MaYakkin’ Room, czyli porozmawiajmy o MaRPG

Off topic
Marcoral
Marcoral Pionier

PROLOG: Dawno, dawno temu, kiedy życie było prostsze, cała wiedza o MaRPG zgromadzona przez ludzkość, znajdowała się w pojedynczym wątku na forum, dacie wiarę? Jednak pewnego dnia sielanka musiała dobiec końca. Jeżeli chcecie wiedzieć jak do tego doszło, śledźcie historię uważnie...

Witajcie wszyscy w otwartym wątku dyskusyjnym na temat MaRPG na naszym ukochanym forum. Chciałbym, aby było to miejsce, w którym będziesz mógł się wypowiedzieć na temat ostatnio dodanych przez nas nowości bez obawy, że dostaniesz po głowie, bo przy okazji zapytasz czy aby na pewno mamy równo pod sufitem. Stąd kategoria offtopic. Tak jest kochani, koniec tyranii MaTeamu, tutaj, w naszym autonomicznym wątku każdy ma równe prawa. A prawo jest takie, że może pisać o czym chce. Czyli w zasadzie prawa nie ma...

Widzicie jakie głupoty piszę? Może przez to, że jestem opętany, może przez to, że wypiłem dwa piwa, a może przez to, że po prostu mam ochotę. Piszę, bo mam ochotę - oto hasło przewodnie tego wątku. Chociaż w gruncie rzeczy możesz pisać nawet, jak nie masz ochoty...


W każdym razie wciąż chciałbym, aby w tym całym zgiełku można było odnaleźć informację, że równolegle, wątek tworzony przez MaTeam został zaktualizowany. Nie posiadam odpowiednich uprawnień na forum, aby zrobić to we właściwy sposób, jak również nie chcę specjalnie fatygować moderatorów za każdym razem kiedy chcę zaktualizować temat, tak więc będę posługiwał się drobną grafiką, dzięki której wiadomo będzie do czego odnoszą się komentarze. Mały przykład:

690x269

Za każdym razem, kiedy główny wątek zostanie zaktualizowany, napiszę również w tym wątku. Podam również link do konkretnego posta w głównym temacie.

Wszystkie posty ze starego wątku zostały przeniesione do tego. Wątek w kategorii "Aktywne" zawiera uporządkowaną, kompletną wiedzę na temat aktualnego stanu MaRPG. Dla ogólnego dobra uprasza się zatem o wypowiadanie się na temat dodanych nowości i zadawanie pytań w tym właśnie wątku.

koweq
koweq

Czo to Yakkin?

luxDev
luxDev Pionier

Akurat nie mam zabardzo żadnych projektów, mam pytanie szukasz Developera z doświadczeniem? byłem na serwerach 200-300 graczy, w javie piszę prawie 3 lata.

immaris
immaris

Rozumiem, że taka usługa miałaby mnie srogo kosztować, a jako, że ciężko u mnie z pieniędzmi nawet jeśli chodzi o ogarnięcie hostingu (co zmotywowało mnie właśnie do stworzenia tejże prezentacji), nie mógłbym się z Tobą dogadać w tej kwestii. Póki co sam daję sobie radę, aczkolwiek fajnie, że osoby takie jak Ty oferują swoją pomoc. Możesz zostawić do siebie jakiś kontakt, w razie potrzeby nie omieszkałbym napisać. Pozdrawiam ciepło :)

immaris
immaris

UPDATE! Zaktualizowana została prezentacja na MPC. Nowa została odświeżona zgodnie z niewielkimi zmianami, o których zadecydowaliśmy. Mimo, że jest znacznie obszerniejsza od poprzedniej, wszystkich entuzjastów mojego projektu zachęcam do zapoznania się z nią. Przepraszam wszystkich za brak większej aktywności w ostatnim czasie, było to spowodowane głównie przyczynami osobistymi.

Dla leniwych skopiowałem link: http://www.mpcforum.pl/topic/1527758-zapowied%C5%BA-marpg/

NightmareFallen
NightmareFallen

@immaris Jak widzę twoja prezentacja na mpc jest zawarta w 1 screenie. Sponsoruje ci serwer lvlup.pro fajnie byłoby, gdybyś prezentacje wrzucił tu do nas na forum w dziale projekty użytkownika. Odsyłanie na inne forum takie trochę słabe 😑

immaris
immaris

Jest zawarta w 6 screenach jeśli chodzi o ścisłość :) Sugerujesz, że nie przyłożyłem się do prezentacji? Spędziłem nad nią kilkadziesiąt godzin. O czym jest mój projekt każdy wie, celem umieszczenia jej na MPC było właśnie rozreklamowanie hostingu. (Zakładam, że każdy kto trafił na forum lvlup.pro zna raczej ich ofertę, lol xD). Obejrzenie jej tam kosztuje Cię jedno kliknięcie (nawet skopiowałem specjalnie link), a ja dzięki temu mogę zobaczyć, ile osób się z nią zapoznało (obok linku widnieje liczba kliknięć w niego). Spokojnie Panie szlachta, tak jak napisałeś lvlup sponsoruje mi serwer, nie Ty :)

Edit: Próbowałem właśnie wrzucić tą prezentację do wspomnianego działu, jednak źle się formatuje (obrazki się rozjeżdżają, co lekko psuje koncepcję.) Sugerowałbym mimo wszystko dać mi tą satysfakcję i wcisnąć w link, jednak jeżeli będzie to komuś bardzo przeszkadzało pokombinuję nad prezentacją na lvlup. Chociaż nie ukrywam, że wolałbym ten czas przeznaczyć na ZROBIENIE w końcu tego serwera... 😕

immaris
immaris

Niewielka innowacja: Od teraz można śledzić postępy prac nad MaRPG przez dodanie serwera do swojej listy serwerów. Dodatkowo, codziennie między godziną 13:00 a 14:00 możliwe jest wejście na serwer, co daje możliwość szybkiego uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania, a więc bez rejestrowania się! 😀

657x123

immaris
immaris

Ze względu na sporą ilość zgłoszeń do pomocy wykonaliśmy specjalny panel, dzięki któremu możemy łatwiej je sortować i na nie odpowiadać. Zgłoszenia można pisać wchodząc na naszą stronę, MaRPG.pl, w kategorii "Rekrutacja", do czego serdecznie zachęcamy :)

690x376

To nie koniec! Od trzech dni w godzinie otwartej, o której wspomniałem wyżej, odwiedzają nas coraz to nowsi przybysze. Niestety, ze względu na intensywność naszej pracy nie możemy pozwolić sobie na dłuższą przerwę, jednakże zdajemy sobie sprawę, że fani projektu chcą mieć z nami bieżący kontakt. Jak pogodzić to zatem z pracą na serwerze? Jest to możliwe, dzięki zaimplementowanej jakiś czas temu opcji Twitcha w Minecrafcie! To bardzo proste - wystarczy wejść na MaRPG.pl, wcisnąć widoczny poniżej guzik i wpisać wiadomość - natychmiastowo pojawi się ona administracji na serwerze!

305x213

immaris
immaris

Na zdjęciu znajduję się niedaleko Świątyni Poteflona, dzieła Kacpra znanego na MaRPG jako kacper_o. Jak Wam się podoba? :)

690x388

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

świetne 😮 Ma chłop talent, mnie się podoba

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Dzięki za tak częste update'y :) Widać, że coś się dzieje.

Wow, świątynia w takim trochę gotyckim stylu, fajnie wygląda 😄

Marcoral
Marcoral Pionier

Specjalnie dla forum.lvlup.pro przygotowałem niewielką prezentację, prezentującą to, co obiecałem zrobić, prosząc o współpracę. Przepraszam za słabą jakość dźwięku i obrazu oraz "wiszące ogrody Semiramidy" w tle 😃 Liczę na waszą szczerą opinię na temat tego, co zaprezentowałem :)

https://www.youtube.com/watch?v=Z3nv2kMFcEg

AutomattPL
AutomattPL

Bardzo ciekawie to wygląda, ale według mnie brakuje tak jakby naszego głosu - mam na myśli, aby wprowadzić wyświetlenie naszej kwestii (którą wybraliśmy spośród dostępnych) na chacie. Myślę, że ładniej by to wyglądało, a przy dłuższych konwersacjach można by zobaczyć, jak przebiegała rozmowa i jak nasze wybory decydowały o jej przebiegu :) .

blackerpro
blackerpro

Bardzo fajny i ciekawy pomysł! Trzymam kciuki!

Marcoral
Marcoral Pionier
koweq
koweq

Mega ten system

Marcoral
Marcoral Pionier

Patryk prezentuje jedną z podziemnych komnat zniszczonego zamku. Przyznam, że troszkę mu pomagałem, co chyba widać 😗

690x367

happi
happi

Musicie wiedzieć co robicie, bo na rpg nie zagra więcej niż 50 osób. Szanuję za projekt i powodzenia.

Marcoral
Marcoral Pionier

Były już w Polsce serwery RPG (dla przykładu silvania.net), gdzie liczba graczy przekraczała dwie setki. Nie twierdzę, że nie masz racji co do popularności RPG w Polsce, bo niewątpliwie byłbym w błędzie, ale zauważ, że ta tendencja może być spowodowana tym, że ich poziom jest, nie oszukujmy się, żenująco niski. Skoro @SystemZ, który ma rzekomo mocno wygórowane wymagania, uwierzył w to, że może mi się udać, również nie mam zamiaru rezygnować. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam :)

happi
happi

No właśnie, były. Teraz w minecrafcie liczy się to ile masz "koxów" i jak dobrze umiesz klikać w myszkę. Gdybym był w czymś dobry to chętnie bym pomógł, ale łamaga ze mnie więc. 😕

patryks
patryks Pionier

Żeby przerwać ten offtop, to wrzucę screena z mojej dzisiejszej, 3 godzinnej pracy :slight_smile: 690x387 (kolejne części podziemnych komnat zamku 😉)

kacper_o
kacper_o

Pamiętacie Świątynie Poteflona? Musiała przejść małą renowację:) 690x388

koweq
koweq

Jakie shadery?

kacper_o
kacper_o

SEUS Ultra

kacper_o
kacper_o

(...) 6 A potem Poteflon rzekł: «Niechaj powstanie sklepienie w środku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich!» 7 Uczyniwszy to sklepienie, Poteflon oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem; a gdy tak się stało, 8 Poteflon nazwał to sklepienie niebem. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień drugi. 9 A potem Poteflon rzekł... 690x388 «Niechaj zbiorą się wody spod nieba w jedno miejsce i niech się ukaże powierzchnia sucha!» (...)

koweq
koweq

Spoczko te screeny ;)

koweq
koweq

Zapraszam na naszego fanpage-facebook.com/serwermarpg Tam też się czegoś dowiesz ;)

Marcoral
Marcoral Pionier

Na MaRPG gracz ma przygodę na wyciągnięcie ręki. Stawiamy przede wszystkim na intuicyjność, wierząc, że gracz, który potrafi się odnaleźć na serwerze to szczęśliwy gracz. Zawsze istnieje jednak coś, o czym nie wszyscy wiedzą... tak jest i tutaj! MaRPG to raj dla minecraftowych archeologów, którzy to mogą przemierzać olbrzymią mapę, zapuszczając się w rewiry nietknięte stopą poczciwego Steve'a. Mistyczne Smoki bowiem znane są ze skrzętnego wybierania miejsca, na swoje leże. Kiedy więc znajdziesz złożone przez nie jajo (patrz screeny), możesz być pewien, że warto udokumentować swój pobyt tutaj, wszak niewielu udało się w tej lokacji znaleźć. Jeżeli jesteś tutaj pierwszy nie zapomnij wpisać się na tabliczkę przez wciśnięcie na nią prawym przyciskiem myszy! Twoje imię wówczas na zawsze zapisze się w historii odkrywców magicznej krainy Karhan.

690x365

Nieodkryta dotąd tajemnicza lokalizacja, w której znaleźć można dinozaura zamarźniętego w lodowcu.


690x365

Byłem tu! ~Marcoral


Taką właśnie rzecz miałem na myśli, kiedy wspominałem o nieofensywnym nawiązaniu do hostingu bezpośrednio w grze. Gracza rzadko interesuje suchy fakt kto sponsoruje serwer, jeżeli jednak z nazwą hostingu wiązałby się jakiś gag w grze, jakaś ciekawostka czy właśnie easter-egg, z całą pewnością zainteresuje go to bardziej i niewykluczone, że sam będzie szukał o nim informacji. Macie jakiś pomysł jak mogłaby wyglądać lokacja w której w ramach easter-eggu nawiązalibyśmy do lvlup.pro?

patryks
patryks Pionier

By przerwać, ten niepotrzebny offtop, podrzucam nowy filmik z umiejętności :slight_smile: https://www.youtube.com/watch?v=HxsJRxufCCU

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

12 posts were split to a new topic: Dlaczego zostałam wyrzucona z teamu MaRPG - true story

Marcoral
Marcoral Pionier

No dobra to ten... prezentuję Wam oficjalne forum MaRPG! Możecie tutaj dzielić się z nami Waszymi pomysłami, przemyśleniami oraz uwagami na temat projektu. Znajdziecie tutaj również wszystkie aktualizacje zebrane w jedną całość tak, abyście nie musieli szukać ich po wszystkich zakątkach internetu. Uspokajam jednak nieprzekonanych - na forum lvlup.pro mam zamiar zaglądać równie często co do tej pory. Również ten temat będzie niezmiennie aktualizowany, jak dotychczas - jeżeli zainteresowała Cię któraś z aktualizacji na forum lvlup.pro, zajrzyj również na nasze forum - niewykluczone, że znajdziesz tam jej rozwinięcie!

Zachęcam zatem wszystkich bardzo serdecznie do zarejestrowania swojego konta na http://marpg.pl/forum/. Niewykluczone, że za jakiś czas tytuł jednego z najstarszych kont będzie powodem do szpanu 😀

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Forum jest bardzo ładnie przygotowane i z mojej strony leci pochwała :)

Jedyne do czego mogę się przyczepić to data na dole, w panelu statystyki. Nie lubię widzieć daty na modłę amerykańską (miesiąc, dzień, rok), przy czym nie wiem czy to zależne od mojego ustawienia konta, czy od Waszego, czy w ogóle nie da się tego zmienić.

Ale to taka pierdoła, że aż szkoda się przejmować. Widać że włożyliście sporo pracy w to by strona i forum ładnie wyglądały ☺️

patryks
patryks Pionier

Dzięki za zwrócenie uwagi, już powinno być ok ;)

Marcoral
Marcoral Pionier

Informuję o aktywnej rekrutacji na poniższe stanowiska:

Budowniczy Reklama Redaktor Wikipedii MaRPG Grafik Dziennikarz Moderator forum

Pogrubione zostały stanowiska, na które zgłaszamy aktualnie największe zapotrzebowanie. Podania można składać na forum MaRPG: http://marpg.pl/forum/forumdisplay.php?fid=16

Możliwe, że niektórych z Was zainteresowała pozycja "Redaktor Wikipedii MaRPG". Zdradzę, że jesteśmy w trakcie tworzenia takowej, jest to prawdopodobnie pierwsza Wikipedia stworzona na potrzeby serwera Minecraft w Polsce 😄

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Marcoral:

Zdradzę, że jesteśmy w trakcie tworzenia takowej, jest to prawdopodobnie pierwsza Wikipedia stworzona na potrzeby serwera Minecraft w Polsce 😄

Chodzi o wiki, tak? Wikipedia jest tylko jedna pod adresem https://www.wikipedia.org/ Jakiego silnika użyjecie? MediaWiki czy coś innego?

Marcoral
Marcoral Pionier

Dziękuję za zwrócenie uwagi, chodziło mi o oczywiście o wiki. Tak, używamy silnika MediaWiki. Jakieś obiekcje co do naszego wyboru? :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

MediaWiki jest ok, jedyna rzecz to trudna obsługa i sposób działania dla początkującego edytora ale efekt końcowy jest dobry :slight_smile:

Marcoral
Marcoral Pionier

W obliczu znanego motta "Rzeczy niemożłiwe załatwiam od ręki, cuda zajmują mi trochę więcej czasu", którym się kierujemy, nie stanowi to absolutnie żadnego problemu. Po kilku godzinach płaczu, bólu, smutku i łez udało mi się wypracować pierwsze efekty. Poniżej mała "stopklatka" 😃 690x343

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Bardzo ładnie zrobione. Trochę bawiłam się MediaWiki, ale ogranicza mnie średnia znajomość tego ichniego Markupa czy jak to tam się zwie. Efekt tworzenia tabelek i innych ozdób jest powalający, ale czas, łzy i przekleństwa na to poświęcone są wprost proporcjonalne do efektu ;d

Marcoral
Marcoral Pionier

Dziękuję za miłe słowa, fajnie raz na jakiś czas upewnić się, że prace idą w dobrym kierunku, kiedy sam czasem mam wątpliwości, czy coś jest fajne/ładne/mądre/dobrze wykonane etc. Jeżeli masz czas i chęci, poleciłbym jednak, abyś mimo wszystko spróbowała nam pomóc. Sam trzy dni temu pojęcia nie miałem co to jest MediaWiki :) Ogarnięcie podstawowego markupa to co najwyżej godzinka nauki, a do robienia infoboxa (tego diva po prawej stronie) mamy przygotowane specjalne API, które znacznie ułatwi pracę edytorom.

piratjsk
piratjsk Pionier

Marcoral:

jest to prawdopodobnie pierwsza Wikipedia stworzona na potrzeby serwera Minecraft w Polsce 😄

Nie jest pierwsza. Znam polski serwer, który posiadał wiki (serwer już nie działa ale wiki nadal wisi w internecie).

Tak ogólnie to Wasz projekt jak na razie świetnie się prezentuje. Na pewno zajrzę na serwer jak tylko go otworzycie.

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Marcoral:

Jeżeli masz czas i chęci, poleciłbym jednak, abyś mimo wszystko spróbowała nam pomóc.

Póki co jestem zajęta przeprowadzką przez pół Polski, potem się zastanowię ;d

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Tak jak chwaliłem projekt jak i osiągnięcia oraz postępy kilka tygodni temu, tak teraz przesyłam 2 razy większą pochwałę i liczę na szybkie otwarcie serwera. Widzę, że u Was praca wrze :) bardzo mnie to cieszy.

koweq
koweq

Na forum MaRPG też coś jest ;)

koweq
koweq

Co się dzieje z stroną i forum MaRPG?

endrjoo96
endrjoo96

Dokładnie... Wyjaśni ktoś tę sprawę? Trochę to niepokojące.

kacper_o
kacper_o

Strona oraz forum zostały zaatakowane przez hackerów, podpisujących się jako "Cyber Justice Team". Obecnie pracujemy nad przywróceniem wszystkich usług.

koweq
koweq

Od ilu to już się dzieję?

Xepio
Xepio Pionier

Raczej od wczoraj jakoś po 15-16 ;/

koweq
koweq

A ile jeszcze to będzie trwało?

happi
happi

https://twitter.com/cyberjusticet Szczerze w to wątpie.

kacper_o
kacper_o

Według nas też jest to niemożliwe:) co nie zmienia faktu, że włamywacze tak siebie nazywali. 690x116

koweq
koweq

mi pisze tak: This IP is being shared among many domains. To view the domain you are looking for, simply enter the domain name in the location bar of your web browser.

koweq
koweq

O przywróciło do życia! :D

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Niezależnie czy awaria sprzętu czy zabawa jakichś dzieci, backupy zawsze rozwiązują problemy ;)

Marcoral
Marcoral Pionier

Nasi zwiadowcy odkryli nową, pustynną cywilizację! Na podstawie opisu nasi malarze sporządzili jego wizję artystyczną. Zwiedzalibyście? 690x394

Marcoral
Marcoral Pionier

Nie mogłem się powstrzymać i gwizdnąłem Kacprowi screena z forum MaRPG. Na tym screenie najlepiej widać, jak wielki ogrom pracy w to włożył. Mimo wszystko mam nadzieję, że na to forum już nie zagląda... 690x393

Marcoral
Marcoral Pionier

Z pewnością pamiętacie, że na MaRPG skin gracza jest zależny od postaci którą gra. Codziennie dostawałem NIEWYOBRAŻALNE wręcz ilości wiadomości, przez co właściciele hostingów w szybkim tempie mnie znienawidzili i kasowali mi konta w swoich serwisach. Czego dotyczyły te miliardy wiadomości? Dyskryminacji kobiet na MaRPG! Jak mogliśmy o tym zapomnieć... Zatem tak, na MaRPG nasz skin będzie zależał zarówno od klasy postaci, jak i płci właściciela postaci. (Płeć przypisana jest do wszystkich postaci zapisanych na koncie gracza.)


Wygląda to tak:

241x500


Aby jednak uniknąć typowego syndromu gier MMORPG, zwanego popularnie "wąsate janusze czyhające na itemy napalonych sebów" (sic!), przedstawicielka płci pięknej starająca się o takie wyróżnienie musi przejść weryfikację głosową na TeamSpeaku odbywając krótką, niezobowiązującą rozmowę z moją skromną osobą.

Marcoral
Marcoral Pionier

Nasi kartografowie byli tak podekscytowani swoim odkryciem, że jeszcze tego samego, pamiętnego dnia, nanieśli pustynne miasto na królewską mapę Krainy Karhan. Nazwali je Armashan (karkh. "Pustynny"). Niestety, jeszcze tego samego dnia jedna z kopii mapy została skradziona, a Król, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wieści o złoczyńcach, którzy byli w stanie włamać się nawet do królewskiego pałacu, wydał jedną z map do informacji publicznej tak, aby każdy mógł ją swobodnie powielać. Dzięki temu mapa przejęta przez rabusiów straciła swą wartość, a ja mogę podzielić się z Wami moją kopią. Dodatkowo poinformuję Was, kiedy Król oznaczy na niej większą ilość lokalizacji.

PS. poznajecie jegomościa w prawym górnym rogu mapy? PS 2. Wyobraźcie sobie zdziwienie Króla, kiedy mapa sporządzana przez kartografów zaczęła przypominać kształtem rogala. Niewątpliwie Poteflon tworzył świat przed śniadaniem...

690x459

koweq
koweq

Wow, jakie ładne! :D

Fallen
Fallen Pionier

Mapka widzę zapożyczona z "World of Warcraft"

kacper_o
kacper_o

Tylko pewne części:) Jak będę miał chwilę czasu, to stworzę własne elementy.

Marcoral
Marcoral Pionier

100x100

UWAGA! OFENSYWNY WYKRZYKNIK DLA ZWRÓCENIA UWAGI. REWOLUCYJNY UPDATE, KTÓRY ZNACZNIE WPŁYNIE NA ROZGRYWKĘ!

Gracz po wejściu na serwer zostanie kulturalnie poproszony o zaakceptowanie Resource Packa. Po jego zaakceptowaniu dziać będą się niesamowite rzeczy...

  • Zostaną wgrane specjalne dźwięki dla każdego typu potwora (Wrzask orka lub piracki okrzyk? Teraz to nie problem!)

  • Zostanie wprowadzony dubbing zarówno NPC, jak i postaci gracza (z uwzględnieniem płci gracza!)

  • Zostaną dodane osobne, możliwe, że trójwymiarowe tekstury dla każdej z dziesiątek broni!

  • Zostaną wprowadzone odpowiednie zmiany w interfejsie gracza i domyślnym wyglądzie przedmiotów.

Nie wiem ile z tego pojawi się na becie MaRPG. Moim priorytetem jest skrócenie czasu pozostałego do jej otwarcia. Post ma na celu jedynie poinformowanie o możliwości technicznej wykonania opisanych ulepszeń.

koweq
koweq

Ale czy tekstury 3D nie będą lagować na słabszych kompach?

Marcoral
Marcoral Pionier

Nie, to tylko tekstura. Nie ma mowy o lagach spowodowanych ich zmianą :slight_smile:

EDIT: Znacznie większym problemem byłby rozmiar resourcepacka, który gracz miałby pobrać...

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Odnośnie rozmiaru packa, tekstury są tam w .png? Spróbujcie użyć dobrej kompresji, zawsze oszczędzi to trochę rozmiaru https://tinypng.com/

Marcoral
Marcoral Pionier

Na rozmiar packa składałyby się głównie dźwięki postaci, a takowe są zapisane w .ogg.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

.ogg samo w sobie już jest całkiem małe rozmiarem, no nic, użyjecie hostingu www do serwowania packa ;)

Marcoral
Marcoral Pionier

A potem co godzinę na serwerze dźwięk jak z marketu, (takie Tum, tumm, tummm... ) "Przypominamy, że serwer jest sponsorowany przez lvlup.pro..." 😆

endrjoo96
endrjoo96

Jedyne czego teraz brakuje to reklama w telewizji albo oszczedniej - jakies bilboardy w miastach i nad autostradami :D

koweq
koweq

Waat? Czy tylko mi ucieło ostatnie posty?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jakiś szkodnik podszywał się pod @Marcoral i próbował nakłonić do wejścia na swój serwer.

koweq:

Waat? Czy tylko mi ucieło ostatnie posty?

Szkodnik został usunięty dzięki flagom użytkowników, usunąłem też posty które do nich odpowiadały lub mówiły.

koweq
koweq

Jeej! Tak szybkiej administracji nie widziałem :O

Marcoral
Marcoral Pionier

Dziękuję serdecznie za pomoc, pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją...

koweq
koweq

Zawsze musi być ten pierwszy raz ;)

Marcoral
Marcoral Pionier

Miejmy nadzieję, że i ostatni :>

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Dla mnie to też pierwsza taka sytuacja, następnym razem użyję trochę innych opcji forum żeby lepiej widzieć co się działo. Zamiast usunięcia użytkownik zostanie przemianowany na anon+cyferki.

koweq
koweq

A ten został zbanowany? Bo chętnie bym zerknął na jego konto...

koweq
koweq

Kolejny podszywacz -_- tak być nie może! @SystemZ niech pan zablokuje tworzenie kont o nicku Marcoral (normalnie) i MarcoraI (to ostatnie to duże i)

koweq
koweq

Na szczęście orginalny @Marcoral ma czarny nick a podróbka szarawy...

Marcoral
Marcoral Pionier

Sądzę, że mało kto zwrócił na to uwagę, gdyby nie alarmujący fakt, że widzę, że Marcoral coś napisał, a bynajmniej nie przypominam sobie abym coś pisał (a Alzheimera nie mam 😃), sam bym się pewnie nie połapał 😕

koweq
koweq

Napisałem do niego na pw "czego ty chcesz" a on odpisał "żeby cię wyruchać" szczyt chamstwa... Noż po prostu... Mam nadzieje że wszyscy będą wiedzieć że ty to ty ;)

Marcoral
Marcoral Pionier

Po prostu ignorujcie podszywki i oflagowujcie posty (dzięki za pomoc ;))

koweq
koweq

Oj oflagowałem... I mam nadzieje że pan @SystemZ szybko zareaguje ;)

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Nie wiem po co robić takie szkody, czy komuś sprawia to frajdę? Szkodnik oflagowany.

