Meleride - Serwer RealLife!

Zombie
współpraca-zamknięte
IceMelt
IceMelt

Nazwa projektu: Meleride


Cel: Stworzenie jak najlepszego i jak najbardziej realistycznego serwera real life, oczywiście na najnowszej wersji gry (1.12).


Co udało nam się zrobić: Mamy większość powstałych budynków przez budowniczych, pozostaje przystosować teren i odpowiednio je umieścić. Mamy również system aut (zdjęcie niżej) wraz z teksturami, prawem jazdy, różnymi modelami samochodów, paliwem oraz resourcepackiem. Stworzyliśmy serwer na Discordzie z małą społecznością i autorskim botem. Napisaliśmy i zaczęliśmy część skryptów, takich jak Feng - czyli popularne Siri z iOS, paczki z przedmiotami z itemshopu do odebrania na poczcie, system statusu postaci - wybór płci, wieku, numeru PESEL, i tak dalej. W planach są oddzielne prace, misje zależne od wieku. Stworzyliśmy również system złamania nogi (i planujemy tych systemów więcej!). Jest też własny resource pack dodający polskie znaki, oraz realistyczne elementy takie jak okulary, batoniki czy kluczyki do samochodu. Wiadomo - jest to mało. Aczkolwiek planujemy znacznie więcej, i wszystkie plany mamy rozpisane.

Mamy również serwer partnerski, od którego dostaliśmy owe auta - przez co nasze pojazdy zobaczycie tylko tam, jak i u nas!

undefined Modele pojazdów (jeżeli znaczna grupa byłaby zainteresowana modelami wszystkich aut - mogę zrobić zdjęcie każdego auta :slight_smile: )

Plany: Mamy zamiar wypełnić dwie obszerne wyspy budynkami, dokończyć pisanie najważniejszych systemów i zrobić stronę www. Następnie zając się dodatkami, które wprowadzą jak najwięcej realistyczności do gry, takie jak małżeństwa, unikalne prace, wcześniej wspomniane paczki z przedmiotami z itemshopu czy chociażby a'la Facebook w komórce. W międzyczasie chcemy otworzyć forum serwera, stworzyć serwer TeamSpeak 3 oraz fanpage serwerowy na Facebooku. Wszystko brzmi co prawda ogólnikowo, aczkolwiek mogę wypisać co jest w planie do napisania, bądź do zrobienia - gdyż rzeczy jest wiele, i jeszcze więcej.


Osoby/organizacje biorące udział (linki): Robimy serwer w 4 osoby. Jak na naszą ekipę, sądzimy, że tyle osób wystarczy - bo dajemy sobie radę. Ekipa jest zróżnicowana i każdy robi to, co może. Każdy jest dobry w swojej dziedzinie.


Osoby/organizacje które może wezmą udział (linki): Rekrutacje otworzymy po stworzeniu forum, czym się zajmiemy po dopracowaniu serwera ;)


Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp) Myślę, że na czas robienia serwera potrzebny nam będzie VPS na wirtualizacji KVM z pamięcią RAM 6GB - jak narazie pod serwer Minecraft i pod bota na Discorda taka maszyna wystarczy. W przyszłości również będzie nam potrzebny pakiet WWW pod forum, jak i stronę główną.


Co mogę zaoferować w zamian: Umieścimy logo w bannerach na forum, na grafice w tle na fanpage. Dodamy banner lvlup w grze na billboardach (zdjęcie niżej) w różnych częściach miasta. Jeżeli nie będzie planów dodatkowo zamieścimy logotyp na koszulkach. Ach, nie zapominajmy również o widocznej automatycznej wiadomości o zarekomendowaniu przez nas hostingu LvlUp (widoczny, gdyż wszelki chat odbywać się będzie w chmurkach nad graczem. Ewentualnie rozmowy prywatne będą pożliwe po zakupie telefonu, bądź po założeniu konta na serwerowym facebook'u.)

undefined

undefined Billboardy


Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz Nie jednokrotnie widziałem serwery, projekty serwerów real life, które były super zrobione - ale nie wystartowały. Niektóre wyszły dobrze, i rozpoczęły swoją działalność, aczkolwiek były typowo pod pay to win. Chcemy to zmienić. O tym typie serwera duża część społeczności zapomniała i została zmuszona do gry na easyhc przez ich fale lub po prostu przestała grać. Przez dużą ilość realistycznych dodatków chcemy pokazać, że real life to też dobry tryb i można na nim pograć dłuższy czas. Unikalne prace, choroby, Feng, auta, małżeństwa. Takie systemy mogą się wydawać proste do napisania, ale tak nie jest. Wszystko będzie dopracowane i zrobione jak najlepiej by nie był to tylko prosty system, który daje efekt spowolnienia po zjedzeniu zatrutej marchewki.

anon10657637
anon10657637

Miałem okazję współpracować z właścicielem (jak i z nim dużo prywatnie rozmawiać) - zdecydowana osoba, wie czego chcę. Opis w miarę konkretny, chociaż:

IceMelt:

Cel: Stworzenie jak najlepszego i jak najbardziej realistycznego serwera real life, oczywiście na najnowszej wersji gry (1.12).

jest typowym laniem wody i picem. Jednak byłbym nastawiony na tak, oczywiście, po rozpisaniu tego bardziej:

IceMelt:

Aczkolwiek planujemy znacznie więcej, i wszystkie plany mamy rozpisane.

happi
happi

anon10657637:

jest typowym laniem wody i picem Nie jest i nie będzie, staramy się dodać tyle rzeczy i zrobić to tak by można było mówić, ze ten serwer jest najbardziej realistycznym i najlepszym w swojej kategorii (oczywiście mówiąc o naszym "rynku" serwerów, bo za granicą są takie technologie, że huhu).

anon10657637
anon10657637

Można się sprzeczać, czytając, ja właśnie takie odniosłem wrażenie. Co do reszty - jest ona merytoryczna, chociaż, mogłoby być więcej ;)

koweq
koweq

Dużo opisane ale serwer RealLife. Czyli nie.

IceMelt
IceMelt

Dlaczego od razu stoisz za negatywnym głosem, używając jedynie argumentu "Bo real life, bo nie fajne". Tak samo mógłbym powiedzieć o każdym serwerze Hardcore - "bo mi się nie podoba, bo za dużo dzieci, bo głupie i przereklamowane" : confused :

koweq
koweq

To samo sądzę o propozycjach z HC. Albo survival. Albo gildie. Albo cokolwiek spotykanego dosyć szeroko - po prostu nie jest to unikalne.

happi
happi

Co to ma do rzeczy? Gdybym miał zliczyć ile serwerów real life tu było (mam na myśli takie, które mają coś innego niż wybudowana mapa i paczka z neta, tak, były takie przypadki na forum) to mógłbym je zliczyć na palcach jednej ręki. Traktujesz real life jak easyhc, ludzie pisali, że to unikalne, bo mało jest takich serwerów to od razu twój komentarz to "przecież jest ich dużo ja na nie bo to real life!!!!!!!!!!!". Pozwoliłem sobie zrobić research zanim podjęliśmy decyzje o napisaniu tego tematu. Był taki jeden real life, na którym było zrobione mniej więcej tyle co u nas, a został pokazany screen z samego terenu i twój głos był na tak. Dlaczego? Nie mam pojęcia.

Pantoflarz
Pantoflarz

Pierwszy serwer od jakiegoś czasu który próbuje coś sobą reprezentować.

Jestem na tak, ale screeny samych samochodów to troche mało :P

IceMelt
IceMelt

Witaj. Cieszymy się twoją opinią na temat naszego serwera! :slight_smile: Z uwagi na to, iż auta jeszcze czekają na małe przeróbki, umieściliśmy tylko 3 typy, zamiast każdego pojazdu: jednośladowe, dwuśladowe lekkie i dwuśladowe ciężkie (a właściwie ciężki ;)) Jeżeli zwiększy się zainteresowanie pojazdami - tak też postaramy się pokazać wszystkie jak najszybciej! 😃

Pantoflarz
Pantoflarz

Nie chodzi tu o małą ilość aut - chodziło mi bardziej o to że "samochody" same w sobie to troche mało. Czyli że chętnie zobaczyłbym coś wiecej, a nie kolejny samochodzik :D

MichQ
MichQ

Dużo Informacji ale jak tu napisał @koweq Serwer RealLife nie jest pomysłem unikalnym.... Jest już tego co raz więcej :D poza tym wszystkie te pomysły się powtarzają między serwerami tego typu [RealLife]

IceMelt
IceMelt

Witaj. Może i sam typ serwera nie jest samym serwerem unikalnym, aczkolwiek my chcemy stworzyć coś więcej, niż RealLife. Ludzie pomyślą - głupota no. Nie da się zrobić czegoś większego. Aczkolwiek myślę, że przy wielkiej pracy, jak i wielkim wkładzie w serwer uda się zrobić coś potężnego. Wkońcu, planujemy stworzyć ogromny projekt - który nie będzie zwykłym "a popracuj se, zarobisz i kupisz mieszkanie". Jeżeli się uda - wdrożymy nawet i synchronizację serwerowego allegro przeglądarka <> serwer. Dodamy aspekty, które ludzie robią na co dzień. Koszulka będzie brudna, więc ją będziesz musiał wyprać. Będziesz miał słabą formę, przez co będziesz musiał iść na siłownie, i nie będziesz mógł robić wielorakich prac. Będziesz głodny, więc pewnie kupisz to co najtańsze. Ale wkrótce to Ci się przeje, więc będziesz musiał jeść co innego. Będzie chciało Ci się spać, ale będziesz miał nie wypraną pościel, więc będzie Ci się spało nie wygodnie, więc będziesz musiał ją wyprać i nie przespać nocy, przez co w dniu będziesz osłabiony. I mógłbym tak wymieniać i wymieniać, aczkolwiek pewnie wszyscy by powiedzieli "TL; DR: to ma każdy RealLife.". To który ma taką logikę jak my? Podsumowując - może i nasz projekt będzie nie-unikalny i nie będzie czymś nowym. Ale będzie czymś, co będzie potężne i znajdzie się spośród listy RealLife na miejscu pierwszym. No, przynajmniej tak planujemy 😃

@Pantoflarz hmm, w takim razie postaram się wkrótce podesłać chociażby jak wygląda (jak narazie podstawowy) system złamania nóg.

MichQ
MichQ

IceMelt:

aczkolwiek my chcemy stworzyć coś więcej, niż RealLife.

To wkońcu RealLife czy coś więcej .... Taki tekst powninno się umieszczać w głównej prezentacji :D

MichQ
MichQ

IceMelt:

Jeżeli się uda - wdrożymy nawet i synchronizację serwerowego allegro przeglądarka <> serwer. Dodamy aspekty, które ludzie robią na co dzień. Koszulka będzie brudna, więc ją będziesz musiał wyprać. Będziesz miał słabą formę, przez co będziesz musiał iść na siłownie, i nie będziesz mógł robić wielorakich prac. Będziesz głodny, więc pewnie kupisz to co najtańsze. Ale wkrótce to Ci się przeje, więc będziesz musiał jeść co innego. Będzie chciało Ci się spać, ale będziesz miał nie wypraną pościel, więc będzie Ci się spało nie wygodnie, więc będziesz musiał ją wyprać i nie przespać nocy, przez co w dniu będziesz osłabiony.

Czemu tego nie podałeś chociażby jako ''cel do zrobienia'' ?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Która z kolei to już będzie próba do stworzenia Meltowego reallife? :v

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Witam :) Dzisiaj jestem w złym humorze, bo 200zł poszło się.. w błoto taplać... Mam nadzieję, że nie wpłynie to na moją wypowiedź :kappa:

IceMelt:

paczki z przedmiotami z itemshopu do odebrania na poczcie, system statusu postaci - wybór płci, wieku, numeru PESEL Fajny pomysł, sam bym takie coś zastosował, tylko mi się nie chce XD

IceMelt:

Stworzyliśmy serwer na Discordzie Niestety, Discord mnie odraża, ale ok. Jak coś to po TSa to zapraszam na priv XDDD

IceMelt:

Robimy serwer w 4 osoby. Mało jak na taki serwer :/

IceMelt:

RAM 6GB Starczy wam? Co do pakietu WWW, to polecam samemu postawić serwer WWW na VPSie (czyli więcej bym brał :kappa:)

IceMelt:

zatrutej marchewki

Hehe, dacie mi taką? Tylko żeby zabijała? Mam parę spraw do uregulowania :kappa: XDDD

Powiem, że projekt jest mało unikalny, ale są "plusy" - nowości itp.

Mam pytanko: jak projekt będzie się utrzymywał? Jakieś konta VIP czy cuś?

Na chwilę obecną jestem na NEUTRALNY, z większością na TAK :)

krfcm
krfcm Pionier

Jak dla mnie serwery reallife w grze, jaką jest minecraft nigdy nie miały i nie będą miały sensu, chyba że do gry zostanie wprowadzony czat głosowy.

IceMelt
IceMelt

Pod to słowo chciałem podsunąć bardziej typowe serwery RealLife, które na obecną chwilę na polskim okręgu serwerów występują ;) Słuszne spostrzeżenie - powinienem, aczkolwiek nie napisałem tego.


