MaRPG - wschodzący kwiat z niedostatkiem słońca

Zombie
współpraca-zamknięte
immaris
immaris

Nazwa projektu

MaRPG

Cel

Utworzenie serwera RPG z unikatową mechaniką, świeżymi pomysłami i szerokim zapleczem perspektyw.

Co udało nam się zrobić

Serwer w lwim procencie opiera się na pisanych przeze mnie skryptach. Jestem bardzo zadowolony ze swojej pracy. Dodam nieskromnie, że do tej pory, przez trzy lata, przez które zajmuję się tworzeniem serwerów na własny użytek, nie spotkałem się z problemem, którego nie byłbym w stanie "przeskoczyć". Jestem gotów udowodnić swoją biegłość w ich pisaniu - jeżeli dacie mi jakieś zadanie do wykonania, które miałoby na celu sprawdzić moje kompetencje postaram się je rozwiązać. Z chęcią również zaprezentuję to, co zostało już zrobione. Część najciekawszych rzeczy podałem w prezentacji serwera, którą obejrzeć można pod adresem: http://www.mpcforum.pl/topic/1527758-zapowied%C5%BA-marpg/ Serwer cieszy się dużym zainteresowaniem, w ciągu jednego dnia otrzymałem kilka wiadomości dotyczących serwera.

Plany

Uważam, że projekt może okazać się kamieniem milowym w kierunku minecraftowych serwerów RPG. Zapewniam, że mamy masę pomysłów, które na pewno spotkałyby się z aprobatą graczy tak, jak te, które zostały już zaprezentowane. W zasadzie ogranicza nas już tylko brak środków, które pozwoliłyby nam na "rozruszanie interesu". O ile rozreklamowanie serwera nie stanowiłoby problemu (w myśl zasady "Dobry produkt reklamuje się sam", chociaż uspokajam, że nie zamierzam tylko na tym poprzestać), o tyle brak maszyny odpowiedniej do pracy nad nim jest już problemem większej wagi. Dlatego też zdecydowałem się napisać do Was, ponieważ korzystam z Waszych usług już jakiś czas i nigdy nie spotkałem się z rozczarowaniem. Główną sprawą na którą obecnie kładziemy nacisk jest uczynienie serwera bardziej medialnym, co mogłoby przynieść nam obopólne korzyści - nam pozwoliłoby na szybsze jego otwarcie, a Wasz hosting byłby promowany przez duży baner na stronie będącej swego rodzaju Newsletterem z prac nad serwerem, jak i również zobowiązałbym się do regularnego wspominania w postach na stronie na Facebooku dotyczącej serwera o sponsorze serwera. Nie ukrywam, że MaRPG to po prostu moja pasja. Marzenie, które obiecałem sobie kiedyś zrealizować. Dlatego też wkładam całe pokłady serca w swoją pracę.

Osoby/organizacje biorące udział (linki)

Obecnie serwer jest budowany w kameralnej, kilkuosobowej ekipie, jednak mimo trudnych warunków prace galopują nieubłaganie do przodu ;)

Osoby/organizacje które może wezmą udział (linki)

Rozpoczęliśmy rekrutację na budowniczych serwera - ich brak to nasza pięta achillesowa, która najbardziej opóźnia planowany start serwera. Uspokajam jednak, że we wspomnianych wiadomościach, które otrzymałem wiele z nich wyraża właśnie chęć pomocy przy projekcie. Nie brakuje także wiadomości z ciepłymi słowami od graczy, którzy nie mogą doczekać się startu i czekają na informacje z serwera. Aktualne tematy dotyczące serwera, w których zaobserwowaliśmy ruch znajdziecie tutaj: http://craftsite.pl/forum/index.php?/topic/94435-18rpgnp-marpg/ http://www.mpcforum.pl/topic/1527758-marpg/

Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp)

Aby móc prowadzić prace w warunkach sprzyjających rozwojowi serwera potrzebowałbym serwera ulokowanego w Polsce (zależy mi zwłaszcza na podglądzie mapy) o specyfikacji właściwej dla serwera 3GB RAM zawartego w Waszej ofercie. Oprócz tego mile widziany byłby hosting WWW co pozwoliłoby na utworzenie strony, na którą zamieszczalibyśmy najwięcej informacji.