Marcoral
Marcoral Pionier

Zanim @SystemZ usunął posty, ten podał jakieś IP.

koweq
koweq

Ludzie są dziwni...

koweq
koweq

Mam to IP w schowku :D zabezpieczam wszystko :D

luxDev
luxDev Pionier

Podaj mi wejdę może sie pobawię

koweq
koweq

IP niestety nie działa :(

hej0ss
hej0ss

@koweq @Marcoral Polecałbym ten resurepack zrobić do pobrania na stronie serwera tak w razie co np. jakby gracz anulował txt, bo mu się za długo pobiera

Marcoral
Marcoral Pionier

Wrzucimy wraz ze startem serwera :)

luxDev
luxDev Pionier

Ja sie pytam co tu się dzieje! chyba umarł nam jeden z budowniczych, to koniec...

690x405 690x405

Marcoral
Marcoral Pionier

PROSZĘ WŁAŚCICIELA HOSTINGU O USUNIĘCIE POSTA UŻYTNIKA @luxDev, WYCIEKŁY POUFNE INFORMACJE, CO MOŻE ZAWAŻYĆ NA DALSZYM ROZWOJU SERWERA!!!11

Teraz już półserio: chyba czas szukać nowego budowniczego... [rest in pepperoni]

koweq
koweq

ehh... biedny Xepio xD

endrjoo96
endrjoo96

Chcialbym zlozyc skarge na luxDev. okreslam zachowanie tegoz uzytkownika jako skandaliczne. Po wejsciu na serwer, dopuszcza sie czynow i zachowan utrudniajacych prace na serwerze, takich jak: przesadne rozbawianie administracji oraz rozkrecanie karuzeli smiechu do II predkosci kosmicznej. Skarga dotyczy jednak ilosci czasu, jaki ten uzytkownik poswieca na przebywaniu na serwerze. Zadam czestszych wizyt luxDeva, poniewaz Marcoral nie zapewnia odpowiednich treningow miesni brzucha spowodowanych wybuchami smiechu.

koweq
koweq

potwierdzam! ;)

luxDev
luxDev Pionier

Rezerwuję więcej godzin :)

Marcoral
Marcoral Pionier

Rozpoczęliśmy prace nad resource-packiem! Na razie pracujemy nad grafiką, mianowicie broniami. Serwerowi budowniczowie budują makiety broni w grze, a następnie grafik tworzy ich trójwymiarowe modele! Efekt prezentuje się następująco:

690x401

luxDev
luxDev Pionier

Pewnie musiałeś kupić tone orzechów, bo nerwy Ci nie wytrzymywały, haha.

Co do R-Packa, świetny, mi się podoba

Marcoral
Marcoral Pionier

*muzyka z filmów 20th century fox - ta ta ta ta, tatatata ta ta ta ta...*

Panie i Panowie, mamy zaszczyt zaprezentować Wam pierwszy trailer naszego projektu! Liczę na obiektywne komentarze, zwłaszcza te zawierające ostrą i brutalną krytykę (bo filmik robił @kacper_o, a powoli zaczyna się mnie pytać o pensję :D ). I co tu dużo gadać... n'joy :slight_smile:

https://www.youtube.com/watch?v=HPwodkYXL0c&feature=youtu.be

AspinQ
AspinQ

Serwer prze genialny, na pewno zagram, byle tak dalej :)

luxDev
luxDev Pionier

Ujdzie, to są te efekty super extra Hollywood które robił ktoś 4 dni xD?

Marcoral
Marcoral Pionier

A kto zabił naszego supervisora śmiechem? 😃

hej0ss
hej0ss

@Marcoral @kacper_o @Xepio - Nie wiedziałem czy dodać kogoś jeszcze. Mam pytanie odnośnie klas i skilli. Czy po wybraniu bohatera można wybrać 2 rodzaje skilli?? (Coś na styl metin 2). I jak rozumiem niemożna się wydostać poza waszą mapę na tak jakby survival??

Marcoral
Marcoral Pionier

Do wyboru mamy cztery klasy postaci. Po kilku debatach uznaliśmy, że, przynajmniej w wersji beta serwera, gracz nie będzie miał możliwości wyboru ścieżki rozwoju umiejętności dla swojej postaci. MaRPG w kilku aspektach przypominać będzie wymienioną przez Ciebie grę, do których zalicza się również niemożność gry na survivalu (jeżeli ten fakt miałby się zmienić w przyszłości, zasady rozgrywki na survivalu zostałyby mocno zmodyfikowane).

Marcoral
Marcoral Pionier

Wchodzę właśnie na serwer, teleportuję się do Xepio, aby znaleźć kolejny powód, aby nie wypłacić mu pensji, a tam...


690x366


Oto tekstura Uświęconego miecza zakonnego dla Wojownika. Każda klasa postaci posiadać będzie 10 rodzajów broni (odpowiednio na 0, 10, 20, 30... 80 i 90 poziom), każdy z własną nazwą, teksturą, statystykami i liczbą bonusów, które może posiadać. Oczywiście każdą z takich broni można potem jeszcze ulepszać we własnym zakresie. (wszystkie te informacje znajdziecie w naszej wiki, nad powstaniem której obecnie pracuję ja). Oznacza to zatem, że po ściągnięciu naszego resourcepacka Wasze oczy będą mogły cieszyć trójwymiarowe tekstury 40 różnych broni!

luxDev
luxDev Pionier

Oraz to potwierdza że @Xepio nie dostanie żadnej pensji, skopiowane z easyhc..

690x431

Marcoral
Marcoral Pionier

Witam raz jeszcze wszystkich moich oddanych przyjaciół, jak i zagorzałych wrogów! Przepraszam za moją ostatnią niską aktywność na forum, zapewniam, że nic mi nie jest. Uznałem, że póki chłopaki dalej wylewają siódme poty przy budowie mapy, ja powinienem zawczasu przepisać skrypty na pluginy - później bowiem byłoby coraz więcej do nadrobienia. Wiedziałem jednak, że im się to nie spodoba, więc uciekłem aż w najdalszy zakątek Wielkich Lodowych Gór. I chociaż moją przygodę z pisaniem pluginów dopiero zaczynam, pracuję nad zrobieniem specjalnego, rozszerzonego Inventory, które to otwierałoby się zamiast standardowego. Taki zatem widok ukaże się naszym oczom od razu po wciśnięciu "E". Co o tym sądzicie? Zależy mi głównie na Waszej opinii!

Widok ma charakter poglądowy. Zastrzegam sobie możliwość jego modyfikacji, co zresztą najprawdopodobniej uczynię.

690x366


PS.: Niektórzy spostrzegawczy zainteresują się zapewne tarczą w widoku ekwipunku. Uprzedzam pytanie - poważnie rozważam nad utrzymaniem MaRPG przy najnowszych wersjach Minecrafta, ale na obecną chwilę jest to tylko płaski koncept - nie gwarantuję, że uda mi się przy nim utrzymać.

PS2.: STRASZNIE TU ZIMNO, A JA BEZ BUTÓW, BRR

luxDev
luxDev Pionier

Wszedłem na serwer, tak z nudów, teleportuję się do patryksa, i moim oczom ukazuję się magiczny jednorożec 😃

690x431

Oraz, cały czas pełną parą pracujemy nad przepisaniem skryptów na pluginy, tak BTW. ma ktoś może pożyczyć @Marcoral'owi orzechy?!

patryks
patryks Pionier

Serwer zaktualizowany do najnowszej wersji gry, to musiałem pobawić się elytrą 😂

koweq
koweq

Każdy elytrę lubi i kocha :p

Marcoral
Marcoral Pionier

PRACUJEMY! No może ja pracuję, bo reszta jak zwykle... eh, szkoda gadać... Ale nie o tym teraz mowa 😃

Pobawiłem się trochę z tymi pluginami i ResourcePackiem i DZIAŁA. Wszystko zostało już przetestowane, a ja obecnie zajmuję się aktualizowaniem paczki z dźwiękami - dodaję dźwięki dla każdego typu broni itd.


Mogę teraz wrzucić dowolny dźwięk w dowolne miejsce. Spodziewajcie się reklam dezodorantu AXE podczas gry na MaRPG!


Mogę wyciszyć dowolny, Minecraftowy dźwięk i ewentualnie zastąpić go własnym. Koniec z odgłosami zombie podczas lania orków!


Mogę dać inne dźwięki otrzymywania obrażeń dla każdej klasy postaci! Odgłosy barbarzyńcy miażdżą system!


Mogę dać inne dźwięki dla każdego typu broni! W końcu dźwięk ataku sztyletem różni się od ataku młotem, prawda?


Mogę dać inne dźwięki dla ataku broni w zależności od tego, jak dawno nim atakowaliśmy! W Minecrafcie 1.9 został dodany specjalny wskaźnik, który pokazuje ile czasu zostało do zregenerowania pełnej siły ataku broni. Zaimplementowaliśmy to też na MaRPG! Dokonaliśmy olbrzymich zmian w mechanice walki, tak, jak zrobił to Mojang. Więcej informacji wkrótce...


Informację o update MaRPG do najnowszych wersji można uznać już za potwierdzoną. Tak samo, jak informację o użyciu ResourcePacka.


Jeszcze parę ciekawostek... dźwięki, które umieszczam teraz do paczki zostały stworzone przez samego Adama "Scorpika" Skorupę (znanego z pracy m.in. przy Wiedźminie i Painkillerze). Pochodzą one z gry utworzonej w latach dziewięćdziesiątych. Firma, która wydała grę, zbankrutowała bez odsprzedaży majątkowych praw autorskich do gry, a o tej pamiętają dzisiaj już naprawdę nieliczni. (Słyszał ktoś o Leryx Longsoft, albo Clashu?).

koweq
koweq

O leryksie przeczytałem w CDAction, bo bodajże MacAbra tam pracował :P . Co do pracy którą wykonałeś - jest MEEEGA! Mam nadzieje na takie odgłosy w środku gry - "(tu krótki dzwięk z supermarketów) Główny sponsor projektu to lvlup.pro" xD

Ale i tak skopiowane z EasyHC :P

Marcoral
Marcoral Pionier

Robimy WSZYSTKO, aby utrudnić Patrykowi latanie na elytrze! Ja zrobiłem specjalne inventory, w którym nie ma miejsca, aby założyć elytrę. @patryks, nasz serwerowy łowca bugów, znalazł jednak na to swoje sposoby. Poprosiłem więc Kacpra, mojego osobistego doradcę i prawą rękę, aby coś z tym zrobił. I gdyby ktoś był ciekaw, co się stanie, gdy poprosisz w takiej sprawie o pomoc serwerowego budowniczego, masz odpowiedź.

undefined

Teraz jeszcze muszę zrobić, aby ta rzeźba namierzała "elytrolataczy" i do nich strzelała. Masakra...

Arvera
Arvera

Łał. Ja chcem takie namierzanie! Ale to by były lagi jak by się tyle klocków ruszało 😛 @Marcoral Zaraziłeś mnie orzeszkami 😟

luxDev
luxDev Pionier

Ale po co namierzanie, jeśli ktoś się zbliża to strzela strzałami :D

koweq
koweq

Marcoral:

Poprosiłem więc Kacpra, mojego osobistego doradcę i prawą rękę

A podobno to patryk jest twoją prawą ręką, to co masz dwie prawe? xD

kacper_o
kacper_o

@koweq Ilu mistrzów gry, tyle prawych rąk:P

Arvera
Arvera

Trzy prawe ręce? (Bo Marcoral chyba nie jest swoją własną prawą reką? 😉) Nieźle.

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Czarnobyl macie na tym serwerze czy co? XD

Arvera
Arvera

@Aylin Ale za to jak wygodnie. Jedną sobie robisz kawę, drugą jesz orzeszki, a trzecią siedzisz na forum czy w internetach. A jeszcze lewe ręce...

luxDev
luxDev Pionier

Cholera wie co za chorobę maja na tym MaRPG.

Ja byłem i tak się dzisiaj źle czuję że to szkoda pisać...

koweq
koweq

Lekką burzę rozpędziłem :D

koweq
koweq

Czemu strona MaRPG nie działa?! Pisze że nieaktywna :P'

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Wyglada na to, że ktoś nie opłacił hostingu i strona www jest zawieszona.

koweq
koweq

A to strona nie jest sponsorowana? xd

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Wygląda na to, że chyba (już) nie 😱

koweq
koweq

oh no! why?! D:

Xepio
Xepio Pionier

Koweq .... musisz tak panikować ? :P Po prostu oferta wygasła, i teraz musimy poczekać na Pana Michała :)

koweq
koweq

Przestraszyłem się D:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Możliwe że ekipa tak się skupia na pracy że zapomniała dać znać o dacie ważności 😎

Marcoral
Marcoral Pionier

Ja do swojej pracy nie muszę w zasadzie korzystać z właściwie niczego, ale zawsze zbieram OPR od reszty jak się usługi "przeterminują" 😃

luxDev
luxDev Pionier

Taka już twoja rola, btw jak tam pluginasy? może stoisz w czymś ? :)

Marcoral
Marcoral Pionier

Na pewno znajdzie się coś w czym mój przyjaciel z BMI poniżej 18 mógłby mi pomóc, jeżeli o to Ci chodzi 😄

Xepio
Xepio Pionier

Witam, godzina dość późna ale udało mi się w końcu ogarnąć moje miasto oraz porobić parę zdjęć, cóż nie będę się rozpisywał miłego oglądania i oceniania: :)

http://imgur.com/Qboy7sp http://imgur.com/Nvn5amy http://imgur.com/xsZ5uhM http://imgur.com/TDXkMG9 http://imgur.com/XzFHcif

Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć resztę zdjęć to są ->Tutaj <>

luxDev
luxDev Pionier

Masa roboty ;)

luxDev
luxDev Pionier

Nie przesadziłeś z tym BMI ? haha ty to masz 27 pewnie :) rzuć te orzechy!!!

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Kurczę, te screeny mocno zachęcają. Podziwiam za ogrom włożonej pracy 😉

AutomattPL
AutomattPL

Piękna robota! Nic, tylko czekać dalej i wypatrywać updatów :D

Marcoral
Marcoral Pionier

No to czas na update od "Orzehowego krula"! Pracuję ostatnio nad zoptymalizowaniem wszystkiego, jak to tylko możliwe. Aby atrybuty broni podczas walki były szybko odczytywane (atrybuty elementów pancerza są aktualizowane tylko przy zmianie któregoś z ich składników, a zdarza się to dosyć rzadko), skorzystałem z NBT tagów. Zmniejszy to zużycie biednego procesora, który przy każdym uderzeniu musiałby wykonywać po kilka operacji na linijkach lore'a (szukanie tekstu wskazującego na bonus, usuwanie go, parsowanie tekstu jako integera, a w przypadku przedziałów jak np. 12-128, rozdzielanie tego na części...) Na serwerach RPG bonusy są zazwyczaj odczytywane właśnie w ten sposób. Jednak na MaRPG dla każdego z bonusów system musi odczytać tylko gotową, zapisaną wartość. Linijki lore'a są więc tylko dla informacji posiadacza przedmiotów.


Ale zdecydowałem się pójść dalej. Pomyślałem - czemu te linijki mają zajmować miejsce na dysku? Blisko dziesięć linijek niepotrzebnie powielonych dla każdego przedmiotu, przemnożone przez liczbę osób, które kiedykolwiek były na serwerze, potrafiłoby zajmować nawet kilkaset megabajtów. Napisałem więc kod, aby serwer wysyłał żądania do klienta gracza, aby ten sam spersonalizował opis przedmiotu w zależności od statystyk broni i gracza. Załóżmy, że zarówno ja, jak i @Xepio oglądamy ten sam przedmiot w skrzyni. Obaj gramy wojownikami, jednak ja wykazuję tendencję do dłuższego przebywania na serwerze, niż Łukasz i udało mi się zdobyć 42 poziom, podczas, gdy on ma zaledwie 17. A oto jak wygląda ten sam przedmiot dla każdego z nas. Yay!

690x164

endrjoo96
endrjoo96

Wygląda to jakbyś robił nową grę, a nie serwer minecraft :D Co będzie za parę lat? Wszakże CS zaczynał jako mod do Half-Life :P

koweq
koweq

Mój procek tego nie wytrzyma xD

kacper_o
kacper_o

Dawno nic nie wstawiałem... czas to naprawić:) 690x388 Zaczątki nowego miasta:)

Marcoral
Marcoral Pionier

Już wiem, czemu Xepio miał zaledwie 17 poziom na swoim wojowniku 4 posty temu... okazało się, że grał również na postaci maga! A oto jak wygląda to w naszych okienkach zmiany postaci.

690x258

Ekwipunek (również założona biżuteria), lokalizacja i statystyki zapisują się już do specjalnych plików, skąd mogą być łatwo wczytane. Wszystko zostało już przetestowane i pozbawione bugów. Do wyświetlanych statystyk (oprócz poziomu i doświadczenia) planuję dodać jeszcze liczbę przegranych minut, procent ukończenia fabuły konkretnej postaci i...? Czekam na Wasze propozycje! Zastanawiam się jednak nad przerobieniem tych okienek na specjalny namiot z NPC symbolizującymi postaci gracza (byłyby nawet ubrane tak, jak ostatnio dana postać gracza!), a statystyki pojawiałyby się nad nimi w postaci hologramów. Wyglądałoby to naprawdę fantastycznie, jednak wymagałoby ode mnie sporo czasu do napisania, jak również mogłoby negatywnie wpłynąć na wydajność starszych komputerów. Co o tym sądzicie?

PS: Te teksturki broni ulegną oczywiście zmianie (np. na tekstury głów konkretnych klas postaci)

hej0ss
hej0ss

Patrząc po mechanice całego serwera (pluginy itp) to mam wrażenia, że to czysty Metin2, tylko mapa inna :slight_smile:

luxDev
luxDev Pionier

To będzie coś pięknego! masz rację! Hyhy 😄

Marcoral
Marcoral Pionier

Fakt, jest spoooro zapożyczeń, ale nie staram się jakoś specjalnie tego ukrywać.

To dobrze, to źle? Królestwo za opinię!

koweq
koweq

Ja sądze że spoko ;) I poproszę królestwo xD

hej0ss
hej0ss

Moim zdaniem myślę, że to dobrze.

Marcoral
Marcoral Pionier

ŻARTOWAŁEM Z TYMI KRÓLESTWAMII AA /Dźwięk wyłączanego mikrofonu/

koweq
koweq

Marcoral to oszust tu macie dowody!1!!1!1!1!!1!!1!1! xD

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

A ja dostanę swoje królestwo? :D

Nie będę wnioskować o jakieś miasteczko lvlup bo wyjdzie na kryptoreklamę albo "sprzedaliście się" 😉

Marcoral
Marcoral Pionier

Mówisz, masz!

690x367


690x366


@koweq @hej0ss A na Wasze królestwa musicie poczekać do otwarcia serwera 😆

koweq
koweq

Eeeejjj! Czemu? Ja też chcę! :P

Będę pewnie to editował w nieskończoność :P

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

No proszę, System ma własną wioskę, a narzeka że kredyt hipoteczny w Polsce to dramat. 😝

endrjoo96
endrjoo96

Rozwiązaniem wszelkich problemów związanych z nieruchomościami jest zamieszkanie w Minecrafcie.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Chciałem wioskę a zapomniałem zapytać co z podatkiem za nieruchomości 😮

Marcoral
Marcoral Pionier

@Xepio znowu nażarł się lodów i dostał zapalenia gardła. Za każdym razem wówczas jego głos brzmi przekomicznie 😄

"Łukasz, ten Twój śmiech to można by pod jakąś wiedźmę podłożyć, bez kitu!" - Rzuciłem spontanicznie.

Jednak pomysł został wzięty na serio. Xepio skoczył po większą porcję lodów, a @patryks przygotował się do nagrywania.

Efekt przeszedł nawet nasze oczekiwania i... chyba serio podłożymy to pod jakąś wiedźmę xD

Zresztą... oceńcie sami!


http://marpg.pl/wiedzma/


Chowajcie się profesjonalni dźwiękowcy! I żeby nie było, prawa zastrzeżone!!!!!11

Katar
Katar

XD Myślałem że umrę ze śmiechu ale dubbing pod wiedźmę 1 klasa

anon82750602
anon82750602

#dobre

koweq
koweq

xD, niezłe!

Marcoral
Marcoral Pionier

Poteflon zesłał nam niezwykle owocny dzień! Z tego też powodu prezentuję Wam dzisiaj trochę więcej, niż zazwyczaj...

Po długich godzinach udało mi się:

  • Przygotować plugin-jądro serwera do pracy z bazą danych mySQL. W razie problemu z nawiązaniem połączenia, MaRPG nie uruchomi się, aby zapobiec wchodzeniu graczy na serwer. Ich ekwipunek nie wczytywałby się itd., co spowodowałoby masę bugów. Podobnie sytuacja wygląda przy zmianie hasła do bazy, bez zmienienia wartości w configach. 524x500

  • Przygotować serwer do ustawienia skinów graczy w zależności od klas postaci, którymi aktualnie toczą grę (z uwzględnieniem płci gracza!). Skiny są renderowane jednorazowo, podczas startu serwera, także ich zmiana będzie znacznie mniej zasobożerna, niż np. przy korzystaniu z pluginów a'la SkinsRestorer! W razie gdybyśmy przypadkowo pomylili nazwy skinów, zostaniemy o tym poinformowani, a serwer zostanie automatycznie wyłączony. Jupii! 500x500

  • Ale to wciąż nie koniec! Ku naszej wielkiej radości do naszego Teamu zdecydował się dołączyć @Esc, znany już z projektu własnej gry - Dungeon Challenge

(Odnośnik do tematu: https://lvlup.rok.ovh/t/dungeon-challenge-projekt-platformowej-gry-multiplayer/615/#11)

Oznacza to najpewniej więcej cieszących oczy update, wszak został on naszym grafikiem. Śledzący forum MaRPG wiedzą na co go stać, a tym, którzy jeszcze nie mieli okazji nas odwiedzić, prezentuję kilka jego prac:

690x388

663x500

665x500

Więcej jego prac możecie obejrzeć na jego stronie: http://escaper.portfoliobox.net/


Przy okazji skolonizowaliśmy TeamSpeaka lvlup.pro. Dzięki temu możecie kontrolować liczebność naszej ekipy. Gdyby zatem nie było któregoś z nas przez dłużej, niż dwie godziny, oznaczać będzie to, że miał bezpośredni kontakt z pociągiem.

690x388

koweq
koweq

Trochę wulgarna ta konsola xD Plusik za ortografie ;)

koweq
koweq

Tak btw. Skoro wykorzystujecie TS'a LVLUPa to można do was wbijać? Bo dawno was nie słyszałem :P

luxDev
luxDev Pionier

Tak zapraszamy xD

anon82750602
anon82750602

Komunikat o błędzie bardzo pomysłowy xD A tak wgl chciałbym zgłosić się na webmastera ale dzialu nie widze... ;p

koweq
koweq

Bo webmasterem jest @patryks :P

koweq
koweq

I jeszcze jedno. Czy jedynym rozwiązaniem na błędy jest wyłączenie serwera? xD

endrjoo96
endrjoo96

Nie podważaj decyzji pluginu-jądra. I nie rób postów jeden pod drugim, masz możliwość edycji to jej użyj, zamiast robić kłujący w oczy spam.

Marcoral
Marcoral Pionier

Plugin-jądro rzeczywiście cechuje słaba ortografia i rynsztokowy język, bo tylko na taką powłokę systemową było mnie stać po zakupie sztucznej inteligencji sterującej, która jest produktem NASA. Dzięki temu mam pewność, że każda decyzja podejmowana przez plugin-jądro jest słuszna. Zresztą bądź co bądź, kiedy wysłałem zapytanie, czy poszedłem na dobry kierunek studiów, wyłączył serwer. Dopiero dwie godziny później z ekipą ogarnęliśmy, że plugin-jądro posłużył się piękną metaforą - wyłączony serwer ma symbolizować gasnącą lampkę nadziei w moim życiu.


Dlatego dzisiaj nie mam już wątpliwości, że otrzymałem solidny, sprawdzony, warty swojej ceny produkt. A studia oczywiście rzuciłem [...]

koweq
koweq

Sorry

luxDev
luxDev Pionier

Endrjo ma chyba dzisiaj słaby dzień :D

anon82750602
anon82750602

A gdyby zrobić jakiś kanał komunikacji ze gdy wystąpi błąd to spróbuje zrestartować wszystko a dopiero w ostateczności wyłączyć serwer?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jak nie ma łączności z bazą gdzie jest w zasadzie większość informacji odnośnie przedmiotów o ile nie wszystkie to co jeszcze chcesz sprawdzać ? 😛 Można serwer wyłączyć od razu a panel za minutę i tak spróbuje podnieść serwer to wtedy może będzie już ok.

koweq
koweq

Z okazji półrocza MaRPG na LVLUPie napisałem taki o to krótki artykuł. Link: http://marpg.pl/forum/showthread.php?tid=159 :)

Marcoral
Marcoral Pionier

Super sprawa! Miło, że tak bacznie śledzisz nasz projekt. Koweq'owi chyba nic nie umknie... 😃

AutomattPL
AutomattPL

Przyjemnie to opisałeś! Ale... no ale następnym razem uważaj, w jaki sposób piszesz słowo "wydaŻenie"... musiałem się przyczepić :D

koweq
koweq

Cóż... Właściwie dziś pomyślałem "na piszę post na pół roczę MaRPG" i okazało się że to półrocze jest dziś. Pewnie każdy by zapomniał ;)

koweq
koweq

Sorka... Późna pora + klawiatura w smartfonie to nie najlepsze kombo ;)

luxDev
luxDev Pionier

Super sprawa ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Niezły timeline.

Jeśli tak samo potrafisz też śledzić ludzi to może rozważ karierę w NSA, Snowden zrezygnował to akurat jest wolne miejsce 😃

koweq
koweq

305x500

Ten uczuć kiedy masz więcej postów od założyciela wątku :D

Marcoral
Marcoral Pionier

@koweq przygotuj notes!

22.09.2016 - Dzisiaj rozpoczęliśmy budowę fundamentów pod "płyty tektoniczne".

Jakie kur*a płyty tektoniczne? Spieszę z wyjaśnieniem. Bardzo pożądane byłoby, aby serwer mógł wykryć, gdzie stoi gracz i odpowiednio móc określić jego lokalizację (tak, aby np. na stronie w Waszym profilu mogło pokazać się magiczne "Przebywa w: Ruthegard") Jednak WorldGuardowe cuboidy, z racji na swoją "prostokątowatość" nie mogą mieć tutaj miejsca. Przecież miasto nie ma kształtu regularnego prostokąta!


