Problem z komendą apt update

Pytania i problemy
Marek032
Marek032

Po wpisaniu komendy apt update otrzymuję coś takiego. Domyślam się, że jest to problem z javą, ale nie wiem jak go rozwiązać Przechwytywanie|690x89

Kamil02167
Kamil02167

Wychodzi na to, że posiadasz zduplikowane repozytoria. Wystarczy otworzyć jeden z tych plików i zakomentować daną linijkę.

Marek032
Marek032

są puste

Kamil02167
Kamil02167

Jesteś pewny, że otworzyłeś je z uprawnieniami root? sudo nano /etc/apt/sources.list.d/linuxuprising-ubuntu-java-focal.list. Jeżeli faktycznie są w całości puste, można je usunąć i wpisać sudo apt update.

Marek032
Marek032

Kamil02167:

nano /etc/apt/sources.list.d/linuxuprising-ubuntu-java-focal.list

Przechwytywanie1|617x80 Musiałem coś źle robić. Dodam że stało się to kiedy chciałem zmienić jave 11 na 16

Kamil02167
Kamil02167

Teraz możesz "#" przed pierwszą linią i wpisać komendę update. Ostrzeżenie powinno zniknąć.

chix
chix
KMatuszak
KMatuszak Weteran

sudo rm -rf image|386x20 sudo apt update

Marek032
Marek032

Zainstalowałem jave 16, javy 11 pozbyłem się całkiem jak w poradniku, ale serwer dalej uruchamia się na javie 11. Dodam, że korzystam z pufferpanela i zmieniłem wersję javy w pliku konfiguracyjnym serwera z 11 na 16

chix
chix

Co wyświetla komenda sudo update-alternatives --config java?

Marek032
Marek032

Przechwytywanie|690x49

chix
chix

To dziwne, wygląda na to że jest tylko jedna wersja javy. Czy java --version wyświetla Java 11 czy 16?

Marek032
Marek032

16.0.1

chix
chix

Czy na pewno Minecraft odpala się na Java 11? Wszystko wskazuje na to że jednak na 16. Również używam pufferpanel i nie miałem problemu ze zmianą wersji.

Marek032
Marek032

Problem może leżeć w tym że używam też dockera, ale nie wiem jak to zmienić

chix
chix

No to jak używasz środowiska Dockera to on ma inną wersję java w kontenerze niż normalny system i dlatego poradnik nie zadziałał. Nie używam Dockera, więc ci w tym nie pomogę :/

I nie, nie da się (chyba) zmienić środowiska z dockerized na normalnego. Spróbuj zadać pytanie jak zmienić wersję java na discordzie PufferPanela: https://discord.gg/v8dz49e

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.