Bo zostało to podane jako jedna idea z planów serwerowych. Jak pisałem -

Aczkolwiek planujemy znacznie więcej, i wszystkie plany mamy rozpisane.

IceMelt
IceMelt

@Nieznajomy11 jest to druga próba, przy wcześniejszej ani nie miałem czasu, ani funduszy. Nie chcę łapać za język, dlatego też nie wytknę - może i małej literówki, a może i błędu ortograficznego ;)

IceMelt
IceMelt

Witaj. Dziękujemy za opinię. Mimo twojego złego humoru jakoś znacząco źle twoje słowa nie wpłynęły na komentarz ;)

DBanaszewski:

Jak coś to po TSa to zapraszam na priv XDDD Będę o Tobie pamiętał ;)

DBanaszewski:

Mało jak na taki serwer 😕 Na tą chwilę - osób wystarczy. Każdy jak pisałem - jest dobry w swojej dziedzinie. A każda osoba pracująca na moim serwerze jest przeze mnie zaufana, i wszyscy pracujemy jak najwięcej jednakowo.

DBanaszewski:

Starczy wam? Mamy nadzieję, że tak. Na tą chwilę mój serwer jest postawiony na solidnych 4GB ramu, a i tak mało zużywa - jak na 7 światów (wliczając nether i end), i 23 pluginy, i dynamiczną mapę - tylko 2GB.

DBanaszewski:

Starczy wam? Co do pakietu WWW, to polecam samemu postawić serwer WWW na VPSie (czyli więcej bym brał :kappa:) Dlugo nad tym myślałem, jako dobry technik. Dlatego rozważałem również nad wzięciem czegoś grubszego - typu 7-8GB. Jednak nie wiem, czy to by przekonało pana Michała. Dlatego też mamy dwa warianty. Albo poprosimy o zwiększenie zasobów w przyszłości, albo domówimy również tego WWW :slight_smile:

DBanaszewski:

Hehe, dacie mi taką? Tylko żeby zabijała? Mam parę spraw do uregulowania :kappa: XDDD

Będziemy się starać - o ile to wykonalne - zdołać wszystkie prośby graczy i użytkowników 😊

DBanaszewski:

Mam pytanko: jak projekt będzie się utrzymywał? Jakieś konta VIP czy cuś?

Owszem, powstanie ItemShop - w którym będą do kupienia rangi, jak i przedmioty. Typu aerozole, hologramowe zegarki, i tak dalej ;)

IceMelt
IceMelt

krfcm:

chyba że do gry zostanie wprowadzony czat głosowy.

Jest modyfikacja wprowadzająca chat takim sposobem, jednak tworzenie z serwera -> serwer z modami tylko dla jednej modyfikacji - jak dla mnie jest trochę bez sensu. Co prawda, dałoby się zrobić pierwszy serwer reallife na modyfikacjach, jednak ze względu na słabe parametry komputerów niektórych użytkowników zrezygnowaliśmy z tego planu ;)

MichQ
MichQ

Po tym jak podałeś że jest jeszcze więcej opcji które zostaną dodane na serwer jest pozytywnie zaskoczony.... :D

Jestem na TAK

PS. Jak szukasz pomocy to pisz :D

IceMelt
IceMelt

Bardzo nam miło słyszy się te słowa 😃 Jak pisałem, na tą chwilę wystarczą nam 4 osoby, aczkolwiek zapewne w przyszłości przed startem ogłosimy nabór na kilku pomocników ;) Również planujemy otworzyć nabór na policjantów - osoby, które będą sprawdzały, czy dana osoba jeździ z prawem jazdy, czy dana osoba zażyła narkotyki przy jeździe, czy gracz jeździ przepisowo prawym pasem. Obowiązków będzie zapewne więcej ;)

MichQ
MichQ

IceMelt:

Również planujemy otworzyć nabór na policjantów - osoby, które będą sprawdzały, czy dana osoba jeździ z prawem jazdy, czy dana osoba zażyła narkotyki przy jeździe, czy gracz jeździ przepisowo prawym pasem. Obowiązków będzie zapewne więcej 😉

Już myślałem że znowu -jak na każdym typowym serwerze RealLife- policjant będzie miał tylko funkcje które powtarzają się między serwerami kolejne miłe zaskoczenie

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Bardzo ładnie opisane i to byłoby na plus - byłoby. Czytałem regulamin. Ty nie. Ja czytałem to:

SystemZ:

osoby oceniające projekt proszone są o NIE komentowanie formatowania A ty nie czytałeś tego: SystemZ:

Celujemy we współpracę z bardzo unikatowymi projektami Tyle w tym temacie.

anon10657637
anon10657637

Działasz mi na nerwy, a jestem impulsywny, tak nawiasem mówiąc.

Lepsze to niż kolejny serwer EasyHC, nie dramatyzuj.

IceMelt
IceMelt

Witaj. Zamiast czytać jedynie wniosek, mógłbyś również czytać moje wypowiedzi. Planujemy zrobić coś więcej, niż RealLife. Na którym serwerze znajdziesz pracę Policjanta z punktu żywej osoby. Na którym serwerze znajdziesz złamania nóg. Na którym serwerze znajdziesz szkoły - i system inteligencji. Na którym serwerze znajdziesz ten itemshop, i paczki. Na którym serwerze znajdziesz chociażby to allegro. Dla mnie to jest unikalne - nie jakiś wyraz oznaczający typ serwera. Znam tylko 3 popularne serwery RL - zaczynające się na M, M i K. Jak wyżej - Serwerów EasyHC chociażby jest ogrom. Serwerów RealLife znam tylko 3, które wystartowały z impetem.

koweq
koweq

Po tym co czytam jest lepiej, przekonałeś mnie :slight_smile:

IceMelt
IceMelt

Bardzo nas cieszą takie słowa ;) Cieszymy się, że stajesz po pozytywnej stronie!

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

W sumie to teraz mi ciężko powiedzieć czy to był błąd czy kliknięcie dodatkowej litery przy pisaniu, bo jest ona zbyt blisko, jednak - wynik zbytniego pośpiechu w życiu 😄

Toranktto
Toranktto

Mi tam sie podoba, jestem na tak.

IceMelt
IceMelt

Dziękujemy za kolejną pozytywną ocenę :slight_smile:

iAnty
iAnty

Właściciel wydaje się dojrzały i projekt jest ładnie rozpisany, mimo lania wody w niektórych momentach. Zna ktoś jakiś serwer RealLife w Polsce, który posiada zaprezentowane systemy? Jeśli nie - dlaczego negujecie unikalność tego serwera?

Chociaż sam nie rozumiem idei TRYBU... od tego wg mnie są serwery RP. Wątpię, że serwer będzie mieć dwucyfrową liczbę graczy...

anon82750602
anon82750602

Większość serwerów RealLife nic nie ma poza jakimis pierdółkami typu prace czy działki, warto by było zrobić coś więcej - wykorzystać możliwości texture i resourcepacków.

Jestem raczej na tak, poza tym tą osobę kojarzę ;)

IceMelt
IceMelt

@iAnty Witaj. Jak już pisałem - istnieją trzy popularne serwery RealLife. Jeden autorstwa @Nieznajomy11, jeden autorstwa @SebxteR - który jest aktualnie u nas w drużynie, a jeden autorstwa SzybkiegoBanana. I tutaj właśnie nie neguję unikalności tego serwera. To oceniający projekt go negują. My staramy się stworzyć serwer ponad te systemy. Jak już pisałem, paczki przez WWW, Aerozole, czy chociażby te systemy przejedzeń i brudu. To tylko niektóre, które planujemy wprowadzić, a nie występują nigdzie. Jak i serwery HC mają swoje miejsca #1 - mcc, czy chociażby CraftCre - my planujemy postawić nasz serwer również na miejscu najlepszym z najlepszych.

RolePlay od RealLife się trochę różni. RolePlay. Jak sama nazwa wskazuje - "Odgrywanie roli" - to jest główna idea tego trybu. On u nas występuje, racja - w pracach. Aczkolwiek kupowanie własnego lokalu, jeżdżenie autem, czy branie narkotyków nie jest typowym odgrywaniem danego zajęcia.

O (przynajmniej) dwucyfrową liczbę graczy postaramy się. Będę próbował załatwić reklamę od właściciela rosnącego w tej chwili launchera do minecraft - pod nazwą "mpla**cher", ale nie obiecuję. Jeżeli tam się nie uda, to mam kilka innych sposobów ;)

IceMelt
IceMelt

Tak też zrobimy :slight_smile: Dziękujemy za pozytywny głos w naszą stronę ;)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

anon82750602:

Większość serwerów RealLife nic nie ma poza jakimis pierdółkami typu prace czy działki, warto by było zrobić coś więcej - wykorzystać możliwości texture i resourcepacków.

Hmm, ja widzę to trochę inaczej - na większości serwerow reallife wykorzystywane są właśnie resourcepacki, w mniejszym lub większym stopniu.

kacper_o
kacper_o

Jak będą ładnie zaprojektowane miasta, to jestem na tak;P

IceMelt
IceMelt

Postaramy się, aby każdemu mapa przypadła do gustu ;)

DoreK
DoreK α-tester v3

Możecie się zdziwić ale jestem na nie. Jest kilka serwerów reallife, kilka należą do sieci serwerów pokroju n**v czy jednej z sieci @Nieznajomy11 do tego dochodzą inne, mniejsze serwery. Zwykle tego typu serwery nie cieszą się zbyt wielką popularnością. To co jest wystarczy.

IceMelt
IceMelt

Witaj. Przeczytałem twoją opinię, i rozumiem to, że niektórym graczom może się nie podobać nasz aspekt wizji naszego serwera. To samo mógłbym napisać o serwerach gildijnych. Jest ich pełno, a przecież te najwyższe w tej chwili wystarczą - a wciąż i wciąż takie małe serwery powstają. Nie dość, że takie typy serwerów, jakimi są hardcore/survival/gildie, to jeszcze na najgorszą wersję - jaką jest 1.7. Chcemy, aby nasz serwer był jednym z najlepszych serwerów reallife. I może to brzmi jak kolejne lanie wody, aczkolwiek taka jest nasza wizja - wprowadzić jak najwięcej elementów z żywego świata. Dlatego też potrzebujemy dobrej maszyny - żeby te wszystkie urealistycznienia utrzymać, oraz żeby gdzieś wkońcu były, leżały i działały ;)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Też jestem na nie, jak tam wyżej pisałem. Mojej decyzji nie zmienisz, nie przekonasz mnie. Jest dużo głosów na tak - to dobrze, projekt podoba się innym użytkownikom. Natomiast nie jest oryginalny. Prawda, serwer będzie bardzo dobry i jak myślę po dobrej reklamie będzie dużo graczy. Mimo wszystko, nie jest oryginalny. Powtarzam. Co do powstania takiego serwera, jestem na tak. Ale co do sponsoringu, na nie. Według regulaminu, poszukujemy oryginalnych (czytaj: niepowtarzalnych) serwerów. Zainwestuj max. 100 zł na VPSa i rozkręć serwer, potem ci się zwróci z wielokrotnością - a przynajmniej tak deklarowałeś w temacie.

happi
happi

Rpg już było, serwery bazowane na magiach też były. Dlaczego więc te serwery przeszły?

anon10657637
anon10657637

Timo:

Natomiast nie jest oryginalny.

Z całym szacunkiem, ale RPG we wykonaniu @Marcoral i spółki tez. A więc dlaczego się dostał? Dlaczego AvatarServ we wykonaniu ekipy pod kierownictwem @SkepsonSk przeszedł? Uzasadnij. Te serwery nie są też oryginalne .

Faje12
Faje12

Sam grałem na dużej ilości serwerów RealLife większość polega na pracach i sprzedaży itemków ale nie widziałem serwera gdzie dorobić trzeba sie jak w prawdziwym życiu 😛 Mój serwer nie przeszedł ale życze tobie by twój przeszedł

Marcoral
Marcoral Pionier

@IceMelt nie słuchaj tego całego pie....enia o unikalności i nieunikalności - dodajesz w opór rzeczy, których nie ma nigdzie indziej - uzyskujesz unikatowość całkoształtu. Mnie na przykład, za przeproszeniem, gówno interesuje, że ktoś wgrał sobie na serwer jakiś plugin McMMO, napisał 6 questów a'la "przynieś 2 lazurytu" i okrasił to mianem RPG i teraz MaRPG, w które od roku systematycznie, prawie codziennie, wkładam od kilku do kilkunastu godzin, "nie będzie unikalne". Moim zdaniem największe pole do popisu jest w serwerach RPG (totalny odlot - możesz wymyślić fabułę, której przecież nie ma prawa być nigdzie indziej, możesz wymyślać setki różnych, przedziwnych mechanik, itd.) oraz właśnie w RealLife (ilość fajnych rzeczy, które można tutaj zrobić jest wręcz niebywała). W odróżnieniu od survivali, czy freebuildów, powyższe dwa typy serwerów naprawdę posiadają duszę - każdy z nich może być totalnie inny, o ile nie jest to kolejny klon z paczki. Wszystko zależy od Twojego uporu, wyobraźni i umiejętności - tylko tworząc takie serwery będziesz mógł krzyczeć "jestem hardcorem!". Tylko, aby tego dokonać, musisz mieć na to certyfikaty cztery. Przekładając na ciut mniej abstrakcyjny przykład - zgodzisz się chyba, że nazwanie samochodem czterokołowego rowerka z trąbką i dodatkowymi lustekami, to, co najmniej, spore nadużycie, a tak właśnie w znakomitej większości wygląda sprawa z tymi serwerami. Jak tu się potem dziwić, że ludzie nie dowierzają, że samochodem można wyciągnąć prędkość powyżej 30km/h, czyli że RealLife może być naprawdę grywalnym, dającym frajdę trybem. Wkład pracy widać, zaangażowanie również - już jesteś inny od co najmniej 90% projektów tutaj - ode mnie zielone światło. Rozwal tę budę! (tylko uważaj na mój kabel od internetu!)