I właśnie tutaj na ratunek spieszy coś, co nazwałem "płytami tektonicznymi". Ich użyteczność najlepiej zobrazuje pewne porównanie:

Tradycyjne wykrywanie lokalizacji przez lepsze (względem tradycyjnych serwerów) serwery RPG odbywa się przez sprawdzenie koordynatów gracza i porównaniem ich z regionami z WorldGuarda. Takie rozwiązanie posiada dwie wady:

  • Prostokątność regionów, które często mają nieregularny kształt
  • Słaba optymalizacja (serwer sprawdza koordynaty gracza i musi zestawić je z każdym cuboidem, dopóki nie znajdzie interesującego go przedziału).

Jak to wymyślił MaTeam?

  • Serwer bierze koordynaty gracza. Podmienia jedynie wartość "y" na 0 i sprawdza jaki tam jest blok. Każdy typ bloku oznacza inny region. I JUŻ! :D

Innymi słowy zamiast bedrocka pod mapą, znajdują się inne bloki. Napisałem już odpowiedni plugin, dzięki któremu stworzenie obrysów płyt jest bajecznie proste.

http://i.imgur.com/ybKvieE.png

Zaczęliśmy już powoli rysować kontynent...

koweq
koweq

Edit na forum MaRPG za godzinę ;)

Marcoral
Marcoral Pionier

Ale posta musiałeś napisać, żeby statystyki się zgadzały, co? 😄

koweq
koweq

No :)

endrjoo96
endrjoo96

Jeśli coś jest niemożliwe, to jest duża szansa na to, że Marcoral o tym nie wie i to zrobi. Odje**ne perfekcyjnie. Nie potrafię tego lepiej ubrać w słowa :D

koweq
koweq

Drobna aktualizacja tamtego tekstu. Gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi, link: http://marpg.pl/forum/showthread.php?tid=159

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

WorldGuard obsługuje różne typy regionów, nie kończy się to na "kwadratach". Między innymi poly2d który pozwala zaznaczać właśnie takie rzeczy :)

patryks
patryks Pionier

@Marcoral chyba nie bardzo lubi korzystać z "innych" pluginów, nawet logowanie napisał własne "bo AuthMe ma wiele niepotrzebnych funkcji" :P

luxDev
luxDev Pionier

Kaplica...

690x431

koweq
koweq

Hehehehe :)

koweq
koweq

Marcoral:

Super sprawa!

A za tą super sprawę będę mógł wbić na serwer i pooglądać jak tam coś robicie? :D

luxDev
luxDev Pionier

Obawiam się że nie, bo jak to napisałeś to od razu stało się takie coś:

<18:31:09> "Studenciak" dropped (connection lost)

koweq
koweq

A co to oznacza? Bo nie znam się na TSie :P

luxDev
luxDev Pionier

Stracił połączenie z wirtualnym światem.

koweq
koweq

Lel? Nie ogarniam...

luxDev
luxDev Pionier

"LEL", był i go nie ma, gryzonie mu kable przecięły, nie wiem, jak to wytłumaczyć, stanąl na kablu i KB nie mogły zostać przesłane, bądź wsypał resztki po orzechach w router.

Zaraz moment! wiem!

Nie ma internetu.

koweq
koweq

Aaaa... Komp mu wykrzaczył? Czy źle zrozumiałem?

kacper_o
kacper_o

A może z tą rozmową przejdziecie hmm... np. na shoutboxa??:)

luxDev
luxDev Pionier

Już się skończyła :)

koweq
koweq

Tylko się nie wkurzaj ;)

Marcoral
Marcoral Pionier

Tak jak pisał Luxiś gryzonie napędzające MaCoreCommodore uciekły z koła obrotowego i przegryzły mi kable.. 😡

koweq
koweq

Aaaaaaaahaa...

Dobra to skoro powróciłeś to odpowiesz mi na to pytanie wyżej? 😛

kacper_o
kacper_o

Klimatycznie?:)

690x388

690x388

koweq
koweq

piękne :D

Katar
Katar

Mam pytanko mapa jest ogromna tak? Ale czy będą npc np: W każdym mieście bo przemierzając taką olbrzymią kraine to troche smutno samemu być a tak to do npc się przytulisz zjesz z nim kanapke albo wypijesz sok orzechowy :P

Marcoral
Marcoral Pionier

NPC oczywiście muszą być, w końcu to podstawa serwerów RPG 😃 Jednak stworzenie dla nich dobrej sztucznej inteligencji z pewnością zajmie mi trochę czasu... Betę MaRPG planuję raczej wypuścić z takim niezbędnym, acz "playable", minimum :)

Marcoral
Marcoral Pionier

A co do Ciebie @koweq, ostatnio mi nie działa TS lvlup.pro o.O Masz podobny problem?

Katar
Katar

Ale będzie sok orzechowy?

Marcoral
Marcoral Pionier

To pytanie retoryczne?

Katar
Katar

Nie

Marcoral
Marcoral Pionier

Sok orzechowy to podstawa każdego serwera. PS: Takie pytania pisz na shoutboxie. Tutaj staram się utrzymać względny porządek :P

koweq
koweq

Nie, bo nie wchodziłem.

Marcoral
Marcoral Pionier

100x100

UWAGA, KOLEJNY OFENSYWNY WYKRZYKNIK DLA ZWRÓCENIA UWAGI

Właśnie razem z @patryks'em odkryliśmy sposób jak nadać DOWOLNEMU GRACZOWI lub DOWOLNEGO NPCtowi DOWOLNĄ teksturę. Napisałem i przetestowałem już plugin, który renderuje wykonane przez nas tekstury i nakłada je na postaci. Działa perfekcyjnie. Znów ogranicza nas już tylko nasza wyobraźnia.

A co możemy zrobić? Oto parę pomysłów, które nam wpadły do głowy:

  • Postaci, którymi jeszcze nie graliśmy na danym koncie będziemy widzieli w odcieniach szarości!
  • NPC mogą zmieniać swój wygląd w zależności od przebiegu fabuły. I to spersonalizowanie pod gracza!!
  • Nasz skin może zmieniać się w zależności od przedmiotów, które mamy na sobie! Zakładasz naszyjnik? Dlaczego inni mieliby go nie widzieć?
  • Mimika twarzy postaci zmienia się podczas mówienia!

Istnieje już teoretyczna możliwość zrobienia tego, jednak z racji na czas i zasoby, które musielibyśmy przeznaczyć na zrobienie tego, wykonamy z tej listy najprawdopodobniej tylko pierwszy i ewentualnie drugi punkt. Odkrywamy coraz więcej fantastycznych rzeczy, ale mamy świadomość, że wielu z Was czeka na MaRPG. Trzymajcie za nas kciuki! :)

koweq
koweq

Wow! Zaraz to dopisze do... no wiesz... nie wiem jak to nazwać xD

EDIT: Już dopisane. Link: http://marpg.pl/forum/showthread.php?tid=159&pid=1140#pid1140

Strzeżcie się inne RPGegi! Nadchodzi wasz pogromca - MaRPG!

Cóż... Nie będzie już aktualizacji tego Timeline'u. Następny Timeline za pół roku ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Na parę dni musiałem zdjąć adres ts3.lvlup.pro do TSa. Sama domena czyli lvlup.pro działa jako adres do TSa.

luxDev
luxDev Pionier

Przynajmniej 32 sloty są, chociaż obawiam się że to i tak będzie za mało :D

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jak będzie za mało przez kilka dni to się powiększy.

Marcoral
Marcoral Pionier

My przenieśliśmy się już na discorda i póki co pracuje nam się tu dobrze, więc problemów ze slotami nie powinno być. Mały feedback ode mnie - na TSie lvlupa przeszkadzały nam dwie rzeczy, warto byłoby spróbować je naprawić:

  1. Aby dostać się na kanał zabezpieczony hasłem trzeba je podać, nawet, jeżeli jest się adminem tego kanału.
  2. Kickowanie ludzi, którzy się nie odzywają jest baaaardzo słabe :(
koweq
koweq

Discord4Ever, Discord4Live <3

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Akurat miałem chwilę pogadać to wpadłem na TSa. No trudno, zostaje forum :D Mam spore opory przed korzystaniem z komunikatorów które są scentralizowane więc dla mnie Discord odpada.

luxDev
luxDev Pionier

Co do kickowania ludzi, jest też jedna śmieszna rzecz, oprócz tego że byłem 2 razy afk na chwile na kanałach MaRPG i zostałem za każdym razem wyrzucony z serwera za, (SLOTY)

Co do drugiej rzeczy, zauważyłem że Jerzy wyrzuca ludzi, aby jego "koledzy" mogli wejść i z nim pograć, przynajmniej tak to zrozumiałem gdy zobaczyłem jak wyrzucił losową osobę (nie wiem czy była afk, raczej tak) po czym weszła jakaś inna osoba, i została od razu wrzucona na jego kanał.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jeśli ktoś jest afk już trochę czasu a slotów nie wystarcza to jestem za kickowaniem tak aby było miejsce dla osób które chcą pogadać. Ostatnio przybyło slotów więc nie powinno być takiej sytuacji.

Jeśli komuś takie warunki nie odpowiadają to jest mnóstwo innych serwerów na których można pogadać :slight_smile:

Marcoral
Marcoral Pionier

No to jednak trochę irytujące jak czekam na pozostałych i muszę gadać sam do siebie żeby mnie nie kicknęło xD

Mimo wszystko staram się nie ułatwiać roboty mojemu postępującemu schorzeniu psychicznemu, więc wyszło jak wyszło 😃

TheDesmond
TheDesmond

Pragnę zauważyć, że kicka nie dostaje się tylko z powodu braku slotów "bo tak jest wygodniej i chcę żeby wbił mój znajomy/dziewczyna/wujek", tylko w momencie kiedy tych slotów jest mało, a także jest się AFK przez dłuższy czas ;) (nie chodzi tu tylko o sytuację gdzie jest full slotów, tylko ogółem gdy jest ich niewiele.)

anon82750602
anon82750602

Właśnie razem z @patryks'em odkryliśmy sposób jak nadać DOWOLNEMU GRACZOWI lub DOWOLNEGO NPCtowi DOWOLNĄ teksturę. Napisałem i przetestowałem już plugin, który renderuje wykonane przez nas tekstury i nakłada je na postaci. Działa perfekcyjnie. Znów ogranicza nas już tylko nasza wyobraźnia.

Ja tak robilem custom blocki (pokazywałem ci ten niebieski blok na swoim serwerze) :P

Marcoral
Marcoral Pionier

A tak wygląda komunikat o błędzie wygenerowany przez MaRPG. Przed ponownym uruchomieniem serwera należy najpierw usunąć komunikat o błędzie, w przeciwnym wypadku serwer zakończy swoją pracę. Dzięki temu uzyskamy pewność, że nic nie umknie naszej uwadze :)

690x317

luxDev
luxDev Pionier

600x500

A konsola pluje exception bardziej.

Marcoral
Marcoral Pionier

Ukradłeś mojego żuczka Bulwara?

luxDev
luxDev Pionier

Bulwar jest groźny, ale udało mi się go schwytać.

koweq
koweq

Fajnie zrobione ;)

Marcoral
Marcoral Pionier

Mała stopklatka z prac na serwerze. Tak jak wspominałem, osiągnęliśmy poziom technologiczny, gdzie możemy nadać każdej humanoidalnej postaci stworzony przez nas skin. Nad wykonaniem takowych pracuje obecnie @Esc. Zaprezentował mi dzisiaj propozycję wyglądu dla męskiej postaci w lobby (gdzie dokonuje się wyboru klasy postaci). Byłem tak zafascynowany, że postanowiłem się podzielić z Wami otrzymaną grafiką (o gasz, mam nadzieję, że mi to wybaczysz Esc :D) Jak Wam się podoba?

690x492

hej0ss
hej0ss

Ogólnie skiny ładnie wyglądają tylko ten "None" tak za bardzo zrobiono z niego takiego bezdomnego moim zdaniem.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Taki chyba jest zamiar. Patrz jak np. startują postaci z serii The Elder Scrolls. Chodzi tu o stanie się potęgą z włóczęgi.

koweq
koweq

A ja jakiego skina dostanę na start? ^^

P.S @Esc fajne wykonanie ;)

kacper_o
kacper_o

@koweq Ciebie nie będzie stać nawet na ubrania włóczęgi :)

hej0ss
hej0ss

Tak już wprowadzacie można powiedzieć najnowszą technologie w minecraft, bo mam taki pomysł, że jeśli ktoś ma mało serc (1-3) to ekran mógł by mieć lekko szary.

koweq
koweq

Why? :<

Dlatego nie lubię kacpra. Nawet w moje urodziny ze mnie żartuje :'(

Marcoral
Marcoral Pionier

Zabawnie się składa, akurat nad tym pracuję xD Chciałbym, aby wyglądało to mniej więcej o tak: https://proxy.spigotmc.org/6a73658a684ad710c8e45cf353feaa422c461bbd?url=http%3A%2F%2Fupload.fr-minecraft.net%2Fimages%2Ffrminecraft%2Ffr-minecraft_IKWW_worldborder-warning.jpg

oczywiście bez tych pasków po prawej stronie :)

koweq
koweq

Marcoral! :D

Jak tam idą prace?

Marcoral
Marcoral Pionier

Praca wre! Dzisiaj skończyłem serializację ItemStacków do baz danych z uwzględnieniem kwestii optymalizacyjnych. Serwer na podstawie niezbędnych informacji zapisywanych do bazy danych, sam dynamicznie dopisuje resztę, aby mógł potem wydajnie z nich korzystać.

No a chłopaki jak zawsze latają po mapie w poszukiwaniu Herobrine'a... 😒 Przy okazji: wszystkiego najlepszego! :)

koweq
koweq

Dziękuję!

Btw. Teraz jest jeszcze tzw. "Null". Czyli coś jak HeroBrine. Czyli chłopaki mają jeszcze drugie zajęcie - znalezienie nulla :P

Btw2. To jaki będę misł skin na lobby? ^^

Marcoral
Marcoral Pionier

Myślę, że za to agresywne śledzenie projektu pewnie jakiegoś Vipa na parę miechów dostaniesz :D

koweq
koweq

Marcoral:

agresywne śledzenie projektu

Aż tak jestem agresywny? :P

Za moderowanie forum nic nie dostanę? xD

patryks
patryks Pionier

Moderator forum nie przyczynia się bezpośrednio na rozwój serwera. A ranga VIP to i tak raczej dobre wynagrodzenie, jeszcze na parę miesięcy, to sam bym brał :D Nie ma u nas jakiejś rozbudowanej hierarchii, są zaledwie 4 rangi i nie przewiduję by się to zmieniło ;)

ps. Wszystkiego najlepszego ;)

koweq
koweq

Ale zboże na serwerze sadziłem xD

kacper_o
kacper_o

Można było zrobić to komendami w parę sekund, ale masz + za robienie tego ręcznie xD

koweq
koweq

Co?!?!? To ja się tak męczyłem....

luxDev
luxDev Pionier

Chciałbym poinformować że wróciłem, i @Marcoral będzie musiał od tej pory zażywać więcej melisy, do tego Studia.. Jak nie będzie go przez 2-3 dni dzwoncie na pogotowie.

Adres:

Ulica spokojnej starości, Warszawa

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

A myślałam że Orzechowa 😮

luxDev
luxDev Pionier

Przeprowadził się, wcześniej mieszkał w krainie orzeszka.

luxDev
luxDev Pionier

690x360

Takie coś jest kozackie, co o tym myślicie? :D

koweq
koweq

Wow!

hej0ss
hej0ss

@luxDev fajnie fajnie, a dało by się im mniej serc tym tej krwi więcej na ekranie?

luxDev
luxDev Pionier

Tak to będzie dzięki telchologii z uczelnii Marcina, wiemy jak ustawić moc tej krwii.

hej0ss
hej0ss

@luxDev hmm... mam jeszcze pomysł, jak da rade to można zrobić, że jak zostaniesz otruty masz zielony obraz po bokach czy coś.

luxDev
luxDev Pionier

Hmm jeszcze zobacze jak to bedzie wygladac, nie jest to takie proste.

hej0ss
hej0ss

Nie znam się na tym stopniu w pluginach ogólnie to jestem pod wrażeniem co wy robicie na tym serwerze. Nie mam jak inaczej pomóc mogę życzyć powodzenia ;)

luxDev
luxDev Pionier

No robimy, inną gre w minecraft (taki zarcik) , niby prosta sprawa, nie wiem jak będzie to wyglądać z innymi teksturami, bo to wkoncu jest tekstura od zblizania sie pod Border.

Marcoral
Marcoral Pionier

@hej0ss @luxDev Niestety nie da się tego zrobić. API Minecrafta jest bardzo mało serwerolubne. Minecraft rozwijany jest bardziej w kierunku mapek adventure, aniżeli serwerów na pluginach, toteż nie możemy np. dodać własnych tekstur i wysyłać pakietów przez serwer, ponieważ klient zwyczajnie nie wiedziałby jak je obsłużyć. W prostych słowach z naszymi umiejętnościami możemy wykorzystać niemal wszystkie biblioteki z Minecrafta i w zasadzie nic więcej (sprawę ratują trochę armorstandy, które zostały zrobione bardziej pod serwery chciałoby się rzec, oraz resourcepack). Anyway uważam, że prawdziwy mistrz w swoim fachu potrafi zrobić coś z niczego :)

patryks
patryks Pionier

O coś takiego Ci chodzi? :D 690x394 Dla porównania: 690x394 Tylko jeszcze muszę z @Marcoral o tym porozmawiać 😋 (tak Marcinie, dodatkowa robota dla Ciebie 😄)

Marcoral
Marcoral Pionier

NIENAWIDZĘ CIĘ!! Oni już prawie uwierzyli... ;/

koweq
koweq

Hehe... Znowu wyciek ^^

patryks
patryks Pionier

Mogłeś mówić, to bym o tym nie pisał :/ Jednak żartowałem, nie da się tego zrobić 😋 @Marcoral myślisz, że uwierzą? :P

Marcoral
Marcoral Pionier

100x100

UWAGA, OFENSYWNY ZNAK ZAPYTANIA DLA ZWRÓCENIA UWAGI Pracuję nad MaCoreCommodore i zastanawiam się jak wiele wiadomości powinien wysyłać serwer na czat gracza. Zaakceptowanie resourcepacka będzie wymagane, aby prowadzić grę, a wszystkie komunikaty będą czytane przez lektora. Tutaj właśnie nachodzi mnie konkluzja, jakoby te wiadomości były zbędne, ale wywołuje to zgodny sprzeciw reszty MaTeamu. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy komunikaty od serwera, czytane przez lektora, powinny dodatkowo pojawiać się na czacie gracza? Chciałbym uniknąć poniższego efektu:

642x294

koweq
koweq

Powinien być tekst + lektor według mnie. Czemu? Niektóre osoby wyłączają dźwięk w minecraftcie z różnych powodów. Mogą też nie mieć słuchawek ani głośników. Mogą też być co nieco głuche.

patryks
patryks Pionier

Tak jak pisze @koweq tekst + lektor :P Ktoś czegoś nie usłyszy i nie będzie wiedział o co chodzi, a tak to lektor może powiedzieć jakieś dłuższe zdanie, a na czacie będzie taka wersja skrócona, by tylko wiedzieć o co chodzi ;)

anon82750602
anon82750602

Czemu by nie napisać moda? (Umiem zrobić to tak aby i z Vanilla działało ;p)

Marcoral
Marcoral Pionier

Skoro by działało z Vanilla to po co pisać moda?

hej0ss
hej0ss

@Marcoral @patryks trochę sie pogubiłem... To znaczy ze z zatruciem, a z HP mozna czy w ogole nie mozna??

Marcoral
Marcoral Pionier

Można i tu i tu, tylko będzie trochę z tym kombinowania ;)

patryks
patryks Pionier

Z hp jest chyba łatwiejsza sprawa niż z zatruciem, ale kto miałby dać radę jak nie @Marcoral :D

Marcoral
Marcoral Pionier

Hop, hop! Pamiętacie może to?


690x258

Zastanawiam się jednak nad przerobieniem tych okienek na specjalny namiot z NPC symbolizującymi postaci gracza (byłyby nawet ubrane tak, jak ostatnio dana postać gracza!), a statystyki pojawiałyby się nad nimi w postaci hologramów. Wyglądałoby to naprawdę fantastycznie, jednak wymagałoby ode mnie sporo czasu do napisania

Zaszyłem się więc w podziemnych komnatach @patryks'owych zamków, aby tam móc w spokoju oddać się pracy. Dzisiaj mija dokładnie 5 tygodni, a ja wracam z mojej krucjaty z tarczą. Wszystko zostało przerobione zgodnie ze wspomnianą koncepcją i w połączeniu ze skinami stworzonymi przez @Esc robi znacznie lepsze wrażenie, niż zwykłe, oklepane GUI. Podsumowując - wygląd NPC w lobby wyboru postaci zależał będzie od wszystkich poniższych czynników:

  • Klasa postaci, którą ma reprezentować,
  • Ranga, jaką posiada gracz (szary obywatel, VIP lub Szlachic),
  • Płeć gracza,
  • Przedmioty, jakie ostatnio nosił gracz na danej postaci

Dla każdego gracza NPC wygląda zatem inaczej. Dodatkowo, nad NPC pojawią się hologramy podsumowujące naszą rozgrywkę (na razie zrobiłem tylko poziom i ilość doświadczenia, najprawdopodobniej dojdzie jeszcze lokalizacja i czas gry dla każdej z klas). Wrzuciłbym screena, ale szykuję jeszcze pewną niespodziankę... 😃

luxDev
luxDev Pionier

A co ty gadasz Panie, ja tutaj siedze do 3 w nocy żeby zrobić takie cudo a ty śpisz :C no tak to jest jak się biega na uczelnie 120 kilometrów.

Tylko ładną teksturę pod to ❤️ Gotowe Marcinie, można swiętować, ogarniesz jakąś ładną teksturkę pod to podobną do tamtego ssa nie? :slight_smile: liczę na Ciebię.

690x431

Dodaję jeszcze że jedynym minusem tego jest że ustawienia graficzne muszą być na Fancy ;( A ja szukałem problemu w kodzie przez 30 minut, gdy sobie przypomniałem że mam na Fast 🌵

Dodam jeszcze że możemy ustawić moc tego, i wyłączyć to w każdym momencie, oraz było to testowane na moim serwerze od lola, więc tzw. rynsztokowy język jakim darzy ten serwer nas jest po prostu cudny ❤️ (A tak na serio, jestem chory psychicznie, ludzie namiary na doktorów, @Aylin może ty pomożesz?!)

luxDev
luxDev Pionier

Cześc, jak codziennie, późną porą spotykamy się na discordzie, albo na moim ts3 aby sobie coś tam pogrzebać przy marpg ostatnio mnie długo nie było, miałem przeprowadzke, i Marcin pisał Commodore(Główny plugin) sam, przez 2 tyg, gdy go dostałem dzień wcześniej a dzisiaj zacząłem przeglądać dostałem napadu "kiśnięcia nagłego" pomyślałem żeby wam pokazać jak wygląda przyjacielska praca z Marcinem (Marcoral)

Link do mp3: http://luxdev.pl/marpg/marcinglupek/Jebniety_marcoral_i_lux.mp3

Marcin nie wiedział z początku że go nagrywam, wszystko wyszlo po prostu, znakomicie, i po mojej myśli, jeśli chodzi o te całe rzeczy z których się smiałem to kod Commodore, który on pisał. Polecam oglądać do końca, poprawa humoru gwarantowana, @Marcoral, nie zabijaj proszę ! ❤️

Xepio
Xepio Pionier

uff.... Jak dobrze że ty mnie nie nagrywałeś, bo pewnie po 10 minutach od opublikowania nagrania, bym miał policje, psychologa i pewnie prokuratora pod drzwiami XD

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Szykuje się jakiś dodatek specjalny na 300 post? 😋

Marcoral
Marcoral Pionier

Szykuje, ale nie ma takiego chamskiego dobijania! Do kąta! 😃

kacper_o
kacper_o

@Marcoral ale masz bujną wyobraźnie:D

koweq
koweq

Nad czym teraz pracujesz?

SssLimak
SssLimak

Yeyy, poznałem już poziom waszego projektu, ale takiego zainteresowania ze strony osób pośrednich; nie spodziewałem się. Ten wątek przypieczętował wszystkie moje podejrzenia. Nie dowierzam, że dopiero teraz na niego trafiłem. Parę słów od osoby, która miała tą przyjemność chwilę popracować z tymi Panami. Większych rzepaków i obiboków nie znajdziesz. Tak się tylko składa, że ich nijakość przewyższał moje możliwości, i to niejednokrotnie. Poziom na jakim pracują chłopaki wyszedł poza stratosferę. Żeby nie skorzystać z nieładnego słowa, zarąbista robota. Do dzisiaj żałuję, że nie mogłem popracować z ekipą do końca; sytuacja wymagała dostosowania, ale żal pozostał.

Polecam każdemu mniej lub bardziej, oraz tym, którzy z pogardą odnoszą się do minecrafta. Ten projekt to strzał w dyszkę. Praca tych ludzi, to arcydzieło a właśnie Ci Panowie, to talent o dwóch nogach zasiadający przy komputerze. Wielki szacunek, na forum zaglądam do was codziennie. Czekam na nowości! Pozdrawiam, Mona Lisa.

Marcoral
Marcoral Pionier

Sporządziłem dokładną listę najważniejszych rzeczy, które zostały do zrobienia. Nie wygląda to optymistycznie, co?

