OldCraft

Zombie
współpraca-odrzucone
koweq
koweq

####Nazwa projektu Serwer OldCraft ####Cel Stworzenie serwera który ma przypominać starą wersje Minecrafta ( a mianowicie wersję 1.0)

####Co udało nam się zrobić Ogarnąć pluginy (Ciężko było z niektórymi ;) ) i zbudować spawn ####Plany Stworzyć duży serwer z miłą atmosferą , a potem stworzenie sporej sieci serwerów Minecraft ####Osoby/organizacje biorące udział (linki) Oprócz mnie? Na razie nikt...

####Osoby/organizacje które może wezmą udział (linki)

####Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp) serwer 1GB Strona WWW Brąz jeśli serwer będzie popularny ewentualnie po miesiącu serwer TS3 ####Co mogę zaoferować w zamian Napis na MOTD - Gramy dzieki LVLUP.PRO tabliczki na spawnie - Gramy dzięki uprzejmosci LVLUP.PRO Na bannerze na Facebooku logo LVLUP.PRO tekst na chacie - Gramy dzieki uprzejmości hostingu LVLUP.PRO ####Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz Na razie nie ma (chyba) w Polsce (albo na świecie) serwerów na Minecraft 1.0

Poza tym wiem że projekt ma duże szanse odrzucenia ale napisałem akurat tutaj bo LVLUP ma najstabilniejsze serwery :)

Xepio
Xepio Pionier

No cóż napisze w skrócie bo nie wydaje mi się ze by był jakiś sens rozpisywania się tutaj i wytykania wszystkiego itp.. a jest do czego się przyczepić .. Znaczne od tego bo być może nie wiesz ale serwery z wersją początki bety "nie wyginęły bez przyczyny" Były nie praktyczne i każda pojawiająca się w tamtych czasach nowa wersja zachęcała gracza do poznawania coraz to nowych rzeczy które był wprowadzane wraz z updatami :P Rozumiem zrobić taki serwer hamachi 10-15 slotów i można grać z kolegami ale robić serwer dla graczy i jeszcze pisząc o współprace jest bardzo złym pomysłem;/ Mogę ci z czystym sumieniem powiedzieć ze ten serwer na pewno nie wypali ;/ gracze są tak teraz rozleniwieni że woleli by grać na easyhc bo na tych trybach masz wszystko pod ręką.

koweq:

Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz Na razie nie ma (chyba) w Polsce (albo na świecie) serwerów na Minecraft 1.0 To nie jest unikalność przyjacielu lecz tak zwane wypalenie się starych wersji bo nie miały już nic ciekawego do zaoferowania

No nic mogę tylko napisać jestem na nie ..;/

koweq
koweq

Xepio:

Znaczne od tego bo być może nie wiesz ale serwery z wersją początki bety "nie wyginęły bez przyczyny" Z tego co zrozumiałem tutaj chodzi Ci o wersję Beta, tak? Bo mi chodzi o oficjalną wersję Minecrafta

Xepio
Xepio Pionier

koweq:

Cel

Stworzenie serwera który ma przypominać starą wersje Minecrafta ( a mianowicie wersję 1.0.0)

Wersja Minecrafta 1.0.0 to była beta :) a jeszcze wcześniejsze wersje to Alpha

patryks
patryks Pionier

Pomysł z serwerem na taką wersje, to słaby pomysł. Raczej tylko nieliczni by chcieli grać na takim serwerze. We współpracy chodzi o to, by obie strony odnosiły korzyści, w tej współpracy raczej tylko Ty, byś odnosił korzyści, bo miałbyś "serwer za free", a co lvlup miałby z tej współpracy? Raczej nie za wielki rozgłos byłby związany z tym serwerem - moim zdaniem. Serwer 2GB kosztuje niecałe 30zł/msc, więc... Moim zdaniem słaby pomysł na taki serwer.

koweq
koweq

Xepio:

Wersja Minecrafta 1.0.0 to była beta

OK, poprawiłem. Bo chodziło mi o pierwszą "oficjalną" wersję gry.

koweq
koweq

patryks:

Serwer 2GB kosztuje niecałe 30zł/msc

Dobra, poprawiłem na 1GB (kosztuje 12 zł/msc) ale rzeczywiście jak teraz na to patrze to był słaby pomysł... Ale nie usunę tego projektu (niestety)

Xepio
Xepio Pionier

koweq zawsze można spróbować z innymi pomysłami ,nie ma co się poddawać ważne że nie robisz easyhc za co cie cenie że chcesz zmienić trochę typy serwerów :P Powodzenia bo może następny pomysł będzie fajne zorganizowany :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

koweq:

Stworzenie serwera który ma przypominać starą wersje Minecrafta ( a mianowicie wersję 1.0)

Jeśli chcesz wersję 1.0 to jak rozumiem będziesz używać silnika 1.0?

Mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę z konsekwencji używania starych i nie wspieranych przez producenta wersji oprogramowania dla takiego projektu? Jak zamierzasz rozwiązać problem luk bezpieczeństwa i mniejszej wydajności? Ja widzę tu dwa rozwiązania:

  1. Aktywnie uczestniczysz w monitorowaniu zmian w kodzie źródłowym MC i ręcznie tworzysz łatki i kompilujesz customowy silnik
  2. Olewasz kwestie bezpieczeństwa

Przyznam że ja osobiście nie posiadam odpowiedniej wiedzy i doświadczenia aby użyć sposobu nr 1. Jest to technicznie możliwe ale skomplikowanie czyni to rozwiązanie drogim. Skoro chcesz zaoszczędzić 12zł na serwerze tworząc ten projekt współpracy to mogę uważać że te rozwiązanie odpada.

Opcja druga jest bardziej realna (i prostsza) ale nieodpowiedzialna i działa raczej tylko na krótką metę. Jeśli byłbym złośliwy to powiedziałbym że akurat starczyłoby to na czas działania tego serwera bo nie wróżyłbym mu długiej żywotności.

Pomysł odpada i prawdopodobnie zostanie odrzucony ale z chęcią poczytam czy potencjalni gracze chcą faktycznie powrotu do starych wersji.

koweq
koweq

Sam zauważyłem że ten serwer to jednak słaby pomysł. Silnik który chciałem używać to CraftBukkit. Będę próbował wymyślić teraz coś nowego. Więc @SystemZ możesz zamknąć temat.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Potencjalni gracze wolą nowości - czekają na serwer z nowszych wersji - 1.9.4. Jednakże w naszym pięknym kraju dalej mamy 60% serwerów na wersji 1.7.x :/ to jest odstraszające.

Wątpię by ktokolwiek wrócił na dłużej niż 10 minut na tak starą wersje, może ktoś z ciekawości? Ale na dłuższą metę nie przejdzie.

Spróbuj tworzyć coś na nowsze wersje :slight_smile:

Powodzenia

koweq
koweq

Dziękuje za komentarz :)

Kukubaczek
Kukubaczek

Nie czytałem powyższych odpowiedzi.

Po co się cofać w rozwoju? Zrób serwer na 1.9 - takich też jest mało (w Polsce). A przy okazji są bezpieczniejsze i wydajniejsze silniki dla tej wersji ;)

blackerpro
blackerpro

Serwer na 1.9 to bardzo dobry pomysł, lecz patrząc na nowe zasady eula ( jeżeli się mylę proszę mnie poprawić ) to nie możesz zarabiać na tym serwerze czyli vipy,itemki za sms i tym podobne odpadają.

koweq
koweq

Chyba jednak można sprzedawać rzeczy... Ale nie jestem pewien

blackerpro
blackerpro

https://lvlup.rok.ovh/t/aktualizacja-mojang-blokuje-serwery/409

Tutaj masz link do tematu :slight_smile:

Jeżeli coś źle odebrałem to przepraszam 😃

koweq
koweq

Jeśli naprawde nie wolno sprzedawać itemków to większość serwerów by padła. Ale kto wie?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Zapoznaj się z tamtym wątkiem oraz EULA. Sprzedaż przedmiotów jest dopuszczalna ale tylko kosmetycznych typu czapki (ale nie pelerynki!), sprzedawane przedmioty nie mogą mieć wpływu na grę czyli nie może być sytuacji pay2win.

koweq
koweq

Czyli nie można sprzedawać np. Diamentów?

happi
happi

Niczego co wpływa rozwój gry.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Projekt odrzucony. Zamykam bo zaczyna się offtopic.