Dla młodszych użytkowników sieci, żerujących na tym forum: moja wypowiedź została natchniona niniejszym nagraniem: https://www.youtube.com/watch?v=8nd5n5KVOUo.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Unikalność RealLife w polsce została głównie zabita przez SzybkiegoBanana który na swoich networkach skopiował 1:1 kilka razy ten tryb. :P

IceMelt
IceMelt

Wow, te słowa naprawdę dodają otuchy I niesamowicie motywują! Zwłaszcza, przy takim rozpisanym poście! :) Naprawdę dziękuję za głos, zapamiętam Ciebie I twój długi list na temat unikalności I nie poddawaniu się! ;)

IceMelt
IceMelt

Więc, jeżeli ktoś tu jeszcze wchodzi - mały changelog - że coś się dzieje na serwerze!

Miałem jakiś czas temu pokazać system złamania nóg, który już jakiś czas temu wspominałem wyżej, jak i nawet w zakładce "co mamy gotowe". Niestety, w tamtym dniu - to jest 18 lipiec, miałem problem z łączem internetowym, przez co wysyłanie zawiodło, a ja nie mogłem wam owego systemu pokazać. Dzisiaj mogę wam spokojnie powiedzieć, że już za chwilę zobaczycie, jak wygląda podstawowy wygląd tego systemu.

https://www.youtube.com/watch?v=IWfl6RBm2QM


Nasza domena już istnieje i prawie działa! Niestety, po małych komplikacjach z panem x (nicku podawał nie będę), który zarezerwował sobie domenę godzinę przed tym, jak otrzymałem informację, że domena jest zajęta, i nie może być zarezerwowana - ostatecznie ją otrzymałem, i to nawet w prezencie. Dlatego tutaj informuję każdego - mi się trafił łagodny wypadek. Ale, drogi czytelniku - jeżeli tworzysz projekt, który chcesz stworzyć na ogromną skalę - zacznij od przemyśleń, czy projekt jest wart swoich sił, kupna maszyny, a następnie domeny. Gdyż nie wiadomo, czy taki cukiereczek jak u mnie się nagle w projekcie nie zjawi ;)

Chciałbym również pokazać tutaj kilka owych budowli, o których wspominałem, iż są gotowe, i czekają na umiejscowienie :slight_smile:

Jest ich pełno, aczkolwiek mogę pokazać ich kilka ze względu na to, iż nie chcę robić z tego wątku ściany zdjęć 😛

undefined Wygląd jednego z peronów metra

undefined Kilka ogromnych wieżowców - prawdopodobnie pod firmy

undefined Ratusz

Wszystkie te budynki są autorstwa @jahumen, który obecnie działa w naszej ekipie ;)


Chciałbym również dodać, iż rozpocząłem kilka innych systemów - jak przejedzenie, więcej chorób, zanieczyszczenia (terenu, jak i ubrań) :D

Jeżeli coś dodam, bądź zmodernizuje - wszystko opiszę tutaj.

//Pragnę sobie jeszcze dopowiedzieć, iż jest to 50 wpis na tym temacie! I mimo, że połowa wpisów jest moich, to jestem i tak miło zaskoczony i zadowolony, że mój temat ma tak wielki ruch! Cieszę się, że projekt tak się podoba, oraz że tak wiele osób na niego czeka.

Obiecuję - włożę w niego całe swoje siły.

Życzę miłego wieczoru (bądź dnia - zależy o której to czytasz czytelniku ;)) Do zobaczenia!

anon10657637
anon10657637

IceMelt:

Niestety, po małych komplikacjach z panem x

Miło mi 😛

DoreK
DoreK α-tester v3

Jak coś: TEN system złamania nóg nie jest waszym autorskim pomysłem tylko SebxteR'a który korzystał z tego systemu na serwerach PolishLife - również na 3 edycji, na której byłem właścicielem razem z nim dlatego wg. mnie nie powinniście się tym aż tak chwalić :) Czekam na coś autorskiego i oryginalnego.

Marcoral
Marcoral Pionier

Co do tego systemu łamania nóg - ok, o ile jest to drobny trybik wielkiej maszyny. Nie wprowadza to żadnej istotnej różnicy w gameplayu (może taką, że trochę irytuje, ale nie jest to wada - takie serwery trzeba lubić). Napisanie takiej rzeczy zajmuje 10 minut i ja osobiście rzadko kiedy uwzględniam takie zmiany w swoich changelogach, bo codziennie dodaję tego po kilka/kilkanaście. Mam nadzieję, że tutaj będzie podobnie:) Z całą pewnością jeden taki puzzelek nie może stanowić całej układanki, zwłaszcza, że nie jest to element stricte real-life i w ostateczności równie dobrze mógłby pojawić się na jakimś survivalu.

anon10657637
anon10657637

A SebxteR należy do ekipy Meleride, czyli pomysł jest obecnie ich (chyba, że na to masz papier, to wtedy proszę zaświadczenie z Urzędu Patentowego ).

happi
happi

Gdzie mówiliśmy, że my to wymyśliliśmy? Nigdzie. Sebxter jest w naszej ekipie i jakoś chyba nie ma nam tego za złe, chociaż wątpię by Melt to "ukradł".

IceMelt
IceMelt

System napisałem sam. Nie jest to skrypt SebxteRa, mimo, że jest u nas również w ekipie.

IceMelt
IceMelt

Witaj ;)

Owszem, jest to drobny trybik, który co prawda został szybko napisany. Aczkolwiek wspominałem o nim, dlatego też go zamieściłem.

Postaram się pokazać coś "grubszego" w przyszłości ;)

DoreK
DoreK α-tester v3

Nie stwierdziłem że Wy to wymyśliliście, proszę czytać z uwagą. Nie wiedziałem że SebxteR jest u was w ekipie.

IceMelt
IceMelt

Czytam z uwagą. Chodziło mi o to, że ten pomysł był jednym z moich pierwszych, który miałem w planach, żeby stworzyć taki system na serwerze. Nie wziąłem tego pomysłu od SebxteRa - nic mi o tym, że miał złamania nóg nie mówił, ani nic z tym wspólnego nie wysyłał. Może był owy system na PolishLife, może nie. Ja grałem tylko na 1 edycji, więc nic stamtąd nie pamiętam.

IceMelt
IceMelt

Informuję, że mogę być bardzo mało aktywny od jutra do 4 sierpnia. Wyjeżdżam na obóz do Mikołajek. Nie będę miał dostępu do mojego stanowiska przez to, aczkolwiek będę się starał w wolnym czasie odpowiadać na wszelkie pytania ;)


A, no i jak wrócę - nadejdzie wielka fala zmian i dodatków które wprowadzę! :slight_smile:

mrmaxim3
mrmaxim3

Pomysł ciekawy lecz nie jest oryginalny. Starasz się przebić w sposób mądry każdy argument. Podoba mi się to.

Teraz małe pytanko. Ile czasu zajmie Ci około postawienie serwera po otrzymaniu już maszyny? W ilu procentach masz już gotowy projekt?

To najbardziej mnie ciekawi, a nie wiem czy o tym pisałeś.

IceMelt
IceMelt

@mrmaxim3 Witaj. Dziekujemy za twoją opinię :) Po otrzymaniu maszyny postaramy się ruszyć z serwerem w przeciągu 2-3 miesięcy. Jest to dużo, ale chcemy, aby nasz serwer był dopięty na każdy guzik.

Serwer mamy już zrobiony w ~10-20%.

anon10657637
anon10657637

Sprawy z domeną zostały uregulowane, obecnie domena https://meleride.pl kieruje do tego wątku ;)

IceMelt
IceMelt

Owszem, domena działa i prawdopodobnie już wkrótce na niej będzie widoczna strona główna! :slight_smile:

Ja tymczasem wróciłem z obozu i czeka mnie sporo pracy 😃

stefanik11
stefanik11

Bardzo ciekawy projekt, mam nadzieję, że będę miał okazję zagrać na tym serwerze, życzę powodzenia. 😃

IceMelt
IceMelt

Witaj, Dziękujemy za miłe słowa kierujące się w naszą stronę ;) Takie słowa jak te naprawdę dodają motywacji. Mamy nadzieję, że wkrótce takich słów pojawi się o wiele więcej - i nie tylko z owego forum, ale także od innych miejsc dyskusji :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Sądzę że ten projekt ma potencjał, poszedł już PM do @IceMelt więc wkrótce powinno się udać wszystko ustalić :slight_smile:

IceMelt
IceMelt

Wow, sam nie wiem co powiedzieć. Powiem po prostu tyle, iż długo oczekiwałem, aż mój projekt wkońcu zostanie doceniony przez tak liczne grono osób, jak i doceni go nawet główny nadzorujący sieci hostingowej. Jest to wielki kamień milowy dla naszego serwera. I myślę, że na tą chwilę mogę powiedzieć tylko jedno - dziękuję :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ok, zasoby przydzielone, zobaczymy co osoby pracujące przy projekcie dadzą radę z nimi zrobić ;)

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Gratulacje. @IceMelt, trzymamy kciuki za projekt ;) . Powodzenia !

koweq
koweq

Gratulacje! 😃

Marcoral
Marcoral Pionier

Nie mogło być inaczej ;)

happi
happi

Skoro zaakceptowane to zapraszam wszystkich zainteresowanych serwerem na naszego Discorda. O wszystkim informujemy na bieżąco. 😛 https://discord.gg/dZ4HFcn

MichQ
MichQ

Gratulacje!

IceMelt
IceMelt

@adminek153 @koweq @Marcoral @MichQ Dziękuję za każde podziękowanie! 😄 Jest to bardzo miłe uczucie dla właściciela, kiedy tyle osób docenia własny projekt. Teraz tylko zostaje pracować nad serwerem 😃 Będę się starał w tym wątku jak najczęściej pisać co nowego wprowadziłem na serwer ;)

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

@IceMelt Zawsze możesz wzorować się na wątku MaRPG i stworzyć osobny do dyskusji nad zmianami i ulepszeniami Twojego serwera.

Marcoral
Marcoral Pionier

Popieram pomysł wzorowania się na wątku MaRPG, ale nie popieram wzorowania się na obibokach z MaTeamu - mają cały wątek tylko dla siebie i nic nie publikują nicponie.

anon82750602
anon82750602

Gratuluję ;)

IceMelt
IceMelt

@Aylin @Marcoral

Pomyślę nad tym pomysłem ;)

IceMelt
IceMelt

Dzisiaj miał być ten dzień, kiedy miałem publikować tygodniowe nowinki z serwera. Aczkolwiek z powodu kilku rzeczy muszę przenieść nowinki z dzisiaj na następny tydzień, I zrobić z tamtego wpisu nowinki z ostatnich dwóch tygodni.

