Problem z serwerem Skipping ticks silnik Forge

Zombie
minecraft, problem, ping
Kynane
Kynane

Witam, Mój problem polega na tym, że serwer na silniku forge 1.10.2 bez modów i z modami ma straszny duży ping napisałem do supportu ale to mi nie wystarcza bo za długo czekać na odpowiedź a tak to sie traci czas na gre. W konsoli co chwile wyskakuje komunikat [15:43:19] [Server thread/WARN]: Can't keep up! Did the system time change, or is the server overloaded? Running 3684ms behind, skipping 73 tick(s) i tego tak bardzo dużo i dzieje sie to przy generowaniu mapy a sama mapa słabo sie generuje Jestem na S25 tamten komunikat o pingu pojawia sie na starcie nawet odrazu. Ja rozumiem, że jak sie generuje mapa to mogą byc zwiechy lekkie ale nie takie żeby crash'owało serwer i cofało. Jest jeszcze jeden komunikat inny taki jak np. [player] running to fast i cordy i to nie ma jakiegoś latania na gamemode tylko czysty bieg i generowanie chcicałbym sie szybko dowiedzieć jak to moge naprawić ten ping bo wczesniej jak robiłem serwer na tym hostingu to nawet czegos takiego nie bylo 0 problemów a modów nie ma aż tak dużo jak wtedy było ale ten błąd z ms wystepował nawet jak odpalilem serwer po reinstalacji na silniku forge bez modów i tez miał problem 😕

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Napis Cant Keep Up, bardzo stary napis i przez wiele osób znany. Jest to najzwyczajniej serwer który nie wyrabia, przeładowany serwer. Jest to spowodowane raczej niewystarczającym procesorem niż ramem. Wspomniałeś, że jesteś na s25 - czyli część hostingu minecrafta lvlupowa, masz tam określony przydział procesora i jest on niewystarczający pod taką ilość modów/pluginów. A ping jest jedynie dodatkiem do niewyrabiającego serwera. Podsumowując, procesor jest niewystarczający. Kup większy pakiet (który będzie miał większy przydział % procesora), lub zainwestuj w serwer VPS - również korzystna oferta i niekiedy tańsza.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Taki komunikat prawie zawsze się pokazuje po zakończeniu ładowania bibliotek i startu serwera - jest to normalne :) Tak jak przedmówca @Timo pisał, zainwestuj w serwer VPS. Jeżeli chcesz grać z kolegami (czyli prywatny serwer) to możesz kupić VPS OpenVZ - 4 GB za 19,90zł. Polecam KVM, ale jest on droższy, lecz wydajniejszy :) Chodzi o ping przy wejściu, czy cały czas? Jeżeli przy wejściu, to jest normalne.

PS. Tak z ciekawości, ile masz GB RAMu? Taka norma na mało modów to 2/3 GB, jeżeli więcej to nie wystarczy, aby utrzymać serwer bez lagów.

Kynane
Kynane

nie rozumiem czyli serwer 3gb ramu,użytek tego na modach jest jakoś miedzy 1,5gb a 2gb czyli zostaje mi jeszcze powiedzmy 1gb ja jakas tam prace. Bo to troche bardzo słabe by było wtedy, że serwer nie wyrabia z procesorem na samym silniku minecrafta czyli 3 mody tak naprawde Forge i 2 jego dodatki i też nie wyrabia dla mnie to wielki bezsens a z modami nie ma różnicy czy są bo efekt jest taki sam z modami i bez modow a mody nie sa jakieś wielkie i nie jest ich az tyle Modów jest 27 z czego połowa to core lub jakies api a jak kupiłem wczesniej hosting to było i wiele wiecej modów i takiego problemu nie było a też kupiłem ten serwer za 3gb

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3
Kynane
Kynane

Moje mody nie są aż takie duże. wymienie je bez tych core i api itd. Aqaculture Chickenchunks Chisel darkUtilitis MoCreatures EnchantingPlus FastLeafDecay Mallsanisdoor MinecraftComesAlive
Minecolonies MoreSherables Pam's Harvest RandomThings RecurrentComplex Realistic Terrain Generation Simple Void World Teleporters Trashslot TreeChopper WearableBackpacks wiec z modów tylko kilka jest tych wiekszych a reszta to jakieś małe

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Moim zdaniem jest to ZA DUŻO NA 3 GB RAMu 😮 Max 5, 6 :O

Kynane
Kynane

wcześniej jak miałem serwer na 1.7.10 czy coś takiego miałem tych modów 50-60 a na tej wersji i te mody co mam to tylko minecraftcomesalive pamharvest RTG recurrent complex i mocreatures to tylko 5 duzych modów co wnoszą coś a nawet jeżeli to nie jest wina modów bo gdy odpaliłem serwer bez modów to problem był ten sam

Kynane
Kynane

Procesor nie pokazuje, że nie wyrabia dalej trzymam sie dobrze tutaj moge wrzucić zdjecia mam na serwerze 200% CPU i tylko raz przekroczyło to 254x307 ten najwyższy punkt to jest przekroczenie CPU było to 230% Drugim najwiekszym to 130%

Kynane
Kynane

a tutaj fotka z konsoli 690x201 zwyczajne bieganie i generowania mapy i crash serwera

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Crash serwera? Daj logi :)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tak jak wyżej nie napisałem - ramu warto dodać, ale w tym błędzie chodzi jedynie o niewystarczający procesor. Możesz dać nawet 32gb ramu takiemu serwerowi, a zostawiając go z takim procesorem nic nie zdziałasz.

EDIT: Patrząc na powyższe zdjęcie, na 101% trzeba zmienić na lepszy procesor, bo nie wyrabia. Nawet jak jest powyżej 80% to powinieneś się zainteresować. A screen z konsoli jeszcze bardziej potwierdza fakt zamulającego procesora.

Kynane
Kynane
DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Procesor... niestety, jest za słaby, aby uciągnąć tyle modów + coś z mapą.

Polecam zwiększyć pakiet pisząć do supportu lub polecam kupić VPSa.

Kynane
Kynane

jak bardzo prawdopodobne może być to że przez RTG czyli ten generator może sie cos psuć

Kynane
Kynane

Dla tych osób co myślą, że to przez mody prosze bardzo tak wyglada konsola690x199 to jest świeża mapa na i tylko na niej biegałem a screena modów serwera wyśle tutaj w reply

Kynane
Kynane

321x52

koweq
koweq

Zdecydowanie za słaby VPS ;)

Kynane
Kynane

to nie VPS :) :) :)

koweq
koweq

To powiadomienie wyskakuje gdy maszyna na której działa serwer jest przeciążona.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Mody najlepiej na VPS KVM ;)