Limitowana oferta VPS KVM UpRyze Turbo

LVL UP
oferta
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Dla osób które są zainteresowane ofertą UpRyze https://lvlup.rok.ovh/t/oferta-vps-kvm-upryze/15412

ale wymagają jednocześnie dedykowanych zasobów:

  • CPU (np. dla FPSów czy super stabilnych serwerów głosowych)
  • RAM
  • dyskowych

mamy wariant Turbo, który jest najbliższym odpowiednikiem podzielenia serwera dedykowanego jak tortu, na mniejsze kawałki.

Jest to następca oferty KVM Game Turbo:

https://lvlup.rok.ovh/t/limitowana-oferta-kvm-game-turbo/14351

Cennik

vCPURAM (GB)Dysk (GB)Cena brutto za msc
177587,90 zł
215150175,90 zł
322225263,90 zł
430300351,90 zł
537375439,90 zł
645400527,90 zł
752400615,90 zł
860400703,90 zł

Terminy

  • 1 vCPU to 1 współdzielony wątek procesora fizycznego między innymi VPS na tym samym sprzęcie. Względem standardowej oferty największa różnicą jest brak przydziału vCPU ponad ilość wątków procesora fizycznego. Oznacza to że na 16 wątków CPU jest maksymalnie 16 wątków VPSów. Oznacza to, że ewentualny CPU steal jest minimalny i powinien być zależny tylko od procesów na samym sprzęcie np. panel do hostowania VPS. Orientacyjny maksymalny steal CPU jest w granicach 6% podczas nocnej kopii zapasowej (jeśli zużywasz 100% CPU) a podczas dnia czy nawet godzin szczytu (np. 19:00) nie powinien przekraczać 1%

  • Cena brutto to cena końcowa, którą płaci nasz klient (czyli ta z VAT) biorąc pod uwagę kanał płatności Paynow (BLIK, szybkie przelewy online)

  • W przypadku zakupu 16 vCPU oznacza to zajęcie całego jednego serwera dedykowanego. Zasoby nie są wtedy dzielone między innymi VPSami. Jest to wtedy najwyższa możliwa wydajność jaką możemy zaoferować w lvlup.pro na jednym VPS.

artur9010
artur9010

Tak z ciekawości, dlaczego powyżej 6vCPU nie rośnie przestrzeń dyskowa?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Główny powód to system backupów. Zastanawiam się też nad możliwym powiększeniem dysku jeśli użytkownik oświadczy nam, że nie mamy robić kopii zapasowych.

Możliwe że damy też trochę elastyczności co do zmiany pakietu w dół dla większych pakietów w przyszłości.

Generalnie uważam że 200GB + na serwery gier to już naprawdę spory zapas, te 400GB naprawdę powinno wystarczyć jeśli serwer gier jest napisany przynajmniej z minimum optymalizacji. Możliwe też, że się mylę więc mnie poprawcie w razie czego.

LostAll
LostAll

Jako stały klient lvlup.pro i właściciel serwera minecraft, miałem okazje przetestować wszystkie oferty tego hostingu. Począwszy od VPS KVM PL, kończąc na ofercie Turbo Gaming. Mój serwer postawiony jest na najnowszej wersji minecraft czyli 1.16.1. Każdy wie jak bardzo pogorszyła się wydajność wersji od 1.13 wzwyż. Kilka dni temu otrzymałem propozycje przejścia na nowszą ofertę KVM UpRyze Turbo. Początkowo miałem wątpliwości, ponieważ byłby to strzał w ciemno. Jednak lvlup zgodziło się na kilka dni testów, dlatego chce się podzielić z wami moją opinią na temat tej oferty. Na moim serwerze przez większość dnia jest sporo graczy. W godzinach szczytu przekracza 90 osób.

  • Warto dodać, że testowany był pakiet 3vCPU.

KVM Turbo PL

image|690x180

KVM UpRyze Turbo

image|690x193

Tak wygląda najwyższy spadek w godzinach szczytu. Można nawet powiedzieć, że jest bez znaczenia gdyż może wynikać z samej konfiguracji serwera lub zapisu mapy.

image|690x200

Zanim pojawią się komentarze pseudoznawców, chciałbym podkreślić że:

  1. Na timingach widać wersje serwera (1.16.1)
  2. W obu przypadkach timingi trwały 30 minut. Jest to wystarczająco dużo czasu. Warto dodać, że przy timingach ze starej oferty KVM TURBO PL było mniej graczy
  3. Steal CPU w obu przypadkach był na poziomie 0% (To niby oczywiste, a jednak trzeba powiedzieć)
  4. Pliki serwera przed oraz w trakcie testów były niezmieniane

Najważniejsze zalety oferty KVM UpRyze Turbo:

  • Niższa cena w porównaniu do KVM Turbo PL za vCPU
  • Lepsza wydajność

Mam nadzieję, że podzielicie się swoją opinią i testami z tej oferty również w innych grach.