~Discord - powiadomienia

Muszę tu przeprosić wszystkich, ale podsumowanie tygodnia zostanie opublikowane za tydzień. W tym tygodniu miałem za dużo obowiązków, i do tego jestem aktualnie w Turawie (przy Opolu) na 3-dniowym wyjeździe (do jutra), przez co spis wszystkiego byłby po prostu zbyt mały. Dlatego następne podsumowanie tygodnia będzie bardziej podsumowaniem dwóch ostatnich tygodni ;)

Za nie zmieszczenie się w czasie przepraszam, ale jak pisałem - miałem zbyt wiele obowiązków. Aczkolwiek mimo ich, całościowo - ekipa starała się wkładać w prace nad serwerem jak najwięcej sił :slight_smile:

IceMelt
IceMelt

Więc, jak tydzień temu napisałem - dzisiaj pisze dwutygodniowe nowinki z uwagi na to, iż w tamtym tygodniu miałem średni grafik z wolnym czasem ;)


Newsy

  1. SebxteR odchodzi z ekipy! Nie ukrywam - jest to dla nas duży minus. Wkońcu tworzył dla nas tekstury z jedzeniem, napojami i innymi zamówionymi rzeczami. Lecz, my nikogo na siłę nie trzymamy. Skoro wolał odejść - no cóż. Na jego miejsce wkracza @anon10657637, którego gorąco witamy w ekipie! :slight_smile:
  2. Domena została oddana do właściciela! Tak... Po kilku rozmowach z pierwszym właścicielem domeny udało mi się otrzymać w moje ręce naszą domenę, z którą było co prawda kilka rzeczy związanych, o których opowiem w innym nagłówku ;)

Zmiany na serwerze

  • Dodano realny czas na serwerze!
  • Dodano system petycji! W razie, gdyby forum działało w trybie awaryjnym - zostaje uruchomiony system petycji - czyli jakby system ankiet. Przy odpowiedniej komendzie gracz tworzy petycje, a dodatek sam tworzy mu do tego kod. Jeżeli moderator uzna petycję, za prawidłową - na chacie zostaje wyświetlona petycja z możliwością oddania głosu na TAK, lub na NIE. Obecnie jest to jeszcze szkielet tego, co chcemy zrobić, więc jeżeli Ty, drogi czytelniku - masz jakiś pomysł na petycje - napisz w odpowiedzi do tego wpisu swoją propozycje ;)
  • Rozpoczęto pisanie pracy policjanta. Wraz z każdym kolejnym napisanym dodatkiem będę wprowadzał do niego kolejne zmiany - żeby policjant mógł jak najlepiej kontrolować graczy :D
  • Dodano pragnienie. I nie tylko to, bo zostało wprowadzone jeszcze wiele innych statusów postaci, aczkolwiek na tą chwilę są one na poziomie początkowym, i oczekują na rozwinięcie :)
  • System zanieczyszczenia terenu już działa! Nie ukrywam - owy dodatek wziąłem z mojej pierwszej próby tworzenia Meleride'a - przez co wspomnę tu o @LosTigeros któremu dziękuję za napisanie dodatku 😄
  • Dodano własne tłumaczenie do większości komend z bardziej znanych pluginów.
  • Oraz wprowadzono wiele innych małych zmian, jak inne MOTD, zmiany w kolorystyce wiadomości, oraz małe, stylistyczne zmiany ;)

MiniEventy

  1. Domena meleride.pl wyszła na licytacje! Dość długo kłóciłem się z właścicielem domeny, czy to prank, czy on na poważnie - ale ostatecznie wszystko okazało się być żartem, i dostałem domenę w swoje ręce.

Na te dwa tygodnie to tyle. Starałem się umieszczać wszystko, co się na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni działo na serwerze. Jest to dość mało, aczkolwiek ja też mam inne obowiązki w domu, jak i nie przeznaczam całych 17 godzin na prace na serwerze. Gram również w inne gry, aczkolwiek staram się również wkładać wiele w sam projekt :slight_smile: W ostatnich dwóch tygodniach miałem również dwa wyjazdy trzydniowe, przez co mój czas był dość ograniczony. Ale - starałem się zrobić wszystko, co mogłem 😃

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

IceMelt:

żeby policjant mógł jak najlepiej kontrolować graczy 😃

Oo i to lubie, inwigilacja to moje drugie imię :D

A serwer się rozwija, niech się rozwija, powodzenia :)

IceMelt
IceMelt

Proszę o przekierowanie tego tematu pod ten wątek ;)

https://lvlup.rok.ovh/t/ryneczek-meleride-ogloszenia-propozycje-pytania/3732

88NoName88
88NoName88

@IceMelt , mógłbyś mi podać Adres discorda na pw? Chciałbym zostać Pomocnikiem, lecz na innym portalu nie mogłem się zalogować.

happi
happi

88NoName88:

Chciałbym zostać Pomocnikiem

Rekrutacja na pomocników/policjantów jest już zamknięta. Zaproszenie masz tutaj; https://discordapp.com/invite/dZ4HFcn

IceMelt
IceMelt

Oprócz zaproszenia oryginalnego - posiadamy również proste i uniwersalne zaproszenia z naszą nazwą serwera! :slight_smile: Wystarczy w przeglądarce wpisać jako url "discord.io/meleride" - który przekierowuje również na link podany wyżej.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

9 postów przeniesiono do wątku: Ryneczek Meleride - ogłoszenia, propozycje, pytania

Reedzev
Reedzev

IceMelt:

Po otrzymaniu maszyny postaramy się ruszyć z serwerem w przeciągu 2-3 miesięcy. https://gist.github.com/IceMeltt/cc2f798f1ebb638f2ef504dd9494227f https://gist.github.com/IceMeltt/07feaeb5a119ae004297c3ce77787425 :kappa: @SystemZ ja bym sugerował się zastanowić nad sensem tej współpracy xD

anon10657637
anon10657637

Ja bym się zastanowił nad tym, czy warto publikować snippety kodu i tylko siebie kompromitować. Dlaczego tak twierdzę? Ponieważ to jest kpina, że taka osoba jak Ty, która nie ma żadnego autorytetu i siły przebicia - a co najważniejsze wiedzy, śmie twierdzić cokolwiek na tematy, na które się nie zna. Zauważ że to jest coś jak start-up, i proces tworzenia idzie w najlepsze. Zamierzenia często są weryfikowane przez życie, i śmiem stwierdzić, że nawet lvlup.pro nie wygląda w takiej formie, jak pierwotnie był przemyślany.

Następnym razem - przemyśl.

Reedzev
Reedzev

anon10657637:

proces tworzenia idzie w najlepsze.

Chciałbym zwrócić uwagę na to że kod był już przepisywany kilka razy, no i słusznie - powinno się ulepszać kod, ale czemu nie można zrobić tego raz, a porządnie? Czemu nie można wszystkiego dokładnie rozplanować? Byłem swego czasu w ekipie Meleride, organizacji nie było praktycznie żadnej, a nawet jeśli teraz coś się zmienia, to zmarnowano 10 miesięcy. Może i ten kod został udostępniony przez @IceMelt dla żartu, co nie zmienia faktu, że już od dawna wciskacie nam, użytkownikom, tak naprawdę jedno wielkie kłamstwo, że po tych wszystkich zmianach będzie lepiej. Meleride miało wyjść już bardzo dawno temu, a te wszystkie zmiany, jak widać, nie przynoszą efektu, w postaci gotowego, lub prawie gotowego serwera. Przykładowo, w ciągu kilku miesięcy mojego członkostwa w ekipie serwera, kilkukrotnie zmieniano mapę. To wcale nie świadczy dobrze o projekcie.

happi
happi

Reedzev:

ja bym sugerował się zastanowić nad sensem tej współpracy xD

Było nie odchodzić z administracji na rzecz pewnego forum i samemu pomagać, a nie teraz narzekać, że złe.

Zresztą, co ma kod z jednego pluginu do współpracy?

Reedzev
Reedzev

happi:

Było nie odchodzić z administracji na rzecz pewnego forum i samemu pomagać, a nie teraz narzekać, że złe.

Nie muszę być piekarzem, żeby oceniać chleb.

happi:

Zresztą, co ma kod z jednego pluginu do współpracy?

Poniekąd pokazuje poziom serwera.

anon10657637
anon10657637

Reedzev:

Nie muszę być piekarzem, żeby oceniać chleb.

Ale trzeba być programistą, by ocenić kod. Co nie?

Reedzev:

Chciałbym zwrócić uwagę na to że kod był już przepisywany kilka razy, no i słusznie - powinno się ulepszać kod, ale czemu nie można zrobić tego raz, a porządnie?

Wyjaśnie Ci coś. 17 września 1991 roku została udostępniona publicznie dla architektury komputera PC, architektura wykorzystującego mikroprocesor o architekturze IA-32. Do jądra dołączono narzędzia systemowe zwane też „Development Kit” oraz biblioteki z projektu GNU, aby otrzymać nadający się do użytku system operacyjny. Z tego powodu powstała też alternatywna nazwa kompletnego systemu: GNU/Linux. Wierzysz że kod był idealny? Że Linus Torvalds - pragmatyk dzisiejszej branży IT - pisze idealne rozwiązania? Oczywiście że nie, bo proces twórczy postępował, postępuje i będzie postępował. Swoją droga, o nim pośrednio pisałem tutaj:

anon10657637:

Zauważ że to jest coś jak start-up, i proces tworzenia idzie w najlepsze. Zamierzenia często są weryfikowane przez życie, i śmiem stwierdzić, że nawet lvlup.pro nie wygląda w takiej formie, jak pierwotnie był przemyślany.

I swoją drogą - zobaczyłem na Twoje commity do prywatnego repozytorium w którym uczestniczyłeś. Jestem dobrym człowiekiem - oszczędze komentarza, bo sam mówisz o tym, że da się zrobić to lepiej, jednak one ukazują co innego.

Reedzev:

Byłem swego czasu w ekipie Meleride, organizacji nie było praktycznie żadnej, a nawet jeśli teraz coś się zmienia, to zmarnowano 10 miesięcy.

Dzień dobry, z tej strony ja. Nie ukrywam - @IceMelt wziął mnie do siebie, bo ktoś musi trzymać tą ekipę za twarz. Wiadomo, wyręczyć go kompletnie nie wyręcze, ale radą pomogę. Obecnie kod jest napisany tak, że nie jesteś w stanie znaleźć żadnego podobieństwa pomiędzy tym czymś, co jest wyżej. Jak pisałem:

anon10657637:

to jest kpina, że taka osoba jak Ty, która nie ma żadnego autorytetu i siły przebicia - a co najważniejsze wiedzy, śmie twierdzić cokolwiek na tematy, na które się nie zna.

Reedzev:

Może i ten kod został udostępniony przez @IceMelt dla żartu, co nie zmienia faktu, że już od dawna wciskacie nam, użytkownikom, tak naprawdę jedno wielkie kłamstwo, że po tych wszystkich zmianach będzie lepiej.

A nie jest? A, zapomniałem:

anon10657637:

to jest kpina, że taka osoba jak Ty, która nie ma żadnego autorytetu i siły przebicia - a co najważniejsze wiedzy, śmie twierdzić cokolwiek na tematy, na które się nie zna.

Dalej nie masz wiedzy. Przykro mi, obalone.

Reedzev:

Meleride miało wyjść już bardzo dawno temu

Jako sieć serwerów, brak związku.

Reedzev:

a te wszystkie zmiany, jak widać, nie przynoszą efektu, w postaci gotowego, lub prawie gotowego serwera.

Czekaj, coś o tym wspominałem chyba:

anon10657637:

to jest kpina, że taka osoba jak Ty, która nie ma żadnego autorytetu i siły przebicia - a co najważniejsze wiedzy, śmie twierdzić cokolwiek na tematy, na które się nie zna.

Reedzev:

Przykładowo, w ciągu kilku miesięcy mojego członkostwa w ekipie serwera, kilkukrotnie zmieniano mapę. To wcale nie świadczy dobrze o projekcie.

Dlaczego? To się nazywa proces twórczy, pisałem o tym pośrednio tutaj:

anon10657637:

Zauważ że to jest coś jak start-up, i proces tworzenia idzie w najlepsze. Zamierzenia często są weryfikowane przez życie, i śmiem stwierdzić, że nawet lvlup.pro nie wygląda w takiej formie, jak pierwotnie był przemyślany.

Poważnie mam Cię orać tylko i wyłącznie cytowaniem?

Reedzev
Reedzev

anon10657637:

Ale trzeba być programistą, by ocenić kod. Co nie? Ale niekoniecznie programistą Meleride.

anon10657637:

Wierzysz że kod był idealny? Że Linus Torvalds - pragmatyk dzisiejszej branży IT - pisze idealne rozwiązania? Nie twierdzę że musi być idealne. Chodzi mi po prostu o to, że mimo tych wszystkich rewrite'ach kodu nie ma jeszcze Meleride i nie było praktycznie podstaw Meleride. Mam nadzieję że te ostatnie zmiany jednak coś zmienią na poważnie i serwer się rozwinie.

anon10657637:

Obecnie kod jest napisany tak, że nie jesteś w stanie znaleźć żadnego podobieństwa pomiędzy tym czymś, co jest wyżej. No ja na to liczę. anon10657637:

proces twórczy Wszystko rozumiem, ale nie uwzględniano przy nowych mapach błędów z poprzednich.

anon10657637:

I swoją drogą - zobaczyłem na Twoje commity do prywatnego repozytorium w którym uczestniczyłeś. Jestem dobrym człowiekiem - oszczędze komentarza, bo sam mówisz o tym, że da się zrobić to lepiej, jednak one ukazują co innego. Nie twierdzę, że mój kod był idealny. Wszystko można zrobić lepiej, często znacznie lepiej.

W każdym razie życzę powodzenia, 1 września chcę zagrać na Meleride 😄

luxDev
luxDev Pionier

A ja za to bym się zastanowił nad sensem tejże wypowiedzi, nie rozumiem co chcesz osiągnąć tym postem?

Myślisz że każdy jest idealny? Każdy się uczy całe życie nie ma nigdzie napisane że coś musi być od razu idealne.

Pomimo że nie interesuję się projektem musiałem się wypowiedzieć bo takie coś mnie denerwuje szczerze.

SebxteR
SebxteR

My, niżej podpisani zwracamy się z uprzejmą prośbą o ponowne rozpatrzenie współpracy z serwerem Meleride. Niedługo mija rok od akceptacji projektu, przez ten czas nie zostało nic konkretnego przedstawionego. Decyzję o napisaniu tej petycji podjęliśmy poprzez ostatnie sytuacje związane z serwerami MaRPG oraz AvatarServ gdzie współpraca hostingu z nimi przyniosła tylko straty, nie chcemy KOLEJNEGO takiego serwera!

