swoich klientów, bo ja drugi raz nie zaufam. Jeśli na KVM, które w teorii bardziej izoluje VPSy występuje zjawisko wciągania przez inny serwer aż 40% procesora, to jest to całkowicie nienormalne. Każdy polecał LVLup, w tym ja. Chcecie mieć teraz opinie firmy, która sprzedaje więcej niż to jest możliwe?

Owszem nie musieliście przewidzieć koronawirusa, który doprowadził do aż takiego oversellingu, ale czy czasem nie było to cały czas balansowanie na granicy? Tak duża firma powinna mieć różne zabezpieczenia na wypadek "W". Nigdy nie wiadomo co się stanie, a wy nie zrobiliście sobie żadnego zabezpieczenia na taką sytuację i zamiast tego oferujecie nową ofertę, dużo droższą ofertę, gdy większość osób przed tą całą pandemią opłaciła usługi na zaś.

Mimo zdenerwowania starałem się jak najlepiej napisać to wszystko i być może nakreślić jakiś plan działania dla LVLup.pro . Liczę, że odniesiecie się do tego, a sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan, a ten wpis usunięty z byle powodu.

kacan
kacan

U mnie na n109 wcześniej nie było problemu idealnie stałe 20, teraz na pustym serwerze mam 19.9tpsa ... nawet bez pluginów, do tego 1.12 :) W każdym razie wcześniejszego stałego 20 nie da się już zobaczyć :P Ale cóż no host też musi zarobić, pandemia uderza zapewne nie tylko tutaj, trzeba pamiętać,że to vpsy.

anon31176317
anon31176317

Ja rozumiem, ale postaw się w mojej sytuacji gdy opłacam coś na zaś, bo dzialało bardzo dobrze. Posiadam ich VPS od Listopada 2019 roku . Zawsze sobie chwaliłem ich usługi, aż do dziś.

FairGames
FairGames

Co do kierowania się jakością, wątpię abyś był wstanie dołożyć do aktualnej konfiguracji 30/40zł bez żadnego narzekania 😉

anon31176317
anon31176317

Ale problem nie leży u mnie, ja mam idealnie zoptymalizowany serwer. Dlaczego akurat ja mam za to dopłacać, że oni stworzyli sobie tak potężny overselling?

FairGames
FairGames

Nie mówię, że masz dopłacać lecz gdyby nie było oversellingu albo był by w mikro skali to nawet nie opłacało by się sprzedawać usługi.

anon31176317
anon31176317

Ale 40% kradzieży procka mówi samo za siebie. To się kwalifikuje do reklamacji i zwrotu gotówki, bo żaden Minecraft (No chyba że jakieś EasyHC na 1.8) na takim VPS nie zadziała. Co dalej? 60% zabieranego procka i żadnych konsekwencji i żadnych działań? To jest nie szanowanie swojego klienta i wciskanie mu bubla. W mikro skali? Żaden problem, nie ma nic złego w 3-5% ST, ale 40%? Szanujmy się i niech LVLUP szanuje pieniądze moich graczy.

psycho
psycho

Po czym wnioskujesz, że masz idealnie zoptymalizowany serwer? W innym wątku wstawiałeś jak sam Twój proces minecraft zjada 296% CPU na 3vCPU, czyli praktycznie cały dostępny dla Ciebie procesor.

Okej, steal jest duży, coś może powodować problem, ale nie zmienia to faktu, że analizując Twoje wcześniejsze screenshoty widzę, że Twój serwer wcale nie jest bóstwem optymalizacji, więc o ideale tu mówić nie możemy. Gdyby każdy chciał dążyć do takiego ideału, to każdy musiałby w cenie VPSa mieć dedyka.

Skoro uważasz, że jesteś takim dobrym administratorem to OVH ma ofertę serwerów dedykowanych, dla Ciebie w takim razie jest to oferta idealna. (Są też inni dostawcy, żeby nie było płaczu, że nie lubie OVH).

Jeśli chcesz serwera, który zawsze jest "wolny od problemów" to trzeba było przejść na jakiś hosting, opłacić serwer, wgrać pluginy i liczyć pieniądze z ItemShopu.

anon31176317
anon31176317

Problem w tym, że żaden serwer Minecraft w tym 1.15.2 nie osiągnie tobie 300% procesora. Komenda htop podaje wynik łącznie ze stealem. Dopiero komenda top rozdziela ten steal. Nie broń za wszelką cenę LVLup.pro bo tu nie ma czego bronić.

Nie uważam się za żadnego dobrego administratora. Płacę to wymagam. Steal na poziomie 40% to zabieranie niemal połowy z zasobów za które zapłacono. To tak jakbyś zamiast 4 rdzeni posiadał 2 rdzenie.

Problemem jest to, że klientów nabija się na overselling, a 40% ST nazywa się tu wynikiem normalny, co z tego że na takim ST nie odpalisz żadnego serwera. W tym temacie według SystemZ parametr ST jest rzekomo na kilkuprocentowym poziomie, a jak udowodniłem ST jest na poziomie nawet 40%.

htop w przypadku wysokiego steal zakłamuje wszystkie wyniki. Gdy miałem według top steal na poziomie 40% i uzycie procesora na poziomie 26,3% to htop połączył w tym momencie obie wartości przez co wynik został zakłamany, od dbanaszewskiego dowiedziałem się że najlepiej będzie dać wynik z top i wtedy faktycznie steal było widoczne właśnie w dniu publikacji tamtych skrinów, więc nie było to bezpodstawne.