Co mogę zaoferować w zamian

Tak jak wspominałem na stronie, którą mamy w planach stworzyć (przy naszym tempie pracy ogarnięcie strony jest kwestią jednego dnia) umieścilibyśmy baner lvlup.pro, jak i również na facebookowej wersji strony umieścilibyśmy reklamę. Wyrażam także chęć ewentualnej dalszej współpracy po otwarciu serwera. Zwłaszcza tutaj sądzę, że dalibyśmy radę zespolić MaRPG z lvlup przez wiadomości, które pokazywałyby się na czacie przez jakiś czas (byłyby bardzo widoczny - czat ogólny zarezerwowany jest bowiem tylko dla administracji serwera jak i użytkowników VIP), na BossBarze (pasek, który pokazuje życie np. smoka w Kresie) jak i przez nawiązanie w różnych misjach itd. Pomysłów jest naprawdę masa.

Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz

MaRPG to projekt innowacyjny, zawierający sporo ciekawych pomysłów m.in. klasy postaci (przykładem może być to, że każda klasa postaci ma innego skina - daje to naprawdę fajny efekt jak i również pozwala lepiej się wczuć w klimat. Każda klasa postaci ma swoje wady i zalety - wszystko odpowiednio zbalansowane, jak i historię - rozmowa z wieloma z NPC wygląda inaczej zależnie od klasy postaci. Myślę, że rzeczą, która może robić największe wrażenie jest rozmowa z NPC - kiedy ten zada pytanie na chacie pojawią się możliwe odpowiedzi - wystarczy na nią kliknąć a rozmowa potoczy się dalej! Nie widziałem tego na żadnym serwerze. Takich rozwiązań na MaRPG jest CAŁA MASA), ulepszanie przedmiotów, dodawanie bonusów do przedmiotu (przedmioty bazują w pełni na napisanym przeze mnie skrypcie. Z wielką przyjemnością zaprezentowałbym ich działanie), questy (perełka - połączenie citizens ze skryptem stwarza możliwość zrobienia questów ograniczonych tylko naszą wyobraźnią (która to również jest nieograniczona :D) - na pewno nie będzie to "zabij, przynieś, odejdź" jak na większości serwerów określanych mianem RPG (jeżeli Was to zainteresuje podam przykłady questów które znajdą się na MaRPG) i znacznie wiele innych. Czyż to wszystko nie czyni go unikalnym? Co najważniejsze MaRPG to projekt całkowicie odizolowany od łatki "serwera dla hajsu". Jeżeli nasza współpraca by się rozwinęła miałbym nadzieję uzyskać od Was odpowiednią maszynę w zamian za solidną reklamę (przewiduję liczbę graczy sięgającą rzędu około 200 osób). Chociaż tak, jak wspomniałem, satysfakcję dostarcza mi już samo rozwijanie się MaRPG, serwer będzie zarabiał w sposób zgodny z Minecraftową EULĄ, co oznacza totalny brak przedmiotów mogących jakkolwiek uprościć komuś rozgrywkę (w ofercie będą tylko kosmetyczne zmiany), co z kolei oznacza więcej graczy na serwerze. Pozdrawiam ciepło i dziękuję za przeczytanie tego wszystkiego - wiem, że się rozpisałem, ale pokładam serdeczną nadzieję na rozpoczęcie współpracy z Wami :)

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Cześć, Widzę ładnie się rozpisałeś, powiem Ci nawiasem, ze to chyba najlepsza propozycja na stworzenie serwera, na tym forum. Nie martw się (i nie poddawaj), jak Pan Michał się nie zgodzi, on ma wygórowane gusta 😄 .

Ogólnie projekt/pomysł serwera nawet mi się podoba i miałby szansę się przyjąć. Serwerów RPG w Polsce jest stosunkowo mało, a jak już są to na bardzo niskim poziomie.

Nie wydaje Ci sie, ze 3 GB ramu na serwer to za mało? 😵 Ile chcesz walnąć slotów?

Wiele wątków z tego wątku mógłbyś jeszcze pociągnąć, ale jak narazie jest dobrze, masz moje tak.