Przez większość "nowinek" które są tworzone przez członków administracji Meleride, nic praktycznie się nie dowiadujemy o rozwoju serwera, podawane są tylko informacje o tym, kto dołączył / opuścił ekipę, kolejne planowane elementy oraz inne zbędne dla nas rzeczy. Na początku obiecywane było wiele ciekawych rozwiązań, gdzie one są? Po roku dowiadujemy się, że dopiero teraz mapa zostaje budowana. Nie powinno tak być! My jako użytkownicy oczekujemy rezultatów, które były na początku, ale wszystko z czasem zanikło.

Proszę o ponowne rozpatrzenie tego projektu, oznaczam do tego odpowiednie osoby @SystemZ, @Aylin

Pozdrawiam, społeczność forum @Ewald @Vylence @Reedzev @SebxteR @DoreK @xVendrome @Libter undefined

IceMelt
IceMelt

SebxteR:

Decyzję o napisaniu tej petycji podjęliśmy poprzez ostatnie sytuacje związane z serwerami MaRPG oraz AvatarServ gdzie współpraca hostingu z nimi przyniosła tylko straty Rozumiem, że pisząc to wsadzasz nas do jednego wora z serwerami, które ostatnio nie pokazywały żadnych zmian w swoich wątkach, kiedy my co 2-3 tygodnie na bieżąco pokazujemy co ostatnio zmieniło się na serwerze, tak? Dobre zagranie.

SebxteR:

Przez większość “nowinek” które są tworzone przez członków administracji Meleride, nic praktycznie się nie dowiadujemy o rozwoju serwera, podawane są tylko informacje o tym, kto dołączył / opuścił ekipę, kolejne planowane elementy oraz inne zbędne dla nas rzeczy. Nie rozumiem czemu położyłeś nawias na nowinkach. Są w nich nowe rzeczy? Tak. Więc o co chodzi? To że nic nie piszemy w nowinkach nie znaczy, że nic się nie dzieje na serwerze.

[details="KLIK"] image|298x386

56|690x405

39|690x405 [/details]

Nie chcemy po prostu w nowinkach zbytnio zamieszczać cokolwiek z mapy na tą chwilę. Wszelkie prezentujące się serwery pokazują gotowe plansze na mapie która jest już gotowa pod granie. To samo zamierzaliśmy robić, kiedy zaczniemy przeklejać budynki na mapę. Głupio jest tak wklejać każdy budynek z osobna.

SebxteR:

Na początku obiecywane było wiele ciekawych rozwiązań, gdzie one są? W drodze. Screen wyżej.

SebxteR:

Po roku dowiadujemy się, że dopiero teraz mapa zostaje budowana. Mapę zaczęliśmy budować - niestety po sześciu miesiącach. Zastanów się w ogóle jakie Ty fałszywe informacje podajesz. Raz, że LVLUP straciło przez nas 1500 złotych, dwa że tworzymy Meleride od dwóch lat - teraz że po roku budujemy mapę. Dude, chill. Stay calm 🎵

SebxteR:

My jako użytkownicy oczekujemy rezultatów, które były na początku, ale wszystko z czasem zanikło. Co jeszcze mogę pokazać, oprócz githuba, nowinek, oraz części mapy?

Pozdrawiam, na nic wam te podpisy - zresztą należące do większości teamu, który ładnie zareklamowaliście tutaj. Sądzę, że osobom promującym działalność prowokacyjną samą spółkę, jaką jest Meleride - pokazującą do niej swoją "anty"-stronę głosy powinny być unieważnione.

Ode mnie to tyle. Pozdrawiam.

//Chciałbym jeszcze dodać od siebie, że za fałszywe podpisywanie osób które się nie podpisywały pod niczym też powinny lecieć jakieś kary.

[details="Przykładzik tutaj"] image|372x89 [/details]

Ewald
Ewald

IceMelt:

To że nic nie piszemy w nowinkach nie znaczy, że nic się nie dzieje na serwerze.

Wypadałoby napisać wszystko co się dzieje na serwerze, nie sądzisz?

https://forum.lvlup.pro/uploads/default/original/2X/f/f975015c29a57f4dd4ddd3ae64c955fb94854528.png Z której wersji serwera te repozytoria? v1 czy może v2?

IceMelt:

Nie chcemy po prostu w nowinkach zbytnio zamieszczać cokolwiek z mapy na tą chwilę. Wszelkie prezentujące się serwery pokazują gotowe plansze na mapie która jest już gotowa pod granie. To samo zamierzaliśmy robić, kiedy zaczniemy przeklejać budynki na mapę. Głupio jest tak wklejać każdy budynek z osobna.

Właśnie przez takie myślenie ludzie twierdzą, że nic nie robicie.

IceMelt:

W drodze. Screen wyżej. Od 2017 roku?

IceMelt:

Mapę zaczęliśmy budować - niestety po sześciu miesiącach. Zastanów się w ogóle jakie Ty fałszywe informacje podajesz. Raz, że LVLUP straciło przez nas 1500 złotych, dwa że tworzymy Meleride od dwóch lat - teraz że po roku budujemy mapę. Dude, chill. Stay calm 🎵 Po 6 miesiącach, czyli kiedy? Dokładny miesiąc poproszę. Zmienialiście mapę z tego co wiem parę razy. Jeśli nie tworzycie meleride od dwóch lat, to od kiedy? P.S. Pierwsze znane mi wzmianki o meleride pojawiły się już 27.07.2016 https://media.discordapp.net/attachments/140566826051436555/461999223043260416/unknown.png Faktycznie, jeszcze 2 lat nie ma 😉 Tak, budujecie mapę po roku, bo zmienialiście ją parę razy.

IceMelt:

Co jeszcze mogę pokazać, oprócz githuba, nowinek, oraz części mapy? Może częściej nowinki, więcej rzeczy pokazanych na nich?

IceMelt:

//Chciałbym jeszcze dodać od siebie, że za fałszywe podpisywanie osób które się nie podpisywały pod niczym też powinny lecieć jakieś kary. Mój błąd, na szczęście petycje nadal popiera 7 osób, a może i więcej? :>

IceMelt:

Ode mnie to tyle. Pozdrawiam. Również pozdrawiam.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Dziękuję wszystkim za trzymanie ręki na pulsie. Niestety czas mi nie zawsze na to pozwala aby samemu o to zadbać, dobrze jest jednak mieć wsparcie takiej społeczności jak wy :slight_smile: Nie chciałbym podejmować pochopnych decyzji, przetrawię to i dam znać 😉

IceMelt
IceMelt

Ewald:

Wypadałoby napisać wszystko co się dzieje na serwerze, nie sądzisz?

Prawda, aczkolwiek wolę opisywać wszystko co zostało ukończone - jak to robię ostatnio, niż żeby ciągle pisać coś w stylu "prace ciągle są kończone". Co do mapy - już pisałem moje refleksje.

Ewald:

Z której wersji serwera te repozytoria? v1 czy może v2? Repozytoria są z wersji v0.3 meleride aktualnie tworzonego. Mogę pokazać czasy kiedy commity były dokonywane.

Ewald:

Od 2017 roku? Well, mieliśmy wiele potyczek - jak reorganizacje, przeniesienie wówczas wszystkiego ze skript'a na pluginy, i tym podobne wydarzenia. Niestety, kiedy rozpoczynaliśmy współpracę z lvlup'em nie dałem rady jednak wszystko co opisywałem ogarnąć od razu - choćby ze względu tego, że na początku wszystkie systemy były opierane na parserze skript. Teraz przez możliwości jakie ja umiem - oraz jakie umieją moi inni programiści jesteśmy w stanie napisać o wiele bardziej zaawansowane systemy. Myślę, że Meleride ma dalej szansę na powstanie.

Ewald:

Po 6 miesiącach, czyli kiedy? Dokładny miesiąc poproszę. Chyba umiesz obliczyć sześć miesięcy od czerwca, prawda? Już nie bądź taki przemądrzały, Ewaldzie.

Ewald:

Zmienialiście mapę z tego co wiem parę razy. Jest to prawda. Aż wkońcu zdobyliśmy zgrajną ekipę budowniczych, z którą teraz budujemy mapę. Zadania są odpowiednio przymierzane, a ich realizacja jest całkiem szybka 🙂

Ewald:

Jeśli nie tworzycie meleride od dwóch lat, to od kiedy?

Źródło - kalendarium. `

  • 13.06.2017 - Rozpoczęcie prac nad Meleride v2
  • 18.07.2017 - Napisanie wniosku o współpracę z lvlup'em
  • 06.08.2017 - Podjęcie współpracy z lvlup'em `

Ewald:

Pierwsze znane mi wzmianki o meleride pojawiły się już 27.07. 2016

Nie liczę czasu, kiedy Meleride było jednym z moich pierwszych, nie ujawniających się na tak wielką skalę jaką ma Meleride teraz, które kiedyś należało do jednej z moich sieci - Crame, na której Meleride był tylko jednym z kilku trybów.

anon10657637
anon10657637

O, pochwalony, podobno CTO na Meleride jestem, to się wypowiem.

SebxteR:

My, niżej podpisani zwracamy się z uprzejmą prośbą o ponowne rozpatrzenie współpracy z serwerem Meleride.

Jak się zaczyna, trzeba formalizować. No ale dobra, jak już tak idziesz to okej. Swoją drogą - czemu nikt do mnie nie napisał? A może bym petycje podpisał. Ignorant, pf.

SebxteR:

Niedługo mija rok od akceptacji projektu

Fakt, +5 punktów dla Gryffindoru.

SebxteR:

przez ten czas nie zostało nic konkretnego przedstawionego.

Taki szczegół, bardzo ważny: nic przedstawionego != nic się nie dzieję, jeżeli natomiast SystemZ chce zobaczyć konkret to może napisać, co my niby ukrywamy?

SebxteR:

Decyzję o napisaniu tej petycji podjęliśmy poprzez ostatnie sytuacje związane z serwerami MaRPG oraz AvatarServ

Wiesz, my przynajmniej nie lądujemy rzekomo we więzieniu oraz nie zostawiamy pustego serwera z defaultowo wgranym Apache bez żadnego słowa, ale to tam wiesz, drobny szczegół.

SebxteR:

gdzie współpraca hostingu z nimi przyniosła tylko straty, nie chcemy KOLEJNEGO takiego serwera!

Kurcze, na miejscu właściciela bym był serio uradowany tym, że community dba o firmę - i w tym momencie nie ma żadnego sarkazmu. Aż bym zniżki dawał, podziwiam.

SebxteR:

Przez większość “nowinek” które są tworzone przez członków administracji Meleride, nic praktycznie się nie dowiadujemy o rozwoju serwera I bardzo dobrze, jak właściciel chce, to damy do wszystkiego dostęp, w końcu to jego, ale spokojnie - rozumiem Towarzyszu Twój niepokój, dlatego zdradzę Ci mała tajemnice. Może dzięki niej Sasha Grey nie zdobyła kariery, ale na pewno jej mogła pomóc w wielu momentach. Uwaga: nie wszystkie informacje da się ujawnić. Ja na miejscu @IceMelt serwer zrobił cały open source, ale to tylko i wyłącznie moje fetysze, nie należy się tym przejmować.

SebxteR:

podawane są tylko informacje o tym, kto dołączył / opuścił ekipę

Głupota, rotacje na nizszych stanowiskach nie powinny być podawane. +5 punktów dla Gryffindoru.

SebxteR:

kolejne planowane elementy oraz inne zbędne dla nas rzeczy

No, czyli to nie jest tak, że nic nie podajemy konkretnego. Jest konkret? Jest.

SebxteR:

Na początku obiecywane było wiele ciekawych rozwiązań, gdzie one są?

Uwaga: w repozytoriach.

SebxteR:

Po roku dowiadujemy się, że dopiero teraz mapa zostaje budowana.

Nie zajmuje się budowlami, tylko techniczną częścią, nie mam zdania.

SebxteR:

Nie powinno tak być!

A jak powinno być? undefined

SebxteR:

My jako użytkownicy oczekujemy rezultatów

Ja wiem że community głosuje za projektami, ale to raczej efektów powinien oczekiwać właściciel. W końcu za jego kase Titanic na tych wodach pływa, co nie?

SebxteR:

które były na początku, ale wszystko z czasem zanikło

Spoko, może o czymś nie wiem.

SebxteR:

Proszę o ponowne rozpatrzenie tego projektu

I tutaj wyjątkowo zgadzam się z @Libter. Jak naprawdę tego endermana nie trawie, tak tutaj ma 100% racji, a nawet 101%.

Czy ktoś ma jakieś pytania? Chętnie odpowiem.

DoreK
DoreK α-tester v3

anon10657637:

Czy ktoś ma jakieś pytania? Chętnie odpowiem.

Kiedy Meleride? :kappa:

anon10657637
anon10657637

Mam prośbę – zacznijcie być znów ludźmi, proszę….