  • Dodać setki lokalizacji wraz z płytami tektonicznymi
  • Pokombinować nad "rangowością" rang
  • Dokończyć silnik damage'a
  • Dodać dźwięki broni, tarczy, pancerzy
  • Dodać dźwięki postaci i potworów (damage & death)
  • Dodać particlesy dla eventu damage (+ usunać vanilla critical)
  • Dodać healthbara dla graczy i potworów
  • Dodać scoreboarda z poziomem gracza
  • Dodać lektora w InventoryClickEventClass
  • Dodać dźwięki w InventoryClickEventClass
  • Dodać lektora w PlayerChatEventClass
  • Dodać lektora w PlayerJoinEventClass
  • Dodać czerwony ekran przy dużym damage
  • Ogarnąć cały system pojedynków
  • Ogarnąć cały system handlu
  • Ogarnąć cały system aukcji
  • Ogarnąć cały system skilli
  • Ogarnąć cały system wierzchowców
  • Ogarnąć cały system górnictwa
  • Ogarnąć cały system ulepszania
  • Ogarnąć cały system specjalnych potworów
  • Ogarnąć system borderu mapy
  • Ogarnąć cały system treasure chestów
  • Wdrożyć system zaklinania
  • Pododawać głosowe reklamy szamponów i hostingu lvlup.pro
  • Dodać claim dla wydropionych przedmiotów
  • Zrobić biżuterię: zakładanie spod shifta itd.
  • Porobić specjalne tarcze
  • Dodać serializację dla biżuterii i tarczy
  • Dodać funkcję opisującą dla biżuterii i tarczy
  • Poprawić deserializację pojedyńczych przedmiotów
  • Poukrywać pakietami wszystko przed wyborem klasy postaci
  • Dodać możliwość podania maila
  • Dodać możliwość zmiany hasła
  • Dodać przechodzenie do trybu bitwy po wciśnięciu 'F'
  • Usunąć możliwość używania znaków Unicode w haśle
  • Przerobić komendy na czat
  • Zrobić komendę na bany, która usuwałaby rekordy z tabel
  • Zrobić komendę na zmianę płci
  • Zrobić komendę na zmianę rangi
  • Porobić specjalne bonusy dla konkretnych typów broni
  • Rozwiązać buga ze znikającymi NPC
  • Usunąć komendę /reload
  • Dodać funkcjonalne buttony do inventory gracza
  • Porobić tekstury dla broni i przedmiotów
  • Porobić skiny dla NPCtów i postaci
  • Ogarnąć nazwy dla broni i elementów wyposażenia
  • Zabezpieczyć obiekty takie jak np. włazy przed wchodzeniem w interakcję z nimi
  • Postarać się nie wylecieć ze studiów
  • Poprawić formułę zwiększającą szanse na specjalny bonus/poziom ulepszenia przedmiotu
  • Ogarnąć świecenie itd. dla NPC
  • Zrobić lagujące efekty dla Mistrzów Gry
  • Zrobić kozacką tablistę
koweq
koweq

Marcoral:

"rangowością" rang

Czo? xD

kacper_o
kacper_o

Marcin nabijasz nam posty, a 300 już niebawem...

endrjoo96
endrjoo96

Do tej swojej listy możesz też dodać "Zrobić specjal na 300 postów w wątku na lvlup".

AutomattPL
AutomattPL

Specjal na 300 postów? Nie mogę się doczekać! ✌️

Co do listy, którą tu wstawił @Marcoral można wnioskować, że serwer w tym roku jeszcze nie wystartuje?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Mnie także zżera ciekawość, co MaRPG wystawi z okazji 300 postów :) . Głównie dlatego teraz się wypowiadam, żeby podbić licznik ;P.

Też raczej obstawiam, że w tym roku MaRPG jeszcze nie wystartuje, ale widzę, że praca wrze, więc kto wie? :slight_smile: Powodzenia.

koweq
koweq

MaRPG nie wystartuje jeszcze przez dłuższy czas. Przynajmniej do połowy 2017. Podobno.

koweq
koweq

Znowu nie przedłużyli strony xD

anon82750602
anon82750602

Usunąć możliwość używania znaków Unicode w haśle

Po co? Może chce walnac kilka emoji w haśle by nikt mi się nie włamał? 😄 d

endrjoo96
endrjoo96

a ja chce sobie jako haslo ustawic pochodna jakiejs funkcji.

anon82750602
anon82750602

OTO POST #300 :D

@Marcoral co na specjal?

Xepio
Xepio Pionier

#301 :D z racji tego że napisałem post 301, a specialmiał być na 300.. to przełożymy do 1000 postu :D

(Żartuje ^.^)

kacper_o
kacper_o

302

A specjala ani widu ani słychu:P

koweq
koweq

#303

Gdzie specjal? :P

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

#304 Nie ma, nie było, ale czy nie będzie? 😦 Może MaRPG wprowadzi jakiś specjal z okazji 304 postów? :D

luxDev
luxDev Pionier

Moim zdaniem pisanie tego typu rzeczy jest bez sensu :slight_smile: Będzie specjal to będzie, Marcin dzisiaj cały dzień myśli co wrzucić na ten specjal podobno :)

endrjoo96
endrjoo96

Słyszałem że planuje wrzucić filmik jak zjada całe opakowanie nerkowców na raz :slight_smile:

Marcoral
Marcoral Pionier

UWAGA, OGŁASZAM CO NASTĘPUJE: Tegopostny specjal będzie umieszczany w krótkich odcinkach co kilkadziesiąt minut. Pierwszego możecie spodziewać się już za momencik!

Napisałem najpierw zerojedynkowy post, aby był mniejszy hype (przy edycji nie wyświetlają się powiadomienia :D)

koweq
koweq

To za momencik to kiedy? :P

luxDev
luxDev Pionier

No niestety, ja wiedziałem jak to się skończy, więc tak, Studenciak pewnie znowu mnie zamorduje, ale co tam. To pierwszy specjal na lvlupie, więc trzeba zaszaleć xD, Łapcie tajne nagranie z deweloperskiej kartoteki

https://www.youtube.com/watch?v=EddrF17VrhM&feature=youtu.be

Od razu zaznaczam, że na nagraniu występują brzydkie słowa.

Marcoral
Marcoral Pionier

OMG xD Nigdy więcej żadnych nagrań z deweloperskich kartotek!! Na nagraniu widać skutki hiperorzechy złośliwej, nie polecam :/

koweq
koweq

Czemu film prywatny...? :(

luxDev
luxDev Pionier

Edytuję go bo Marcin wysłał mi zdjęcie że ostrzy nóż :)

anon82750602
anon82750602

@koweq Ja widzialem :3 Kto pierwszy ten lepszy xD Trza wincyj na forum zagladac...

Marcoral
Marcoral Pionier

Akurat ten jeden raz @koweq'a nie było xD

Marcoral
Marcoral Pionier

Pracuję właśnie nad zawarciem najważniejszych informacji w wyświetlanej nazwie gracza. Niestety wszystko musi być w jednej linii (informacje umieszczane w scoreboardzie belowName pokazują się także na NPC, a jest to bardzo niepożądane).

Oceńcie proszę: czy wygląda to dobrze? Jest zarówno poziom, jak i HealthBar, (który pokazuje się tylko, gdy przez ostatni moment gracz doznał obrażeń i dodatkowo zmienia kolory w zależności od HP - yay!), jednak osobiście mam pewne zastrzeżenie - moim zdaniem pasek jest za długi, jak również niewycentrowany nick nie wygląda za dobrze.

392x277

Powiedzcie proszę, czy Waszym zdaniem wygląda to estetycznie. Jeżeli nie - jakie informacje wywalić/jak to przearanżować?

PS: Nie pytajcie komu zwinąłem ciuchy... 😄

koweq
koweq

Jest spoko.

btw. Czo to za skin? xD

endrjoo96
endrjoo96

wiesz co? Health bar mógłby się pokazywać po wskazaniu gracza celownikiem, a normalnie wyświetlany jest tylko poziom ;)

Marcoral
Marcoral Pionier

To niestety niemożliwe. Za to healthbar znika 5 sekund (łatwe do zmiany w pliku konfiguracyjnym) od otrzymania ostatnich obrażeń. (Zostaje sam poziom i nick)

W praktyce wygląda to tak, że w jakichś spokojnych miejscach (jak np. w miastach, gdzie akurat jest dużo ludzi), jest dosyć czytelnie. Za to tam, gdzie trwa akcja jest widoczny pasek, przez co mężni wojownicy mogą uratować swoich kompanów w agonii 😃

koweq
koweq

Jeszcze lepszy pomysł! :D

endrjoo96
endrjoo96

dokładnie. Będzie to zarówno przejrzyste, jak i użyteczne.

Marcoral
Marcoral Pionier

A co powiecie na to?

337x266

Każdy potwór również będzie posiadał pasek, który działa na podobnej zasadzie, co ten od gracza - wyświetla się przez konfigurowalny czas od ostatniej utraty życia. Po tym czasie mob z powrotem otrzymuje tradycyjną nazwę. Długość paska również można łatwo zmienić. Jeżeli jego długość normalnie zostałaby przekroczona, część paska przybierze jaśniejszy kolor, przez co wciąż będzie widać stan życia potwora. Na powyższym przykładzie zombie ma 35 punktów życia, więc 15 prostokątów jest jaśniejszych od pozostałych (wyjechałyby poza pasek)

321x44

hej0ss
hej0ss

@Marcoral Mi się wydaję, że pasek życia u bohaterów jest zbędny natomiast u potworów starczyło by "DlugośćPaskaZyciaMobow:" na 10.

anon82750602
anon82750602

@Marcoral w 2 liniach też by dało radę...

luxDev
luxDev Pionier

Marcoral wie o tym ale sa inne powody dlaczego tego nie będzie :)

Marcoral
Marcoral Pionier

Co powiecie na herby miast? :) 690x394

luxDev
luxDev Pionier

Marcin szczerze, 2/10 A tak na półserio jest chyba ok, podoba mi się ten herb.

koweq
koweq

Fajny herb xD

patryks
patryks Pionier

Fajny, bo to nie @Marcoral go robił xD

Marcoral
Marcoral Pionier

Dzisiaj w końcu skończyłem już w pełni rozszerzone inventory!

Finalna funkcjonalność:

  • Wygląd inventory jest całkowicie zmieniony Pojawia się dodatkowe miejsce na umiejętności, broń, pierścienie i naszyjnik.

  • Przedmioty można zakładać zarówno w tradycyjny sposób, jak również mając wciśnięty shift! Serwer automatycznie wykryje na jakim miejscu powinien znaleźć się wciśnięty przedmiot. Działa z każdym przedmiotem z rozszerzonego ekwipunku (również z pierścieniami i naszyjnikami, które nie są nijak zaczepione z Vanilla). Gracz może posiadać dwa pierścienie. Przy założeniu któregoś, trzymając jednocześnie klawisz "shift", zostanie on umieszczony na pierwszym wolnym miejscu.

  • Przy próbie założenia przedmiotu serwer sprawdza, czy gracz spełnia odpowiednie warunki, aby go założyć (poziom przedmiotu, klasa postaci itd.). Jeżeli nie, przedmiotu nie da się założyć, a serwer informuje dlaczego. (Zrobiłem już bazę pod lektora, teraz wystarczy tylko umieścić w RP odpowiedni dźwięk). Dodatkowo serwer jest zaprogramowany pod kolejkowanie błędów od najważniejszego. (głupotą byłoby, gdyby serwer informował o braku wymaganego poziomu, jeżeli jednocześnie klasa postaci gracza nigdy nie będzie mogła korzystać z danego przedmiotu - jest to zdecydowanie ważniejsza informacja, więc to o niej gracz zostanie poinformowany w pierwszej kolejności)

  • W przypadku pancerzy, po założeniu zmienia on barwę na dopasowaną do rangi gracza. (pancerze zwykłych graczy przyjmują odpowiednie odcienie koloru "0" w palecie HSV (czerwone), gracze premium - 0.25 (gdzie cały obrót stożka oznacza "1") (zielone), a Szlachcice - 0.75 (fioletowe). Wszystko jest łatwe do zedytowania - wystarczy podmienić pojedyńczą linijkę w pliku konfiguracyjnym. Dokładny odcień przedmiotu zależy od jego statystyk. Po zdjęciu przedmiotu automatycznie resetuje się do domyślnego, czerwonego koloru, przez co zbugowanie ich jest niemożliwe.

  • Aby uniknąć sytuacji, gdzie elementy ekwipunku są zbyt często zmieniane (taki zabieg miałby sens, jeżeli gracz posiadałby dwa przedmioty, takie, że jeden np. pozwala na znaczne zwiększenie siły umiejętności, a drugi siły ataku z hitów - wystarczyłoby wówczas zakładać ten pierwszy tylko na czas używania skilli. Nie na MaRPG te numery!). Każdy element ekwipunku można zmieniać niezależnie od pozostałych co 5 sekund. (w przypadku pierścieni chodzi osobno o każdy ze slotów)

  • Z podobnych powódek w czasie walki gracz musi walczyć bronią, którą posiada założoną w slocie na broń. Jeżeli znajduje się ona gdzie indziej, zostanie tam automatycznie umieszczona (jeżeli gracz spełnia warunki do korzystania z niej). Jeżeli w slocie na broń znajduje się już jakaś broń, przy próbie zaatakowania inną, pasek hotbar gracza przełączy się automatycznie na właściwą broń.

  • Zrobiłem bazę pod dźwięki takie jak zakładanie, zmiana i zdejmowanie pancerzy, biżuterii i broni.

  • Gracz przy wznowieniu gry daną postacią jest ubrany dokładnie tak, jak przy zakończeniu ostatniej sesji gry. Co ciekawe - NPC symbolizujący jego klasę postaci w lobby też. Z uwzględnieniem skina i kolorów pancerzy dopasowanych do rangi rzecz jasna.

  • Wszystko jest już w pełni kompatybilne z bazą danych, przez co, w przyszłości, wygenerowanie wyglądu gracza na stronie serwera nie będzie stanowić problemu.

  • Zrobiłem bazę pod możliwość łatwej zmiany tekstur wszystkich przedmiotów. Oznacza to, że gdybym posiadał tekstury dla wszystkich przedmiotów, zostałyby one automatycznie zaimplementowane (podobnie jak dźwięki).

Wszystko zostało dogłębnie przeze mnie przetestowane i poprawione i jest pozbawione bugów! Yay!

endrjoo96
endrjoo96

Chcieliście specjal na 300 postów? Proszę bardzo xD

Marcoral
Marcoral Pionier

A co powiecie na taki ambiencik w mieście? :slight_smile:

http://marpg.pl/bard/

luxDev
luxDev Pionier

Co ty z tym moim nagraniem najgorszego zrobiłeś, nic nie słychać szumy jak w pralce, chłoopie.

kacper_o
kacper_o

Cudo <3

Kaczka
Kaczka

Hej, Witam. Pomysł bardzo ciekawy, jednak już głośno było o serverach RPG. Co do budowniczych, może popytaj różnych grup budowniczych? Xant, CraftCast? Pozdrawiam. :3

koweq
koweq

Jedna osoba, bodajże kiedyś z Xanta niezbyt się zachowała i ją wywalono ;)

patryks
patryks Pionier

Było już głośno o serwerach RPG? W Polsce? Chyba nie na tyle głośno bym usłyszał, parę "prezentacji" serwerów "RPG" widziałem, ale to co widziałem to po prostu śmiech na sali :D Niektórzy myślą, że dodając na survival, możliwość wykonania kilku zadań od NPC ze spawna, to RPG... Jedyny RPG jaki widziałem i zapowiadał się dobrze to Silvania.net, słyszałem jeszcze o Avernus, ale nwm dokładnie czy to typowy RPG. Co do grup budowniczych, to raczej nie chcemy korzystać z ich "usług" xD Mieliśmy już styczność z osobami z kręgu tych ekip i nie wspominamy ich za dobrze 😕

kacper_o
kacper_o

Każda osoba pochodząca z jakiejkolwiek grupy budowniczych, wylatywała szybciej niż budowniczowie niezależni.( I chodzi mi tu głównie o brak umiejętności) :)

Marcoral
Marcoral Pionier

Dzisiaj w końcu skończyłem już w pełni lobby postaci!

Finalna funkcjonalność:

  • Gracz może wcielić się w każdą z czterech postaci w ramach jednego konta. Każda postać posiada własny ekwipunek, statystyki, lokalizację, bla, bla, bla... większość z Was zna to już na pamięć i wie o co chodzi.

  • Gracz wybiera postać wciskając po prostu na nią w lobby. Jego ekwipunek zostanie przywrócony do stanu, w którym kończył rozgrywkę daną klasą postaci.

  • Każda z postaci posiada własnego skina. Jego wygląd dodatkowo zależy od płci i rangi, jaką posiada gracz. Skiny te są widoczny w lobby (a raczej będą widoczne, jak je ukończymy. Bazę pod nie zrobiłem, więc teraz to już bardziej kwestia pracy grafika. Póki co posługuję się uniwersalnym, ślicznym kawaii skinem, który mieliście okazję już zobaczyć, kiedy prezentowałem informacje, które pojawiają się nad graczami.)

  • Postacie w lobby są wyposażone w taki sam ekwipunek, jak dana postać gracza.

  • Nad postaciami w lobby pokazują się hologramy informujące o postępie w grze danej klasy postaci. Zawierają informacje o poziomie postaci i postępie w zdobywaniu następnego, jak również zawierają czas gry konkretną klasą i informacje o miejscu, w którym postać się wylogowała.

  • Jeżeli gracz nie grał daną klasą postaci, jej skin w lobby przybierze odcienie szarości, a zamiast hologramów pokazujących postęp gry, pokaże się informacja, że postać nie istnieje.

  • Czas gry daną postacią w hologramie poprawnie odmienia się według polskich liczebników. Nie spotkamy więc "12 godziny", "8 minuty", czy innych zwrotów, którymi czasem posługują się obcojęzyczni na mojej uczelni. Sekundy przestają się pokazywać, kiedy gracz przegra na danej postaci pierwszą godzinę. Dodatkowo po przegraniu co najmniej 24h, zostaną one przeliczane na dni. Dni pokazują się dopiero wtedy, kiedy gracz przegrał na postaci co najmniej 24h.

  • Lobby jest w pełni kompatybilne z bazą danych. Chcesz, aby na stronie pokazało się, gdzie skończyłeś grę? Gimme a second, napisanie MaFacebooka to kwestia czasu.

267x500

Marcoral
Marcoral Pionier

Uwaga, kolejny apdejcik!

  • Po wysłaniu wiadomości przez dowolnego gracza można łatwo podejrzeć o nim kilka informacji najeżdżając po prostu na jego nick.

608x149

To, co wyświetla się w ramce mogę dostosować dla dowolnego gracza! Moderatorzy na MaRPG będą mieli uproszczone zadanie - aby kogoś zbanować wystarczy wcisnąć na dowolny nick.

koweq
koweq

MaFacebook? Chcę! :D

patryks
patryks Pionier

@Marcoral Teraz szczerze - Ty wiedziałeś, że pracuję nad MaBookiem, czy to przypadek? http://i.imgur.com/HuJvCDg.png

Marcoral
Marcoral Pionier

Mózg rozjebany xD

koweq
koweq

Ale to brzydkie xD

patryks
patryks Pionier

Wyczerpująca odpowiedź, pełna tajemnic i nieprzewidzianych zwrotów akcji, trzymająca w napięciu do samego końca. Moja finalna ocena, tej jakże skomplikowanej i wyczerpującej odpowiedzi, to 2/10.

koweq
koweq

Ta górna belka jest brzydka :P Ale plusik za podobieństwo do fejsa

Marcoral
Marcoral Pionier

Uwaga, prezentuję nowe dzieło Patryka! Co powiecie na animowane ikony w ekwipunku? Taka jak ta pokazywałaby się np. po jednostronnym zaakceptowaniu transakcji. Taka ikona w pełni bazuje na resourcepacku, przez co nie obciąża serwera tak, jak np. animacje z lore'ów.

338x133

Od teraz możecie wyczekiwać MaRPG odmierzając czas razem z @patryks'ową klepsydrą. Yay!

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Obserwuje projekt od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że nieźle wykorzystujecie możliwości paczek tekstur. Nie spotkałem jeszcze na polskiej scenie takiego wkładu w tego typu zabiegi kosmetyczne. :D

Marcoral
Marcoral Pionier

Uwaga, z niekrytą przyjemnością prezentuję MaTrade, czwarty kamień milowy w powstawaniu MaRPG. Prawdopodobnie najlepszy powstały do tej pory na świecie tego typu plugin na handel. Gracze będą mogli bezpiecznie wymieniać się swoimi przedmiotami poprzez przyjazne GUI.


343x434


Mała legenda:

1. Są to oczywiście pola, w których gracz może umieścić przedmioty, które chce zaoferować w wymianie. Pola te są ZAWSZE po lewej stronie, nieważne, kto zaproponował wymianę. Much less confusing, I'd say :) Umieszczone tu przedmioty są kopią tych z ekwipunku. Zapobiega to kilku bugom (jak np. podniesienie jakiegoś przedmiotu podczas handlu, a następnie zamknięcie okienka mogłoby spowodować, że na któryś ze starych przedmiotów nie ma już miejsca itd.). Aby wycofać przedmiot z oferty wystarczy wcisnąć na niego lewym przyciskiem myszy (nie ma konieczności przeciągania go z powrotem do ekwipunku). 2. Bystrzejsi osobnicy domyślają się już zapewne, że, analogicznie, w tym miejscu zobaczymy przedmioty, które możemy uzyskać w wymianie. 3. Za pomocą tych guzików możemy dodać do swojej oferty poteflony (czyli oczywiście serwerową walutę). W ten sposób możesz łatwo wymienić jakieś przedmioty za szmal. Wciśnięcie przycisku trzymając jednocześnie Shift wycofa z naszej oferty odpowiednią ilość poteflonów. 4. W tym miejscu widzimy czy po zaakceptowaniu wymiany zyskamy, czy stracimy poteflony. (plus w prawym górnym rogu informuje, że poteflony zyskamy, z minusem zaś - stracimy)/ Po najechaniu na ikonę widać ich dokładną ilość. 5. Guzik ten może występować w trzech formach:

  • Szara (widoczna na screenie): Wciśnięcie guzika oznacza zaakceptowanie przez Ciebie obecnych warunków wymiany. Guzik zamieni się wówczas na klepsydrę (którą mieliście okazję zobaczyć w moim ostatnim poście), a guzik ten po stronie drugiego gracza zamieni się w jego zieloną wersję (patrz niżej).

  • Zielona: Guzik ten zobaczysz jedynie wtedy, kiedy druga osoba zaakceptowała już wymianę. Wciśnięcie tego guzika oznaczać będzie, że obecne warunki również Ci odpowiadają. Wymiana następuje natychmiast.

  • Czerwona z krzyżykiem (taka sama ikona, jak przycisku nr 6): Jeżeli widzisz ten przycisk, oznacza to, że wymiany w obecnej wersji nie można zaakceptować. Obaj gracze widzą go jednocześnie. Po najechaniu na przycisk otrzymamy dokładne informacje dlaczego dokonanie wymiany jest niemożliwe. Najczęściej po prostu któryś gracz nie ma dostatecznej ilości miejsca w swoim ekwipunku na przedmioty, które by po zaakceptowaniu uzyskał.

6. Wciśnięcie tego guzika oznacza, że rozmyśliłeś się i nie masz już ochoty handlować z danym graczem. Okno wymiany zostanie zamknięte.

Dodatkowe informacje o funkcjonalności komponentu:

  • Całkowicie kompatybilny z akcjami na przedmiotach z Vanilla: przedmioty możemy wciskać zarówno z shiftem (jeżeli wciśnięty przedmiot znajduje się wciąż w ekwipunku gracza skopiuje się na pierwsze wolne pole po naszej części okna handlowego (zostanie dodany do oferty)). Przedmioty można również swobodnie przesuwać, klikać jednymi na drugie (nawet gdyby normalnie się zestackowały, nie stanie się tak w przypadku, kiedy jakaś ich ilość została już zaoferowana) itd. Plugin wykona odpowiednie akcje, aby handel się nie zbugował. Testowane na wszystkie możliwe sposoby, bez szans na jakikolwiek błąd.

  • Po istotnej zmianie warunków wymiany przez któregokolwiek z gracza, jeżeli któryś z nich zaakceptował wymianę, zgoda ta zostaje automatycznie cofnięta. Nie ma szans, aby ktoś podmienił jakiś przedmiot bez naszej wiedzy!

  • MaTrade oblicza inteligentnie czy obaj gracze będą mieli dostateczną ilość miejsca, aby zaakceptować wymianę. Dajmy na to, że gracz A ma 2 wolne miejsca w ekwipunku, a ma uzykać 4 przedmioty. Zaoferował jednak trzy. 3+2 ≥ 4, więc wymianę uda się zaakceptować.

  • Jeżeli obaj gracze jednocześnie dodają poteflony do wymiany, obliczane jest jedynie kto straci i ile. Ma to zapobiec kuriozalnym sytuacjom, gdzie gracz A ma 300 poteflonów, gracz B - 500. Gracz A dodał już 100, ale następnie dogadali się, że gracz B za przedmioty zapłaci 300. Wówczas gracz B musiałby obliczać, ile musi dodać, aby wyszło 300. (-100 + ? = 300) A gdyby miał zapłacić 500? Gracz A musiałby wycofywać swoje, bo gracz B nie ma 600 (-100 + ? = 500) Na MaRPG prosto, przejrzyście. Profesjonalnie.

  • Została przygotowana baza pod komunikaty lektora, jak i dźwięki.

Wielkie podziękowania należą się @patryks za przystosowanie resourcepacka do handlu (to dzięki niemu wygląda to tak, jak wygląda) oraz @endrjoo96 za przygotowanie mi warunków do pracy. (DJ Beethoveen :kappa:) Szacun, że wytrzymywaliście to moje darcie mordy 😄

endrjoo96
endrjoo96

Dla efektów twojej pracy - jak najbardziej warto było krwawić z uszu. Po prostu bomba! :D

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Kolejne epickie wykorzystanie paczki tekstur, zazdroszczę 😃

anon82750602
anon82750602

Kurde a ja bym stosował mody XD

endrjoo96
endrjoo96

Mody są mainstreamowe, mody są passé. Teraz modyfikuje się grę przy użyciu własnej roboty pluginów.

Marcoral
Marcoral Pionier

Niestety na każdym serwerze, również i na MaRPG, prędzej czy później trafią się osoby, które bynajmniej ani myślą o zachowywaniu określonych norm, czy też uczciwej rozgrywce. Nie mogło zatem zabraknąć sprawnego systemu do blokowania kont. Tak jest, na MaRPG nawet bany są "Ma"! Skończyłem dzisiaj pracę nad alfą takowego systemu (pewnie będę musiał zaprzęgnąć Patryka do zrobienia jakiejś fajnej ikonki Banhammera dla tych guziczków, a także pokminić, co powinno znaleźć się w liście najczęstszych przewinień). Anyway, prezentuję jak to działa: Moderator, który będzie chciał zablokować gracza może zrobić to na dwa sposoby:

1. Po prostu wcisnąć na jego nick na czacie (pokazywałem Wam już możliwość uzyskania informacji po najechaniu) i z okna kontekstowego, które mu się otworzy wybrać opcję "zablokuj konto".

2. Otworzyć swój ekwipunek, wcisnąć ikonę "Zablokuj konto gracza", a następnie na chacie wpisać jego nick.

W obu przypadkach jego oczom ukaże się poniższy widok:

349x438

(tak, wiem, tak jak pisałem, muszę wprowadzić pewne poprawki... ^^)


Trzeba przyznać jednak, że niektórzy z tych zwyrodnialców potrafią uprzykrzać innym życie w sposób nadzwyczaj kreatywny; bardzo istotne jest zatem, aby móc łatwo dodać nowe pozycje do listy znanych przewinień, jak również łatwo modyfikować długość blokady. No problem sir! Wystarczy zmienić parę linijek w pliku konfiguracyjnym.


