LVL UP Starter - alternatywny launcher Minecraft

Zombie
minecraft, nieaktualny
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Kiedyś miałem pomysł aby stworzyć całkowicie mobilny launcher minecraft który będzie miał otwarte źródła. Kto tam wie co jest w launcher by zyczu skoro pliki są ściągane bezpośrednio z jego serwerów. Chciałbym aby launcher ściągał pliki bezpośrednio ze źródła, tak jak ten od Mojang.

Próbowałem zrobić własny launcher w C++ gdyż plan jest taki aby ten launcher potrafił też ściągnąć i odpalić własną wersję javy co dałoby całkowitą przenośność i brak konieczności posiadania uprawnień admina na komputerze.

Co prawda launcher działał ale praca nad nim to była prawdziwa katorga, spędziłem nad tym zdaje się 2 lub 3 miesiące, nawet kupiłem sławną "Symfonię C++" w dwóch tomach co by szybciej iść do przodu ale niestety mimo użycia frameworka Qt oraz wspomnianej książki wszystko szło w ślimaczym tempie, pomijając liczbę wyrywanych włosów z głowy.

W pewnym momencie zleciłem już nawet innej osobie stworzenie tego launchera też w Qt ale po deadline 1msc ani nie uświadczyłem gotowego launchera ze specyfikacji ani zwrotu mojej kasy. Koleś w momencie gdy przyjmował moje zlecenie akurat zawiesił swoją działalność :slight_smile:

Pomyślałem że potrzebuje szybszych alternatyw i znalazłem rozwiązanie dzięki któremu da się aplikację node.js odpalić w przeglądarce która prezentuje się jako aplikacja desktopowa na różne platformy. http://nwjs.io/ Z JS już korzystałem trochę czasu więc to nie był dla mnie problem, dodatkowo doszłaby łatwa customizacja.

Używając NW.js poszło już sprawnie, 2-3 dni i udało mi się przepisać to co miałem w C++ i już działało mimo że sposób realizacji funkcji był zupełnie inny (callbacki itp).

Cechy launchera:

  • kompatybilny ze ściąganiem i weryfikacją plików tak jak robi to oryginalny launcher
  • działają wszystkie wersje gry, łącznie z betą
  • nie wymaga aktualizacji aby działała nowa wersja MC
  • awaryjny tryb offline
  • brak reklam
  • multiplatformowy
  • szybki
  • nie wymaga instalacji
  • możliwość wgrania na pendrive, wszystkie pliki gry są w jednym katalogu
  • łatwy do przeróbki i dostosowania dla np. swojego serwera
  • wymaga tylko znajomości HTML, CSS, JS dla modyfikacji

Chciałbym też serdecznie podziękować @Libter za wniesione funkcje i poprawki

http://launcher.lvlup.pro

Kod źródłowy: https://github.com/lvlup-pro/starter

Licencja: MIT

luxDev
luxDev Pionier

Co za super projekt, od dzisiaj używam tego zamiast launchera od Mojangu!

Super, aktualizować, nie kończyć pracy!

happi
happi

Za piękny to on nie jest, ale jak na pierwsze wersje to może być. Ale jest jeden dosyć poważny błąd. Zalogowałem się w trybie offline i nie mogę wybrać wersji. Nie to, że button nie działa czy coś, tylko jak klikam w guzik to nie mam do wyboru żadnej wersji i po kliknięciu START nie odpala się gra.

happi
happi

Jak ktoś chce "upiększyć" ten launcher, to wrzućcie jeden z tych obrazków do [folder z plikami launchera] > assets > img, a plik nazwijcie bg.jpg


690x359 (nie martwcie się o te ucięcie)

690x359

690x359


hf

koweq
koweq

jak próbowałem się zalogować byłem pod nickiem lvlup.pro (zalogowałem się na premce)

patryks
patryks Pionier

Trochę odkop, ale chciałem sprawdzić jak działa i mam to:

689x384

luxDev
luxDev Pionier

Może Pan Michał jest tak zapracowany że zapomniał domenę przedłużyć 😊

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nie przedłużałem domeny bo to koszty a generalnie nie ma na tyle dużego zainteresowania aby było to potrzebne. Z tego co widzę to domena ma już innego właściciela.

patryks
patryks Pionier

A może coś po domeną lvlup.pro? 😜 jakiś launcher.lvlup.pro czy coś 😮

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Tak, przeniosę to na jakąś z subdomen.

koweq
koweq

To jak? Nadal tylko z GitHuba?

JanekJaran
JanekJaran
koweq
koweq

Czemu napisałeś link do wątku na którym teraz jesteśmy?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Spieszylo sie dobic limit postow :D

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

koweq:

Czemu napisałeś link do wątku na którym teraz jesteśmy?

Przeniosłem post z tematu o mnie

W końcu przeniosłem stronę, jest pod http://launcher.lvlup.pro/

koweq
koweq

Najbardziej śmieszy/dziwi mnie to: 690x387 czemu nadal 2014-2015?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Statyczna strona :V

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nie modyfikowałem launchera od sporej ilości czasu więc tak zostało. Jeśli znajdą się chętne osoby to kod jest otwarty i można wysyłać własne PR na githubie, ja na obecną chwilę nie mogę się już aktywnie zajmować tym projektem.