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

@IceMelt Jak oceniasz szanse na start serwera przynajmniej w wersji demo (np. tylko mała część mapy czy opcji) najpóźniej w sierpniu tego roku?

Rozumiem niecierpliwość społeczności oraz obawy z długim czasem tworzenia, sądzę że są uzasadnione. Ludzie mają to do siebie że po wielu słowach rozłożonych w czasie przestają w nie wierzyć, wystarczy im pokazać jak jest naprawdę a jeśli jest zgodnie z planem to będą spokojni.

Sądzę że start serwera nawet w dość okrojonej formie byłoby sporą ulgą dla wszystkich. Nawet jeśli 80% mapy ma być odgrodzone szybką i napisem "trwa budowa" to nadal warto byłoby się tego podjąć jak dla mnie. Ba, nawet jeśli serwer będzie miał małą ilość slotów to nic nie przeszkadza, nawet tworzy większą ekskluzywność i okazję do nieuciążliwej i uczciwej monetyzacji za wejściówki.

IceMelt
IceMelt

Cześć @SystemZ, myślę, że jest możliwość uruchomienia serwera w trybie jak powiedziałeś demo nawet do końca wakacji 🙂. Będę przez wakacje starał się popędzać ekipę co do tworzenia serwera, jak i sam zwiększe trochę biegi! 😃 Może i nawet zrealizuję inicjatywę podobną do tej z MaRPG - co kilka dni będziemy mogli otwierać serwer na publikę jeszcze w okresie tworzenia, żeby wszyscy zainteresowani mogli sprawdzić jak się sprawy toczą na serwerze! Oczywiście z nowinek nie zrezygnujemy, a nawet i dostałem tu od niektórych kopa w tyłek - aby bardziej się rozpisywać w treści, i pokazywać jak najwięcej zmienionych detali na serwerze 😉 Postaram się traktować nowinki jako "podsumowanie dwóch tygodni" - to znaczy wszelkie wprowadzone rzeczy na serwerze będę wstawiał na forum w okresie nieregularnym, a nowinki będą podsumowaniem tego, co zostało wdrożone 😉

Pozdrawiam!

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Okej czyli w takim razie podejmujesz wyzwanie otwarcia serwera przynajmniej w podstawowej wersji do końca sierpnia lub w przeciwnym razie zakończenie współpracy 1 września 2018?

Jeśli się zgadzasz to lepiej dobrze przemyśl swoją następną wiadomość, znając niektórych zobaczysz screena swojej wypowiedzi trochę więcej niż jeden raz 👺

anon10657637
anon10657637

SystemZ:

Jeśli się zgadzasz to lepiej dobrze przemyśl swoją następną wiadomość, znając niektórych zobaczysz screena swojej wypowiedzi trochę więcej niż jeden raz

Zaraz on tu na zawał zejdzie 😛

IceMelt
IceMelt

Chyba nie mam innej opcji jak przyjęcie wyzwania - nie chcę tracić współpracy, tymbardziej, że sam zarabiam na o wiele lepszy sprzęt niż który teraz mam - który zamierzam przeznaczać choćby na programowanie Meleride. Chcę też pokazać ekipie "antymele" (pozdrawiam, wiem że to czytacie, cheers love 👋), że ten Melt to jednak potrafi ruszyć pełną parą z projektem, i że daje radę coś tam jednak dobrego postawić :) Planujemy dobrą reklamę jak ruszymy z pełną wersją - także trzeba robić 😄

IceMelt
IceMelt

Dla zainteresowanych częściowymi efektami pracy nad demo - zapraszamy do świeżo-napisanego wątku! Zawarliśmy w nim również dla Was małą prośbę 😉

Artykuł z nowościami znajdziecie tutaj: https://lvlup.rok.ovh/t/ryneczek-meleride-ogloszenia-propozycje-pytania/3732/#78?u=icemelt

Kamilkime
Kamilkime Regularny

Gdyby ktoś chciał zobaczyć sobie jak idzie budowa map na Meleride - zapraszamy na prawie godzinną wycieczkę po serwerze, oprowadzał nas potężny właściciel TopiącySięLód 😃

https://youtu.be/SjCV47-C6dk?t=35m50s

IceMelt
IceMelt

SystemZ:

Okej czyli w takim razie podejmujesz wyzwanie otwarcia serwera przynajmniej w podstawowej wersji do końca sierpnia lub w przeciwnym razie zakończenie współpracy 1 września 2018?

Jeśli się zgadzasz to lepiej dobrze przemyśl swoją następną wiadomość, znając niektórych zobaczysz screena swojej wypowiedzi trochę więcej niż jeden raz 👺

Tak oto jak obiecałem, zapraszam wszystkich zainteresowanych serwerem na pierwsze demo Meleride! 😃 Do otwarcia demo pozostało tylko ~17 godzin! 🎉

Otwarcie demo planujemy na godzinę 17:00. Będziemy informowali o wszelkich opóźnieniach, jeżeli takowe wystąpią. Demo będzie trwało aż do 3 września, do godziny 14:00-15:00.

Chcielibyśmy przedstawić Wam kilka ważnych szczegółów przed otwarciem serwera 😉

  1. Wersja którą ujrzycie na oczy jest wersją demo.
  2. Wszelkie szczegóły dotyczące funkcjonalności znajdziecie na mapie.
  3. Wraz z ekipą programistyczną staraliśmy się wyeliminować błędy do zera. Jeżeli jednak znajdziecie jakieś robaki - prosimy o zgłaszanie ich - najlepiej do mnie na discordzie (.IceMelt#3047), bądź do innej osoby należącej do MeleTeam'u!
  4. Na ten moment Yahoo! Weather API zwraca błąd przy ładowaniu statusu pogody. Nie wiemy więc jak będzie wyglądała sytuacja aż do startu - czy pogoda wstanie na nogi, czy nie :thinking: //Aktualizacja 01:54 - Pogoda ruszyła.
  5. Na mapie ukryliśmy pare ciekawych easter-eggów. Zapraszamy do odnajdywania! :)

Widzimy się na serwerze! 😁

IP: mc.meleride.pl | Wersja: 1.12.2 Discord: KLIK

iAnty
iAnty

Ładna mapa @budowniczowie Meleride.

Pyniu333
Pyniu333

Yyy to demo to jakiś pryma aprylys? xD Po za bieganiem po mapie to tam nic nie ma. inne pluginy poza essentialsem nie działają, mozna przejsc na druga mape (ogolnie to ten meleride to fajny survival, polecam bo dobra klepa) Policjanci przez wakacje pozapominali zasad ortografii i robią wiecej błędów niż dziecko w pierwszej klasie.

Vylence
Vylence

Tbh to wszystko fajnie, miałem zamiar nawet wam pogratulować i powiedzieć, że coś nam udowodniliście.

aleeeeeeeeeeeeeeeeee...

Zwyczajnie otworzyliście demo, żeby dać wszystkim pobiegać po mapie(która swoją drogą jest ograniczona borderem z barrier), poklikać npc i pobanować osoby które wykorzystują to, czego sami nie załataliście. Serwer jest kompletnie niegrywalny. Mam gdzieś, że to xyz wersja, wszedłem na serwer, demo reallife po to żeby pograć w reallife, nawet kulawy, a nie oglądać mapę i klaskać budowniczym. Nie nazwałbym tego nawet demem, bo to jest jakaś pre-alpha w której można zwiedzać mapę - tfu, nawet pre-alphie pewnej gry mogłem więcej robić. Wydaję mi się również, że ten start miał cokolwiek udowodnić ekipie antymele lub reszcie, ale szczerze - udowodniliście nam tylko to, że przez cały czas pisania pluginów praktycznie nic nie zrobiliście, tak to wygląda.

Serwer miał być kompletną innowacją, tak nam mówiliście, że serwer na skryptach Seby jest słaby i to i tamto, a w fakcie skrypty które on napisał w zaledwie 2 tygodnie wystarczyłyby, żeby zrobić coś 10x bardziej grywalnego niż ten szajs. Ile mieliście czasu na robienie tego serwera? Pytam szczerze, ile.

Essentialsów albo innych rzeczy pewnie nie macie, BO TO TAKIE NIEPROFESJONALNE. Ale tpaccept już nie działa, bo przecież to komenda do odrzucania prośby o teleportację a nie akceptowania! Zaczęliście grozić banami osobom, które wychodziły na warpy i stare spawny - XD! Podobno, dopinaliście przez ten cały czas wszystko na ostatni guzik, a usunąć warpów albo je, chociażby zablokować już się nie dało.

Na koniec powiem, odnoszę wrażenie, że otworzyliście to tylko dlatego żeby pokazać, że jesteście super i umiecie wystartować, a nie żeby cokolwiek udowodnić.

SP24
SP24

Ja osobiście nie widzę sensu dalszej współpracy, ponieważ to co zostało zrobione na serwerze przez ROK współpracy to jest nic. W tym czasie można było zrobić dużo więcej. Dlatego razem ze wszystkimi osobami, które poparły pomysł o zakończeniu współpracy (serduszkami) prosimy o zakończenie współpracy, ponieważ te pieniądze można wydać na inny bardziej dopracowany serwer, który ma przyszłość. Kto się zgadza proszę serduszkować. Ale decyzja i tak należy do @SystemZ

Do tego beta zakończyła się za wcześnie. Termin był do 3 września. To oznacza, że ekipa nie jest w stanie się zorganizować. Moim zdaniem otworzyli serwer tylko po to aby utrzymać współprace

1 Serce = 1 głos ZA

artur9010
artur9010

Wszyscy tu tacy marudni, to ja coś pochwalę. Melt, stworzyłeś najlepszy serwer peaceful battle royale jaki w życiu widziałem, szkoda że go zepsuliście 😕

jahumen
jahumen Pionier

Byłem pozytywnie nastawiony. Wchodząc na serwer liczyłem na coś ciekawego i przynajmniej z 2h rozgrywki (ponieważ to demo).

Okazało się, że ten serwer to jakiś słaby żart. Jedyne do czego mieliśmy dostęp, to niewielka mapa, gdzie nawet nie dało się wejść do biedronki. Dla mnie demo to ograniczona, ale grywalna wersja. Tutaj nic nie było grywalne, komenda /tpaccept wykonywała /tpdeny.

Jedynym pozytywnym aspektem było to, że na początku można było wejść na starą mapę, zbierać tam surowce i budować. Niestety po kilku minutach administracja zablokowała starą mapę pisząc, że demo to tylko to nowe coś.

Kamilkime
Kamilkime Regularny

Nie no, mapka ładna, ale jak na długo wyczekiwane demo - oczekiwałem czegoś więcej niż tylko biegania po mapie, którą zresztą już widziałem 😕

Ixidi
Ixidi

Serwer okazał się totalną klapą. Jak już wyżej ktoś napisał demo powinno być grywalne. Jedyną możliwością było bieganie po mapie. Administracja zaczęła grozić banem za wychodzenie za mape. Czy to nie oni powinni temu zapobiec? Gracze mogli używać kolorów na chacie, komendy /me, niszczyć mape. Poza tym nie działał mi urząd pracy. Tego było więcej. Najbardziej zabolał mnie ban od właściciela za "spam", który wynikał z błędów. Próba wyjaśnienia na PW niestety nie pomogła.

Do końca wierzyłem w ten projekt, jednak demo zniechęciło mnie do gry. Bardzo się zawiodłem. Jedynie część mapy jest fajna, gratuluje budowniczym ;)

error
error

Rzeknę tak: od dawna czekałem na ten serwer. Wiedziałem, że AntyMele ma większość i wyolbrzymia pewne sprawy, i serwer sam w sobie jest fajnie robiony, jak wyjdzie demo będę się dobrze bawił. Ale niestety, nie poszło to po mojej myśli. Serwer oprócz dużej ilości bugów (m.in. komendy essentialsa, pisanie kolorowych wiadomości na czacie, dostanie się do "zamkniętej" biedronki czy możliwości grania survivalu na starej mapie) i nawet ładnej mapy nie pokazał NIC (może trochę przesadziłem, bo jednak firmy działały). Były wielkie oczekiwania, a moment startu okazał się dosyć bolesny. Na chwilę obecną mele nie zaprezentowało nic ciekawego, więc trzeba się zastanowić nad dalszym sensem współpracy.