Oczywiście blokowanie graczy działa również w trybie konsolowym. Nie zawsze bowiem jesteśmy w domu, jednakże czujny admin nigdy nie śpi (tak, jak ja teraz, ehh...). Gracza można zablokować wówczas za pomocą komendy (żeby nie było, te konsolowe to jedyne, które będą!), podając dodatkowo numer występku.


Jestem przekonany, że po otrzymaniu bana na MaRPG delikwent najpewniej będzie zniecierpliwiony odliczał czas do końca blokady. Czemu by mu tego nie ułatwić? Sami spójrzcie...

690x389


Przy pierwszym wejściu na serwer po skończeniu blokady ten z chęcią powita gracza z powrotem i wyrazi swój żal z jego urlopu. No i usunie niepotrzebne już informacje z bazy danych. :)

PS dla dociekliwych: Bulwar to nasz serwerowy strażnik. Jeżeli więc blokada została nałożona przez Bulwara, oznacza to, że została wykonana przez konsolę 😃

Marcoral
Marcoral Pionier

Uwaga, mam zaszczyt zaprezentować Wam mój kolejny wynalazek. Ot kolejny element, którego reszta Commodore'a nie może się powstydzić.

Otóż pewnego pięknego, słonecznego dnia (a może i napierdzielało śniegiem, nie pamiętam...), chłopaki zagadnęli mnie: "Ej, Marco, bo Ty w sumie to chyba nie lubiasz tych komend za bardzo, a teraz tak sobie myślę, że fajnie byłoby jednak zrobić jakiegoś priva". No tak... prywatny czat... nie ukrywam, że całkowicie o tym zapomniałem! I tutaj zaczęło się kombinowanie. Podziękowania należą się w dużej mierze @patryks'owi, któremu przejrzystości i otwartości umysłu nigdy wymówić nie można [...]


Dobra do rzeczy: (fajnie byłoby dzisiaj jeszcze pójść spać, ayy!)

Czat zgodnie z założeniem działa bez komend. Ot ten magiczny, niewinny znak " / " powoduje we mnie nieziemskie wkurwienie, dlatego też wszystko działa na guziki z przyjaznego interfejsu.

First of all - jak to w ogóle wygląda?

690x437

A no mniej więcej tak. Póki co stworzyłem dwa główne kanały publiczne - ogólny i handlowy. W odległej przyszłości pojawi się też specjalny czat gildijny (ikona będzie widoczna tylko, jeżeli gracz będzie znajdował się w jakiejś gildii). Ikonka na dole oznacza czat prywatny, ale opiszę go dokładnie później. Nie licz na spojler!

653x441

Jeżeli przerzuciłeś właśnie ze dwie tony węgla, możesz być dostatecznie zmęczony, aby stwierdzić, że wrzuciłem drugi raz ten sam screenshot. Istnieje jednak pewna istotna różnica... jeszcze jedna szansa dla Ciebie, ale tym razem przypatrz się dobrze!

657x440

Teraz już musisz wiedzieć o co mi chodzi! Każdemu kanałowi możemy ustawić jeden z trzech poziomów widoczności:

  • Aktywny: Odbierane są wszystkie wiadomości z kanału, jak również po wpisaniu takowej przez nas zostanie ona wysłana właśnie na ten kanał.

  • Tylko odbieranie wiadomości: Jak sama nazwa wskazuje - odbierane są wszystkie wiadomości z kanału, jednak w przeciwieństwie do powyższej opcji, nasze nie zostaną nań wysłane. (Można mieć jednocześnie zaznaczony tylko jeden aktywny kanał. Dosyć logiczne, humm?)

  • Wyciszony: Nie otrzymamy żadnej wiadomości z takiego kanału. Nie łudź się. Ani jednej! 😒

Bardziej spostrzegawczy zauważyli zapewne, że każdemu poziomowi widoczności odpowiada jego specjalna markowa, dizajnerska ikonka wydewelopowana przez @patryks'a. Zmienianie chatu jest bardzo wygodne, bo można zrobić to dwoma kliknięciami, zamiast wpisywania komendowego prefiksu (np. /glowny) co wiadomość (o gasz!).

Ale teraz czas przejść do obiecanego, głównego punktu wycieczki. Tak jest, czas na feralny, prywatny czat.

604x439

Zanim ustawimy nasz własny czat na Aktywny, musimy najpierw znaleźć kogoś, do kogo można napisać. No i oczywiście wcisnąć guziczek :]

648x39

Wystarczy wklepać jego nick. WIELKIE LITERY, czy też małe, pOkeMoNIaSSStE lub nie - no matter! Od wciśnięcia guzika mamy na to 10 sekund. 10 sekund na 10 liter? Challenge accepted. Jeżeli ktoś będzie miał problem, to może chociaż zdąży napisać do mnie. Mój ma 8!!

607x36

Taak, ten system jest naprawdę głupkoodporny...


650x38

Kiedy już po paru próbach uda nam się doprowadzić do wyświetlenia powyższej wiadomości, możemy męczyć naszego przyjaciela do woli. Mało tego, możemy nawet zobaczyć, do ilu takich nieszczęśników trafiają nasze wiadomości! Rozważam opcję, czy nie dodać dźwięku przy otrzymywaniu prywatnej wiadomości, ale wpierw muszę ogarnąć system blokowania wiadomości od niektórych graczy. Wiecie, nic nie sprawia takiej frajdy, jak trollowanie :D

690x400

690x322

298x252

Zarówno czat prywatny, jak i handlowy mają swój dodatkowy prefix (różne kolory, ciężko się pomylić). Całość wygląda naprawdę bardzo estetycznie.

Oczywiście graczy z prywatnego czatu można łatwo usunąć. Wystarczy wcisnąć na ikonę prawym przyciskiem, zamiast lewym. Wówczas nasze oczy będą mogły cieszyć się poniższym widokiem:

348x262

Ilość tych główek jest równa oczywiście ilości graczy, z którymi rozmawiamy. Po najechaniu pojawi się nick delikwenta. Wystarczy nań wcisnąć, a kolega zniknie z naszej listy. Jeżeli był to ostatni jegomość na naszym czacie to jako, że i tak nie mamy już z kim rozmawiać, MaRPG sprawi, że wysyłane przez nas wiadomości trafią na domyślny kanał. Oczywiście nie omieszka nas o tym poinformować!

652x76.

Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy sami świadomie wyciszyliśmy główny kanał. W takim wypadku MaCoreCommodore również nie będzie narzucał nam słuchania tego całego zgiełku i pozwoli skupić się na wykonywaniu zadań.


Wszystko zostało dosyć solidnie przetestowane i wydaje się być pozbawione bugów. Mało tego, jest na nie całkiem odporne. Jeżeli jakiś gracz się wyloguje, zostanie on usunięty z naszego czatu. Dodatkowo, wysyłanie prywatnych wiadomości do Mistrzów Gry nie jest możliwe. Wiadomości można wysyłać co 5 sekund w godzinach, które przyjmuje się za "dzienne", jak również co 2 sekundy w godzinach nocnych.

247x108

Tradycyjne PS: dla dociekliwych: Czerwone kłódki na jednym ze screenów to zablokowane sloty na prywatnym czacie. Podczas gdy zwykły gracz może pisać do dwóch graczy naraz, gracz z kontem premium (serwerowy VIP), może zebrać całą paczkę z osiedla (możliwość prowadzenia jednoczesnej rozmowy z 5 osobami).

koweq
koweq

Nareszcie apdejt! :D

kacper_o
kacper_o

Marcin po każdym kolejnym update zadaje sobie pytanie czy ty aby na pewno jesteś człowiekiem a nie jakąś maszyną:P

Marcoral
Marcoral Pionier

Po prostu wkładam w projekt całe serce :) I w zasadzie cały wolny czas...

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Od początku mnie to ciekawi, zamieniasz różne przedmioty na te elementy interfejsów, czy jeden przedmiot to wszystkie inne?

Marcoral
Marcoral Pionier

Wszystkie elementy interfejsu to ten sam przedmiot ;)

anon82750602
anon82750602

Zrobiliście 100x razy lepiej od tego co zaproponowałem :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Słyszałem że pierwszy preview serwera (bezczelne demo gdzie można popatrzeć tylko przez szybkę) ma być już w styczniu lub lutym.

Nie wiem tylko czy mówił mi to ktoś z ekipy MaRPG czy znów słyszałem głosy.

endrjoo96
endrjoo96

Jak brzmi klasyk z pewnego serialu: "moje małe ptaszki mi wyćwierkały". Skoro pan Michał chce preview w styczniu lub w lutym, to trzeba zakasać rękawy, żeby wybudować te pozostałe miasta, wykończyć budynki od wewnątrz i zaaranżować resztę mapy w max 2 miesiące ;) @Xepio @kacper_o Damy radę?

koweq
koweq

@Marcoral mówił na discordzie że MOŻE będzie taka wersja która zwać się będzie vapor. Czemu może? Niech wyjaśni to @Marcoral

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Idąc na skróty można dosłownie potraktować oglądanie serwera przez szybkę ogradzając spawn szkłem 😃

Marcoral
Marcoral Pionier

Pozwolę sobie zestawić tworzenie serwera do budowy domu. Przy budowie rzeczonego domu można wyszczególnić 3 najważniejsze fazy:

  • Gołe fundamenty
  • Stan surowy otwarty
  • Gotowy, wykończony dom. Z umeblowaniem i telewizorem w salonie.

Domy można budować większe lub mniejsze. Im większy dom, tym dłużej trwa jego budowa. Im większy dom, tym serwer jest lepszy/bardziej dopracowany etc.

Faktycznie, pierwsze informacje o możliwości pojawienia się wersji vapor wyszły ode mnie. @SystemZ najprawdopodobniej wie o nich z napisanego przeze mnie ticketa (bynajmniej nie sądzę, aby był częstym gościem na naszym Discordzie, aczkolwiek serdecznie zapraszam!!). Nieważne jednak, czy wiesz o tym z DC, czy od małych ptaszków, które wyćwierkały, bardzo istotną informacją jest ta przytoczona przez Pana Michała - JEŻELI taka wersja powstanie, to tak, będzie to bezczelne demo (ale uspokajam, że z tą szybką też jest trochę na wyrost 😄). Kluczowe są słowa "może" i "bezczelne". Chciałbym, aby Vapor był z nimi kojarzony.

Tak więc informacja o możliwości powstania takowej wersji to bardziej taki fun-fact: oto MaRPG powoli zbliża się do drugiej fazy budowy domu.


Jako, że jestem studentem ekonomii, postaram zachować pozory, że swój czas solennie przeznaczam na postrzeganie świata przez ów ekonomiczny pryzmat, coby swoje sumienie nieco zagłuszyć. Sprawa wygląda więc tak:

Oto ja, Wielki Twórca MaRPG, postanawiam dziś wysłuchać was, o nędzni śmiertelnicy. Oto dziś zamierzam dopasować się do praw rynku, praw popytu i podaży.

Jeżeli zależy Wam na zagraniu na MaRPG Vapor Editione, skierujemy prace w kierunku wydania takowej wersji. Z polskiego na budowlany: zabezpieczymy okna i drzwi deskami lub folią, a potem ustawimy bezczelnie czerwony dywan i zaprosimy całą śmietankę do środka.

@SystemZ Albert Einstein rzekł kiedyś "Wszys­tko na­leży up­raszczać jak tyl­ko się da, ale nie bar­dziej." Schodząc do najmniejszego wspólnego mianownika: wersja Vapor trzymałaby jakiś poziom, ale na pewno nie taki, który miałby szczególnie zachęcić do gry, a bynajmniej nie taki, który byłby godzien naszej Ma-Rki. Obawiam się po prostu, że nie każdy byłby w stanie to zrozumieć, przez co rozczarowany przestałby śledzić nasz wątek, albo co gorsza powiedziałby tym ptaszkom, co to one mu o tej wersji wyćwierkały coś w stylu "Aaa idź Pan w chuj, te ich nowości to widziałem już na EasyHC". Niestety, zanim ogarniemy chałupę do użytku i kupimy ten cholerny telewizor, trochę się jeszcze zejdzie...

Jakie są Wasze odczucia na ten temat? Czy Vapor powinien powstać?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Wybacz że nie wdam się w zbyt długą polemikę (względem twojego posta). W pełni rozumiem że obawiasz się że sporo osób zniechęci się gdy zobaczy "goły" serwer a potem już nie będzie chciało zagrać w MaRPG Final 1.0.

Proponuję w takim razie wydanie biletów/zaproszeń w limitowanej ilości tak aby zobaczyło to kilka osób, im raczej nie będzie przeszkadzać że muszą stać bo jeszcze nikt nie wstawił kanapy czy krzesła.

koweq
koweq

Mam nadzieje że zostanę zaproszony ;)

Marcoral
Marcoral Pionier

Taki też miałem pomysł. W ramach podziękowań za długą współpracę chciałbym, aby "bilet wstępu" na vapor otrzymali wybrani użytkownicy forum lvlup.pro. Nie byłem jednak pewien czy to się przyjmie, a kiedy podzieliłem się swoim pomysłem z resztą Teamu, nie byli jakoś szczególnie pomysłowi przychylni. Zrezygnowałem więc z tego pomysłu i sądziłem, że temat vapora wyparuje (vapor - z ang. "para" 😄), ale teraz widzę, że może warto byłoby się pokusić o małą ankietę. Niech przemówi więc lud - jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Sprawdzalibyście, czy szkoda byłoby Wam Waszego czasu? (osiągnięte podczas gry rezultaty niechybnie zostałyby zresetowane przy nowszych wersjach)

koweq
koweq

Panie! Ja tam chcę jakiejkolwiek "szyby" przez którą można zobaczyć serwer. Dawaj tą wersje!

happi
happi

vapor od vapowania? 😎

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Zapewne tak, można będzie się inhalować klimatem serwera bo pograć jeszcze nie w tej wersji 😃

Marcoral
Marcoral Pionier

Bardziej od vaporwave'u - viralowego internetowego mema. Vaporwave to styl muzyczny, gdzie muzyka jest spowolniona, a jej fragmenty chamsko zapętlone, mające imitować gotowy produkt.

Prywatnie olewam tą całą modę na vaperów, sam też nie palę. Koweq może wpisać do dziennika 😄

koweq
koweq

Czekam na powrót MOTD na marpg.hostmc.pl! Kiedy to będzie?

Marcoral
Marcoral Pionier

Jak ogarnę parę najważniejszych rzeczy w życiu prywatnym, wezmę się za tą wersję vapor. Bardzo możliwe, że w MOTD znowu będzie można śledzić postępy w jego tworzeniu.

koweq
koweq

Będzie na zaproszenia? Vapor oczywiście

Marcoral
Marcoral Pionier

Chcę posłuchać jeszcze opinii innych użytkowników forum. Muszę wiedzieć, że jest sens coś takiego robić.

koweq
koweq

<375 postów. Zaraz specjal na 400? xD

endrjoo96
endrjoo96

Specjalem będzie pewnie otwarcie tego całego vapora xD

Szymon
Szymon

Dobrze rozumiem, że to serwer na modach?

patryks
patryks Pionier

Źle :D Wszystko jest pisane przez @Marcoral w pluginach, lecz wymagany będzie ResourcePack ;)

luxDev
luxDev Pionier

Gramy z Marcinem w csa ktoś chce dołączyć? XD

690x431

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Wow! Niezły postęp na serwerze. Prawie jakby to była inna gra 😮 Co znowu zrobiliście z paczką tekstur?!

Marcoral
Marcoral Pionier

Co za bezczelne pomówienie! 😡

anon10657637
anon10657637

meh, cancer strajk

koweq
koweq

A kiedy apdejt @Marcoral ?

Marcoral
Marcoral Pionier

Wczoraj wjechałem autem do jeziora, dajesz wiarę?

koweq
koweq

Nie xd

Marcoral
Marcoral Pionier

No to jako specjal na 50k postów kupię jakieś używane auto i nagram filmik

luxDev
luxDev Pionier

Chodzi o to co mi wczoraj z matulem mówiłeś? haha

kacper_o
kacper_o

Jak pech, to pech:D

koweq
koweq

Nadal czekam na apdejt @Marcoral!

Marcoral
Marcoral Pionier

To podchodzi pod wymuszanie apdejtów, a tego bardzo nie lubię, ale z pewnych przyczyn prywatnych mam wyjątkowo dobry humor i zrobię wyjątek.

Ostatnio na prośbę budowniczych stworzyłem dosyć przydatny dodatek do WorldEdita - MaCoreBuildMore. Pozwala on na szybsze wstawianie budowli zapisanych w plikach .schematic na mapę. Wykorzystujemy to głównie do umieszczania drzew. Jak to działa? Spieszę z tłumaczeniem.

Po wpisaniu pewnej komendy otworzy się okno z "pędzelkami" do malowania schematów. Wygląda to mniej więcej tak:

350x294

430x357

Od teraz wystarczy wcisnąć lewy przycisk myszy trzymając taki pędzelek i bach - budowla wczytana ze schematu znajduje się już na mapie! Obiekt dostosowuje się do już stworzonych bloków (bloki powietrza nie są wklejane). Jak widać nasz pędzel będzie malował sosny. Co oznacza jednak tajemnicza formułka "Aktualnie zaznaczony schemat"? Zerknij na to, a wszystko stanie się jasne:

664x424

690x320

To tylko jedno, casualowe narzędzie z całej gamy ich wymyślnego zestawu MaCoreBuildMore. Znajdziemy tu zarówno drobiazgi umożliwiające szybką zamianę pojedynczych bloków (czasem trzeba ręcznie poprawić teren), jak również wymyślne machinerie ułatwiające malowanie płyt tektonicznych, ale nie są to rzeczy, o których powinni wiedzieć zwykli śmiertelnicy. Tymi słowy pozwolę sobie Ciebie zbyć [...]

koweq
koweq

Cudo <3

Sorry że wymuszam apdejty.

happi
happi

Nie chce być niemiły, ale co nas obchodzi, że macie własny plugin do budowania. xD Ludzie tu przychodzą poczytać o serwerze, a wy z tego tematu robicie jakieś gówno za przeproszeniem. Mam na myśli wstawianie zdjęć z pluginu, do którego macie dostęp tylko i wyłącznie wy lub pisanie 'kto chce pograć w cs'. Robicie tylko smietnisko, a ludzie może chcą czegoś doczytać, ale nie mogą przez wasze idiotyczne posty.

Marcoral
Marcoral Pionier

Wątpię, abyś chciał czegoś konkretnego doczytać, skoro najwyraźniej z czytaniem jest u Ciebie po prostu nie najlepiej

co nas obchodzi, że macie własny plugin do budowania

Posta napisałem dlatego, że koweq prosił. W innym przypadku rzeczywiście bym tego nie pokazał, bo w tej kwestii się z Tobą zgadzam. To jest takie "za kulisami MaRPG", na prośbę publiczności.

Zaś pytanie kto chce pograć w CS nie wyszło ode mnie, a moderowanie forum nie leży w moich kompetencjach :)

Marcoral
Marcoral Pionier

Dopisek, bo poprzedniego posta nie zdążyłem edytować:

Nie zrozum mnie źle - zgadzam się z Tobą, że zaczyna się tu robić śmietnik, ale nie mam na to za dużego wpływu. Idealnym rozwiązaniem byłoby zrobienie drugiego tematu "Porozmawiajmy o MaRPG", tak, aby tutaj trafiały tylko posty pisane przez ludzi z MaTeamu.

Alternatywnie dobrze by było, aby takie dyskusje toczyły się na forum MaRPG, lecz najwięcej update'ów z najbardziej rozbudowanym i dokładnym opisem trafia na forum lvlupa (m.in. dlatego, że chcę w miarę możliwości wywiązać się z obietnicy reklamy hostingu :) ) i siłą rzeczy ludziom najwygodniej jest komentować nowości właśnie tutaj.

Jeżeli zatem nieprzejrzystość tematu (która niestety rzeczywiście nasila się coraz bardziej) stanowi problem, kieruję pytanie do @SystemZ - czy istnieje możliwość uprawnienia tylko pewnej grupy użytkowników do pisania w temacie, ewentualnie wyróżnienie postów pisanych przez takowych? (mogłyby być np. na żółtym tle).

happi
happi

Jeżeli chcecie sobie porozmawiać to jest od tego masa komunikatorów. Kibicuje projektowi, bo jest ciekawy, ale jak po przerwie w odwiedzaniu forum chcę się czegoś dowiedzieć, np. co zostało dodane i widzę posty typu te http://image.prntscr.com/image/74ec905c2899483a94f4fc11a10ef712.png lub te http://image.prntscr.com/image/e52d7c2afae44210bae3bfd6b11366c2.png to odechciewa mi się szukać tu cokolwiek. Nie dość, że lekkie śmietnisko się tu robi to są osoby, tzw. lizodupy. Mam na myśli ciebie @koweq, nic do ciebie nie mam, ale to ty robisz tu główne śmietnisko wywołując fale spamu postami typu "kiedy update". Wystarczy spojrzeć wyżej, codziennie jest taki sam post o tej samej treści, a ty jako właściciel musisz mu odpowiedzieć, bo wkońcu jesteś właścicielem przez co robi się jeszcze większy śmietnik.

AutomattPL
AutomattPL

Ja natomiast się cieszę, że ten udate się pojawił - bardzo fajnie jest poczytać dla odmiany nie o samej rozgrywce serwera, lecz też o tym, jak wygląda to ze strony administracji :)

Xepio
Xepio Pionier

No czas abym i ja dodał do tego swoje 5 groszy.. Powiem tak zgodzę się z @happi na 80%.. . to co tutaj się odwala też mnie lekko zaczyna irytować, odpisywanie lub pisanie jakichkolwiek tematów niezwiązane z serwer jest bez sensu, i tylko śmieci się tutaj.. -.- Pisanie coś w stylu: -N1 :Kiedy start serwera ?

  • N2 :Jakiego serwer ? -N1 :Twojego serwer -N2 :A mojego serwer.. To nie wiem.. -.- porostu rozwala mnie na łopatki .. Proszę aby osoby mogące usuwać postu niech usuwają, tego typu odpowiedzi bo zaczyna robić się z tego kanał pogaduchy. I tu do ciebie teraz @koweq jak i reszty .. do jasnej cholery można chyba powstrzymać się od zadawania głupich pytań,lub przemyślenie tego co chcę się napisać, zamiast pisać "jak tam wam idzie" to może wystarczy rozwinąć swoją złotą myśl i rozbić je na kilka pytań w jednym TEMACIE.. -.- Czytam to forum codziennie i pewnie jak większość z was każdy przegląda współprace, to jak ktoś nie dodaje jeden czy dwa dni nie znaczy że umarł..ehhh ludzie .. Proszę ogarnijcie się trochę :)

A z tym co się niezgodę to ten plugin, warto o takich rzeczach jak dla mnie wspominać bo on będzie rozbudowywany jako 2 główny plugin :)

I Życzę miłego dnia (Budowa wciąż trwa :p )

endrjoo96
endrjoo96

Uzupełnię tylko powyższą wypowiedź - jeśli chce ktoś zadać pytanie do MaTeamu odnośnie serwera, lub się szybko skontaktować, zapraszam na nasz serwer Discord: https://discord.gg/pHhRT56 Oszczędzi to niektórym czas związany z oczekiwaniem na odpowiedź, a innym - związany z przekopywaniem się między... kupą, by dotrzeć do wartych uwagi informacji.

koweq
koweq

Dobra, odsuwam się od tego tematu. Chciałem zadać tylko pytanie gdyż tutaj da się najwięcej dowiedzieć. Niestety ponieważ forum marpg jest martwe głosuje na zrobienie nowego tematu gdzie można normalnie popytać o marpg, bez shitstorma.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Można zamknąć ten wątek i utworzyć nowy, można też zawsze założyć coś nowego w offtopic, rozwiązań jest trochę :slight_smile:

Sugeruję utworzyć nowy wątek dla offtopicu, jeśli napotkam na nowe posty które będą nie na temat to przeniosę je.

Marcoral
Marcoral Pionier

@koweq Dzisiaj ogarnąłem trochę Commodore'a od strony interfejsu dla mistrzów gry - po prostu był za duży bajzel i ciężko było tym zarządzać. Jeżeli chodzi o jakąś pracę rozłożoną na dłuższy okres czasu to właśnie skończyłem fundament MaCore Commodore. Można powiedzieć, że obecnie jest w wersji VAPOR 1.0 😃 Tak jak obiecałem, jak znajdę dłuższą chwilę nagram wszystko, czego go nauczyłem. Niestety wątek graficzny serwera nie rozwija się równie prężnie, co mój, programistyczny, więc prezentacja będzie okrojona o pokaz skinów i modeli broni (pokażę je jedynie na "paintowych" teksturach, aby udowodnić sprawność działania).

@SssLimak Widuję Cię czasem na forum, co zawsze maluje uśmiech na mojej twarzy. W chwilach, kiedy roboty zdaje się z dnia na dzień wciąż przybywać, jedynie myśl o tych wszystkich osobach z naszego małego community pozwala nie zwariować. Spartan było 300, a nas jest jedynie mała grupka, ale możesz być pewien, że spotkamy się jeszcze, już na MaRPG. :)

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Zgodnie z ustaleniami - zostały przeniesione wszystkie posty z poprzedniej dyskusji do tej. Sorry trochę za Mój mały błąd związany z postem wyżej, nie zauważyłem, że on też się nie zaznaczył 😕. O MaRPG poczytasz w oficjalnym wątku: https://lvlup.rok.ovh/t/marpg-wschodzacy-kwiat-z-niedostatkiem-slonca/142

Marcoral
Marcoral Pionier

Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile: Od teraz moi drodzy panuje tu rebelia!

koweq
koweq

To co to w końcu yakkin?

happi
happi

No bez przesady.. Czy to wazne jak nazywa sie temat? Wkoncu to porozmawiajmy o MARPG, a nie o nazwie tematu. Jak mniemam ten temat powstal by ograniczyc spam, ale chyba nie poskutkowalo.

koweq
koweq

No nie. Ledwo zapytałem, ale nie! Szybko, rozpoczącć shitstorma, bo znowu ktos chciał sie czegoś dowiedzieć!

Serio, ludzie, bez przesady.... -_-

Marcoral
Marcoral Pionier

Hej, tylko spokojnie 😃 Wystarczyło trochę pogooglować, to słówko z potocznego angielskiego i oznacza mniej więcej tyle, co polskie "gadać" :)

koweq
koweq

Dzięki!