Pozdrawiam :)

immaris
immaris

3 GB to ilość, która wystarczyłaby mi na czas budowy. Moja propozycja współpracy wstępnie odnosi się do tego właśnie okresu. Uważam (tak, jak sam zauważyłeś), że 3GB to śmiesznie niskie wymagania z mojej strony, a jak zauważyłem serwer spotyka się z naprawdę dużym zainteresowaniem, które mógłbym przełożyć na jakość naszej współpracy. Oczywiście po otwarciu, jeżeli ta miałaby być kontynuowana, chciałbym wejść na wyższy poziom. Oczywiście sam też dołożyłbym od siebie cegiełkę ;)

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Projekt jest bardzo przejrzyście opisany i naprawdę unikalny. Bardzo mi się podoba i trzymam kciuki za pozytywne rozpatrzenie :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Projekt został zaakceptowany. Szczegóły co i jak poszły na PM.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

397 posts were merged into an existing topic: MaYakkin' Room, czyli porozmawiajmy o MaRPG

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

A post was merged into an existing topic: MaYakkin' Room, czyli porozmawiajmy o MaRPG

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Zgodnie z ustaleniami wszystkie posty z dyskusji o MaRPG zostały przeniesione do wątku: https://lvlup.rok.ovh/t/mayakkin-room-czyli-porozmawiajmy-o-marpg/1521

Zapraszamy do dyskusji w wątku.

Marcoral
Marcoral Pionier

Bądźcie pozdrowieni o zgromadzeni tutaj! Pozwólcie, że wywiodę Was ku lądowi tajemniczej Krainy Karhan, w bezkresy przygody w magicznym świecie MaRPG!

Ten wątek przez najbliższy czas służyć będzie za oficjalne kompendium wiedzy o MaRPG. Uprasza się, aby w imię dobra szeroko pojętego ogółu, wszelkie dyskusje prowadzić w drugim, specjalnie do tego celu wydzielonym: *le specjalnie wydzielony wątek, w którym to również pojawią się zapiski o aktualizacji wątku niniejszego.

Spis Treści:

1. Wprowadzenie 2. Jak grać? 3. Kanały czatu

100x100

690x442

MaRPG - z czym to się je?

MaRPG to serwer Minecraft MMORPG. Przyjemność z gry płynie zatem z rozwijania swojej postaci, prowadzenie jej przez wciągającą fabułę i wreszcie - z interakcji z innymi graczami. Być może z niektórymi zawrzesz sojusze i przyjaźnie na wiele, wiele poziomów?

Wciel się w rolę dzielnego wojownika, brawurowego barbarzyńcy, tajemniczego maga lub przebiegłego zabójcy i przeżyj niezapomnianą przygodę.

Czego będę potrzebował, aby zagrać na MaRPG?

Każdy z nas jest wyjątkowy. Ja jestem wyjątkowy i wierzę, że Ty też. Każdy zasługuje, aby zagrać na MaRPG, dlatego, aby dołączyć do gry wystarczy Ci jakikolwiek klient zgodny z najnowszą wersją Minecrafta. Dodatkowo, po wejściu na serwer zostaniesz poproszony o zgodę na pobranie paczki zasobów, dzięki którym MaRPG posiada swój niesamowity klimat. Ostrzeżenie: Jeżeli posiadasz własną firmę lub rodzinę, odradza się grę na naszym serwerze. MaRPG wciąga!


690x442

Zachęciliście mnie; wchodzę na serwer i... co dalej?

Zapewne zaraz po zainstalowaniu paczki zasobów MaRPG, zostałeś poproszony o zarejestrowanie swojego konta do gry. Spokojnie, to łatwe, bezbolesne i prawie przyjemne! Wystarczy wpisać hasło, którym będziemy posługiwać się później do zalogowania na swoje konto. Hasło podajemy bez wpisywania "/register" (z którym często spotykamy się na innych serwerach wolnego dostępu). Twoje hasło nie powinno zawierać mniej, niż 6 znaków i więcej, niż 15. Kiedy zarejestrujesz swoje konto, możesz już nazywać się graczem MaRPG! Hurra!

690x251 Rejestrowanie konta na MaRPG

Zaraz po zarejestrowaniu konta, możemy przejść do wyboru klasy postaci, którą chcemy zagrać najpierw.