RABAT 10% z kodem: yrhemiye

akuku597
akuku597

ciekawe czy bedzie vps z 1vcpu

LostAll
LostAll

Tak jest Vps z 1 vCPU. Zobacz cennik wyżej ^^

DoreK
DoreK α-tester v3

Jaki pakiet posiadasz? W sensie ile GB RAM :) /edit: A no dobra, na logikę 3vCPU = 22GB RAM. Ogółem oferta TURBO to trochę rozbój w biały dzień gdzie przy tych cenach idzie kupić dedyka właśnie z taką a nawet i lepszą specyfikacją 😢

anon31176317
anon31176317

Niestety wszystkie oferty Turbo mają taki niedopracowany moim zdaniem cennik. To powinno być delikatnie droższe od normalnej oferty, a teraz od turbo to dedyk wychodzi czasem nawet i taniej.

A tak wychodzi dedyk na własność w OVH o takich samych parametrach jak w ofercie KVM UpRyze Turbo :P

image|690x424

Skąd taka różnica w cenie? ;p

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

LostAll:

dlatego chce się podzielić z wami moją opinią na temat tej oferty

Dzięki, zapewne niemało osób będzie wdziecznych za to, że może zobaczyć dane z realnego serwera MC :slight_smile:

DoreK:

Ogółem oferta TURBO to trochę rozbój w biały dzień gdzie przy tych cenach idzie kupić dedyka właśnie z taką a nawet i lepszą specyfikacją

Szanuję Twoje prawo do opinii ale całkowicie się z tym nie zgodzę. Nie wymachuję przed nikim bronią w celu opróżnienia go z gotówki bo był w złym miejscu o złym czasie. Nasi klienci składają u nas zamówienia i otrzymują VPSy bo jest to dla nich korzystne i bardziej opłacalne niż w innych firmach biorąc pod uwagę co otrzymują.

Porównujesz też serwer dedykowany do VPSa. To jednak inne usługi gdzie otrzymujesz co innego. Mogę jednak zgodzić się z tym, że docelowo w obu otrzymujesz dostęp do konta roota przez SSH i konsolę KVM/VNC.

anon31176317:

Skąd taka różnica w cenie? ;p

Jeśli nie zamieścilibyśmy pełnej oferty to gwarantuje, że pojawiłyby się pytania "a ile za 16vCPU?". Zawsze gdy montowaliśmy niekompletną listę, ktoś tworzył ticket, pytał na forum ile by wyszedł większy pakiet. Od razu zmontowaliśmy wszystkie dla pełnego wglądu i braku dalszych pytań mimo, że głównie planujemy sprzedawać mniejsze pakiety.

Jak wspomniałem wyżej to też usługi innego typu. Wkleiłeś zrzut gdzie cena dedyka to również zobowiązanie się do jego opłacania przez cały rok, podana jest tam też cena netto, podczas gdy wszystkie ceny u nas są podawane w brutto czyli mają już wliczony podatek VAT (23% w chwili gdy to piszę) Czyli przez cały rok należy płacić 812,60 zł co miesiąc (łącznie 9751,20 zł)

Główna opłacalność naszej oferty to brak zobowiązań dla użytkowników oraz dobra jakość do ceny. Jeśli potrzebujesz powiedzmy 2 vCPU (nasza oferta jest skierowana głównie do kilku vCPU) a serwer gier chcesz trzymać powiedzmy 3 msc to zapłacisz jakieś 95% mniej. Trochę ciężko oczekiwać od powstających serwerów gier aby zobowiązać się na prawie 10 000 zł aby sprawdzić czy ich serwer gier się przyjmie. Zdecydowanie łatwiej jest u nas zapłacić 100 - 200 PLN na jeden miesiąc aby zweryfikować rynek.

Nawet biorąc u nas maksymalny pakiet na miesiąc to nadal opcja tańsza o ~85% niż to co podałeś. Jeśli przyrównamy opcję bez zobowiązania to faktycznie wychodzi trochę taniej jednak wracamy do ważne punktu, że nie dostajesz tego samego co u nas, nie jest to 1:1.