Drugie pytanko: zamierzacie odżywić forum i wiki marpg?

happi
happi

Od tego jest internet, aż tak ciężko jest wpisać "co znaczy .." w google? xD Przez 15h czekałeś na odpowiedź, a mogłeś wpisać w internecie. Bardzo mądre.

koweq
koweq

No dobra, dobra, po prostu jestem głupi. Ale co poradzić? xD

luxDev
luxDev Pionier

Nie rozumiem dlaczego akurat do niego się tak spinasz zachowujesz się jak 15 nasto latka która ma okres, raz, dwa, ale za trzecim razem to już robi się nudne, więc prosiłbym abyś troszkę uspokoił swoje nerwy, nikomu to nie przeszkadza tylko Tobie jak narazie.

Marcoral
Marcoral Pionier
koweq
koweq

Planujecie przywrócić martwe:

  • marpgowe forum
  • marpgowe wiki?
Marcoral
Marcoral Pionier

W bardzo odległej przyszłości. Forum tworzy społeczność, a tak długo, jak wszyscy wypowiadają się na forum lvlupa, nie widzę w tym problemu, a wręcz przeciwnie - bo forum lvlupa zyskuje na popularności.

Wiki ogarniemy na samym końcu, kiedy wszystko będzie już gotowe i uzyska status "tego, co nie ulegnie zmianie". Raz już zrobiliśmy wiki, a tu nagle pojawił się update do 1.10, który wywrócił do góry nogami całą mechanikę walki. Na serwerze RPG błędem kardynalnym byłoby nie skorzystanie z nowych możliwości. Tym samym pomysł aktualizowania wiki równolegle z wprowadzanymi nowościami usunął się daleko w cień.

kacper_o
kacper_o

Od dnia dzisiejszego piraci na MaRPG mają dosłownie przechlapane 😢 Marynarka królewska została zaopatrzona w nowe okręty liniowe, które z potęgą 118 dział zmiotą każdy cel (nie licząc administracji). Pewien mieszkaniec miasta portowego postanowił uwiecznić jeden z takich okrętów, który akurat przygotowywał się do cumowania. Widok był zatrważający. 690x388

690x388

690x388

endrjoo96
endrjoo96

Chyba ta technologia antyspamowa działa - obserwuje się znaczny spadek aktywności pod tym tematem 😛

luxDev
luxDev Pionier

Czyżby posty o samym MaRPG były też spamem? 😉 😄

Marcoral
Marcoral Pionier

690x269

Jako, że w końcu udało mi się poogarniać parę rzeczy w życiu prywatnym, w wolnym czasie postaram się sklecić jakiś uporządkowany zbiór obecnej wiedzy o MaRPG posiadanej przez ludzkość. Na chwilę obecną takowy będzie dostępny pod, dobrze znanym niektórym, adresem: https://forum.lvlup.pro/t/marpg-wschodzacy-kwiat-z-niedostatkiem-slonca/

Wszelkie komentarze proszę zostawiać w tym wątku.

Marcoral
Marcoral Pionier

Update #2, czyli jak zarejestrować konto? Marcoral opowiada o lobby wyboru postaci.

690x269

Marcoral
Marcoral Pionier

Po zaznajomieniu się z Update głównego wątku MaRPG #3 będziecie potrafili posługiwać się MaChatem! Coś cudownego.

690x269

JanekJaran
JanekJaran

Sugeruję usunąć link do craftsite, ponieważ wątek został tam przeniesiony do kosza za złamanie lokalnego działu "serwery", oraz wkleić tą samą zawartość do nowego wątku w dziale Inne: http://craftsite.pl/forum/index.php?/forum/15-inne/ 690x204

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Przeniosłem post do odpowiedniego wątku. Przypominam, że cała dyskusja o MaRPG ma trafiać tutaj.

JanekJaran
JanekJaran

Jakbyś chociaż przeczytał to co przeniosłeś. Widziałem odniesienie. Ale sprawa dotyczyła tego wątku technicznie, a ni jak miała się do dyskusji o serwerze.

Marcoral
Marcoral Pionier

Tak czy siak zobaczyłbym co napisałeś i tak czy siak ktoś musiałby przenieść stamtąd Twojego posta. Co do treści jaką za sobą niesie - masz rację, gdybym miał taką możliwość, usunąłbym linka do Craftsite'a. Niestety nie mogę tego edytować :/

JanekJaran
JanekJaran

Może poproś jakiegoś moderatora, bądź kogoś z craftsite, żeby przeniósł ten wątek do działu "Inne"

Marcoral
Marcoral Pionier

Który wątek? Ten w którym piszemy?

JanekJaran
JanekJaran

Nie, ten z zapowiedzią na craftsite.

Marcoral
Marcoral Pionier

Nie wiem czemu miałbym go o to prosić. Moim zdaniem znajduje się w dobrej kategorii ;) Ktoś, kto szuka informacji o rozgrywce, przy okazji dowie się od czego się to wszystko zaczęło - w końcu lvlup zgodził się zasponsorować MaRPG i w jakiejś tam mierze z pewnością przyczynił się do jego powstawania. I w drugą stronę - ktoś, kto szuka wzorca jak wyglądał projekt, który został zaakceptowany, być może zawiesi oko na tym wszystkim, co tam napisałem. Z pszyrki nigdy dobry nie byłem, ale to się chyba nazywało symbioza :D

EDIT: Jestem idiotą, wiem xD Chodziło Ci o temat na Craftsite. Spróbuję :P

JanekJaran
JanekJaran

Odpowiedział ci już ktoś z craftsite?

anon82750602
anon82750602

Nie do końca podoba mi się ten brak komend do prywatnych wiadomości... Minecraft nie pozwala niestety na keybindy, więc komenda to jedyne wygodniejsze wyjście aby nie latać po GUI... Tak wgl mam pomysł, ale na Discordzie ci powiem ;)

Marcoral
Marcoral Pionier

Nie zamierzam tego zmienić. Praktyczność obecnego rozwiązania "w praktyce" wszyscy sprawdzimy już na Vaporze. Na Discordzie jestem cały czas, więc w razie czego czekam na wiadomość. Na przyszłość prosiłbym również, abyś nie pisać w głównym wątku. Dziękuję @adminek153 za przeniesienie postu :)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ejejeje - marpg.pl wygasło (hosting WWW) :( ?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

[*] ( ͡° ͜ʖ ͡°)

koweq
koweq

marpg.pl poniosło zgon! Napiszmy o tym w mediach! xD

Sajmon
Sajmon

Z tego co mi wiadomo nasz projekt w przeciwieństwie do grafików jeszcze nie umarł.

koweq
koweq

Ale nie piszę o projekcie tylko o marpg.PL xD

iAnty
iAnty

Czekam z niecierpliwością, śledzę projekt od czerwca. :)

Brakin
Brakin

Kiedy w końcu te serwer wystartuje ?

Marcoral
Marcoral Pionier

Pierwsza testowa wersja, Vapor, wystartuje wkrótce. Kiedy będziemy mogli mówić o oficjalnej wersji MaRPG, wie niestety tylko sam Poteflon.

Brakin
Brakin

Wkrotce ? Tzn. macie jakiś dokładny czas startu tego serwera Vapor ?

Marcoral
Marcoral Pionier

Jesteśmy już dosyć blisko - pozostało poprawienie czatu (tak aby był zgodny z najnowszym patrykssowym standardem), wdrożenie całego systemu umiejętności (tutaj jest już niestety sporo pracy), namalowanie płyt tektonicznych (odpowiednie narzędzie jest już napisane, więc zrobienie tego to kwestia paru dni) oraz skonfigurowanie Commodore'a (przypisanie odpowiednich nazw regionów, mobów itd. do płyt tektonicznych).

Niestety ostatnio mam bardzo zabiegany okres w życiu, więc przyznaję, że moje tempo pracy trochę spadło. W każdym razie przewiduję, że w wakacje nie będziecie już mogli wychodzić grać w piłkę, bo levele na MaRPG same się nie wbiją.

Brakin
Brakin

Czekam z niecierpliwością 😃

Xepio
Xepio Pionier

Witam witam.... prace trwają w najlepsze, weekend już niedługo i zaczynamy nowy projekt na mapie :P Na dzień dzisiejszy mogę wam się pochwalić nowym projektem, który stworzyłem wraz z @patryks jak chcecie możecie sobie ocenić itp.. ::)

Planetminecraft 690x388

690x381

Sajmon
Sajmon

Jak zwykle Łukasz z Patrykiem odwalili kawał dobrej roboty :D

koweq
koweq

Piękne

Marcoral
Marcoral Pionier

Uwaga, muszę Wam się do czegoś przyznać... Miałem nadzieję, że uda mi się odwlekać tą chwilę jeszcze przez lata, ale niestety, czas postawić kawę na ławę. A to wszystko dlatego, że potrzebujemy Waszej pomocy!

Tak naprawdę całe to gadanie o RPG to tylko przykrywka. Tak, w rzeczywistości MaRPG to nic innego, jak maksymalnie abstrakcyjny reaktor paraboliczno-gaśnicowy. Przez ostatni rok prowadziliśmy tu badania, jednak dziś wszystko wymknęło się nam spod kontroli - mowa tu o naszych królikach doświadczalnych, które biegają po całym labolatorium! Bez Was nie mamy szans opanować tego bałaganu... Wiem, że przez rok perfidnie oszukiwałem Was wszystkich, ale błagam o ratunek - zające mnożą się w alarmującym tempie, a nasza rakieta jest zagrożona. Nie chcę myśleć, co by się stało, gdyby te gryzonie dorwały się do okablowania...

IP: vapor.hostmc.pl

Marcoral
Marcoral Pionier

Naszą primaaprilisową akcję mamy już za sobą! Dzięki Wam mogliśmy już bez dalszych niespodzianek wylądować na ziemi.. Miejmy nadzieję, że do podobnego wypadku prędko nie dojdzie...

690x277


Szczególne podziękowania należą się:


  • @Kaperios (diamentowa pisanka za heroizm) 100x100

  • @iAnty (złota pisanka za bohaterstwo) 100x100

  • @koweq (złota pisanka za bohaterstwo) 100x100


  • @Sajmon (srebrna pisanka za waleczność) 100x100

  • @JanekJaran (brązowa pisanka za czynny udział) 100x100
  • @anon10657637 (brązowa pisanka za czynny udział) 100x100

W przyszłości, przy ewentualnym powstaniu MaBooka, trofea zostaną umieszczone na odpowiednich profilach. Dodatkowe nagrody zostaną przydzielone dzisiaj, w późniejszym czasie, podczas specjalnej gali. Tymczasem ja wracam do sprzątania - te gryzonie zostawiły za sobą nieziemski bajzel...

SssLimak
SssLimak

Wasz wątek jest pokarmem dla mojego umysłu. Ostatnio mam taki fetysz, z którego koledzy się śmieją - ekscytuję się nowymi wiadomościami prosto z MaRPG. Ekipo, powinienem coś z tym zrobić? Jakiś psychiatra? Z innej beczki; planujecie Role Play w jakimkolwiek stopniu?

iAnty
iAnty

Nie! Wizja MaRPG to jedyna słuszna ideologia, odwróć się plecami od znajomych. Hail MaRPG!!! ~~ RP jako takiego raczej nie będzie - nikt nie przewiduje czatu, gdzie można by odegrać swoją rolę z innymi graczami, jeśli o to chodzi. Fabuła, możliwość wyboru ścieżki (najprościej ujmując) zła/dobra oczywiście będzie. (a raczej podstawy już są, jeśli widziałeś patelnię Poteflona i jego rogala jako mapę 😃)

lajtoff
lajtoff

Witam. Przyglądam się Waszemu projektowi od dłuższego czasu i powiem wam że może to być strzałem w dziesiątkę w całym community minecraft'owych serwerów. Jako wielki fan RPG jestem ciekaw jak poradzicie sobie z tak wielką barierą do przeskoczenia, gdyż nie oszukujmy się, serwery MC RPG to wymagająca sprawa która potrzebuje dokładnego dopracowania, bo inaczej niewypał. Póki co nie znalazłem - nie wiem, może jestem ślepy - jakiś informacji, planów rozwiązania systemu rozgrywki (tzn. skille, umki, system questów, explore, lvlowanie, dungeony, system eq) a przecież to w RPG jest najważniejsze. Widziałem na Youtubie jakieś filmiki ale to mocno okrojone, mało szczegółowe. Nie chcę adminom wchodzić "gdzieś" :D ale może warto od czasu do czasu zamieszczać tutaj więcej informacji z przykładów podanych powyżej, w końcu serwer RPG to podstawa by miał takie rzeczy dopracowane, a ciekawi mnie jak to rozwiązaliście i pewnie wielu graczy też :) Ale to moja mała pierdoła i prośba w sumie :D. Do tej pory co mnie urzekło i pozytywnie nastawiło to dubbing. W ogóle co tu się stało... dubbing? Na serwerze? W minecraft?! Świetny pomysł z tym resource pack'iem. Nie spotkałem serwera który by miał taki smaczek ;) Trzymam kciuki za projekt. Jeżeli spełnicie moje wymagania to przysięgam - odwalę taką reklamę na Youtube, bez pytania czy mogę, a VIPa będę kupował co miesiąc :D :D Na koniec gratki za budowle, dobra i solidna robota. No i ukłony dla pomysłodawcy projektu. Widzisz co zrobiłeś?! Zniszczyłeś serwery EASYHC, jak ci nie wstyd! :D PS. Sorki za zajęcie tylu miejsca w temacie xD

Pozdrawiam.

Marcoral
Marcoral Pionier

TL:DR Kropla drąży skałę.

FULL Dzięki za odpowiedź. Trafiłeś na forum lvlup.pro, prawdziwej kroplówki dla MaRPG. Tutaj z dala od wszelkiej komerchy i szumu, od ponad roku już, niestrudzenie pracujemy. Fakt, ciężko znaleźć jakieś konkretniejsze informacje, ale to dlatego, że na dzień dzisiejszy sam nie jestem pewien jak to będzie. Wiesz, oczywiście mógłbym karmić rzesze "folołersów" kolejnymi historiami "czego to nie zrobię", jak większość twórców polskich McRPGów, ale nie robię tego z jednego, dosyć istotnego powodu - wiem, że nie zaprowadzi to do niczego dobrego, dopóki nie będę w stanie "od ręki" otworzyć jakiejś działającej wersji. Masz rację, roboty jest multum, a jak dołoży się do tego mój wstręt do fuszery i niedopracowań to otrzymujemy, podręcznikowy wręcz, przykład zjawiska, nazywanego naukowo "efektem MaRPG". Czyli - jednego dnia mam zrobione 20%, za tydzień zaś - 19. I to bynajmniej nie dlatego, bo spowolniłem pracę, a wręcz przeciwnie. Jednak za każdym razem kiedy poczynię istotny postęp, napiszę kolejną rzecz i przetestuję ją 126, (a czasem nawet 127!) razy, staram się przedstawić to w przyjemny dla oka sposób. Już to zajmuje mi naprawdę maaasę czasu i nie wyobrażam sobie działać na jeszcze więcej frontów, choć próbowałem - było forum MaRPG, była strona, nawiązywałem kontakt z jakimiś youtuberami, sam dla pròby coś wrzuciłem, ale przekonałem się, że to wszystko, w najlepszym wypadku, nie rusza prac do przodu.

Xepio
Xepio Pionier

Witam, chciałbym wam przedstawić kolejny projekt na MaRPG.

690x431

690x431

Więcej smaczków na planetminecraft ;) Planetminecraft

Pozdrowionka;p

Mikesz
Mikesz

I jak tam projekt? jakieś postępy ?

Marcoral
Marcoral Pionier

Budowa idzie do przodu - czasem w zawrotnym tempie, czasem jest lekka stagnacja, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku. Najwięcej pracy będzie z namalowaniem płyt tektonicznych - według nowej ustawy z dnia nie pamiętam którego, płyty tektoniczne zawierać będą od dwóch do czterech warstw - to 3,14 raza więcej, niż wstępnie przewidywaliśmy. Dobra wiadomość jest taka, że napisałem już odpowiednie narzędzie, ułatwiające ich tworzenie. Na szczęście cztery warstwy tektoniczne pozwalają na stworzenie kilkudziesięciu tysięcy różnych lokacji, co spokojnie wystarczy nawet na pełnej wersji MaRPG - zatem w tym sektorze zmian już nie będzie.

Od strony technicznej sprawa wygląda gorzej - przez ostatnich parę tygodni moje życie spoza pokoju natarczywie o sobie przypominało. Stan ten utrzyma się jeszcze przez około miesiąc, potem wracam do tradycyjnej pracy na pełnych obrotach. A do zrobienia mam przede wszystkim skille dla postaci. Wiem, że zapowiadałem Vapora na znacznie wcześniejszy termin, ale w ankiecie na Discordzie MaTeamu śledzący projekt nie pozostawili złudzeń - bez skilli to nie ma sensu (postaci byłyby mocno niezbalansowane, magowie nie mieliby żadnych szans z barbarzyńcami), gra nie byłaby tak ciekawa, a ewentualna implementacja ich w późniejszym czasie byłaby, co najmniej, średnio wygodna (jak dać teraz graczom przydzielić skille, do których powinni uzyskać dostęp znacznie wcześniej?).

Hej, cały czas pamiętamy o Was! MaRPG nie kończy się od tak! :D

NeoNowy0212
NeoNowy0212

czy sam świat będzie duży, chodzi mi o to czy słabszy komputer też uciągnie taki serwer.

koweq
koweq

Po co komputer ma uciągąć serwer?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Zapewne mu chodzi, czy słaby komputer będzie w stanie wyrenderować mapę itp. 😛

NeoNowy0212
NeoNowy0212

dokładnie o to chodzi.

kacper_o
kacper_o

z tego co pamiętam główna mapa ma wymiary 12k x 12k:)

iAnty
iAnty

Świat jest ogromny, ale możesz zawsze zmniejszyć odległość renderowania chunków w opcjach. Maksymalna ilość na Optifine wynosi 32. Optifine również oferuje takie opcje jak "leniwe ładowanie chunków" oraz szybkość ich renderowania, w razie czego.

Będzie ok.

NeoNowy0212
NeoNowy0212

dzięki

lajtoff
lajtoff

Tak jak napisał iAnty. Przede wszystkim odległość renderowania i jego szybkość ustawić odpowiednio, a wszystko powinno ci uciągnąć. Dużo pomaga też granie w oknie, nie w full screen. Zmniejsz Minecraft'a do okna i zawsze to więcej fps'ów. Dodatkowo można przypisać więcej RAM'u, też pomaga :)

Pozdrawiam.

anon82750602
anon82750602

W moim przypadku wyłączenie opcji "Smooth FPS" i "Smooth World" bardzo mocno poprawia ładowanie chunków i FPS-y

Brakin
Brakin

Prace nad serwerem trwają dalej ? Bo ostanio jakoś brak aktywności tutaj ;x

anon10657637
anon10657637

Trwają, ostatnio Marcoral pytał się mnie nt. kilku rzeczy ze strony technicznej, więc mogę wywnioskować, że dają radę ;)

koweq
koweq

Podobno prace idą lepiej niż wcześniej :>

SssLimak
SssLimak

Zgaduję, że ekipa pod nieugiętym batem Marcorala nadal nie przesypia nocy, niemniej jedno mi się marzy. Jednej wiadomości, że wszystko idzie w dobrym kierunku, dla spokoju duszy! PS: Z ogromną niecierpliwością czekam na reaktywację forum.

Marcoral
Marcoral Pionier

Członkowie MaTeamu już dawno wykreślili słowo "spać" z zasobów znanych im słów. Jeżeli powyższa informacja oznacza, że wszystko idzie w dobrym kierunku, to tak - idzie znakomicie. Na forum będziesz musiał jednak jeszcze trochę poczekać - zwyczajnie uznaliśmy, że na obecną chwilę jest nieużyteczne i stało tylko "dla bajery". Spory ruch jednak daje się zauważyć na naszym Discordzie. Co jakiś czas pojawiają się tu również ankiety, w których każdy może oddać głos i tym samym przyczynić się do "rzeźbienia" MaRPG!

Wejście do podziemia MaRPG <--- TUTAJ

koweq
koweq

Marcoral:

Spory ruch

nie do końca :/

Marcoral
Marcoral Pionier

Powiedzcie "cześć" naszej małej ekipie! Już niebawem będziecie mogli odwiedzić ich w najprzeróżniejszych zakątkach bujnego w przygody świata MaRPG.

690x383

Udało mi się skończyć pisać podstawowe osobistości. Każdy RPG słynie z ogromu nęcących ofert, którymi urzekają nas rdzenni mieszkańcy miast i wiosek. Na MaRPG nie mogłoby być inaczej. Jeżeli dostrzeżesz, że któraś z postaci posiada zieloną nazwę, niewątpliwie warto byłoby się temu faktowi przyjrzeć. Spotkać możemy na przykład kowala, który ulepszy nasze przedmioty (lub przynajmniej postara się). Wystarczy, że dostarczymy mu odpowiedni przedmiot oraz parę błyskotek...

348x368

Przedmiot można umieścić w oknie ulepszania również przez wciśnięcie z shiftem (jak to zwykliśmy robić przekładając przedmioty do skrzyń - dzięki temu korzystanie z rozmaitych okienek MaRPG to czysta przyjemność! A jeszcze te dźwięki...)

351x369

Kiedy już umieścimy żądany przedmiot w okienku, automatycznie przesunie się on odrobinę w lewo, aby pozostawić miejsce na specjalne kamienie. Kolor żądanych kamieni zależy od jakości przedmiotu (rzadkie przedmioty wymagają do ulepszenia równie rzadkich kamieni i odwrotnie). Jako, że do danej jakości przedmiotu (8 możliwych) "pasuje" jedynie jeden rodzaj kamieni ulepszających, mam prawo przypuszczać, że handel nimi stanowić będzie źródło dochodu wielu z podróżników. Jak widać do ulepszenia potrzebować będziemy dwa zielone kamienie.

350x368

Nie przesłyszałeś się, dwa! Dawaj jeszcze jeden!

349x367

Jak widać dopiero teraz możemy spróbować ulepszyć nasz przedmiot (strzałka nie jest już przekreślona). Ilość kamieni potrzebna do ulepszania jest stała dla danego typu przedmiotu i wynosi ona:

Dla broni: 7 sztuk Dla hełmów: 2 sztuki Dla napierśników: 4 sztuki Dla nogawic: 3 sztuki Dla butów: 1 sztuka Dla tarczy: 5 sztuk Dla naszyjników: 4 sztuki Dla pierścieni: 3 sztuki

Z każdym kolejnym poziomem ulepszenia (10 możliwych: od +0 do +9), maleje szansa na pomyślne ulepszenie przedmiotu. W razie niepomyślnego ulepszenia zostajemy z przedmiotem, który umieściliśmy w oknie, tracąc jednak kamienie do ulepszania. Również po pomyślnym ulepszeniu kamienie znikają.

A skąd brać kamienie?

Wykopać! Tak jak robili to najstarsi górale... Bardzo łatwo rozpoznacie z których rud wypadają poszczególne kolory kamieni... https://i.imgur.com/cS2USDz.mp4

Kilofy możecie nabyć u górników, którzy zwykli urzędować najczęściej w okolicach królewskich kopalń (a wieczorem również w karczmach pod stołami).

Co ciekawe, niektórzy handlarze dostosowując się do zasobności naszej sakwy, sprzedają swoje przedmioty w różnej jakości. Przed zakupem możemy wybrać "z której półki" przedmioty chcemy dostać. 545x285

(za brak ikonek uroczyście przepraszam - moja doba trwa jednak ciut za krótko, aby wszystko ogarnąć)

W oknie handlu wygląd wszystkich przedmiotów jest spersonalizowany pod naszą postać. Oznacza to, że na czerwono podświetlone będą te przedmioty, z których aktualnie nie możemy korzystać, co zmienia ryzyko pomyłki przy zakupie do minimum.

594x456612x449

(za brak nazw przedmiotów również przepraszam - wersja budżetowa)

Aby zakupić przedmiot musimy wcisnąć na niego dowolnym przyciskiem myszy, trzymając jednocześnie klawisz "Shift". Zapobiega to omyłkowym zakupom, z których moglibyśmy być później niespecjalnie zadowoleni. Wszystkiemu towarzyszyć będą komunikaty dźwiękowe, kiedy np. mamy za mało pieniędzy, posiadamy już jakiś przedmiot na kursorze, czy też nie mamy wolnego miejsca w ekwipunku. Wszystko totalnie głupkoodporne.

Oprócz tego każde inventory na MaRPG ma osobny styl zamykania się, dostosowany tak, aby w razie niespodziewanej przerwy w dostawie prądu (po stronie gracza), ten nie stracił swoich przedmiotów, jak ma to miejsce na niezliczonej liczbie serwerów. Dobrym przykładem będzie okno ulepszania - odzyskamy wszystkie przedmioty, które w nim umieściliśmy oraz przedmiot z naszego kursora.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Podziwiam to wybitnie profesjonalne podejście do serwera. Na prawdę. Bardzo mi to zaimponowało :D

liamdj23
liamdj23

I to wszystko zostało zrobione, za pomocą pluginów? 😮

Marcoral
Marcoral Pionier

Szczerze mówiąc wolałbym już napisać własną grę, niż bawić się w robienie serwera na modach, na którym nikt by później bez instalowania ich nie zagrał ;) Tak, MaCoreCommodore trzyma nad tym wszystkim swoją bioniczną rękę.

lajtoff
lajtoff

Metinowo się zrobiło :D Pytanie: Co ulepszamy; mam rozumieć że powiększa się w tym przypadku wartość obrony dla hełmu i ewentualnych atrybutów dodatkowych? i kolejne pytanko: Co będzie dawać nam rzadkość przedmiotu; im rzadszy przedmiot tym więcej atrybutów typu obrona przed.. ?
Dobra robota. Panie Marcocal, czy jest coś czego Pan nie potrafi zrobić? 😎 Czekam na skille 😈

Marcoral
Marcoral Pionier

Ulepszamy dowolny przedmiot z typów podanych powyżej: ulepszyć możemy każdy sztylet, kostur, topór, młot, miecz, hełm, napierśnik, nogawice, buty, tarczę, naszyjnik czy pierścień, dopóki ten nie będzie maksymalnie ulepszony.