Reedzev
Reedzev

Aż mi żal tego serwera, najprawdopodobniej już nigdy nie ujrzymy jego grywalnej wersji... 😦

Reedzev
Reedzev

SystemZ:

Jeśli się zgadzasz to lepiej dobrze przemyśl swoją następną wiadomość, znając niektórych zobaczysz screena swojej wypowiedzi trochę więcej niż jeden raz 👺

image|690x218

* Ja tylko wypełniam przepowiednię *

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Wiem, że to niewłaściwie i w ogóle, ale w tej całej sytuacji nie mogę się powstrzymać od umieszczenia tego obrazka tutaj, bo jest po prostu idealny.

meleride|390x260

kuvus
kuvus

Szczerze, to miałem nadzieję, że demo będzie grywalne i będę mógł umilić sobie czas przez te kilka dni dema. Niestety jak dla mnie, to co jest w tej chwili, to za mało nawet jak na demo :v

SP24
SP24

IceMelt:

Chcę też pokazać ekipie “antymele” (pozdrawiam, wiem że to czytacie, cheers love 👋), że ten Melt to jednak potrafi ruszyć pełną parą z projektem, i że daje radę coś tam jednak dobrego postawić :slight_smile: Planujemy dobrą reklamę jak ruszymy z pełną wersją - także trzeba robić 😄

Ten fragment niestety nie sprawdził się

Patbox
Patbox

No trochę niezbyt dobrze wypadło... 😕 A miało być ciekawie. Mam nadzieję, że jeśli Meleride miałoby być kontynuowane to coś więcej byłoby zrobione na następne demo... może... 😕

LarryTheWizzard
LarryTheWizzard

(W imieniu ekipy Meleride) Cześć,

patrząc na to wszystko co się dzisiaj stało do głowy przychodzą mi tylko dwa stwierdzenia: “czy musiało do tego dojść” i “co nagle to po diable”. Jak już pewnie wiecie wyłączyliśmy serwer. Zrobiliśmy to z kilku powodów, jeden z nich to nasze błędy. Popełniliśmy ich wiele, zdecydowanie za wiele. Za wszystkie chcielibyśmy was przeprosić. Mnóstwo rzeczy robiliśmy w pośpiechu, aby zdążyć na demo. Nie wszystko było dopracowane, ani nawet ukończone w małym stopniu. Wiele osób błędnie chciałoby by taki serwer był grywalny. O grywalności takiego serwera przekonaliście się po wejściu na niego. My natomiast przekonaliśmy się o tym z jaką społecznością mamy do czynienia. Chcemy dalej pracować nad serwerem, aby zrobić wszystko żeby obecne błędy zniknęły, ani nie pojawiały się nowe. Bądź co bądź, ta porażka nie musiała mieć miejsca. Rozumiem że ktoś z kim chcemy współpracować chce zobaczyć postępy i aktywność grupy ale nie byliśmy dostatecznie przygotowani na wydanie tego dema. Przede wszystkim chcieliśmy pokazać że prace trwają non-stop. Zamierzaliśmy zachęcić graczy do śledzenia prac nad serwerem oraz do gry na nim po oficjalnej premierze, jednak termin 31 sierpnia nas przerósł. Aktualnie Meleride pozostaje pod wielkim znakiem zapytania, nie tylko jeśli chodzi o współpracę która po dzisiejszych wydarzeniach interesuje nas najmniej. Naszym błędem było przystanie na tą wersję serwera. Jeśli Meleride przetrwa dzisiejszy kryzys to jedynym, nienegocjowalnym dead-linem będzie data oficjalnej premiery. Przez dzisiejsze zdarzenia zyskaliśmy miano nieogarniętej, mało profesjonalnej ekipy próbującej zrobić serwer real-life. Nie pozwolimy by podobna wtopa miała miejsce kiedykolwiek w przyszłości. Na dzisiaj to wszystko co mamy do powiedzenia, dziękujemy za poświęcony czas na przeczytanie.

error
error

LarryTheWizzard:

jeśli chodzi o współpracę która po dzisiejszych wydarzeniach interesuje nas najmniej

Hmm... nie najlepiej to wypadło.

LarryTheWizzard
LarryTheWizzard

Niestety, staraliśmy się i starać się będziemy nadal.

Pyniu333
Pyniu333

Ale nad czym się staraliście? chyba tylko nad mapą. Wgranie essentialsa i kilku innych zbugowanych pluginów się nie liczy :) jeśli macie otwierać demo, to pokazujcie coś co ma sens, bo oglądanie mapy i płakanie przez ilość bugów nie ma sensu.

Reedzev
Reedzev

Demo musieli pokazać, nie mieli innego wyjścia. To, że niedopracowane, to inna sprawa.

Pyniu333
Pyniu333

Mieli czas, gdyby ruszyli d*pe to może potencjalny beta tester miałby co oglądać.

Libter
Libter Developer

LarryTheWizzard:

“co nagle to po diable” LarryTheWizzard:

Nie wszystko było dopracowane, ani nawet ukończone w małym stopniu. LarryTheWizzard:

Naszym błędem było przystanie na tą wersję serwera. Jeśli Meleride przetrwa dzisiejszy kryzys to jedynym, nienegocjowalnym dead-linem będzie data oficjalnej premiery. Serio? Kilkanaście osób tworzy serwer przez ponad rok, na wydanie wersji beta ma dwa miesiące i tłumaczy się, że za mało czasu, a najlepiej w ogóle czekać do premiery której przy (nie oszukujmy się) tak tragicznym planowaniu najprawdopodobniej nie będzie. Przecież to jest zwykła szopka, w dodatku za pieniądze LVL UP - jedna zmotywowana osoba zrobiła by to lepiej.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Moja recenzja

Sądzę że sporo osób chciałoby poznać moją opinię więc napiszę to od swojej strony próbując uwzględnić potrzeby przeciętnego gracza. Nie mam na celu nikogo obrazić, wszystko odnosi się do elementów serwera który zobaczyłem, nie do konkretnej osoby.

Post jest bardzo sztywny i zabarwiony sztucznymi humorami (zgodne z naturalnymi) więc przed przeczytaniem tego posta lepiej zaopatrzyć się w Javę

Moje nastawienie

Byłem nastawiony do projektu Meleride trochę bardziej na plus niż neutral.

Widziałem wcześniej jakiś potencjał więc zdecydowałem się na zaakceptowanie projektu.

W czasie prac pojawiało się sporo złych opinii które bagatelizowałem, głównie ze względu na to że zawsze znajdzie się dość wokalna grupa której opinia niekoniecznie odzwierciedla rzeczywistość, sam też tworzę rzeczy (trochę inne ale jednak) i wiem jak to jest. Brak czasu aby zerknąć samemu na projekt też tu nie pomaga w ocenie sytuacji.

Moje oczekiwania...

..chyba nie były zbyt duże, sami oceńcie to niżej.

  1. Chciałem wejść na serwer gdzie będzie stosunkowo mała ale estetyczna mapa a dalsze jej zakątki które jeszcze nie są skończone - będą za barierą.
  2. Chciałem zobaczyć w akcji całą personalizację serwera którą przygotowała ekipa czyli generalnie mechanika poprzez wtyczki gdyż tekstury dałoby się dorobić i później. Programowanie to jeden z tych elementów który kluczowo wpływa na taki projekt bo bez niego nie ma RPG. Spersonalizowana grafika to dodatkowy klimat który można jak dla mnie pominąć na początku, fajnie że jest ale gdyby dałoby się zamienić na większa kompletność mapy czy wtyczek to bym się nie wahał.
  3. Chciałem wejść na serwer który po około roku prac będzie miał spersonalizowane ustawienia które nawet nie wymagają programowania tylko ustawień w kilku plikach tekstowych, w końcu nawet małe serwery dla znajomych mają czasami takie rzeczy bo to kilka godzin/dni/max tygodni roboty.

Moje oczy zobaczyły dziś...

1.

melebiedra|400x400

Zabawny i najciekawiej zapowiadający się wizualnie fragment mapy czyli budynek w pobliżu odrodzenia gracza jest ogrodzony, z każdej strony płotu skakałem przy nim jak królik tak długo aż zobaczyłem trochę wnętrza 🐰 :crazy_face:

2.

melemoney|398x500

Najciekawiej zapowiadający się element mechaniki czyli praca, w tym wypadku dostępne w demo było stworzenie własnej firmy. Chwali się że chciano pokazać najbardziej skomplikowany wariant 👏 Trochę szkoda że ten element na samym początku się zaciął i wyświetlał mało precyzyjny komunikat błędu ale po przelogowaniu było okej więc w ramach testowego dema ważne że szybko wróciło do działania.

Podekscytowany faktem że jestem na serwerze chciałem już sprawdzić jego możliwości ale nie za bardzo wiedziałem jak, ekscytacja opadała z każdą minutą chodzenia po mapie bo nie znalazłem w końcu niczego co pomogło by mi spożytkować czas na serwerze. Fajne były figurki obsługi serwera na spawnie, jednak jak już je zwiedziłem to nadal zostałem z pustką co tak naprawdę mogę tu zrobić. Mogę podziwiać obsługę jednak jeszcze nie wiem za co. Podsumowując nie wiedziałem co robić i jak żyć, zabrakło chociażby prostej tabliczki czy dwóch jak wycisnąć najwięcej z demo i zachęcić graczy do dalszego czekania na w pełni dopracowany serwer kilka miesięcy później. Nie tworząc na co dzień serwerów gier pierwszy pomysł to stworzenie małego pomieszczenia z zamieszczoną książką z tekstem czy nawet już tabliczek z prostą instrukcją. Ba, można nawet dodać graczowi książkę do inventory przy odrodzeniu. Skoro ja nie znając MC oraz niesławnego i niemodnego Skript'a 📄 byłem w stanie zrobić prototyp z książkami na Giftcraft 🎁 oraz system losowania nagród w ciągu kilku godzin to oczekiwałbym jednak czegoś więcej od projektu który miał trochę więcej czasu i rąk niż jedna osoba.

Plus za opcję do dodawania środków, dzięki temu można było znacznie szybciej przetestować funkcje związane ze środkami. Jeszcze większy plus za więcej niż jedną walutę, bardzo klimatyczne uwzględniając tabliczki z kursami walut 😍 Problem polegał na tym że nie mogłem nic zrobić ze środkami lub nie zostało mi to wyjaśnione, wyglądało na to że kupcy na rynku złożyli śluby milczenia, zapomniałem nałożyć spodni w grze lub inny czynnik M który spowodował że nawet nie nie mogłem przetestować czegoś co zostało udostępnione w demie aby ocenić jego jakość. Sklepy to chyba już trochę mniej skomplikowany temat a jednak nie udało mi się nic kupić. Chyba muszę wziąć korki z obsługi MC 😨

3.

Wchodzę na serwer z oryginalnego MC i muszę się rejestrować. Wiem że było to normalne na serwerach kilka lat temu jak startował przykładowo mój hosting i wersja 1.6.4 to była nowość ale w 2018? Unikalność serwera nie wyklucza zastosowania wygodnych mechanizmów z innych serwerów.

Komenda help pokazuje coś co wygląda na niespersonalizowane strony instrukcji. Jest tam pomoc odnośnie wszystkiego a nie widzę tego co najbardziej potrzebuje czyli elementów RPG. Może były tylko zaginęły w tłumie? Nie sądzę aby przeciętny gracz poświęcał na sprawdzenie więcej niż kilka/kilkanaście sekund.

meleraptor|432x432

Inni gracze skutecznie łamali moją immersję dialogami czy też spamologami we wszystkich kolorach tęczy oraz wyznaczając nowe rekordy prędkości i upartości w wysyłaniu co rusz tych samych niewybrednych wiadomości. W zasadzie nie miałem pojęcia kto jest z obsługi a kto ją udaje oraz co tak naprawdę się dzieje więc naśladowałem kupców i również nic nie mówiłem. Z tego co wiem da się ustawić limity wiadomości szczególnie tych samych wiadomości korzystając ze znanych wtyczek. Tutaj tego nie uświadczyłem i moje doznania oberwały i dostały przynajmniej dwie kule zaraz obok narządu nadziejnica górna

Podsumowując

Za każdą zaletą serwera jaką znalazłem spacerując i skacząc na serwerze czaiła się w mrokach duża wada i niedopracowanie mimo sporej ilości czasu jaką dysponowała ekipa aby usunąć takie potworki oraz zapewnieniom lidera.

Mój banalny i trochę losowy algorytm wielokrotnego wyboru wykrył kilka możliwych powodów dla których moja recenzja jest negatywna:

  • Mam za mało IQ aby korzystać z Minecraft'a
  • Jestem botem i moje OCR nie odczytało tabliczek wymaganych do korzystania z serwera
  • Ten punkt jest pusty, piszę go po to tylko aby post wyglądał na dłuższy, przecież i tak nikt nie czyta tego co piszę to mogę a co!
  • Ekipa Meleride mogła zrobić więcej w mniej skupiając się na doświadczeniu dla graczy zamiast osiągać wyżyny spełnienia czystości kodu, świeżości użycia nowoczesnych technologii, nowych poziomów pewności siebie czy zwiększania odporności na sabotaże przeciwnej frakcji
  • Tak naprawdę to nie byłem na tym serwerze tylko widziałem kiepską symulację komputerową tego dnia
  • Dałem za mało zasobów na stworzenie serwera MC
  • Doba ma za mało godzin
  • Wina Tuska
  • Ten post piszę już naprawdę długo, niech to się już wreszcie skończy, pomocy
  • Na czacie gry ktoś użył exploita na mojej wersji mózgu i zrobił SQL injection w mojej tabeli scores_of_mc_servers (już kiedyś zdarzyło mi się coś podobnego)
  • Dałem za mało czasu na stworzenie projektu
Xepio
Xepio Pionier

Cóż Panie Michale, oni chociaż mieli wersje demo/bety :D A my jedynie tylko dalsze terminy na start ^>^ Ale z tego co wiem pod względem rozbudowania, mieliśmy największe szanse aby to ukończyć ;c (mapa została w 85-90% zbudowana ;/ ) Będąc tak blisko straciliśmy wszystko.. Jedyna nadzieja to teraz że Mortis wystartuje z tym założeniem które sobie postawili i udowodni że te współprace coś jednak dają a nie zabierają od LvLup ;c

boleknowak
boleknowak Pionier

Witam, to ja też coś powiem na temat tego dema. Od razu mówię, że nie chcę nikogo obrazić ani nie chcę robić sobie wrogów - szczególnie, że do samego Melta nic nie mam. Powiem także, że tych dłuższych wiadomości nie czytałem całych.

