Przydzielanie i odbieranie admina

Zombie
Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Przydzielanie

Jeśli chcemy przydzielić sobie lub graczowi prawa admina należy wykonać w konsoli na stronie:

op Nick

Odbieranie

Jeśli chcemy odebrać graczowi prawa operatora, wpisujemy w konsoli:

deop Nick

Bardziej zaawansowany system uprawnień

Wystarczy skorzystać z wtyczki np. https://lvlup.rok.ovh/t/permissionsex/56

krfcm
krfcm Pionier

Najbardziej przydatny poradnik ever :), może by go wzbogacić o nadawanie rang w pexsie ?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ok, podlinkowałem wątek z pex

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Taka jeszcze drobna informacja, w server.properties możemy dobrać op-permission-level, czyli ustawienie permisji dla rangi operatora.

op-permission-level=1 Pozwolenie do budowania na terenie spawnu. op-permission-level=2 Pozwolenie do edytowania bloków poleceń oraz komend takich jak /gamemode czy /give op-permission-level=3 Pozwolenie do przydzielania uprawnienia administratora [/op] i odbierania [/deop] op-permission-level=4 Wyłączenie serwera z poziomu gracza [komenda /stop]

Mam nadzieje, że pomogłem

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Możesz rozwinąć jak działają te poziomy OPa?

luxDev
luxDev Pionier

@SystemZ, @adminek153

Ja bym rozszerzył to o to:

1 – Operator może budować na terenie spawna. 2 – Operator może używać komend /clear, /difficulty, /effect, /gamemode, /gamerule, /give, and /tp, oraz edytować bloki poleceń. 3 – Operator może używać komend /ban, /deop, /kick, i /op. 4 – Operator może używać komendy /stop.

UWAGA!

Im większa liczba tym większe uprawnienia, operator z 4 posiada również możliwości operatora z permisją 1, 2, oraz 3.

Krzychu102
Krzychu102

Spoko moze komus sie przyda,ja np niewiedzialem o tych levelach opa.:)