Dajemy też możliwość łatwej i płynnej migracji na większe pakiety jeśli projekt serwera gier się przyjmie. W przypadku gdy sam zarządzasz sprzętem musisz przenosić pliki i dbać o to samemu. U nas po prostu tworzysz ticket, otrzymujesz odpowiedź w 48h (pracujemy nad tym aby było jeszcze szybciej) a powiększenie pakietu w większości przypadków nie wymaga więcej od naszego klienta niż wyłączenie i włączenie VPS. Uprzedzam pytania, nie każdy się musi znać na wszystkim a wiadomości w ticketach jasno dają do zrozumienia, że jest do dla naszych klientów bardzo pomocne. W OVH jak napiszesz, że masz problem to możesz pozostać więcej niż tydzień bez odpowiedzi, sami mieliśmy sytuację, że czekaliśmy ponad 3 tyg na reakcję a pewne osoby mimo zobowiązania nie odpisują na mail już około pół roku. Nie były też rzadkie sytuacje gdzie nabyty serwer był wadliwy a obsługa OVH tego nie mogła zdiagnozować. Niestety czasami szybciej jest tam wyrzucić serwer i kupić nowy niż naprawić. Powodzenia dla użytkownika uwiązanego umową. Jesteśmy dość niezawodną nakładką na OVH która rozwiązuje problemy tego typu po swojej stronie.

Tu dochodzimy do kwestii, że nie ma nic za darmo.

Praca obsługi, obsługa ticketów czy chociażby utrzymanie forum na którym piszemy (nie ma wkurzających bannerów, autorzy poradników oraz aktywności dostają od nas bonusy) nie jest za darmo. Wspomagamy właścicieli serwerów tworząc i utrzymując społeczność oraz przydatne dla nich treści. Nie widziałem na OVH tyle materiałów o grach co u nas, dodatkowo też oni sami linkowali do naszego forum na swoim koncie Twitter podczas gdy w Polsce zaczynała się pandemia korony.

Koszty prowadzenia w Polsce w pełni legalnej działalności z umowami o pracę też nie są niskie.

Z racji dość małej skali nie jesteśmy w stanie też oferować cen jakie byśmy chcieli, jednak sądzę że uwzględniając obie strony (klientów i nas) są naprawdę w porządku. Względem poprzedniej oferty Turbo zmniejszyliśmy cenę per 1 vCPU o ~12% oraz zwiększyliśmy wydajność, mimo inflacji. Wydaje mi się to naprawdę dobrym postępem.

LostAll
LostAll

Trzeba jeszcze wspomnieć o systemie poleceń i zniżek dla stałych klientów. Sam obecnie posiadam 8% rabatu za przedłużenie VPS'a

psycho
psycho

DoreK:

Ogółem oferta TURBO to trochę rozbój w biały dzień gdzie przy tych cenach idzie kupić dedyka właśnie z taką a nawet i lepszą specyfikacją 😢

SystemZ:

W OVH jak napiszesz, że masz problem to możesz pozostać więcej niż tydzień bez odpowiedzi, sami mieliśmy sytuację, że czekaliśmy ponad 3 tyg na reakcję a pewne osoby mimo zobowiązania nie odpisują na mail już około pół roku

Tutaj wielkie 👍 dotyczące supportu OVH. Sam miałem sytuację, gdzie OVH zablokowało mi wszystkie zakresy i adresy IP CF podczas nawet najlżejszego ataku i mimo odblokowania ich nawet w ich zaporze to pakiety były blokowane na jeszcze wcześniejszej filtracji i powodowało to, że CF dostawał error 522 pomimo, że gdy podłączyć się bezpośrednio strona działała jak powinna. Zaraz po tym poszedł ticket do OVH i tutaj:

Czekałem na odpowiedź 2 tygodnie i 2 tyg strona była nie do użytku, a OVH nie zwróci za ten problem, bo nie jest on spodowany z ich winy.

Pomimo opisania sprawy jak esej, dodając adresy IP, dając podstawowe logi (bo co można dać, gdy połączenia w ogóle nie docierają do VPS'a?), a nawet krótki film w postaci GIFa, który pokazuje, że CF pokazuje 522, a po podłączeniu bezpośrednim wszystko działa tak jak powinno. Po tych dwóch tygodniach czekania otrzymałem w końcu odpowiedź od supportu OVH, więc ucieszony wchodzę z nadzieją, że sprawa została rozwiązana i...