Każdy przedmiot posiada dwa rodzaje statystyk:

Podstawowe:

Na te pierwsze wpływ ma zarówno poziom ulepszenia przedmiotu (jego parametry mogą więc z tego powodu wzrosnąć), jakość wykonania przedmiotu (tej nie da się zmienić: jest na stałe przypisana od czasu pojawienia się przedmiotu w grze) i poziomu, na którym możemy skorzystać z przedmiotu po raz pierwszy (oczywiście tego również nie można już zmienić - nogawice na 24 poziom już zawsze będą nogawicami na 24 poziom) Każdy przedmiot danego rodzaju posiada identyczny typ statystyk podstawowych:

Bronie - wartość ataku oraz mnożnik obrażeń umiejętności Elementy pancerza - obrona Tarcze - % zaaobsorbowanych obrażeń w czasie obrony oraz redukcja zmęczenia przy bloku (w wolnej chwili postaram opisać się to ciut bardziej rozwiąźle) Naszyjniki - bonus do regeneracji PŻ Pierścienie - bonus do regeneracji PE

Bonusowe:

Drugi rodzaj statystyk to cechy szczególne przedmiotu, które wyróżniają go spośród setek innych. Nie występują w każdym przedmiocie. Mogą występować w różnych ilościach i posiadać różne wartości. Wyróżniamy 3 typy bonusów dodatkowych:

Ofensywne: Bonusy ofensywne to takie, które zwiększają obrażenia, które nasza postać innym potworom, czy graczom z rozmachem wymierza. Najczęściej spotkamy je w młotach, sztyletach, toporach czy mieczach (zwłaszcza dwuręcznych). Rzadziej występują również w kosturach, naszyjnikach, pierścieniach, tarczach czy elementach opancerzenia. W przedmiotach zaznaczone są kolorem ciemnobłękitnym.

Defensywne: Jak nietrudno się domyślić, bonusy z tej kategorii są niejako odwrotnością powyższych - zapewniają dodatkową ochronę przeciwko określonym klasom postaci, czy potworom. Wartości sumują się ze sobą. Jeżeli posiadamy 8% odporności na konkretną klasę postaci w jednym przedmiocie oraz 4% w drugim - mamy już łącznie 12% odporności na konkretną klasę postaci! Bardziej wtajemniczeni matematycznie z pewnością ułożą to w pewną spójną strategię dobierania ekwipunku... Oczywiście z bonusami defensywnymi spotkamy się najczęściej w elementach pancerza, chociaż mogą wystąpić w każdym rodzaju przedmiotu (zdecydowanie najrzadziej w młotach). Rozpoznamy je po kolorze błękitnym.

Specjalne: Są to bonusy, które pośrednio należą do jednej z powyższych grup. Zostały wydzielone do osobnej grupy, ponieważ są bardziej smerfne, niż powyższe, przez co posiadają również niższe wartości. A bonusy te to oczywiście:

  • Szansa na spowolnienie
  • Bonus do umiejętności
  • Szansa na cios krytyczny
  • Bonus do obrony (od całkowitej posiadanej)

W przedmiotach widnieją na kolor niebieski.


Co ciekawe, jeżeli nasz bonus przyjmie w przedmiocie wartość równą co najmniej 75% jej maksymalnej wartości, to wartość ta zostanie wyróżniona kolorem żółtym. W przypadku, gdy bonus osiągnie swoją maksymalną wartość, zostanie ona wyszczególniona kolorem złotym. Wartość bonusu (zarówno średnia, jak i maksymalna) zależy od kategorii bonusu i typu przedmiotu. Wartości maksymalne i minimalne dla odpowiednich typów:

Broń/Tarcza:

Ofensywne:

  • Wartość minimalna: 4
  • Wartość maksymalna: 20

Defensywne:

  • Wartość minimalna: 2
  • Wartość maksymalna: 12

Specjalne:

  • Wartość minimalna: 1
  • Wartość maksymalna: 4

Element pancerza/Naszyjnik:

Ofensywne:

  • Wartość minimalna: 2
  • Wartość maksymalna: 10

Defensywne:

  • Wartość minimalna: 1
  • Wartość maksymalna: 6

Specjalne:

  • Wartość minimalna: 1
  • Wartość maksymalna: 2

Pierścień:

Ofensywne:

  • Wartość minimalna: 1
  • Wartość maksymalna: 5

Defensywne:

  • Wartość minimalna: 1
  • Wartość maksymalna: 3

Specjalne:

  • Wartość minimalna: 1
  • Wartość maksymalna: 1

Zbierając wszystko do kupy tak, aby odpowiedzieć na Twoje pytanie jak najprościej: Tak, przy ulepszaniu hełmu, zwiększa się wartość jego obrony, jednak wartości ewentualnych bonusów dodatkowych pozostają bez zmian. Im rzadszy przedmiot, tym większe są wartości obrony (na tą wartość składają się trzy główne czynniki: poziom przedmiotu, poziom ulepszenia przedmiotu oraz jego jakość). Co do tego, czy nie potrafię czegoś zrobić, to właśnie odpowiedzieć na to pytanie. W każdym razie na dzień dzisiejszy na szczęście nie potrafię udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi ;)

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

A nie prościej by było zrobić jak w większości mmorpg - żeby ulepszony przedmiot, nawet taki który "wypada", dostawał +1 do nazwy?

Przedmioty zrobione na własną rękę byłby "czyste", bez plusów i z podstawowym statem.

Tak jest bardziej przejrzyście, kiedy gracz zobaczy że ten spodzień co wydropił to Spodnie Dziadka Do Orzechów +5. Chyba że czegoś nie zrozumiałam z Twojego posta @Marcoral to przepraszam 😖

lajtoff
lajtoff

Chodzi ci oto, żeby dropiły przedmioty już ulepszone? Z postu @Marcoral 'a pokazuje tylko system ulepszania przedmiotów. Z tego co czytam, to nie wspomina w ogóle o tym, czy będą dropiły ulepszone itemki. Na razie pokazuje sam system ulepszania, a itemki z tą "nazwą" to tylko przykłady. Raczej w późniejszym etapie gdy będą tworzyć nazwy tych itemów, na pewno zastosują to o czym mówisz - w końcu to RPG, w tym świecie spotykamy masę różniących się od siebie broni po zmarłych przeciwnikach/towarzyszach :)

Marcoral
Marcoral Pionier

Myślę, że mam co najmniej podobną zagwozdkę w zrozumieniu Twojego posta 😅 lajtoff dobrze zrozumiał przekaz mojego powyższego postu - chciałem pokazać parę efektów mojej ostatniej pracy przy NPC. Każdy przedmiot, który zdobędziemy z rozsianych po krainie plugawych stworów, będzie czekał na swoje pierwsze ulepszenie - zastaniemy go bowiem w stanie "+0". Wiedziałem, że nie jest dobrym pomysłem wstawiać screenshorty "robocze" bez ikonek i nazw przedmiotów - wiem, że wywołuje to niepotrzebny konfjuzing, ale na swoje rozgrzeszenie powiem najprościej, że chciałem w końcu coś wrzucić, zwłaszcza, że jestem bardzo zadowolony ze swojej ostatniej pracy.

W ramach sprostowania wyjaśnię, jak dokładnie jest z przedmiotami i nazwami: W grze występuje 60 broni, 40 hełmów, 40 napierśników, 40 nogawic, 40 par butów, 40 tarczy, 40 naszyjników oraz 40 pierścieni i tyle różnych nazw przedmiotów wstępnie przewiduję - 340.

Do każdej z tych 340 nazw na końcu będzie jeszcze dodany człon " +x".

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Welp, najwidoczniej nie potrafię czytać ze zrozumieniem, umiejętność zanika nawet wśród osób starszych xD

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Marcoral:

MaCoreCommodore

XDD Śmiechłem XD Śmieszna nazwa, ten rym XD

HardMCore
HardMCore

Mam pytanie, kiedy serwer wystartuje? Pamiętam jeszcze, że na wakacje miałem nie chodzić na dwór, bo konto samo się nie wyleveluje, a tu dalej brak informacji o premierze serwera.

koweq
koweq

Jeszcze wersja VAPOR nie wyszła więc jeszcze długo :v

Brakin
Brakin

A ktoś mi pisał, ze w wakacje nie bedziemy mieli co robić bo poziom sam sie nie wbije, wakacje już mamy a gdzie serwer?

Marcoral
Marcoral Pionier

Yh, powiedzmy eufemistycznie, że mam parę problemów technicznych...

koweq
koweq

RPG to nie jest serwer izihace - trzeba nad nim trochę popracować :v

Marcoral
Marcoral Pionier

Masz rację, ale rzeczywiście pisałem, że istnieje duża szansa, że w te wakacje pogramy. Skopałem parę rzeczy, z których ciężko się teraz wyplątać. Nad Commodorem siedzę teraz po parę(naście) godzin dziennie, mam nadzieję, że nie będzie zbyt dużego opóźnienia.

luxDev
luxDev Pionier

Skradłem wam trochę tajnych informacji, Marcin chyba zły nie będzie(?) 😂 690x215

koweq
koweq

"wstępnie"! xD

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Nie odebrał i i nie wyświetlił, on nie chce o tym myśleć.

endrjoo96
endrjoo96

Nie odebrał i nie wyświetlił, bo pisze Vapora :V

lajtoff
lajtoff

Joł joł marpg'owcy, mamy sierpień 2017, jak przebiegają prace?

Pozdrawiam.

Marcoral
Marcoral Pionier

Elo elo moi wierni motywatorzy - dalej pracuję nad skillami - ogarnięcie tego w "ludzki" sposób to niestety masa roboty. Trochę za krótkie te wakacje...

Jest też dobra wiadomość - Vapor będzie znacznie bardziej funkcjonalny, niż było to założone. M.in będzie można kupować wyposażenie u NPC na rozmaite poziomy, w zależności od miasta - niektóre z nich będą wyposażone lepiej, inne gorzej. Skilli też początkowo na Vapora nie przewidywałem, ale zgodnie ze zdecydowaną przewagą odpowiednich głosów w naszej Discordowej ankiecie, pojawią się one już na pierwszej wersji MaRPG. Między innymi dlatego termin tak się przeciągnął.

Marcoral
Marcoral Pionier

Zgodnie z Waszym życzeniem (ankieta prowadzona na naszym Discordzie), prezentuję efekty ostatniej pracy MaTeamowego grafika. Niektórzy uznali jednak, że popsuje to odrobinę zabawę z odkrywania nowości, tak więc odstąpiłem od pomysłu pokazania broni.

A tak oto będą wyglądały Wasze postaci "po ubraniu w piórka". Przypominam, że wygląd skina zależy od wybranej klasy postaci, posiadanej rangi oraz płci postaci. Płeć żeńska jest zarezerwowana dla osób zweryfikowanych jako kobiety (dodatkowym wymaganiem jest ukończenie 13 lat, abym miał pewność, że taka osoba będzie uodporniona na internetowe zaloty barbarzyńców z wysokim levelem 😆). Skiny widoczne na samej górze, to wygląd postaci w lobby wyboru postaci. Szare wersje skinów widoczne są na NPC symbolizujących daną klasę postaci, jeżeli do tej pory nie zdecydowaliśmy się jeszcze podjąć nią gry.

673x500


Dajcie znać, które postaci podobają Wam się najbardziej.

Swoją drogą wiem, że rzadko coś dzieje się w tym temacie, ale to właśnie dzięki temu możemy pracować w spokoju. Słyszałem plotki, że MaTeam się rozpada lub też, że zachorowałem na ptasią grypę, wściekliznę, ospę wietrzną, czy Bóg wie co jeszcze. O nędzni śmiertelnicy, powinniście byli wiedzieć, że tej siły powstrzymać się nie da! Vapor zbliża się coraz większymi krokami...

happi
happi

Dlaczego połowa skinów jest czarno biała? :thinking:

Marcoral
Marcoral Pionier

Edytowałem post. Zawsze o czymś zapomnę, wrr!

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Już czuję te zalotne wiedźmy 😛 Dużo pracy Ci jeszcze zostało? Skille już skończone?

Marcoral
Marcoral Pionier

Pracuję nad nimi. W pełni gotowy jest już cały interfejs z nimi związany - ikonki skilli można dowolnie zmieniać miejscami według upodobań gracza. Wszystkie ustawienia są zapamiętywane i przywracane z każdą sesją gry. Nie ukrywam, że minęło trochę czasu, zanim udało mi się ogarnąć to w założony wcześniej sposób, ale wszystko działa już perfekcyjnie. Przypominam, że ekwipunek gracza widoczny jest w dwóch trybach - normalnym i trybie bitwy. Ekwipunek pozostanie w trybie bitwy przez 10 sekund po wykonaniu ostatniego ataku - w tym trybie pierwsze 6 miejsc na pasku szybkiego wyboru zajmować będą ikony umiejętności - przy próbie zmiany zaznaczonego slotu na jeden z nich, zostanie wywołana umiejętność, której ikona znajduje się na żądanym miejscu. Co, jeżeli w trybie "pokojowym" na tych sześciu miejscach znajdowały się Twoje przedmioty? Nie łam się, zostaną one automatycznie przywrócone po zakończeniu walki! Co? Nawet w walce chcesz mieć nad nimi kontrolę i np. zamieniać miejscami...? W sumie to nie ma sprawy - MaCoreCommodore jest przygotowane i na taką ewentualność. Dodałem specjalny zasobnik, w którym przechowywane są ikony skilli, jeżeli znajdujemy się w trybie pokojowym lub przedmioty, jeżeli znajdujemy się w trybie bitwy (te, których miejsca zajęły ikonki umiejętności). Poniższy screenshot prezentuje podgląd ekwipunku gracza, który znajduje się w trybie pokojowym (brak ikon umiejętności to celowy zabieg - nie chcę za wiele zdradzać). Ikony/przedmioty w wyróżnionym polu ulegają zamianie przy zmianie trybu.

355x446 Uwaga, screenshot prezentuje wygląd ekwipunku na dzień dzisiejszy, który wciąż jest aktywnie rozwijany. Jego wygląd z pewnością ulegnie jeszcze pewnym zmianom.


Każda z umiejętności posiada własną, wyróżniająca ją ikonę. Po użyciu umiejętności ikona ta zmienia kolor na szary - rozpoczyna się bowiem odliczanie do momentu, kiedy będzie można użyć jej ponownie.

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Do zmiany ekwipunku używasz modów?

Marcoral
Marcoral Pionier

Nie. Choć może ciężko w to uwierzyć, MaRPG posiada wiele niesamowitych rzeczy absolutnie bez modów! Chcę, aby każdy mógł szybko wejść do gry z dowolnego komputera bez rocznych przygotowań, pobierania specjalnych klientów itd. Nad samymi okienkami pracują u nas trzy osoby - ja zajmuję się ich poprawnym działaniem, @patryks często pomaga mi w utworzeniu odpowiednich modeli, aby wszystko było wyświetlane właściwie bez żadnych modyfikacji, korzystając jedynie z możliwości, które oferuje serwerowy resourcepack, "Goryle we mgle", zaś za ich obecny wygląd odpowiada pewien grafik...

Edit: Uprzedzając pytania i falę prywatnych wiadomości - zrobienie takiego ekwipunku bez modyfikacji jest, co najmniej, mocno skomplikowane... nie pomogę nikomu przy ich tworzeniu - jest to mało przyjemna i żmudna praca.

Ze strony Marcorala wygląda to tak: każdy z widocznych elementów w rzeczywistości jest diamentową motyką, uszkodzoną w różnym stopniu - każdemu stopniu uszkodzenia odpowiada inna ikona. Aby nie pojawił się pasek uszkodzenia, dla każdej z takich motyk przy otwieraniu okna należy nadać specjalny NBTTag, który go ukryje. Przy programowaniu akcji kliknięć dla konkretnych miejsc w ekwipunku, należy potem korzystać z durability takiej motyki - powinieneś gdzieś przechowywać konkretną listę ich zastosowań. MaCoreCommodore posiada pokaźną bibliotekę narzędzi, która ułatwia pracę z takimi ikonami i wczytywanie ich z plików konfiguracyjnych.

Ze strony patryksa wygląda to tak: Każda z takich motyk musi posiadać specjalny model, który zakryje odpowiednią powierzchnię. Zauważ, że przyciski od czatu są szerokie aż na trzy miejsca! Oczywiście, można było podzielić cały przycisk na trzy standardowe ikony, ale jest to sposób wysoce nieprofesjonalny - przez to miałbym więcej roboty, całość działałaby wolniej, a czasem takie rozwiązanie jest wręcz absurdalne - np. przy tworzeniu ekwipunku ulepszania rodem z MaRPG. Nie zagłębiam się w szczegóły... Dodatkowo, każdy z takich modeli trzeba na końcu przypisać do przedmiotu.

Ze strony grafika wygląda to tak: "Codziennie ten stary dziad, Studenciak, truje dupę o kolejne ikony. Cwaniaczek napisał sobie narzędzia i ma teraz łatwo, a ja ciągle muszę kminić nad kolorem zębatki. Ehh..."

koweq
koweq

Muszę powiedzieć że to wygląda coraz ciekawiej, wow!

Żaden serwer minecraft mnie tak nie zaciekawił jak MaRPG!

JanekJaran
JanekJaran

Zapraszam do lektury artykułu poświęconego MaRPG https://skript.pl/blog/minecraftowe-pere%C5%82ki-1-marpg-r59/

20bartek20
20bartek20

Witam, pewnie mnie nie kojarzycie bo w pisaniu na waszym forum jestem nowy :/ ale już pisałem na waszej oficjalnej grupie na Steam. (Mam nadzieję że na nią zaglądacie) Jestem bardzo podekscytowany waszym serwerem i bardzo czekam na jego premierę. Jednak jestem ciekaw czy dodaliście system "realistycznej mowy" czyli np.: 2 graczy, 10 bloków od siebie, mogą ze sobą rozmawiać, bo "się słyszą, ale 2 graczy, 150 (prawie losowa liczba) bloków od siebie i próbują ze sobą czatować, ale "się nie słyszą". Ps: nie zagłębiałem się na tyle w lekturę tego wątku więc nie wiem czy już ktoś na ten pomysł wpadł, jeżeli tak to bardzo przepraszam za powtarzanie, ale jeżeli nie to chyba brzmi dobrze, nie ? (i tak obstawiam to pierwsze)

endrjoo96
endrjoo96

Jest 500 postów! Oczywiście nie nazywalibyśmy się MaTeamem, gdybyśmy nie przygotowali z tej okazji czegoś specjalnego. Jako, że studenciak z niewyjaśnionych powodów ostatnio zniknął, zaprezentuję go Wam ja, skromny, maleńki trybik tego wielkiego koncernu. Na naszej ankiecie na Discordzie wielu z Was chciało nagrań podsumowujących naszą pracę - no problem! Zaczynamy w kolejności odwrotnie chronologicznej - w ten sposób na pierwszy ogień idzie prawdziwa zmora studenciaka, czyli system skilli. W pierwszym odcinku opowiedziałem, jak ogólnie sprawa wygląda. Enjoy! https://www.youtube.com/watch?v=VS-CyC5FIAw

luxDev
luxDev Pionier

Przepona mi wypadła podczas oglądania...😂

Fleksos
Fleksos

Aż się uśmiechnąłem xd super prezentacja skilli 😃

lajtoff
lajtoff

Mi przepona nie wypadła, ale sztuczna szczęka już tak :rofl: Bardzo fajny filmik, coś innego niż zwykłe przedstawienie o co biega. No ale przecież oto chodzi by zachęcić widza ;) Gratki dla oryginalność. Z filmiku dowiadujemy się że skille polepszają swoje statystyki zadawanego DMG jeśli cytuję:

(...)wystarczy założyć przedmiot z odpowiednim bonusem lub broń z lepszymi statystykami umiejętności

Mam do tego parę pytań.

  1. Na filmiku widzimy hełm z bonusem. Jest jakaś ustalona granica x%? Chodzi mi oto, czy można spotkać przedmiot co daje 123123213123% bonusu do umiejętności? :D
  2. Co daje przedmiot z odp bonusem w praktyce do skilli? Mniejszy cooldown na oczekiwanie do skilla, większy DMG? No bo do broni rozumiem że większy DMG (Ustalony DMG Skilla RAZY moc i to się skaluje ze sobą tak jak by) ale nie rozumiem do końca tego bonusu. Prosiłbym o wyjaśnienie.
  3. Jak dobrze zrozumiałem, to zadawany DMG skilli jest zależny od tego jakie mamy na sobie założone itemy. Nie mamy opcji ulepszenia ich powiedzmy dodając punkty umiejętności?
  4. Tarcze są dostępne dla wszystkich klas postaci? I czy tarcze blokują tylko DMG skilla?

Na razie tyle pytań. Prosiłbym samego @Marcoral 'a o odpowiedź, jeżeli o taką można liczyć, bo zrozumiem też odpowiedzi: nie mogę zdradzić szczegółów :slight_smile:

Pozdrawiam.

endrjoo96
endrjoo96

Dzięki, fajnie, że pomysł trafił w Wasze gusta. Co prawda po @Marcoral 'u nadal słuch nie wrócił, jednak zanim zaginął, przeprowadził szkolenie w dziedzinie Commodore'logii.

Więc tak: 1. Przedmioty posiadają maksymalne wartości bonusów i swego czasu rozpisał je sam @Marcoral w tym poście: https://lvlup.rok.ovh/t/mayakkin-room-czyli-porozmawiajmy-o-marpg/1521/#474. Jeżeli zatem dodasz wszystko do siebie, w teorii możesz osiągnąć maksymalnie 20% bonusu do umiejętności (bonus do umiejętności znajduje się na liście bonusów specjalnych, a o ile dobrze pamiętam, one przyjmowały wartości pięciokrotnie niższe, niż bonusy ofensywne).

2. Bonus do umiejętności wpływa jedynie na liczbę zadawanych obrażeń przez umiejętności (efektywności niektórych skilli, jak np. zasklepienie rany, czy teleportacja, nie zmieni lepsza broń, czy dodatkowe bonusy - mają one stały efekt). Wydaje mi się, że jeżeli posiadasz mnożnik umiejętności x5,4 oraz 12% bonusu, to w praktyce będziesz uderzał 5,4 x 1,12 = ~6,05x mocniej (trochę spałem na szkoleniach...)

3. Dobrze zrozumiałeś. Założone przedmioty wpływają zarówno na siłę zadawanych umiejętności, jak i na obronę przed takowymi. Ulepszanie umiejętności jako takich przewidziane jest w przyszłości. Na Vaporze z pewnością jednak taka możliwość się nie pojawi.

4. Każda klasa postaci będzie miała dostęp do tarcz. Tarcze używane w sposób pasywny (założone) pozwalają na korzystanie z ich bonusów (jak np. bonus do umiejętności). Używane w sposób aktywny (blokowanie prawym klawiszem myszy) zmniejszają wszystkie otrzymywane w walce obrażenia (zatem zarówno od umiejętności, jak i od regulatnych ataków), a w zasadzie zamieniają je na stratę punktów energii po korzystnym przeliczniku. Ilość tak zamienionych obrażeń zależy od jakości tarczy - najbardziej tandetne z nich blokują ok. 12,5%, najmocniejsze, możliwe do zdobycia praktycznie tylko w teorii, coś ok. 80%. Tarcze blokują obrażenia w promieniu 180 stopni od epicentrum uderzenia przez umiejętność, zatem nie można zablokować kuli ognia, stojąc do niej plecami (udało mi się to zapamiętać, bo Marcoral opowiadał mi o swoich podróżach do NMS'owego świata chyba przez 2 tygodnie po tym, jak ogłosił, że to działa :D)

Mam nadzieję, że taka odpowiedź a'la Studenciakowa wystarczy :slight_smile:

lajtoff
lajtoff

Z pewnością taka odpowiedź wystarczy, dziękuje Ci za nią. Po to jest ten temat by dyskutować, więc jeszcze podyskutuję nad pytaniem1., 2. oraz 3. 1. Taki bonus zawsze występuje, czy może go też w ogóle nie być? 2. Jeżeli mnożnikiem nazywasz MOC UMIEJĘTNOŚCI BOJOWYCH(jak na filmie przy kosturze) to wynik z tego jest taki, że praktycznie BONUS i MOC łączą się w jedno (proszę o poprawkę jak coś 😄) . Czyli wygląda to tak?: [ BONUS UMIĘJ. x MOC(mnożnik) = DMG SKILLÓW ] 3. Na Vaporze oczywiście może póki co taki system funkcjonować, lecz zawsze byłem zwolennikiem że zadawane obrażenia skillów będą zależały od rozwinięcia mojej postaci (np. ile punktów umiejętności przeznaczę na nie). Tak jak by nie jestem skazany na itemy. Moim zdaniem wtedy można uniknąć nierównowagi np. podejdzie koksik który ma wymaksowane itemy z 5 lvl, ja mam lvl 15 i słabe itemy i z góry mam przechlapane. Obyście na Vaporze nie dali VIP'ów i oferty na itemy - hajs szybko wleci, ale nowi gracze będą załamani :D Zobaczymy jak to będzie w praniu. Być może się mylę.

endrjoo96
endrjoo96

1. Może go w ogóle nie być. Te bonusy w niektórych przedmiotach są, w niektórych ich nie ma. Właśnie tym różnią się te bonusy od bonusów stałych (pogrubione w szarym kolorze), które to są obliczane na podstawie ulepszenia, jakości oraz poziomu przedmiotu. Np. każdy przedmiot na poziom x, o ulepszeniu y i jakości z będzie miał takie same statystyki szarego koloru. Może się za to różnić tymi dodatkowymi bonusami. 2. Wydaje mi się, że w istocie tak właśnie jest. Tyle, że te bonusy do umiejętności mogą znaleźć się w każdym przedmiocie, moc jedynie w broni. 3. Nie zauważyłem pytania, więc wypowiem się "po swojemu". @Marcoral generalnie wie co robi, ale jest przy Commodore sam, a aktualizacje ma zaplanowane chyba na rok do przodu. Vapor posiadać będzie głównie najistotniejsze rzeczy.

A teraz idę spać, dobranoc :slight_smile:

Marcoral
Marcoral Pionier

Z niekrytą radością witam wszystkich z powrotem! Chociaż przez ostatni tydzień spędziłem poza granicami kraju, udało mi się dokończyć nowego, funkcjonalnego NPC - kupca. Kupców spotkać będziemy mogli w różnych miejscach na mapie (najczęściej w różnego rodzaju koloniach, miastach i miasteczkach). Łasi na łatwy zarobek, chętnie odkupią co ciekawsze z naszych przedmiotów po atrakcyjnej dla nich cenie. W ten sposób można bez żalu pozbyć się niepotrzebnych gratów lub od ręki uzyskać pewną sumę, nie tracąc czasu na poszukiwanie "żywego" kupca. Niektórzy kupcy zaoferują nam więcej, niż pozostali (nie na Vaporze jednak). Można ich dosyć łatwo rozpoznać po charakterystycznym ubiorze i błyskotliwym spojrzeniu.

300x500


Po wciśnięciu na postać kupca, otworzy się okno pozwalające odsprzedać wybrane przedmioty

351x370


Cenę, którą zaoferował kupiec, możemy podejrzeć najeżdżając na zaoferowany przedmiot. Jeżeli zrezygnujemy ze sprzedaży, informacja o cenie oczywiście zniknie z opisu przedmiotu.