Klasy postaci?

Tak jak wspominaliśmy, możesz wcielić się w jedną z czterech postaci: Wojownika, barbarzyńcę, maga lub zabójcę. Każdą klasę postaci wyróżnia własny typ przedmiotów, którymi się posługuje, specjalne umiejętności, które może wykorzystywać podczas walki, jak również osobna linia fabularna. W ramach jednego konta możesz wcielić się w każdą z nich! Każda postać posiada własny poziom doświadczenia, ekwipunek, zapisaną lokalizację itd.

Każdorazowo w lobby postaci musisz zdecydować, którą postacią będziesz kontynuował rozgrywkę tym razem. Zwróć uwagę, że postaci, które widzisz odzwierciedlają te, którymi rozgrywkę prowadziłeś do tej pory. Są uzbrojone identycznie, jak Twoje! Ponieważ nie grałeś jeszcze żadną z nich, widzisz je w odcieniach szarości. Aby rozpocząć grę wystarczy wcisnąć wybraną postać prawym przyciskiem myszy.

100x100 TODO: Lobby wyboru postaci

Jak mogę rozpoznać jaką klasą postaci gra mój kolega, Maciej?

Na wygląd naszej postaci składają się trzy czynniki:

  • Klasa postaci, która aktualnie jest w grze,
  • Ranga (przypisana do konta: Patrz rozdział: TODO)
  • Płeć gracza (przypisana do konta: Patrz rozdział: TODO)

Która klasa postaci jest najlepsza?

Każda klasa postaci posiada zarówno mocne i słabe strony. TODO


690x442

Chcę się przywitać! Jak to zrobić?

MaRPG odrobinę się różni od pozostałych serwerów. Istotną różnicą jest, że nie spotkamy się tutaj z żadną komendą. Wbrew pozorom jest to bardzo wygodne, o czym przekonasz się w rozdziale dotyczącym interfejsu gracza TODO: podlinkować

690x157 Gracz przyłapany na próbie użycia komendy

Jak zatem posługiwać się czatem? Oto wszystko co musisz wiedzieć:

  • Obecnie istnieją dwa główne kanały tekstowe: czat główny i czat handlowy.
  • Możesz w łatwy sposób zarządzać, na który z nich będziesz wysyłał wiadomości.
  • W dowolnej chwili możesz wyłączyć otrzymywanie wiadomości z jednego lub z obu z nich.

Jak wybrać kanał czatu?

Sprawa jest banalnie prosta. Wystarczy wcisnąć odpowiedni guzik w oknie ekwipunku (tak, tak wygląda okno ekwipunku na MaRPG, ale dojdziemy do tego później). Guzik w prawym górnym rogu odpowiada za czat główny, a ten poniżej - za czat handlowy. Zostaniemy poinformowani o tym, czy będziemy otrzymywać wiadomości z tego kanału oraz czy nasze będą na niego domyślnie wysyłane.

690x463 Wybór czatu TODO: Zaktualizować screenshota

A co z wiadomościami prywatnymi?

Pokładamy szczerą nadzieję, że nie przydarzy Ci się sytuacja z pierwszego zrzutu ekranu. Aby wysłać wiadomość prywatną musisz najpierw dodać gracza do swojego pokoju czatu. Oto instrukcja jak zrobić to krok po kroku:

1. Wciśnij przycisk w lewym dolnym rogu okna ekwipunku.

659x500

Przycisk zarządzania pokojem czatu prywatnego TODO: Zaktualizować screenshota

2. Zostaniesz poproszony o podanie nicku gracza, do którego chcesz wysyłać wiadomości. Wpisz go po prostu na czacie. Masz na to 10 sekund (jeżeli Ci się nie uda, musisz powtórzyć krok pierwszy).

690x76

3. Jeżeli wszystko poszło po naszej myśli, zostaniemy o tym poinformowani, a nasz przyjaciel zostanie dodany do pokoju czatu.