Odpowiedź od supportu OVH:

"Prosimy o dokładne logi z ataku, abyśmy mogli zaaktualizować nasze filtry" (cytat nie jest dokładny, a sama wypowiedź była dłuższa. To główny wniosek z ich odpowiedzi)

Na marne pół godziny pisania, zbierania i wysyłania "dowodów", OVH przeczytało tylko "podczas ataku" i "nie działa" i uznało, że moim problemem jest to, że OVH za słabo przefiltrowało atak i chcą logi, aby to na przyszłość się nie stało.

Po przeniesieniu tej usługi na VPS od LVLUP (akurat nie oferta Turbo, bo jest ona zbędna w tym wypadku) problem rozwiązał się sam, gdyż magiczna blokada i 522 zniknęła od razu po aktualizacji serwerów DNS.

Po tej sytuacji wiem, że na moją mikro skalę użeranie się z supportem OVH jest dla mnie po prostu marnowaniem czasu, który można przeznaczyć na bardziej pożyteczne rzeczy i nawet kupno dedyka mimo lepszych parametrów wyjdzie mi końcowo na minus. Kupując VPS w LVLUP, Turbo, czy nie, w pakiecie mam:

  • Darmowy backup, czyli padł dysk na maszynie matce, to nie muszę szukać kopii (o ile ją mam) pisać ticket o wymianę dysku do OVH, czy kontaktować się w inny sposób i czekać, żeby móc przywrócić usługę do życia. Tutaj wszystkim zajmuje się obsługa.
  • Jedne z najlepszych pakietów pod serwery gier, powiedzmy sobie szczerze, że OVH ze swoimi 2,4Ghz 1vCPU, czy 2vCPU to nic w porównaniu do 2vCPU 4, czy 4,5 Ghz.
  • Mogę wziąć pakiet per serwer, a nie muszę brać całego dedyka pod 1 serwer, więc jeśli widzę, że robię serwer, który nie zużyje więcej niż x CPU i y RAMu to biorę pakiet z lekkim zapasem i płacę kilkukrotnie mniejszą cenę niż za dedyka + 1 punkt z listy. A, gdy już mi się znudzi, nie będzie mi się chciało go dalej prowadzić, gracze odejdą to nie opłacam go na kolejny miesiąc i problem z głowy.

Obstawiam, że znaczna większość klientów LVLUP robi to na tak małą skalę, że dedyki to dla nich więcej minusów niż plusów, a też nie każdy będzie potrafił się nimi odpowiednio obsłużyć, żeby "nie popsuć".

DoreK
DoreK α-tester v3

Okej, zgadzam się z Twoją argumentacją. Ale też warto wziąć pod uwagę że nie jedynie OVH jest na rynku i mamy na przykład taki Hetzner. Oczywiście od razu pojawia się czerwona lampka - a co z ochroną GAME? No, na hetznerze niestety jej nie ma i nie będzie. Ale w przypadku serwerów MC można zastosować dość dobrą taktykę: serwer proxy na VPSie z ochroną GAME -> serwery MC na dedyku z Hetznera.

Jeśli chodzi o support to rozumiem - faktycznie na OVH do najlepszych on nie należy, a w porównaniu do lvlup to aż wstyd, by taki gigant jak OVH miał taki... no, nienajlepszy support :) Ja właśnie dlatego siedzę na lvlup i nie zamierzam się nigdzie wynosić - wygoda, jakość i dobre ceny to główne powody dlaczego tu jestem. Z tym że dotyczy to standardowych pakietów, bo w przypadku Turbo niestety nie widzę opłacalności - szczególnie od 3 vCPU w górę :(

FairGames
FairGames

Proponuje powtórzyć testy za 2/4 tygodnie ponieważ są to świeże węzły więc małe zapełnienie może przekłamywać finalny wynik.

Osobiście bym nie skorzystał z owej oferty z względu na cenę, lecz każda oferta ma jakiś wyznaczony target odbiorców którzy są w stanie zapłacić za takiego VPS. Kolejną kwestią jest przydział CPU, ok. dedykowane wątki lecz gdy ktoś ora dane wątki to ty też tracisz ponieważ proxmox nie umożliwia alokacji danego VM na danym wątku.

TheMultii
TheMultii

Oferta Turbo nie ma żadnego oversellingu. Tu nie będzie gorszych wyników 🤔

FairGames
FairGames

Czy powiedziałem, że overselling? czytaj dokładnie post zanim napiszesz bzdury.