584x378


Po wciśnięciu zielonego przycisku, przedmiot zostanie sprzedany a stan naszego konta odpowiednio się zwiększy. Całej operacji towarzyszy całkiem przyjemny dźwięk nadchodzącego bogactwa :D

356x377


Cena przedmiotu uzależniona jest od:

  • Poziomu przedmiotu
  • Jakości wykonania przedmiotu
  • Znalezionego kupca (z wyłączeniem wersji Vapor)

Cena przedmiotu nie jest uzależniona od:

  • Ulepszenia przedmiotu
  • Dodatkowych bonusów, które posiada przedmiot

Prawdopodobnie @endrjoo96 całość ujmie kiedyś w jakimś MaLogu. Na dzień dzisiejszy dostępna jest jednak jedynie wersja Marcoralowa 😉

EDIT: Ostatnio poczyniliśmy update graficzny wielu elementów interfejsu. Oto efekt:

360x450

Okno ekwipunku


359x377357x372358x373

Ulepszanie przedmiotu


357x453

Okno wymiany między graczami

Marcoral
Marcoral Pionier

Pamiętacie kupca? Okazało się, że ma młodszego kolegę, zaklinacza! (tak, młodszego, bo skończyłem pisać go dopiero dzisiaj)

278x500

Rozpoznacie go chyba jeszcze łatwiej, niż kupca. Tylko on ubiera się w tak zabawny sposób! A widzieliście jego nochala?!


Zaklinacz to kolejny NPC wzbogacający rozgrywkę i pomagający graczom się rozwijać. Z jego pomocą możesz odpicować swoje przedmioty tak, aby były naprawdę niepowtarzalne, a co najważniejsze - bardziej skuteczne! Spowalniający wrogów sztylet, czy hełm odporny na uderzenia młotem? Dla zaklinacza nie ma rzeczy niemożliwych! Pod warunkiem oczywiście, że dostarczysz odpowiednie księgi, pozwalające na transfuzję magicznej energii... Im większe wartości bonusów może przyjąć przedmiot, tym więcej takowej będziemy potrzebować.

Pierścienie (5%): 1 magiczna księga Elementy opancerzenia/naszyjniki (10%): 2 magiczne księgi Tarcze/Bronie (20%): 4 magiczne księgi.


Do rzeczy: jak to wszystko działa? Otóż sprawa jest banalnie prosta - po wciśnięciu prawym przyciskiem myszy na postać zaklinacza, naszym oczom ukaże się okno pozwalające na zmianę bonusów w naszych przedmiotach.

356x377

Na uwagę zasługuje fakt, że magiczne księgi rozróżnić można ze względu na ich moc. Przy zaklinaniu przedmiotu możemy użyć tych, które akurat posiadamy pod warunkiem, że wszystkie są tej samej mocy. Aż strach pomyśleć jakie komplikacje mogłyby zajść, gdyby do rzucenia zaklęcia wykorzystano różne z ksiąg. Brr! Oczywiście im mocniejszych ksiąg użyjemy, tym lepszego efektu możemy się spodziewać. Niestety, najpotężniejsze z ksiąg są bardzo rzadko spotykane i najczęściej znajdują się jedynie w pilnie strzeżonych, klasztornych bibliotekach czy też w posiadaniu najzamożniejszych kupców lub mitycznych bestii. W każdym razie chyba lepiej odpuścić sobie ich poszukiwania, jeżeli cenisz nienaruszoną ciągłość swoich tkanek.

368x86

Zaklęty zwój poziomu piątego


Jakimś cudem udało mi się jednak zdobyć cztery z najpotężniejszych ksiąg - tyle potrzebowałem do zaklęcia swojego nowego miecza.

445x201

Przykładowy, pozbawiony bonusów przedmiot


Po umieszczeniu broni w jedynym z widocznych miejsc, automatycznie przesunie się w lewą stronę, aby ustąpić miejsca na magiczne księgi. Dodatkowo zostaniemy ostrzeżeni, że uzyskany efekt zostanie utrwalony - nie istnieje możliwość powrotu do wcześniejszej kombinacji bonusów, najlepiej więc dobrze zastanowić się przed ich zamianą lub zaklinać podobny miecz, jeżeli taki posiadamy.

690x362

Zerwane połączenie między polami po lewej i prawej stronie oznacza, że nie umieściliśmy wystarczającej liczby magicznych ksiąg. Kiedy jednak już się z tym uporamy, naszym oczom ukaże się naprawdę ekscytujący widok...

358x372

Po wciśnięciu ikonki po prawej stronie, usłyszymy charakterystyczny dźwięk wirujących kręgów many, a nasz przedmiot ulegnie prawdziwej metamorfozie. Sam spójrz!

447x261

Nieźle. Wygląda na to, że w końcu jestem gotów do walki! Zwróć uwagę na podkreślone wartości - wartość wyróżniona kolorem złotym oznacza, że bonus osiągnął maksymalną wartość dla danego przedmiotu. Jeżeli bonus jest wyszczególniony kolorem żółtym, oznacza to, że osiągnął co najmniej 75% swojej maksymalnej wartości. Zaklęty przedmiot, podobnie jak te "świeżo zdobyte" może posiadać losową ilość bonusów, nie większą jednak, niż 5.

Eradann
Eradann

No i to mi się podoba, wiedziałem, że jak tu zajrzę to znajdę coś nowego. (:

lajtoff
lajtoff

Handel z kupcem jak i zaklinanie bardzo mi się podoba. Bez kręcenia, stary, dobry i "prawie metinowy" styl(system) dodawania bonusów do naszych przedmiotów. Dobrze Cię widzieć ponownie @Marcoral. Mam nadzieję że choć trochę odpocząłeś 'poza granicami kraju' :D. Swojego czasu miałem dylemant jaką postacią będę grał na serwerze. Po tym poście o zaklinaniu zdecydowany jestem na ogranie maga.

Pozdrawiam.

Marcoral
Marcoral Pionier

Dzięki. Choć o odpoczynku nie było mowy (bardzo dziwna historia, zostałem wręcz "porwany" i to bynajmniej nie przez rodziców czy znajomych), zbliżający się koniec urlopu bardzo motywuje do pracy. Chociaż postać maga to dobry wybór, chciałem sprostować, że każda z postaci może korzystać z ekwipunku zaklinacza, podobnie jak np. ulepszania, czy handlarzy - to po prostu jeden z NPC funkcyjnych. @endrjoo96 pracuje zaś nad stworzeniem kolejnego MaLoga. Zdradzić mogę, że dotyczyć będzie właśnie klas postaci dostępnych na MaRPG. Myślę, że powinien Cię zainterestować ;)

lajtoff
lajtoff

Tak tak, tylko jakaś taka "RPG'owa zasada" jest u mnie. Jeśli zaklinanie - gdzie w każdej grze RPG lecę w rozwijanie zaklinania - to postać maga idealnie ze sobą współgra. Po prostu osobiste widzimisię 😃 Z klas postaci w RPG'ach zawsze wybierałem zabójce, który z nazwy już zabija z ukrycia i po cichu, oraz właśnie magów by szerzyć mordor w okolicy :D Jednakże zobaczymy co możecie dać :)

endrjoo96
endrjoo96

Witam, chciałbym tylko zaprezentować kolejnego MaLoga. Miłego oglądania. https://www.youtube.com/watch?v=B-4OHsU87bg

Eradann
Eradann

Z pewnością miłego - malogi trzymają poziom, drugi jest tak samo dobry jak pierwszy. Dobra robota.

lajtoff
lajtoff

jesli(teleport.spierdoliSie()==winaGracza()) XDD

Marcoral
Marcoral Pionier

Mamy to! Od tej pory posiadając dostęp do internetu, posiadacie również dostęp do trzeciego już MaLoga! Razem z @endrjoo96 omawiamy funkcyjne NPC (dotychczas było to wykonane w formie pisemnej w postach:

jednak uznaliśmy, że warto pokazać działanie tego "w praktyce" i "na żywo"). Tradycyjnie zachęcamy do obejrzenia i podzielenia się swoimi odczuciami!

https://www.youtube.com/watch?v=ZkeVYfe52uE&feature=youtu.be

hej0ss
hej0ss

Gorzej jak ktoś ma wyłączone dzwięki w minecraft.

DoreK
DoreK α-tester v3

Na czacie nie pojawia się żadna informacja o tym że jest jakiś lektor itp? Według mnie powinna taka być przy wejściu na serwer albo dodać informacje o tym że np. kupiec nie jest zainteresowany w formie tekstu. @hej0ss administracji* popraw hehe

hej0ss
hej0ss

Racja, bo jak ktoś ma wyłączone dzwięki to nie będzie wiedzieć jak co kupić i będzie się pytać administraczy czy graczy. Moim zdaniem to można wraz z lektorem dodać informację na chacie, że aby kupić trzeba...

iAnty
iAnty

Czy to prawda, że Studenciaka potrącił tramwaj?

koweq
koweq

Myślę że tak xD

bo trochę sobie umarło

w sensie temat

IceMelt
IceMelt

Jeżeli już coś by go miało potrącić, to jedynie raczej kolokwia na studiach 😛

anon10657637
anon10657637

Dalej martwe?

Xepio
Xepio Pionier

Nie ale zaraz ty możesz być:D To że nikt nie pisze porostu nie oznacza ze projekt upadł.. po co mamy informować ze poprawiliśmy 7 domków, dodaliśmy ozdoby do mapy, czy tworzymy nowe schematy ozdób ? Tak dla świadomości ludzi mapa jest na 93% skończona :)

luxDev
luxDev Pionier

O jeju jak groźnie tu się zrobiło :o

anon10657637
anon10657637

Xepio:

co mamy informować ze poprawiliśmy 7 domków, dodaliśmy ozdoby do mapy, czy tworzymy nowe schematy ozdób ?

Xepio:

To że nikt nie pisze porostu nie oznacza ze projekt upadł Właśnie po to, by osoby zewnątrz tego nie odczuwały. Odnosiłem wrażenie, że coś się złego dzieje z tym serwerem od dłuższego czasu, dlatego zapytałem.

Xepio:

Nie ale zaraz ty możesz być:D Pomimo tej emotki nie traktuje tego we formie żartu - wiesz dlaczego.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

domyślam się, że się nie lubicie, ale jednak takie docinki są zbędne, było tutaj normalne pytanie :thinking:

odnośnie tego informowania - nawet informacja o kilku domkach i screenshot byłaby dobra, bo tak temat odchodzi całkowicie w zapomnienie

luxDev
luxDev Pionier

Moim zdaniem pytanie ze strony @anon10657637 zabrzmiało jak zaczepka, a wy już najlepiej wiecie co najlepsze byłoby dla marpg itd. Marcoral, Xepio i reszta dobrze wie że projekt na forum podupada gdy się nie wrzuca aktualizacji, nikt nie jest głupi :>

anon10657637
anon10657637

Screenshot_20171130-125738|281x500Screenshot_20171130-125817|281x500

Nie no, stwierdzanie faktów jest zaczepką.

Xepio
Xepio Pionier

A co ty nagle sie tak zainteresował serwerem naszym hmm... ? jak dobrze pamiętam chciałeś nam jakieś ddosy walić ?. jak to było* że z maszyny będą strzelać fajerwerki.. albo lepiej najpierw pomogłeś Marcinowi by potem jego plugin udostępniać na necie miedzy innymi na tym forum.. (za co dodałeś bana) Dla tego twoje pisanie akurat w tym temacie to jak grzebanie patykiem w ulu, i tyle w temacie.

anon10657637
anon10657637

Xepio:

A co ty nagle sie tak zainteresował serwerem naszym hmm… ?

Ciekawość i zaintrygowanie - nic więcej.

Xepio:

jak dobrze pamiętam chciałeś nam jakieś ddosy walić ? Dobrze pamiętasz, nawet czasownik w dobrym czasie napisałeś - chciałem.

Xepio:

albo lepiej najpierw pomogłeś Marcinowi by potem jego plugin udostępniać na necie miedzy innymi na tym forum… (za co dodałeś bana) Za co żałuje.

Xepio:

Dla tego twoje pisanie akurat w tym temacie to jak grzebanie patykiem w ulu Niekoniecznie.

Xepio:

tyle w temacie Też tak uważam.

lajtoff
lajtoff

Nie róbmy z tego tematu teraz zbędnego spamu jakimiś screenshot'ami z poprawkami ozdób na mapie. Jeżeli ktoś chce wiedzieć czy budowniczy serwera zasadził trawę mączką kostną na mapie, no to może przecież iść zapytać się któregoś z adminów na priv/discord. Do tej pory ten temat służył do przedstawienia naprawdę ważnych informacji dot. samej mechaniki rozgrywki na jakiej opiera się serwer. Skoro Administratorzy nie dają żadnych informacji, no to być może nie chcą zdradzać za dużo lub nie mają co podawać. Mamy grudzień zaraz, zbliża się okres w którym każdy ma mniej czasu, więc mnie nie dziwi cisza w temacie. Tutaj ważna jest cierpliwość i tyle. @anon10657637 pytać o serwer można mniej toksycznie i w innej formie, bardziej kulturalniej, a nie wjeżdżać na temat pierwszy raz zadając pytanie jakie Ty zadałeś. Poza tym w tym pytaniu jest nieprawda, gdyż jak @Xepio napisał, nie jest nic martwe. Poza tym jak może być martwe, skoro jest w procesie tworzenia?

iAnty
iAnty

Myślę, że nie ma co pytać na serwerze Discord, bo 1 pytanie stoi już miesiąc bez odpowiedzi. Napisał, że martwe, bo nie wiadomo nic co się dzieje z serwerem. Jedyne co widać to, to, że github co jakiś czas jest aktualizowany. Co da cierpliwość, gdy się czeka na serwer już prawie 2 lata? Ja jestem raczej zaniepokojony tym, że żaden dobry polski serwer RPG już nie powstanie, skoro ten może nie wystartować. Każdy by się ucieszył, gdyby ktoś wstawiał co 2 tygodnie zdjęcie jakiejś lokacji.

Pewnie można to uznać za kopanie piłki do swojej byłej bramki, ale nie obchodzi mnie to - nie lubię rzucania się do kogoś z powodu zwykłego pytania.

lajtoff
lajtoff

Wydaję mi się że to komentarz dot. mojego postu także pozwolę sobie odpowiedzieć :D. Zgadzam się z tym że nie wiadomo W TEJ CHWILI co jest robione, aczkolwiek "dalej martwe" źle tutaj pasuje całkowicie. Sugerowałbym się zdaniem Administracji bądź osób znajdujących się w gronie administracji, a nie gdybaniem niecierpliwych graczy. Póki Administracja nie wypowie się typu "Zamykamy projekt" to on cały czas aktualny. Także PROJEKT NIE JEST MARTWY. Musimy poczekać na informacje od Adminów. No właśnie - poczekać. Czeka się na serwer już prawie 2 lata? Jeśli mam dostać coś dobrego - bo tak się zapowiada, nie oszukujmy się - to mogę poczekać. Na The Elder Scrolls VI czekam 6 lat także ;) . Rozumiem że granica cierpliwości się kończy w pewnym momencie u niektórych. Ale trzeba mieć na wzgląd pewne czynniki. Na przykład - być może się mylę i proszę o poprawkę jeżeli jest inaczej - najważniejsze aspekty rozgrywki ogarnia jedna osoba. Jest to @Marcoral. Poza tym, tyle informacji co otrzymaliśmy w okresie jesiennym tego roku: Filmiki, informacje, kowale, ekwipunek - a teraz miesiąc ciszy i już rozmawianie że projekt umiera? A ja bym się ucieszył z tego faktu. Może nie jest to zdjęcie lokacji, ale coś lepszego: obraz|690x96 Mamy zapowiedź, jest progres, mamy procenty, 3 miesiące. Czekamy bo nic nam nie pozostaje. Przy okazji wskazałem odpowiedź na tak fire pytanie: KIEDY SERF :) . Wierzę że termin jest wiarygodny. Pozdrawiam.

HardMCore
HardMCore

Mam pytanie, co to ten Vapor? Śledziłem ten wątek od początku jego powstania, bo nie mogłem się doczekać otwarcia serwera, ale nadal nie rozumiem co to ten Vapor xd

luxDev
luxDev Pionier

Vapor to miała być publiczna testowa wersja serwera :P

Miki0201
Miki0201

Kiedy jest planowany start serwera?

luxDev
luxDev Pionier

Jak widzisz, od dłuższego czasu brak aktualizacji, informacji co się dzieje, jest kilka osób które wiedzą co się dzieje z serwerem ale na razie nikt nic nie będzie mówił, i jestem za.

Miki0201
Miki0201

Bo wlasnie pogralbym sobie na rpg, ale nie ma pożądnych serwoch rpg.

Brakin
Brakin

Jest kilka fajnych serwerów w Polsce ale w większości to Pay2Win albo jakieś nie udolne połączenie zwykłego PvP z zabijaniem bossów, dlatego czekam na ten serwer od ponad roku.

anon82750602
anon82750602

Kurde nie spodziewałem się że mój serwer wystartuje szybciej niż MaRPG :v

Fleksos
Fleksos

Jest kilka fajnych serwerów w Polsce, ale nie RPG. MaRPG zapowiada się najlepiej i najbardziej profesjonalnie. Jak ostatnio oglądałem filmik z jednego serwera RPG i koleś powiedział, że "Serwer jest rozbudowany, dopracowany robiłem go 4 miesiące... O dziwo gra na nim 80 osób dziennie, ale niestety nie ma na razie lepszej konkurencji ;p

iAnty
iAnty

Jak tam postęp prac? Zmalał/urósł? :kappa: Za 20 dni ferie - wiecie kiedy startować z vaporem. Pierwszy luty - brzmi wspaniale.

DoreK
DoreK α-tester v3

Ferie tak na prawdę to już będą od poniedziałku w niektórych województwach.

iAnty
iAnty

Niby tak, Ci już nie zagrają w ferie na MaRPG: vapor.

iAnty
iAnty

Miałem wizję, że MaRPG zostanie przeniesione do sekcji zamknięte.

Xepio
Xepio Pionier

No niestety, jasnowidzem to ty nie zostaniesz.

luxDev
luxDev Pionier

Przestańcie snuć bzdety, i pytać, serwer jest nadal tworzony tyle można na tą chwilę zdradzić z tego co wiem.

Brakin
Brakin

Właściwie to ile osób tworzy ten serwer, ze prace trwają tyle czasu jak przy tworzeniu gry The Last Guardian?

patryks
patryks Pionier

Na ten moment jest 7 osób w ekipie.

endrjoo96
endrjoo96

W tym 1 programista odpowiedzialny za mechanikę i jej przystosowywanie do nowych wersji gry.

lajtoff
lajtoff

obraz|236x100 Widzę że już nawet własną oddzielną grę tworzycie, hmm?! :D

Vylence
Vylence

Discord udostępnia opcje zmiany nazw gier.

lajtoff
lajtoff

Taaak wiem, miało to na celu odkopanie troszkę tematu :)

Xepio
Xepio Pionier

Halloo.. proszę nie udostępniać mojego wizerunku w internetach :D

A tak na poważnie to musiałem sobie pozmieniać kilka ustawienia na dc :P Bo nie widziałem jak ktoś nawet pisał ważne wiadomości, i dodatkowo uruchomiłem pokazywanie w co gram :P Bo potem będzie że nic nie robiłem ^.^

(Macraft=Minecraft)

A tak mogę od siebie dodać ze serwer jest już bardzo blisko wydania testowej wersji, względem czasu ile siedzimy nad nim ^>^ Sporo się dzieję ale no wiecie jak spawa wygląda, dodawanie jakiś info że robić się coś co jest oczywiste czy też poprawianie czego co kuję w oczy jest bez sensu :P Ale.. też jak skończę pewnie rzeczy na mapie dam wam zdjęcia.. że niby coś tam robię :D

lajtoff
lajtoff

Róbcie róbcie na spokojnie, nikt tak naprawdę Was nie pogania, ma być wszystko dopięte, bo po co potem słuchać spamu typu nie działa mi to, tamto :D . Fajnie że pracujecie cały czas na serwerze, zresztą widać wasze aktywności właśnie na Discord. Życzę wam sprostania wszelkim bugom/błędom na serwerze, no i czekamy!

Pozdrawiam.

HardMCore
HardMCore

A jak będzie wyglądać PVP? Czy będzie możliwość pojedynków, może pvp w wybranych miejscach, lub na prawdę hardkor i pvp wszędzie, nawet na spawnie 😃?

iAnty
iAnty

Nijak pewnie, a na papierze to pojedynki na pewno, na spawnie nie, a w wybranych miejscach nie wiem, fajnie by było.

Brakin
Brakin

Coś wiadomo czy prace nad serwerem dalej trwają?

luxDev
luxDev Pionier

Na prywatnym repozytorium Commodore jak widzisz trwają :)

image|690x251

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Znowu strona nieaktywna, ktoś zapomniał zapłacić :P

kacper_o
kacper_o

To kogo tym razem potrącił tramwaj?:P

Xepio
Xepio Pionier

Całą ekipe od budowania ;c A tak na serio, toż to jeszcze żyjemy :c Budowa stanęła bo czekamy po prostu na dalszy etap rozwinięcia MaCommodora, by dostosowywać lokacje pod daną linie rozgrywki itp.. oraz jakieś questy ;d .. W skrócie wszyscy czekamy na Marcinka :D Jak będzie się ociągał zorganizujemy petycje .. oto aby rzucił studia by pracować więcej na MaRPG !!! :D

HardMCore
HardMCore

Nadal czekacie na Marcinka? luxDev dał w czerwcu przeciek: 541232da5559923008c86f425b05221de5bc867c_1_690x215|690x215 Jak już założył rodzinę, to chociaż znalazł się kolejny chętny do tworzenia projektu 😃 ? I jak wygląda serwer po paru miesiącach od ostatniej informacji o aktualizacji i filmiku z serwera? Trochę mogę się wydawać niecierpliwy, bo już któryś raz pytam o prace, ale dość długo już trwa to tworzenie serwera 😦

lajtoff
lajtoff

@HardMCore Mi się wydaję, że już cały ród zdążyłby założyć 😃 Co raz więcej konkurencji w postaci serwerów RPG i Minecraft :D . A o Naszym MaRPG ni słychu aż strach 😕.

@Xepio, każdy czeka na niego :D . Rozumiem że nie macie - nazwijmy to - "wytycznych" od Marcoral'a co dalej robić? A w ogóle wiadomo, co z P. Marcinem się dzieje? Macie z nim jakiś kontakt telefoniczny albo fizyczny? :D Pisałem w poprzednich postach o cierpliwości, jednakże ta cierpliwość musi się na czymś "opierać", a póki co od dłuższego czasu kompletnie nie otrzymujemy żadnych informacji o postępach prac nad serwerem.

Prosiłbym administratora o rzucenie światła na ten projekt. Na jakim etapie prace zostały przerwane i czy po prostu zostaną wznowione.

PS. Teorię spiskowe krążą po internecie, iż Marcoral'a zabiły zmiany polityki prywatności, teraz wszystkie jego konta zostały przejęte przez złe moce :p W sumie dobry quest można by było z tego zrobić :thinking:

luxDev
luxDev Pionier

Jako że ostatnie informacje nt. serwera były sporo czasu temu a spora ilość osób czeka na informacje spodziewajcie się lipcu filmiku jak Marcin się tłumaczy. Zamierzam coś zrobić w te wakacje więc przy okazji wpadnę na jakiś czas do Warszawy i zobaczymy co Coral ma do powiedzenia xD

patryks
patryks Pionier

Na samym wstępie chciałbym ostrzec, że w tym poście mogą wystąpić przekleństwa. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Ok @luxDev nie dałeś mi wyboru, zrobiłeś z @Xepio kłamce, a tymczasem to Ty wraz z @Marcoral i @endrjoo96 okłamujecie wszystkich...

x|678x111 image|639x60 image|511x57 A jednak....

Zacznijmy od mniej ważnych, ale nadal ważnych...

Screeny 1 | rozmowa Xepio z endrjoo

1|690x430 2|690x496 3|690x369 4|690x216 Na screenach widać jak endrjoo twierdzi że Marcoral siedzi w więzieniu...

Teraz już tylko ciekawiej...

Screeny 2 | część rozmowy grupowej (luxDev, SystemZ, Xepio i ja)

2|690x178 3|534x500 4|551x500 5|690x338

Tutaj lux twierdzi, że Marcoral jest w więzieniu i nie na 6, a na 2 lata...

psst... @luxDev już wiesz o jakich wnioskach SystemZ pisał? ;)

Teraz chyba najciekawsze, bo uwaga... wracamy po 2 latach odsiadki Marcina :D

Screeny 3 | screeny z osobnego discorda, w którego skład wchodzą m.in. endrjoo, Marcoral i PIERWIAN(luxdev)

1|690x406 2|690x442 3|569x500 4|690x344 5|690x144 0|210x500 1|690x488 2|690x345 3|690x369 4|690x352 5|690x370 6|690x266 7|690x481 8|624x485 9|690x336 10|690x354 11|690x374

Tutaj chyba nie muszę nic komentować, wszystko widać...

@Marcoral wiem, że to będziesz czytał... plan miałeś dobry, ale dziurawy... przeoczyłeś jedną małą rzecz i przez to plan poszedł się... "Znany z różnych przypałowych akcji studenciak idzie do więzienia i nie musi się tłumaczyć ludziom z tego, co się stało z projektem."

Od siebie dodam, że przykro mi że tak wyszło i musiałem to zrobić, ale nie dali mi wyboru...

Dobija 04:00 więc dobranoc...

Xepio
Xepio Pionier

I cały misterny plan w pi**u :<

Jak Lux, dalej bedziesz to ciągnął i robił z ludzi debili ??:P

kacper_o
kacper_o

A jeszcze jakiś czas temu zastanawiałem się, czy dobrze zrobiłem odchodząc z ekipy... teraz jednak widzę, że mój system "przedwczesnego ostrzegania" jeszcze działa :P Szkoda, że to nie wypaliło.. Może nie rozstaliśmy się w zgodzie, ale jednak chciałem kiedyś zobaczyć porządny polski serwer.

lajtoff
lajtoff

X kurwa D @luxDev jestem bardzo ciekawy tego filmiku lipcowego, mam nadzieję, aktualny?

luxDev
luxDev Pionier

No tak średnio xD Ale @Marcoral podobno na przepustkę wyjdzie więc może coś wymyślimy :kappa:

Sajmon
Sajmon

Tbh to wygląda coraz mniej wiarygodnie Lux :I

HardMCore
HardMCore

To co się dzieje z serwerem? Prace wstrzymane? Na jak długo, jeśli wstrzymano?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

W tej formie jaka była opisana serwer nie powstanie gdyż projekt zamknięto.

https://lvlup.rok.ovh/t/marpg-wschodzacy-kwiat-z-niedostatkiem-slonca/142/#325

luxDev
luxDev Pionier

Z okazji że Marcoral jest na przepustce dziś do ~22:30 możecie zadawać pytania ekipie MaTeam (enrjooo96, Marcoral) na streamie.

https://www.twitch.tv/endrjoo96

Okazja może się nie powtórzyć.