690x433 TODO: Zaktualizować screenshota

Można wysyłać wiadomości maksymalnie do dwóch graczy jednocześnie (w przypadku posiadania konta Premium (serverowy "VIP") do pięciu). Usuwanie graczy jest jeszcze łatwiejsze, niż dodawanie! Aby usunąć gracza z czatu wystarczą trzy kliknięcia:

  • Jedno, aby otworzyć okno ekwipunku,
  • Drugie, aby wcisnąć ikonę zarządzania pokojem czatu (prawym przyciskiem myszy)
  • Trzecie, aby wybrać, kogo usunąć z pokoju.

450x358 Usuwanie gracza z czatu prywatnego TODO: Zaktualizować screenshota

Każdy czat posiada swój własny prefiks przed wysyłaną wiadomością. Wiadomości można wysyłać z częstotliwością zależną od liczby graczy na serwerze. (Z obawy przed nieczytelnością czatu)

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

A post was merged into an existing topic: MaYakkin' Room, czyli porozmawiajmy o MaRPG

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

A post was merged into an existing topic: MaYakkin' Room, czyli porozmawiajmy o MaRPG

luxDev
luxDev Pionier

Dobra, obiecałem Wam jakieś info, ale wygląda na to, że jest gorzej, niż sam myślałem. Marcoral podobno ma wyrok skazujący (nie wiem za co), więc MaRPG siłą rzeczy nie powstanie. Zostałem upoważniony do kontynuowania projektu, a Marcoral przekazał mi kod Commodore'a - dodał, że nie interesuje się już tym, co stanie się z tym kodem.

Niestety sam nie znajdę dostatecznie czasu, aby ogarniać ekipę i zajmować się tym wszystkim. Jako, że Marco jest mi winien za pomoc TROCHĘ forsy, oferuję na sprzedaż ostatnią wersję Commodore'a, jak również poprzednią, na podstawie której powstawał nowy (podobno wystarczy tam tylko przepisać skille oraz parę innych pierdół). Więcej informacji na PW.

Na razie wstrzymuję decyzję ze sprzedażą.

patryks
patryks Pionier

Gdy jakoś w kwietniu odchodziłem z MaTeamu i usuwałem z dysku wszystkie pliki związane z MaRPG, zostawiłem jedną - ostatnią kopię która jest z 6 marca (dzień do którego serwer był ostatni raz opłacony), więc jak by ktoś był zainteresowany mapą, to może się kontaktować z @Xepio - on ją wyceni, jako iż cała praktycznie została stworzona przez naszą dwójkę.

@luxDev oboje wiemy, że to co napisałeś to nie prawda ;)

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

patryks:

@luxDev oboje wiemy, że to co napisałeś to nie prawda 😉

jaka jest prawda? :thinking:

patryks
patryks Pionier

Prawda jest dłuuga i skomplikowana, w skrócie MaRPG nie powstanie i jestem tego bardziej niż pewny.

koweq
koweq

Troszku smutno, bo czekałem (chociaż hajp mi trochę opadł jakiś czas temu, mimo wszystko już można było się podziewać że marpg nie zostanie ukończony).

iAnty
iAnty

Zostanie, tyle że przez kogoś innego i nie pod patronatem lvlupa pewnie. W końcu ktoś kupi te pliki taniej, czy drożej, bo chcą sprzedać. Piszę o pluginach, bo mapa pewnie zagranicą pójdzie drożej.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ze względu na długą nieaktywność projektu, skomplikowaną sytuację z team'em MaRPG oraz czasem trwania projektu bez konkretnych owoców - muszę zamknąć współpracę.

Zrobiłem co mogłem w pokojowy sposób aby praca nad projektem nie poszła na marne i aby ktoś mógł z tej pracy skorzystać, tu znajdziecie repozytorium z kodem który udało się odzyskać, na licencji GNU GPL v2

https://lvlup.rok.ovh/t/open-source-macorecommodore-dla-wszystkich/7284

Jest sporo różnych wersji zdarzeń które doprowadziły do całej tej sytuacji więc nie będę ich tu wypisywać i wdawać się w szczegóły gdyż staram się być obiektywny. Jeśli ktoś ma niedosyt informacji dlaczego taki fajny projekt umarł, zapraszam do dyskusji w tym temacie i wyciągnięcia wniosków samodzielnie, unikając flamewar'ów.

https://lvlup.rok.ovh/t/mayakkin-room-czyli-porozmawiajmy-o-marpg/1521