TheMultii
TheMultii

SystemZ:

Orientacyjny maksymalny steal CPU jest w granicach 6% podczas nocnej kopii zapasowej (jeśli zużywasz 100% CPU) a podczas dnia czy nawet godzin szczytu (np. 19:00) nie powinien przekraczać 1%

Właśnie z tego powodu wnioskuję, że różnica za te 2-4 tygodnie w wydajności będzie (zakładam) zerowa. Nie będziesz miał jakiś ekstremalnych - kilkunastoprocentowych wartości steal, bo nie będzie się upychało użytkowników na siłę na jedynym węźle.

O zakłamanych wynikach zgodziłbym się przy ofercie UpRyze (lub jakiejkolwiek innej niebędącej Turbo) - to tam jest możliwość, że dany node nie jest jeszcze w pełni zagospodarowany i nie ma znaczącego steala.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

FairGames:

Proponuje powtórzyć testy za 2/4 tygodnie ponieważ są to świeże węzły więc małe zapełnienie może przekłamywać finalny wynik.

No właśnie nie. Cena jest wyższa względem zwykłej oferty ale nie musisz się tym martwić bo alokacja vCPU na węźle nie jest większa niż ilość dostępnych wątków na sprzęcie.

Dudix
Dudix

ok, no to lecimy :)

OVH:LVLUP:
OPŁATA INSTALACYJNA:535zl brutto0zl brutto
OPŁATA NA MIESIĄC856zl brutto880 brutto
RAM:128 GB75 GB
VCPU:16 VCPU10 VCPU
DYSK:960 GB400 GB
#########
FINANSE:OVH:LVLUP:
1mc1391zl880zl
2mc2247zl1760zl
3mc3103zl2640zl
4mc3959zl3520zl
5mc4815zl4400zl
6mc5671zl5280zl
7mc6527zl6160zl
8mc7373zl7040zl
9mc8239zl7920zl
10mc9095zl8800zl
11mc9951zl9680zl
12mc10807zl10560zl
RÓZNICA: 247zl na korzysc lvlup

WNIOSEK: w ciagu roku lvlup wypada lepiej w kwesti finasów, ale należy podkreślić ze dostaniemy prawie 2x mniej vcpu,dysku oraz ramu.

artur9010
artur9010

Za to masz ogarnięte backupy, możesz zrezygnować z serwera w każdej chwili oraz zwiększać pakiety w razie potrzeby.

TheMultii
TheMultii

Jak doliczysz nawet 17% zniżki na przedłużanie, to wyjdzie jeszcze korzystniej 🤔

@Dudix, przecież to zestawienie w ogóle nie uwzględnia rabatu.

Dudix
Dudix

faktycznie, ale tak czy siak roznica bedzie minimalna ( o ile pamietam w 12mc bedzie wtedy 7%)

TheMultii
TheMultii

Jest to -61.6zł przy 12. miesiącu. (Nie uwzględniam rabatu za staż konta) Tak samo na pierwszy miesiąc można z kodem jakimkolwiek uzyskać przynajmniej -10% 🤔

Opłaca się.

Dudix
Dudix

moze i sie oplaca, ale troche boli ze dostaniesz 2/3 calego dedyka biorac pod uwage ze mozna doplacic kilka "dziesiatek".

TheMultii
TheMultii

Tyle, że gdyby coś się kiedyś popsuło, to support w lvlup jest nieporównywalnie lepszy :slight_smile:

Dudix
Dudix

no czasami niestety, problem wynika po stronie OVH i czas na reakcje pozostaje ten sam :/

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Kiedyś miałem problemy z dedykami, parę razy kończyło się na tym, że musiałem kupić drugi taki sam, bo inaczej to bym sobie czekał przynajmniej kilka dni. Były też takie magiczne, że zawsze stwierdzali, że wszystko jest OK. No, ale nie było. Najgorzej jak drugi raz trzeba było pokrywać opłatę aktywacyjną przez to, żeby tylko zrezygnować z poprzedniego, który miał jeszcze nawet miesiąc opłacony.

Dudix:

no czasami niestety, problem wynika po stronie OVH i czas na reakcje pozostaje ten sam

I tutaj właśnie wchodzi, to co opisałem. Często można zwyczajnie w takich sytuacjach przenieść się na inny fizyczny serwer bez żadnej utraty danych, lub od biedy wyciągnąć jakieś kopie (jeśli je masz hehe). Jeśli to ty zarządzasz, no to jest to twoja opcja, ale to ty pokryjesz koszty i jeszcze musisz potrafić to zrobić. :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

A post was split to a new topic: Oferta turbo w formularzu zamówień