Skąd sądzę że jest dobrze zoptymalizowany? Bo jest ustawiony poniżej minimalnych ustawień jakie proponują na wszelkich zagranicznych stronach. Ograniczenie szybkości hopperow trzykrotnie, ograniczenie view-distance aż do dwóch, ograniczenie mob-spawn-range na 2. Także nie komentuj w tak idiotyczny sposób jak nie ogarniasz ile rzeczy zoptymalizowano by mimo oversellingu serwer mógł działać , mój serwer po moich poprawkach nie przekracza 25-30% zużycia na rdzeniu przy 8 graczach. Jeśli to twoim zdaniem jest zła optymalizacja jak na 1.15.2 to serio lepiej się nie odzywaj. Mimo tego ktoś postanowił zniszczyć moja konfigurację i odpalić coś co zabiera mi aż 40% mocy i nie pozwala na normalne funkcjonowanie.

Sejzas
Sejzas

Powiem tak. Mam serwer i go nie optymilizowałem szczerze mówiąc zbytnio. 1.15.2 troche pluginów przy 20 graczach chodzi git. więc nie jest możliwe żeby miał takie obciążenie przy 0 ilości osób. u mnie przy 0 jest chyba poniżej 10% użycie procesora. Żeby nie było wszystko jest okey i jak narazie cenie wasze usługi.

anon31176317
anon31176317

Węzeł został zmieniony z n109 na n166, póki co jest dobrze, więc na razie zaprzestaję udzielania się w tym temacie. Podziękowania dla Pani Pauliny za szybką reakcję w temacie migracji! :)

Mi nie chodzi tu o hejtowanie czy coś, ale jako klient i to stały, pierwszy raz spotykam się z takim zjawiskiem jak overselling. Wcześniej tez pewnie był, ale nie aż tak odczuwalny. Chciałbym jednak by zamiast wciskać mi nową ofertę starano się rozładować ruch na węźle i poprzenosić vpsy tak by nie wpływały na siebie aż tak mocno. Daleki jestem od bezpodstawnej krytyki, ale czasami po prostu trzeba skrytykować jeśli coś jest nie tak, bo krytyka pozwala polepszyć pewne sfery swoich usług. Do końcówki marca byłem w pełni zadowolony, ale zaczął się zwiększony ruch i pierwsze problemy na vpsie. Jeśli kogoś uraziłem moją krytyką, to przepraszam, ale starałem się jak najbardziej kulturalnie przekazać to co miałem do przekazania.

BeGood
BeGood

Chcesz mieć wszystkie zasoby na własności i brak problemów typu gorsza wydajności w weekendy to kup dedyka bo gdybyś posiwięcił pare/ parenaścię minut na przeczytanie regulaminu to byś wiedział że lvlup.pro nie gwarantuje zasobów cpu na własności a pozatym takie sytuacje zdarzają sie żadko

anon31176317
anon31176317

Sorry, ale zabieranie 40% mocy procesora powoduje tyle, że ten VPS nie nadaje się na nic oprócz TS3 czy WWW. Tu nie ma czego bronić, a gadanie że trzeba było kupić dedyka w przypadku takiej sytuacji jest idiotyczne. Żaden VPS, który posiadałem nigdy nie miał aż takiego problemu jak był tutaj do czasu zmiany węzła.

luxDev
luxDev Pionier

Umówmy się tak - okej dedyk byłby w tym stanie najlepszym rozwiązaniem ale jednak nie potrzebujesz tego dedyka tylko coś mniejszego, w regulaminie lvlup tak jak mówisz nie jest napisane że gwarantują że będziesz mieć zasoby cpu tego serwera na własność ale jeśli tak jak mówi Xanter miał steal na poziomie 40 procent to chyba coś jest na rzeczy, gdybyś to ty był na jego miejscu też chyba domagałbyś się sprawiedliwości jakiejś nie?

devon
devon

Od siebie mogę dodać że dzisiaj u mnie st wynosił 50%...

logixdev
logixdev

U mnie na węźle FR n85 jeszcze ani razu nie skoczyło powyżej 10% na dłużej niż kilka sekund, a trochę obserwowałem o różnych porach. Albo mam takie duże szczęście i nikt nic zasobożernego nie odpala albo Wy macie takiego niefarta. ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

devon:

Od siebie mogę dodać że dzisiaj u mnie st wynosił 50%…

Mam wrażenie że przed stworzeniem tego posta nie stworzyłeś ticketu informując nas o problemie tak abyśmy mogli to naprawić.

devon
devon

Ticket napisałem jakoś 30 min po tym bo nie sądziłem ze uzyskam odpowiedź tego samego dnia bazując na tym że zazwyczaj na to trzeba czekać do następnego dnia. W poście tutaj nie mam nic do zarzucenia. Jedyne co zrobiłem to podzieliłem się rekordowo wysokim procentem jaki uzyskałem. Sądzę że warto wiedzieć o możliwości uzyskania takiej wartości. Pozdrawiam ;)