Moim osobistym zdaniem serwer nie został zaprezentowany dobrze co pokazują posty wyżej. Czat był totalnie rozwalony przez różne wiadomości (podchodziło trochę to pod trollowanie, imo), więc komunikacja nie była najlepsza. Osoby z shaderami też za fajnie nie miały, bo miejscami było serio ciemno (mam tu na myśli, że mapa źle oświetlona została). Nie powinno być lewitujących obiektów, bo to RealLife (było takie miejsce, ale zostałem przeteleportowany, więc nie wiem co i jak). Na temat mapy nie będę dużo pisać, bo myślę że to inne osoby zrobią/zrobiły. Mi to przeszkadzało kilka innych faktów, np. byłem bez powodu teleportowany na spawn, rozumiem że mogłem wyjść na tą starą mapę, ale co jest najlepsze - nawet nie wiedziałem że to robię! Jednak dalej nie napisałem to co głównie chcę powiedzieć, więc zrobię to teraz. Jeśli @SystemZ miałby np. zerwać tą współpracę (nie wiem jak to tam jest, "załóżmy") to moim zdaniem można to lepiej rozegrać. Ja daje pewien pomysł, który można zrealizować - nie wnikam w Wasze sprawy. Mianowicie, można dać jeszcze jedną ostatnią szansę, można zrozumieć że nie skończyli, bo projekt jest duży, a czasu mało (tak wiem, że rok to dużo - mam tu na myśli trochę inną sytuację). Chodzi mi o to, żeby nie skreślać tak od razu Meleride za to, że demo wyszło bardzo słabo. Może będzie miał chociaż motywację?

Pozostawiam Wam to do dyskusji, może ktoś to zauważy i poprze moje zdanie - nie wiem. Na koniec dodam (jak to pisałem to miałem wrażenie, że strasznie chaotycznie to napisałem), że na serwerze czułem się zabłąkany i oszołomiony (tak to mogę określić?) - nie wiedziałem co się dzieje.

Pozdrawiam, boleknowak.

Vylence
Vylence

ile to już szans było i ile to robią, to miała być ich ostatnia szansa chyba

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

LarryTheWizzard:

jeśli chodzi o współpracę która po dzisiejszych wydarzeniach interesuje nas najmniej.

Nie do końca wiem jak mam to odczytać ale zrobiło mi się trochę smutno z perspektywy osoba która próbowała was wspierać przynajmniej finansowo mimo ostatniego trendu negatywnych głosów 😢

LarryTheWizzard:

jednak termin 31 sierpnia nas przerósł.

Mądry Polak po szkodzie, szkoda że jako gracze nie otrzymaliśmy informacji że demo to dość duży szkic i jest bardzo dużo błędów, wtedy byłoby łatwiej to zrozumieć.

LarryTheWizzard:

Jeśli Meleride przetrwa dzisiejszy kryzys to jedynym, nienegocjowalnym dead-linem będzie data oficjalnej premiery

Tego też nie rozumiem, zaraz skończy mi się skóra na brodzie :thonking: a i tak nie czaję.

Czekamy na stanowisko @IceMelt zanim zapytam ankietą społeczność co robimy z projektem, wiem że pisanie w emocjach to zły pomysł więc dajmy trochę czasu.

SP24
SP24

Ja bym się nie zastanawiał, tylko skończył współprace. Jak dla mnie to tylko strata pieniędzy. Tego samego zdania jest 7 osób które zagłosowało w 'wywiadzie środowiskowym' kilka postów wyżej.

boleknowak
boleknowak Pionier

okej, rozumiem. Nie jestem aż tak mocno zapoznany z całym projektem Meleride.

DoreK
DoreK α-tester v3

LarryTheWizzard:

Mnóstwo rzeczy robiliśmy w pośpiechu, aby zdążyć na demo.

No to fajnie, że przez rok robiliście mnóstwo rzeczy w pośpiechu

LarryTheWizzard:

to jedynym, nienegocjowalnym dead-linem będzie data oficjalnej premiery. a (o ile owa premiera nastanie) będzie grywalna? co prawda nie miałem okazji wejść na demo ale pokazanie społeczności takiego, za przeproszeniem, gówna i grożenie banem za błędy które sami zrobiliście jest słabym żartem

@SystemZ dostarczyłeś mi ogromnej dawki humoru, płakałem ze śmiechu jak to czytałem :D

boleknowak:

Mianowicie, można dać jeszcze jedną ostatnią szansę no tak dajmy kolejny rok żeby pokazali troszkę lepsze ale dalej niepełnosprawne demo

boleknowak:

Chodzi mi o to, żeby nie skreślać tak od razu Meleride za to, że demo wyszło bardzo słabo.

ktoś robi serwer ponad rok, pokazuje takie coś i nie skreślaj tak od razu Meleride, za to że demo wyszło bardzo słabo - a tu nasuwa się pytanie, czy to coś można nazwać demem? dla jasności ponownie powtarzam że nie byłem na demie ale skoro nawet @Nieznajomy11 i @SystemZ tak to skomentowali to znak że coś jest na rzeczy

Hank
Hank

Czuję się zawiedzony, że akurat nie było mnie w domu i "demo" updało zanim zdążyłem wrócić.

IceMelt
IceMelt

Na wstępie - jeśli masz gdzieś moje przeprosiny zawarte w tym wątku, i powiesz, że nie oczekiwałeś przeprosin, a gotowego dema - spoko, wiem - jak masz to pisać, to po prostu wyjdź. Po co będziesz marnował Twój czas na pisanie tego, oraz mój czas na czytanie. Jeśli również jesteś członkiem ekipy "AntyMele", i masz zamiar się śmiać z projektu, odpisywać "Ha, wiedziałem że meleride nie powstanie xDD" - przeczytaj górną linię, i postąp tak samo jak osoby wyżej. Zapraszam do czytania.

Co poszło nie tak z demo?


Więc, zacznijmy od dnia, kiedy dostaliśmy "wyrok" współpracy jako stworzenie demo. Był to termin 3 lipca, mieliśmy prawie całe dwa miesiące na stworzenie serwera. Jako ekipa myśleliśmy, że takowy termin ostatecznie wystarczy, oraz że uda nam się stworzyć grywalne demo serwera.

Niestety, co się okazało - dzień za dniem osoby zaczęły brać wolne - z powodów urlopu, czy też spraw prywatnych. Okazało się, że nad mapą zaczęły pracować tylko 1-2 osoby. Ostatecznie udało nam się pokazać jedynie kilka feature'ów, kiedy ich planowana lista to było znacznie więcej.

Przygotowania%20%5B%231%5D|689x187

Co się okazało - podczas trwania samego demo jako administracja zauważyliśmy pare niedociągnięć, których nie skorygowaliśmy.

Demo zostało zamknięte 47 minut tuż po jego otwarciu. Niestety - byliśmy zmuszeni na zamknięcie tak wcześnie wersji demonstracyjnej z powodu chaosu, jaki panował na serwerze. Przepraszamy.

Sprawcą jest... plugin od uprawnień?


Nie nazwałbym jednego pluginu za zniszczenie całego demo, ale nie mogę tego ominąć - LuckPerms mnie zawiódł. Jeżeli społeczność nazywa tę wtyczkę za jeden z lepszych systemów uprawnień - to na pewno nie chodzi tu o dopisywanie zakazanych permisji do grup.

Wszelkie zdjęcia zostały wykonane podczas trwania wersji demo.

Back%20%5B%232%5D|134x28

Warp%20%5B%233%5D|129x28

ChatColor%20%5B%234%5D|173x26

Mimo blokad wskazanych na rangi - wiele osób dalej mogło wykonywać komendy, oraz formatować chat.

Co się działo dalej?


Po zamknięciu serwera ciężko było się jakkolwiek odezwać - straciliśmy ~95% zaufanej społeczności, odnieśliśmy porażkę. Przez kilka godzin nikt się nie odzywał na discordzie administracyjnym. Mimo to - chcieliśmy prowadzić Meleride dalej. Wszyscy staraliśmy podnieść projekt po upadku - myślę, że dzisiejsza moja wiadomość zszokowała nie jedną osobę z ekipy.

Meleride nie będzie.


Po roku i dwóch miesiącach tworzenia meleride z przykrością chciałbym zgłosić upadek, oraz rezygnację z projektu Meleride. Powodem dla którego rezygnuję z Mele nie jest sam fakt pokazania dema - mam również inne powody dla których chcę dokonać tego kroku.

Przede wszystkim - jeżeli miałbym tworzyć dalej Meleride - czas z jakim tworzylibyśmy sam projekt przedłużałby się z dnia na dzień. Jako, że sam idę aktualnie do 2 klasy technikum, chciałbym mieć jakikolwiek czas na szkołę, znajomości, zainteresowania, jak i na osoby dla mnie ważniejsze. Chciałbym również zaoszczędzić trochę pieniędzy na inne hobby, jak chociażby fotografia. Meleride wiązałoby się z ciągłym wydatkiem. Sam projekt zyskał również odzew negatywny - co mnie jako założyciela bardzo zdemotywowało.

I'm sorry.


Jako IceMelt wiem, że moim projektem wiele zawiniłem. Przepraszamy wszystkich zainteresowanych projektem. Jako ekipa chcieliśmy pokazać Wam jeden z lepszych serwerów RealLife. Niestety, oddaliśmy demo-kupe do użytku.

Przepraszamy całą obsługę Lvlup.pro. Nie wiem czy dziękować, czy przepraszać - zaoferowaliście Nam wielki pakiet, oraz wydajną maszynę, my nie potrafiliśmy tego wykorzystać.

Chciałbym również w imieniu wszystkich osób zmotywowanych do napisania wczorajszego posta autorstwa @LarryTheWizzard przeprosić za wszelkie kontrowersyjne zdania, które pojawiły się w małym liście napisaniem kilka wpisów wyżej. Najwyraźniej - nie tylko mnie nosiły emocje, a jako, że tekst był pisany w dość ostrych warunkach - "musieliśmy pisać szybko".

Przepraszamy każdego, kogo uraziliśmy swoim projektem.

Oraz przepraszamy wszystkich, którzy może i nie interesowali się zbytnio samym Meleride, ale widzieli jakąkolwiek iskierkę nadziei w naszym projekcie.

Co ze mną?


Myślę, że skupię się na tym co chyba w tej chwili najbardziej lubię - na programowaniu. Ostatnio kupiłem również licencję do pewnego znanego programu do modelowania - Cubik Studio. Wartoby było jakkolwiek wykorzystać to 😉 Mam również w planach kilka innych projektów - może nie w MC, ale równie ciekawych jak Mele na początku przedstawiałem.

Wiem, że już raczej będę przez większość na ten czas kojarzony z moim byłym projektem - mimo wszystko proszę o wyrozumiałość. Chciałbym po prostu zmienić trochę moją drogę działania w internecie - bardziej pod kątem skupiania się na moim hobby, niż na prowadzeniu ciągle jednego projektu w małej grze komputerowej 😛

Dostałem mocnego kopa na przyszłość, oraz wywnioskowałem kilka skutków.

No cóż, wygląda na to, że tutaj droga Meleride się kończy. Do zobaczenia! 👋

#MelerideIsEnded

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Szkoda. Naprawdę szkoda, że ostatecznie tak się rozwiązała cała ta sytuacja. To jest całkiem spory projekt, który ciężko pociągnąć, szczególnie bez większego doświadczenia w tym kierunku. Z tego co można było zasłyszeć od byłych członków ekipy, organizacja delikatnie mówiąc kulała - ale to również kwestia doświadczenia.

Nie ukrywajmy, można było to zrobić znacznie lepiej. Ale taka porażka może nauczyć więcej, niż rok czy dwa mozolnych prac nad serwerem.

Mam nadzieję, że z całej tej sytuacji wyciągnąłeś wnioski które sprawią, że kolejne projekty będą tylko lepsze. Powodzenia ;)

patryks
patryks Pionier

Szkoda, że tak się to zakończyło, bo zapowiadało się ciekawie. Miałem cichą nadzieję, że jak nie MaRPG, to chociaż Meleride wystartuje spod skrzydła lvlup. Ale mimo wszystko @IceMelt wielki szacunek dla Ciebie, że jako głowa projektu miałeś odwagę napisać wytłumaczenie, co dalej z projektem i dlaczego, a nie jak niektórzy... #PDK. Mimo wszystko powodzenia ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ten temat został automatycznie zamknięty po 2 dniach. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest możliwe.